Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Болката
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Напълно съм съгласна, че тялото добре знае какво му е нужно. Аз, например, не мога да ям кисело мляко. Става ми направо гадно на стомаха.
Житната диета не съм пробвала, защото не вярвам, че мога да изкарам на 100 гр. жито, 3 ябълки и 9 ореха цял ден :) :wink:, макар всички тия неща много да ги обичам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, какво жито използва? От магазина ли? Или органично? Ако е било от магазина, то може да си е било отровно. Пълно с химия и отровни за човека вещества. Освен това ние всички сме наркомани, само дето не го осъзнаваме. Мисля, че точно в тази тема бях писал, че готвените житни и млечни продукти отделят наркотични вещества в организма. И е много вероятно да си почувствала точно симптомите на наркоман без дрога.
В крайна сметка, добре си направила, че си спряла. Следващия път се прочиствай по-отдалеко и почни с един ден, после след седмица два дни, след седмица три и т.н. Т.е. постепенно увеличавай периода.
Тялото не обича резки промени.
Според мен, най-добре се чисти организма на плодове, зеленчукови сокове и билков чай с мед и лимон.

А аз, принципно, суровото жито, дори органично, не бих го препоръчал като дългосрочна диета на никого. Но за 10 дни става. Чистело организма от тежки метали, доколкото съм чел.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Да, житото не беше органично - грухана пшеница от супера. Но не беше и сурово. Залива се от вечерта с вряла вода в термос и на сутринта се изпива водата, а житото се яде на три порции. То набъбва почти три пъти и е много меко за ядене. Но дори да предположим, че е било отровно, както казваш, не виждам как от супата всичките ми симптоми ще изчезнат за 5 мин. Нещо не ми се връзва.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не ти се вързва, защото
1. Психологически проблем
2. Купувай си жито за покълване от пазара, измивай го хубаво, и го покълвай, че чак тогава го яж, като меже и без мед или поне не разбъркани, защото медът стяга и втвърдява житото .Освен това питай, да е пролетно, а не зимно жито, че то е по-твърдо и бавно покълвашо от пролетното. :wink:
3. Купувай си църковно жито (то не става за покълване)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa, какъв психологически проблем? Аз исках да направя този пост. Тъпо и упорито изкарах почти 3 дни. Моето обяснение е, че тъй като тялото се управлява от подсъзнанието, а тази храна не е била подходяща за мен, тялото ми е реагирало по този начин, като накрая включи и емоции /които също идват от подсъзнанието/ на отвращение. Ако си прочела книгата на Джон Гейбриъл, би било съвсем ясно. Няма как да се обясни иначе внезапната трансформация в рамките на 5 мин. след изяждането на 1 картоф с малко топла вода и лимон, според мен.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Учудваш ме! Та ти си в ТЕС-форум , а:
Няма как да се обясни иначе внезапната трансформация в рамките на 5 мин. след изяждането на 1 картоф с малко топла вода и лимон, според мен.
ами това
Тъпо и упорито изкарах почти 3 дни
къде тук е естественото приемане на този начин на хранене?
пак си повтарям въпроса
MagicWoman, би ли казала, какво и как точно ТЕСа- желанието за диета, съпротивата на диета, болката, хипоглекимията, килограмите...?
Ти пробва ли, преди да се решиш на тази диета, да се допиташ до себе си, ТЕСайки, дали да я правиш, как да я направиш, какво точно те подтиква да я направиш, защо сега, как....
А изТЕСа ли, след това, какво точно се е получило, защо така е станало, защо супичка, а не жито по диета (чужда идея за хранене)...Провокирам те, да разсъждаваш па темата ТЕСайки и виж какво ще ти дойде отвътре, като отговор.
Ти сигурна ли си, какво точно става в твойто подсъзнание и, че тъкмо то "знае най-добре какво е необходимо на тялото ти", при положение, че в подсъзнанието ни има безумно много залегнали и утвърдени грешки, заложени от родители, пра-родители, социална среда, училище...и кокво ли още не?! Та нали идеята на ТЕС е да извадим тези скрити спънки от подсъзнанието си и да ги изчистим, че дори подменим с нещо положително и жизнеутвърждаващо!?
Чакам с любопитство ТЕС-отговора ти :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Тук ме хвана на тясно. :lol:
Признавам си без бой, че в ТЕС съм абсолютно начинаеща. Дори не знаех, че трябва да се допитвам до себе си ТЕСайки дали да я правя... Даже не знам как става това. :oops:
Дойдох в този форум защото ме повикахте. Но останах, защото се запалих по ТЕС......и вас. :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:) , не се притеснявай, знаем, че си новичка, но с усърдно ТЕСане и това минава! :wink: даже по-новичка ще станеш!:D
Дори не знаех, че трябва да се допитвам до себе си ТЕСайки дали да я правя
Това изобщо не е задължително, но е вариант, да разбереш нещо, дали това или друго...няма значение.
Даже не знам как става това
Почети повечко из форума, като начало. Иначе ТЕСаш и разсъждаваш (потупкваш се обикаляйки по точките). Виж темата с отслабването,... абе разшетай се из форума. Ако има нещо, питай.
До скоро! :D
P.S. А и идвай на неформалните срещички на съфорумците, ще ти хареса.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа:
Ти пробва ли, преди да се решиш на тази диета, да се допиташ до себе си, ТЕСайки, дали да я правиш, как да я направиш, какво точно те подтиква да я направиш, защо сега, как....
Не, разумът ми реши, че това е добра идея. Изчистването винаги изглежда на ума като една много добра идея.
Alisa написа:Ти сигурна ли си, какво точно става в твойто подсъзнание и, че тъкмо то "знае най-добре какво е необходимо на тялото ти", при положение, че в подсъзнанието ни има безумно много залегнали и утвърдени грешки, заложени от родители, пра-родители, социална среда, училище...и кокво ли още не?!
Чакам с любопитство ТЕС-отговора ти :)
Да, сигурна съм. Тялото ми говори с емоции и усещания на физическо ниво. Потапям се в себе си и там в тишината, усещам какво ми казва. Това е КР отговора ми. Още не съм достатъчно подготвена за ТЕС такъв... :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, сигурна съм. Тялото ми говори с емоции и усещания на физическо ниво. Потапям се в себе си и там в тишината, усещам какво ми казва. Това е КР отговора ми.
ОК! :D
Още не съм достатъчно подготвена за ТЕС такъв...
До ще време! Нали ти харесва?! Нали вече имаш резултати?! :D
И аз не съм съвсем на ти с КР, ама се кефя и експериментирам. :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Сега, четейки отново "Енергийна медицина" на Д.Идън прочитам следното:

