Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

То в животозастрашаваща ситуация и аз ще преровя някоя кофа, ако ми се живее достатъчно, но това за което говорим в тази тема е друго – какво правим в останалото време от живота си и как и доколко можем да се поучим от себеподобните, които все още не са загубили връзката си с природата като нас.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, пич, яж каквото искаш, само не яж себе си и останалите!
Също така добре е, според мен, ти както и всички които тук се появявате от време на време да нападате мнението ми, преди да изразявате отношение, освен да четете книжки да си задавате и въпроса - "Този, който е писал тази книга, това, което е написал, откъде го знае?"
Хайде сега препрочети си поста и изречение по изречение си задавай на всяко изречение точно този въпрос:
"Аз това, дето го твърдя, откъде го знам?"

Например:
Това че в кълновете има най много витамини иминерали аз знам ли го, т.е. проверил ли съм го лично? Или съм го прочел някъде и съм решил да повярвам на това което съм прочел?
Ако само съм го прочел някъде, защо съм решил да му повярвам?
Възможно ли е този, който го е написал също да не го е проверил, а да е повярвал на някой друг, който го е написал някъде?
На всичко написано ли вярвам?
Защо вярвам на едно написано нещо, а на друго не?
Откъде знам, че ескимосите живеят по 30-40 години? Живял ли съм стях? наблюдавал ли съм няколко поколения ескимоси, начина им на живот и следил ли съм колко живеят? Или пак съм повярвал на това, което съм прочел?
Изобщо аз мисля ли критично и самостоятелно или следвам наложени ми модели на поведение и мислене?

Има ли примери от живота, за който мога да се сетя, които опровергават моите твърдения, които всъщност не са и мои, а са взаимствани от книгите които съм прочел? Например - този дето се храни само със слънчева светлина. Или може би той не е човек, като мен и теб?
А и във връзка с него - знаем ли дали не яде храна. Живели ли сме с него 24 часа в денонощието поне няколко месеца?
И т.н.

Ние не знаем нищо, пич. Само избираме да вярваме на това или онова.


Почни да мислиш самостоятелно и критично преди да нападаш чието и да е мнение!
В крайна сметка, всички сме прави.
За себе си.

Няма обща истина, само индивидуални такива.

Ако моята истина не ти харесва, не я приемай! Действай си по своята! Но не я отричай с примери от книжки. А с личен опит или с примери, които всички можем да наблюдаваме около себе си в реалния живот.

Между другото лъвовете ядат и друго освен месо. Първото което изяждат са червата на животното и вътрешните му органи. Т.е. полусмлените растения, които животното е яло. Също така, те ядат и треви, директно, когато са болни.
Има едни канали по ТВто - Дискавъри, Анимал Планет, Експлорър. Гледай ги от време на време! За да сравняваш това което пише по книжките с това, което става в природата!
:idea:
Хайде със здраве и да ти е сладко!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

kylnove

Мнение от ivos81 »

