Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
ivos81

ivan

Мнение от ivos81 »

eto i oprovergavame na tozi metod, ivane ako metodyt ti raboti za6to vednaga se nahusva6 i otgovaria6 na uprezite, vmestu da sedne6 spokoino i da obiasni6 ti napada6. iavno ne byrkam, parite sa si pari i otivat pri onzi koito nai dobre umee da ubejdava.
mnogo mi haresa alisa, kakvoto i da pi6a tia vinagi e spokoina i zadava vyprosi dori ako ia napadat,siguren sym 4e ne e blagodarenie na niakyv izmislen metod,prosto tia si e po spokoen 4ovek i ne reagira burno
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, ти започна да нападаш лично, т.е. да ме наричаш с прилагателни. Това бе причината да напиша, каквото написах. Не обиждай никого лично в този форум, иначе ще бъдеш отстранен, както вече ти написах. Ако имаш нещо да кажеш по някоя идея, кажи го, без да даваш оценки на личности, които не познаваш. Аз също мога да започна да те обиждам. Кой ще спечели от цялата работа? Никой.
Имаш ли си лични проблеми. Изкарвай си гнева , възмущението и недоволството на друго място. Не на гърба на хората поне в този форум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivos81, радвам се, че все пак си прочел написаното от мен. Още повече ще се радвам, ако си отговориш на въпросите, които почнах да задавам, независимо дали ще ползваш безплатно (английски авторски сайт, български-книгата на Иван е качена в нета..., филмчета в YOU TUBE) тази техника наречена ТЕС, или ще употребиш ползотворно и безплатно цялата си интелигентност, за да го направиш. Предлагам ти, да пуснеш своя тема във форума и там да продължим да ти съдействаме в търсенето на себе си- безплатно. И хайде да спрем до тук, че спамим темата, става ли? :D
P.S. Ако си пуснеш своя тема, ще ти отговоря как станах толкова спокойна :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivos81

alisa

Мнение от ivos81 »

ok. ami pusni tema i me pokani. ne6to po4vam da gubia interes. po prinzip ne u4astvam nikoga vyv forumi.prosto tuk me privle4e tova 4e vse pak ima hora koito se interesuvat ot tova da sa zdravi prenebregvaiki vkusovite ka4estva na modernite hrani.e mojebi niakoi ot tiah.
ivos81

мляко

Мнение от ivos81 »

Иване видях на първа страница че си писал за млякото. исках да те попитам за6то реши че е вредно и това отнася ли се и за млечните продукти като сиренето и изварата.
Все пак се знае че изварата е много полезна.
magito023
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2011 20:08
Обратна връзка:

Мнение от magito023 »

Супер тема е това, идеално хранене обаче няма.
Здраве, информация за здравни проблеми и полезни препоръки

Здраве и енергия информативен здравен уеб портал
ivos81

Meso

Мнение от ivos81 »

Tova koeto sledva e edin malyk otkaz ot knigata na aterhov. Poneje za ivan izglejda naturalno da si hapva6 meso i go kara da se 4uvstva po blizo do prirodata.Ivane ti niakoga pravil li si hliab??
Ne mislia,az pravia pone vednyj v sedmizata i tova naistina me kara da se 4uvstvam po bliso do prirodata.Sys sigurnost ubivaiki i odiraiki edno jivotno ne me kara da se 4uvstvam po sy6tia na4in. Ne sym ubival jivotno no kogato biah malyk sym nabliudaval kak babami koli koko6ka a diadomi prase,ami ne e priatno da gleda6 kak drugo sy6testvo umira,bilo to doiri edna koko6ka. Ne moga da razbera kakvo mu e prirodnoto.

Напълно балансираните хранителни материали се състоят от живи клетки.
Зеленчуковите тела, след като напуснат Земята, остават живи още дълго време. Една розова
пъпка продължава да цъфти и натопена във ваза, зърната покълват години, след като са били
прибрани. Но клетките на убитите животни или на млякото, което се получава от техните
тела, умират веднага, започват да се разлагат и се превръщат в отрови, а варенето ги
превръща в нещо ужасно. Да се разглеждат животинските белтъци като по-висши от
растителните, е най-нещастната заблуда на човешката мисъл и едно явно доказателство за
късогледството на обожаващите месото биолози. Ако приемем, че животинският организъм
преработва нерастителни белтъци и ги превръща в по-балансирани хранителни елементи,
тогава месото на животни като лисиците, вълците, кучетата, котките и тигрите, които се
хранят с такива „напълно балансирани” протеини, трябва да има по-висока стойност за
храненето. Всъщност отровният характер на месото на тези зверове е така очевиден, че дори
и най-преданите привърженици на месоядството не смеят да се хранят с него.
ivos81

meso

Мнение от ivos81 »

i da dobavia moe mnenie kym poslednia zitat, mesoiadnite jivotni v prirodata vinagi sa jiveli v pyti po malko ot rastitelnoiadnite. Kato se zapo4ne ot golemia tiranozavyr reks i se zavyr6i sys dne6nite tigri koito jiveiat ne pove4e ot 15 - 20 godini. ta dori edna krava jivee dva pyti pove4e.
ivos81

