Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

И още нещо: държах пакета с жито, правейки "човешко махало". Противно на всички очаквания се накланям към него...
Еми питай подсъзнанието си и занапред. :lol:

Въпреки, че , ми спада гласа когато контактувам с братовчедка ми, аз...
НФ спада ми гласа
Като ти изскочи нещо ново, като мисъл или чуство, докато ТЕСаш с тази фраза, хвани новото и продължи с него. Колкото пъти се получи така, продължавай, до оправяне и прояснение. Вероятно е ,да имаш неизказано противопоставяне (недоволство).
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Тук ще поискам съвет, защото съм съвсем начинаеща в храненето.

Точно преди един месец започнах една диетка. Първо мислех да започна някакъв благодарствен ТЕС за жлезата и целия ми организъм (задето винаги са се справяли толкова добре, независимо от всичко), но след един кратък опит идеята за диетата дойде като най-естествената възможна благодарност.
Всичко е чудесно от както се храня така (ще опиша как), освен едно – вече съм 47 кг. и ако нещата продължават в същия дух може и да се затрия от планетата.

Значи с какво се храня:

Сутирин:
Чаша сок от картофи + разни други зеленчуци, каквито има в хладилника (чушка, морков, лук...)
1 сурово домашно яйце

10:00 часа
Чай с мед и лимон
Ябълка или банан

Обед:
Чаша горещ месен бульон с добавка на масло и морска сол
Салата от маруля (+краставица или домат)+маслини+ шепичка сурови семена (слънчогледови или сусам) с доста зехтин и лимон
Риба или месо, свалени от котлона 1 мин след като заврят.

16:00 часа
Ябълка (тук ще разнообразя като се появят плодовете)
Масло, избито от сурово биволско мляко (да е жива и здрава бабчето, има съседи, които отглеждат 2 бивола), разбито с домашен мед и сурови бадеми (или лешници).

Вечеря:
Същото като на обед, само сменям месата

Между храненията ако се сетя си хапвам ядки – орехи, бразилски орех, лешници, бадеми.

Не пия рибено масло (пила съм супер дълго докато жлезата ми боледуваше и ми омръзна), сега пия масло от вечерна иглика (максималната доза), защото ми прави косата супер гладка и лъскава.

Всичко ми е много вкусно (като се изключи яйцето, но то се пие бързо, а и започвам да свиквам). Ако нещо не е достатъчно вкусно – слагам морска сол и лимон и то се оправя.

Като видях, че започвам да отслабвам, първо си помислих, че това е просто леко стапяне на мазнини и ще приключи бързо, но нещо не приключва. После реших да хрупкам сурови картофи на обед и вечеря, но нещо не ми се хрупка втора салата, само като ги видя и имам усещане, че нямам повече място. Е, сега като се замисля, ако бяха горещи варени картофи с топящо се масло върху тях сигурно щях да имам място. Не се чувствам гладна, това е проблема, иначе сигурно до сега да съм измислила какво да добавя.

Кажете какво да добявя?

Само заявявам за евентуалните ентусиасти, които ще ме пратят да тесам това, че не се харесвам по-слаба, да се откажат предварително. Аз съм висока 166 см. и няма как да се навия на това с тесането – 50 кг. си ми е теглото сигурно от 16-годишна и това трябва да бъде (не го искам нито нагоре, нито надолу).
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

В ученическите години ядяхме сурови картофи за да вдигаме температура... От тогава съм останала с впечатлението, че са вредни сурови. :roll:
После реших да хрупкам сурови картофи на обед и вечеря, но нещо не ми се хрупка втора салата, само като ги видя и имам усещане, че нямам повече място
Това ми напомня за опита с житото. Организмът по този начин показва какво иска или по-скоро не иска.

Също така и полусуровото месо...и то ли е домашно? Явно това не е диета за отслабване, а с това месо явно не е и за прочистване. Каква е идеята nia?
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Идеята е в първия пост от тази тема и си е прекрасна, само че на мен реализацията нещо ми куца :) .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най, вероятно ти трябват повече въглехидрати, т.е. плодове и/или евентуално сварени картофи (тъй като казваш, че това ти се яде). Също така си изчисли калориите които поемаш и ги сравни с калориите, които си поемала преди.
Трети вариант е, ако калориите са същите или повече, организма ти да се пренастройва и да изхвърля ненужните, слаби и болнави клетки и след няколко седмици да почне на същата диета да качва килограми. Изчакай и виж какво ще стане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

За калориите – не ми се смята, защото си знам, че преди бяха доста повече (дори и само сладкишите, шоколада и тестото ще дадат повече, и без да намесваме ориза и картофите). Но теглото при мен сякаш не зависи толкова от калориите, а от начина, по който се чувствам – когато ми е адреналинено винаги свалям, но после си ги връщам. Сега просто малко по-дълго останах в адреналинено положение сякаш. Ще видим.