Kylnove upotrebiavam ot dve godini, vsiakakvi, i hora koito sa okolo men kogato sa probvali za sedmiza dve vijdat rezultati, tova e ot li4en opit,6tom 6te si govorim za li4en opit, vtoro az sym mnogo aktiven sportist i vednaga si li4i po trenirovkite mi koga ne6to ne e nared i koga ne e, treto tova za kylnovete ne go pi6e v edna ,ne go pi6e v dve a go pi6e v stotizi hiliadi knijki,i ne go e kazal edin ili dvama 4oveka a mnogo,ima filmi desetki,ima i prou4vania kolkoto iska6,postoianno izliza informazia, za kylnovete se znae o6te ot predi hiliadi godini,daje v bibliata ima zitati, a za iadeneto na surovo meso dale4 ne e tolkova mnogo informaziata, nai veroiatno niakoi pak e izliazyl s negova si li4na teoria i ot tam niakoi drugo podo4ul ta sega i surovo meso se iade. teorii kolkoto iska6, kakto kazva6 vseki e prav za sebesi,a i vse pak nai dobra informazia za dylgoletieto mojem da vzemem ot samite dylgoletnizi, ne sym 4uval da iadat surovo meso, vsi4ko sym 4uval 4e iadat samo tova ne sym go 4uval da prisystva v dietata ne edin stoletnik.
osven tovamojem da se u4im i ot na6eto ob6testvo, v na6i dni kogato ne6to se proizvejda v golemi koli4estva to e za6toto e vredno za horata, tova e politikata na zelia sviat, po vredno pove4e hora sa bolni pove4e hora kupuvat lekarstva i vsi4ko e edin omagiosan kryg, i syotveno pe4albite se vdigat do nebeto , a v dne6no vreme kakvo se proizvejda nai mnogo?
mesooo,kakvo li ne se otgleja,navsiakyde go namirame, produktite koito sa polezni oba4e 6te namerim s tgrudnost ako izob6to uspeem,i te 6te sa dosta skypa ta po goliamata 4ast ot naselenieto da ne moje da si gi kupi, i taka e sys vsi4ko, prinzipit vaji za vsi4ki hrani,6tom e vredna zna4i e navsiakyde i e evtina .az sym jivial v italia 12 godini,mi tam takiva magazini bio po4ti ne sy6testvuvat i ako gi ima 6te imat pe produkta na kryst.i kogato v niakoi magazin pusnat ne6to polezno sled mesez dva iz4ezva vnezapno, zapoznat sym za6toto sym rabotil v hipermarketi razli4ni i znam koe se kupuva,koe se zarejda ,koe se pory4va i t.n. i s pe4albite sy6to
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, аз познавам лично няколко активни спортисти, които адат основно месо и животински мазнини и имат същите твърдения, като теб, само че в техния случай свързани с месото, а не с кълновете.
Кълнове се правят основно от зърнени храни и ядки. И двете се произвеждат масово.
Сурово месо се е яло във всички общества и все още се яде. Пример в нашето - лукнаки, суджуци, пастърма, сушена риба. За всяко общество мога да ти дам пример за ядене на сурова храна от животински произход.
За дълголетници, ако си чел темата, ще да си прочел и пример за дълголетници, които се хранят точно основно със сурово месо. При това съществуването им не се отрича дори от абсолютно изявен поддръжник на веганството, като Шаталова. Вярвам, че тъй като си чел стотиците хиляди книги за кълновете все си попадал на името й.

Преди човекът да открие зърнените храни и да започне да се храни с тях, какво са яли хората? Аз не знам. Учените, дето пишат същите тези книги, които обичаш да четеш, казват че хората са били ловци и събирачи. Т.е. яли са готвено и сурово месо, плодове, ядки и зеленчуци.

Изобщо от всичките ти доводи в полза на кълновете, само един звучи убедително. И той е - на мен ми действат добре. Ок, няма проблем. С това ти твърдение никой не може да спори. Но да твърдиш, че щом нещо ти действа добре, то трябва да действа добре и на всички останали е неоснователно. Справка - спортистите, за които писах по-горе и столетниците в Якутия.

Плюс това за да разберем дали кълновете действат добре на някого трябва да променим единствено и само този компонент в живота му. Има ли и друг променен компонент, то не можем да твърдим със сигурност кое е довело до промяна, дали е единият, вторият компонент или комбинация от двата. А в случаите с хора които почват да ядат кълнове и виждат резултати, поне от моя жизнен опит, промените в начина на живот са много. Т.е. те не започват да ядат само кълнове, а и доста други сурови храни, почват да спортуват, да релаксират и т.н. Т.е. правят много стъпки към здравословен живот и коя точно от тях как действа не може да се твърди със сигурност.

Та хапвай си кълновете. Мисли критично и най-важното експериментирай.
Никоя книга не може да замени личният опит.

"Този, който е изял едно зрънце горчица, знае повече за нея от този, който е видял слонски товар с горчица."
Индийска поговорка
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

kylnove

Мнение от ivos81 »

ami spezialno za men iam po4ti samo kylnove ,v smisyl 4e iam plodove i zelen4uzi a kato po konsistentna hrana iam kylnove ot vreme na vreme jivotinski produkti., vsy6tnos predi pak se hranih podobno ,za razlika ot kylnovete, sega vmestu da iam onova ne6to deto prodavat v magazina i kazvat 4e bilo hliab az pravia kylnove,su6a,melia gi v melni4ka i gi i pravia pitki, edin vid eseiski hliab
a za sportistite tova go znam 4e se 4ustvat dobre, to s koiato i hrana da se hrani6 kato si sportist se 4ustva6 dobre(ot li4en opit znam) samo deto ima razlika v rezultatite a i s godinite ne se znae koe pove4e 6te navredi,i nai vajnoto vij golemite sportisti ,niama zna4enie koi sport ot tva prekomerno iadene na meso kato ostareiat na kvo prili4at, otdelno 4e daje ne mogat da sportuvat.
A eto ti i primer http://www.youtube.com/watch?v=iUvjXQHt6QQ
4oveka ne samo e na 72 godini a i se hrani sys zyrneni i bobovi, plodove i zelen4uzi.
Za6toto v kraia na krai6tata ne e vajno 4e si dojivial 100 godini a kak si gi dojivial, za6oto moje da si na 100 i ot 20 godini edvam da iznemogva6 a moje da si na 100 i da si sportuva6 i da se 4ustva6 dobre.
ivos81