"Тъй като химията на всеки човек е уникална, храненето е строго индивидуален процес. Един витамин, полезен за някого, може да бъде едва ли не отрова за друг. При положение, че енергията на дадена храна, витамин или добавка не съвпада с тази на тялото ви, вие няма да я усвоите и преработите, ако ще всички специалисти по света да ви уверяват колко ви е необходим дадения продукт. Даже и добрата храна е токсична, ако нейната вибрация предизвиква имунната ви система да се затвори в защитна реакция. Подобни хранителни алергии често остават неразкрити, но не и без натрупан вреден ефект. Енергийното тестуване ще ви помогне да знаете със сигурност какво точно желае организмът ви в момента, а така също и да разработите своя система на хранене, уникална и според вашите нужди."

Тя казва, че е добре предварително да се направи енергийно тестуване. Например това, което Иван показа на семинара "Човешко махало". Храната се допира до стомаха и се държи с двете ръце, поема се дълбоко въздух и се издишва. След което ако тялото се наклони напред - храната е подходяща, ако се наклони назад - не е.

Четейки всичко това, чак сега се сетих за нещо много интересно, което почувствах при първото консумиране на жито и изпиването на водата, в която беше киснало. Гласът ми падна и стана дрезгав.
Това го получавам понякога, когато контактувам с определени хора или консумирам определени храни или лекарства.

Чак сега обаче си давам сметка, че явно това е начинът по който тялото ми разговаря с мен и ми показва, че има дисонанс с енергията в която съм в контакт. Преди съм смятала, че когато е свързано с хора, чувствам някакви негативи, които те излъчват. А когато е свързано с храни - вид алергия, дори тогава съм пила противоалергично лекарство.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така е. Но всеки дисонанс подлежи на ТЕСане и промяна, при желание разбира се.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Така е. Но всеки дисонанс подлежи на ТЕСане и промяна, при желание разбира се.
С риск да оспамим темата....чувствам такова спадане на гласа често, когато контактувам с моя братовчедка, която много обичам и сме като сестри. На съзнателно ниво нямам обяснение за този ефект. Каква би трябвало да е формулировката?

И още нещо: държах пакета с жито, правейки "човешко махало". Противно на всички очаквания се накланям към него...
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Заключено