Снощи се замислих за това какво ми се яде. Отговора е „топло”. Това ме понесе към думата „горещо”, употребена няколко пъти в горния ми пост, после към вече спряното парно (харесвам пролетта, но винаги ми е студено), после към случката с жената вчера... После съм заспала, сънувах много студен зимен въздух и дишай, дишай ... но не ми се получаваше много. После се събудих с една добре позната ми мисъл, колко много топлина има около мен, а аз все продължавам да търся още. Тази сутрин вече кашлям и ми е трудно да си поема достатъчно въздух ... въпроса с бронхита, който описах в темата на Мая явно не е приключен окончателно, аз си попадам на следи, после си ги чистя, изкарвам си настинката, после пак на следи и така.

Сега съм си напалила камината, гледам огъня и си потупвам от време на време -огъня винаги ми е помагал, не само да се стопля, а и да мисля, с това непрестанно движение нагоре ...

А и между другото, май е крайно време да взема едно решение – да спра да пиша или да си създам тема, но при всички положения, да престана да се разхождам из темите на хората.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Имаш ли нужда от топло пий чай или гореща вода. Горещи бульончета и т.н. А калориите гледай да ги вдигнеш с повечко храна, каквато ти се яде. Просто замествай преработените продукти на цивилизацията, като кексчета и сладкиши, салами и лютеници с природни продукти.
Последно промяна от ivangp на 04 Апр 2011 14:12, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

По въпроса за бульончетата, ако си купувате от готовите, гледайте да са био, почти всички останали са тъпкани с натриев глутамат.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Специално аз съм принудена да приготвям доста месо и зеленчуци всеки ден - и за себе си, и за тримата мъже в къщи - така че бульон да искаш ....

А понеже спомена преди за месото, че е почти сурово. Аз не бих го нарекла сурово изобщо. Ако е поставено на хапки в студена вода то само докато заври се сготвя достатъчно, или поне дотолкова, че сурово по него няма. По-жилаво е, да (най-вече телешкото), но пък нали затова имаме зъби. След 1-2 минутки варене на пъстърва например можеш да свалиш костите. На мен приготвено така месото някакси ми е по-истинско, повече вкус има.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз пък наскоро опитах сурово месо,преди да си опека във фурната едни пържолки,взе че ми хареса!:)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Внимавайте в БГ със суровото свинско, свинете ги блъскат с какво ли не. По-добре телешко, агнешко, пилешко, заешко.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

nia написа: Снощи се замислих за това какво ми се яде. Отговора е „топло”. Това ме понесе към думата „горещо”, употребена няколко пъти в горния ми пост, после към вече спряното парно (харесвам пролетта, но винаги ми е студено), после към случката с жената вчера... После съм заспала, сънувах много студен зимен въздух и дишай, дишай ... но не ми се получаваше много. После се събудих с една добре позната ми мисъл, колко много топлина има около мен, а аз все продължавам да търся още. Тази сутрин вече кашлям и ми е трудно да си поема достатъчно въздух ... въпроса с бронхита, който описах в темата на Мая явно не е приключен окончателно, аз си попадам на следи, после си ги чистя, изкарвам си настинката, после пак на следи и така.
Изкушавам се да напиша още по малко тук по повод горното, макар че изобщо не е по темата, но няма за кога да се местя.

Аз откакто познавам ГНМ когато си реша, че нещо е лечебна криза не тесам, оставям природата да си свърши работата, особено след като вдигна температура – може и да не е правилно, но така ми идва. Та снощи си легнах с доста температура и болка в главата, но бях решила, че така ще заспя и ще се лекувам. Само че като затворих очи и се появи една голяма черна котка, която трудно се различаваше в тъмното, но едното и око светеше в жълто и ярко (и мен бе болеше точно едното око). Погалих я малко, но после се изкуших да и кажа, че може вече да си ходи. Тя се обърна и си тръгна с грациозна походка, наблюдавах я докато се превърна в точица и изчезна. Болката изчезна с нея. Аз обаче за момент съжалих за болката – бях си решила, че няма да я махам. След минута-две се появи лека болка в слепоочието ми и едно малко коте. Попитах го „Искаш ли при мама?” (така или иначе вече бях започнала) и то си тръгна също.

Тази сутрин нямам температура и никакви оплаквания, но трябва да се търси корена на този „студ”, или по-скоро „хлад”, защото пак ще се появи, и се заемам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, съгласен съм с теб, освен с пилешкото. То просто мирише на химикали! Интересен е обаче един факт, който знам от физиката в учулище и доклкото разбирам все още не е доказан защо според учените! Прасето и пуйката не се повлияват отрицателно от радиацията. Т.е. безопасно е да се яде месото на тези две животни след влияние на радиация.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пилешко само от село. Другото е фрашкано с химия и физика с неизвестен произход.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

Тази седмица беше обявена за седмица на БИО продуктите в предаването "На кафе" при Гала! АЗ късно разбрах, но предаванията са изключително интересни и могат да се гледат в интернет, от всеки който прояви интерес към темата. В тази връзка да ви кажа, че в момента има изложение в НДК на Биопродукти от 07.04.-10.04.2011 год., тук има повече информация http://www.icm-ecozona.com/
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
Заключено