meso

Мнение от ivos81 »

a da,poneje govorim za li4en opit,imam mnogo poznati ,edin ot tiah e ba6tata na moiata priatelka, iade samo meso i riba, taka e sviknal zial jivot, i sega e na 50, zatlystial,s bazedova bolest, visoko kryvno i da ne izbroiavam, a ne e 4ovek koito se zastoiava,postoianno vyr6i niakva rabota. Primeri kolkoto iska6,horata samo tva iadat po goliamata 4ast i za tova 95% ot naselenieto na zemiata e zatlystialo, ama to v dne6no vreme ako ne si zatlystial ne si fred ne6to, i ako niama6 niakolko bolesti i ne si zima6 redovno hapovete
ivos81

stoletnizi

Мнение от ivos81 »

http://www.youtube.com/watch?v=Gt_KcJYy36Y
toi 4oveka kazva kvo iade i pie, na 101 godini maratonez, ne pie voda,ne pie 4ai,samo bira,i zigari pu6i :-)))) ,mislia 4e bira niama v prirodata. Abe mai 6e se okajat niakoi hora kat kazvat 4e tva si e gen i niama zna4enie kvo iade6 i pie6,ne moga mnogo dobre da razbera kvo kazva 6toto fyfli,ako vie go razberete kajete 4e mi e interesno.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, примерите на хора които се хранят с месо о са затлъстели нямат нищо общо с това за което говорим тук. Никой не е казал, че трябва да се яде само месо. Тук се говори за сурови храни, които съществуват в природата. Примерите на хора които даваш нямат нищо общо със ядене на сурова храна и природосъобразен начин на живот. Не измествай темата само към яденето на месо. Човек може отлично да си живее и без месо, както и без кълнове. Не се хващай за детайлите, а мисли за принципа. Ти си направил големи крачки към връщането към природата. Не спирай да крачиш!
И пак повтарям: мисли критично, но мисли!
Не цитирай този и онзи, когато изразяваш собствено мнение. В смисъл не казвай: "Това е така или иначе, а четох, че еди кой си мисли еди как си, аз съм съгласен или не съм съгласен. Аз мисля еди как си."
Това, че аз мисля еди как си, т.е. вярвам в това и онова, не го прави светата и единствена общовалидна истина. Само моята истина. Някои ще я харесат, други не.
Някои днес няма да я харесат, след няколко, дни, месеци години ще я харесат. Други обратно.
Острата ти първоначална реакция към тази тема, говори за емоционален багаж, свързан с нея, който, според мен е добре да адресираш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

stoletnizi

Мнение от ivos81 »

dobre de dobre, ama ti tia primeri vyob6te gleda li gi, gledai posledniat,4oveka pie bira i pu6i zigari, maratonez i na 102 godini,nali tva obiasniavam 4e priroda ili ne mai si4ko zavisi ot genite
ivos81

stoletnizi

Мнение от ivos81 »

http://women.timesonline.co.uk/tol/life ... 870285.ece
eto interviu ,tam kazva i s kakvo se hrani,ama gledah i interviu sys edin barman i go pitah po kolko pie, i tvyrd alkohol si pie 4oveka.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иво,ти четеш и разбираш това което на теб ти изнася и изобщо не вникваш в това колко ясно и точно Иван ти обяснява,че всеки си приема на кой и кого да вярва и че има индивидуална истина,а ти се опитваш сега на базата някакви интервюта да ни втълпиш,че видиш ли сега аз съм прав,но ти дори не се усещаш,че си само един ретланслатор на информацията в случая,осъзнай се малко и се замисли!
Иване,пак научих още един урок от теб днес! :wink:
Дори и аз съм влизал в неговата роля понякога и чак си ме хваща яд,добре че не съм задълбавал така много,а и си признавам! :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иво, не всичко зависи от гените. Има си даже наука, която се занимава с въпроса. Пусни думата "епигенетика" в Гугъл и чети. И наистина не се връзвай за отделни примери. Това че някой е доживял 100 години и е маратонец не го прави пример за подражание, поне за мен. Прочети пак тази тема, цялта и внимателно чети. Дискутирал съм и този въпрос - с единичните примери и глобалните заключения.
А и пиши на кирилица моля те.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

stoletnizi

Мнение от ivos81 »

gena ti mai vyob6te ne si gledal interviuto,to oprovergava moite i na ivan tvyrdeniata,taka 4e predi da pi6e6 komentar pyrvo gledai. ili ne razbira6 angliiski,nakari niakoi da ti go prevede
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Идеално хранене