Meso

Мнение от ivos81 »

Tova pak e zitat ot sy6tata kniga.

Човешката храна трябва да се състои изцяло от живи клетки. Само
хранителните продукти, които се състоят от живи клетки имат всички необходими
качества да задоволят изискванията на човешкия организъм. Човек не е лешоядно
животно. Той не би могъл да бъде месоядно такова, щом не може да хване една муха във
въздуха и да я погълне жива, или да разкъса плячката си на парчета, подобно на животно, и
да я погълне с всичките й вътрешности и кости.
ivos81

meso

Мнение от ivos81 »

i po povod tova koeto e pisal ivan v na4aloto na foruma,4e semenata ne stavali za iadene,razbirase 4e stavat,napliskai gi s voda ,ostavi gi niakolko 4asa i sa ve4e meki i spokoino moje6 da gi iziade6,moje dori bez voda,no se iziskva zdravo dyv4ene.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, видях, че можеш да пишеш на кирилица. Пиши на кирилица, моля те!
За другите неща, вече съм писал, не виждам смисъл да споря и да дискутирам. Аз си имам свое мнение, ти твое. всеки да си я кара, както реши. Аз няма да те откажа от твоето мнение, както и ти от моето. За останалите четящи е хубаво да има различни мнения, за да може всеки сам да избере за себе си.

Нека сумирам мята теза:

В крайна сметка, всеки сам трябва да намери идеалното за себе си хранене.
Колкото по-близо е човек до природата и в храненето си и в начина си на живот, толкова по-здрав ще бъде.
Кълновете са по-добър вариант от хляба от бяло брашно и от хляба по принцип. Но не са природна храна. Няма ги в природата налични за хранене. Те са продукт на човешка обработка. Дори зърнени храни няма в достътчно големи за изхранване на хората в природата без човешка култивация.
Мляко също няма в природата налично за хранене на човека. Прясно мляко, Кисело мляко, извара, сирене са човешки продукт.

Можем да си спорим по разни книжки и теории, колкото си искаме. В крайна сметка пак ще стигнем до извода, че по-велико от това което е измислила природата ,няма да намерим.

И отново да наблегна на моето заключение:
Храната е важна. Но мисленето е по-важно.
Т.е. ако ядеш нещо и мислиш, че то е вредно за теб, то то ще е вредно за теб, независимо дали са кълнове или месо.

Аз смятам това да е последният ми пост в тази тема. Ако някой иска нещо да разисква дал съм достатъчно информация за референции.

И накрая, понеже много обичам народни пословици и поговорки, в тях е скрита мъдростта на вековете, ето ти и още една идея:
Народът казва: "Няма да живея с орлите."
Т.е. орлите са давани като пример за дълголетие. не слоновете, кравите и т.н.
А какво ядат орлите?

Наздраве на всички и да ви е сладко!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

..

Мнение от ivos81 »

Po povod knij4izite, za razlika ot drugite razlikata koiato namiram v tazi na aterhov e 4e e napisana predi pove4e ot 50 godini a kogato 4ovek ia 4ete ima 4uvstvoto 4e siaka6 e pisana v4era. a vse pak po onova vreme ne e imalo tolkova mnogo materiali otnosno zdravoslovnoto hranene,ne e imalo internet. be vyob6te evala na avtora. za niakoi ne6ta ne e mnogo prav,no vse pak prez poslednite 50 godini ima mnogo otkritia koito togava ne sa bili izvesni.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivos81

slynzeiadstvo

Мнение от ivos81 »

ne moga da poviarvam 4e e vyzmono.4e slynzeto dava energia tova go znam ot li4en opit,samia ----- 4e kogato treniram prez liatoto rezultatite mi sa mnogo po visoki ot kolkoto prez zimata dokazva tova,no 4ak pyk samo s tova da se hrani6,ne znam.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Интересна и полезна информация която искам да споделя за тези които не са я чели:
http://www.spiralata.net/kratko/article ... bg&pg=1118
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Заключено