Мнение от гената »

ivos81 написа:Abe pi4, tva za prirodata napravo mi haresa, dai togava kato vylzite da brodim iz pu6tinaka i da lovim zaizi sys zybi, ili kato syrnite da pasem po zial den,ili kato akulite da pluva6 i da lovi6 riba s usta,osven tova tialoto na 4oveka se nujdae ot voda, izvorna i 4ista ot planinata po vyzmojnost i ot vitamini i minerali, a nai mnogo vitamini i minerali ima v kylnovete, vyv desetki pyti pove4e ot plodovete, koito triabva da se konsumirat direktno sled nabiraneto a ne 4asove ili dni ,kakto pravite vie kupuvaiki gi ot babite na pazara,a sega 6te mi kaje6 e kato ne jiveia na selo kak da si nabavia nujnite vitamini,ami niama kak be pi4,edinstvenia variant e kylnovete,koito sa jivi dokato si gi otglejda6 i sydyrjanieto v tiah e mnogo po polezno ot ne6to koeto ne znae6 kyde koga i kak e raslo,osven tova nastroeniata i emoziite vliaiat na rasteja na ploda ili kylna,zna4i taia baba ako e niakva lo6otia predstavi si kakvi plodove 6te ti prodava, tova pone e dokazano za6toto strukturata na vodata a i sledovatelno vodata koiato se sydyrja v tova koeto iadem vyzpriema dobrite i lo6ite ne6ta ot okolnosta. i ne na posledno miasto syglasen da nabliudavame jivotnite,no seti se ,nie sme hora i kato nas niama drugi,vsiako jivotno za sebesi,ako jivotnite gledaha edno ot drugo to togava syrnite triabva6e da lovuvat zaizi a vylzite da pasat treva. osven tova razlikata mejdu nas i jivotnite i sledovatelno mejdu samite jivotni e inteligentnosta. az sym pylen protivnik na modernite hrani kato 4ipsove,kroasani,koka koli, hliabove ot bialo bra6no , corn ----- i tempodobni poradi fakta 4e sa izmisleni za da ni vrediat i da se pe4eliat pari ot ob6testvoto a ne za da ni nahraniat i dariat s polezni ve6testva,no ne othvyrliam naukata kakto pravi6 ti. a i ako vzemem primer ot hora koito jiveiat kakto kazva6 ti te jiveiat mnogo mnooogo malko, vij eskimosite,te iadat samo tova koeto nameriat,sledovatelno meso i riba, s tazi dieta tehnia jivot ne e po dylyg ot 30 - 40 godini. Durg -----, lyvovete naprimer jiveiat 30 godini v zooologi4eska gradina dokato v prirodata ne mogat pove4e ot 15 , kakva e razlikata spored teb. Ne othvyrliam prirodata,naprotiv ,to4no obratnto,no spored men nai dobroto e kombiniraneto na tehnologiata i razuma s prirodata, ina4e hodi v sibir i iaj kora ot bor i da vidim kolko meseza 6te jivee6.
Иво,това явно ти е първият пост във форума,както се вижда и че от вчера си се регистрирал?
Какво да ти кажа не знам,все едно говоря на радиото и не виждам какво ще разбера от този клип,като нещата са ми ясни и без да го гледам!Явно си някои извънземен или искаш да и покажеш колко много си чел? :roll:
От мен със здраве,защото аз съм до тук,а и Иван със сигурност и той,ще си позволя да го кажа от негово име и знам,че не греша! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: meso

Мнение от гената »

ivos81 написа:a da,poneje govorim za li4en opit,imam mnogo poznati ,edin ot tiah e ba6tata na moiata priatelka, iade samo meso i riba, taka e sviknal zial jivot, i sega e na 50, zatlystial,s bazedova bolest, visoko kryvno i da ne izbroiavam, a ne e 4ovek koito se zastoiava,postoianno vyr6i niakva rabota. Primeri kolkoto iska6,horata samo tva iadat po goliamata 4ast i za tova 95% ot naselenieto na zemiata e zatlystialo, ama to v dne6no vreme ako ne si zatlystial ne si fred ne6to, i ako niama6 niakolko bolesti i ne si zima6 redovno hapovete
Имаш потенциал да отвориш очите на хората и да им помогнеш да преодолеят затлсътяването,но не забравяй че топлата водата е открита отдавна! :lol:
И все пак всичко е до осъзнаване и личен избор!
Заключено