Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Мнение от Volna »

Много плод за размисъл ми дадохте;озадачихте ме също,но това е хубаво :D
Добре е да се каже,че освен какво е важно и как се храним.Дали бързаме,хапвайки на крак или сме седнали на тихо и спокойно,дали гледаме телевизия или се наслаждаваме на храната и т.н. Ясно е какво искам да кажа.

Не че имах точно това предвид,но преди няколко дни бях в селото на баба и дядо,отидох до магазина,купих си селски хляб,който беше още топъл.Отчупих си края и го изядох по пътя за вкъщи,точно както правех като дете.
Ееее няма такова готино :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко което казваш е така. Но имай предвид и че този краешник е за теб асоциативен катализатор на спомени от щастливото детство.
И след всичко изписано по този въпрос искам да уточня, че според мен храната е важна, но все пак мисленето е по-важно.
Духът е над материята. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kalina
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2008 21:48

Мнение от kalina »

Anni написа:Всичко написано е чудесно само ми кажете в София от къде се набавяте с пресни продукти.
как да разберем къде в малките градове има лекари,лекуващи с ТЕС и свързани ли са с здравната каса и има ли лекари,лекуващи с храни
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма такива. :evil:
Положението е общо взето следното - Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Ако чакат някой лицензиран спасител да ги спаси, си потъват безвъзвратно.
Нали знаеш притчата за двете мишки които паднали в кацата с мляко. И двете не можели да плуват. Едната се предала и си се удавила. Другата обаче не се предала, цапала колкото и както можла, борила се със зъби и нокти да се задържи на повърхността и след време избила достатъчно масло на което да се покатери и така да се спаси от удавяне.
Ако тя бе чакала някой да дойде да я научи как да плува или пък да й обясни как се избива масло от мляко и че маслото плува на повърхността на млякото сигурно отдавна щеше да се е присъединила към дружката си.
Така че спирай да се давиш и почвай да размахваш ръце и крака НЯКАК.
Колкото и както можеш със знанията и уменията които притежаваш в момента. Няма по-велик стимул и учител от НЕВОЛЯТА.

Повечето неща в своята същност са много прости.
И повечето страхове са многократно преувеличени.
Ти можеш сам/а. Само трябва да си повярваш и да действаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Нещо, което предполагам ще ви бъде доста интересно по темата - Как да определим как ни действат храните?

поздрави :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
I_feel_good
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Май 2007 19:17
Местоположение: Sofia

Мнение от I_feel_good »

Много интересна и информативна тема.
Съжалявам ако въпросът е тъп,но под сурови животински мазнини какво се разбира? :oops:
"Most people spend their entire lives on a fantasy island called 'Someday I'll.'" -- Denis Waitley
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Чисто масло (млечно, непастьоризирано), сурови жълтъци, сланина, лой, рибено масло.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
rawfan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Окт 2009 15:09

Мнение от rawfan »

Ето един сайт по темата за суровите животински храни http://www.wewant2live.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

От гледна точка на отношението към здравословното хранене за мен (човек, който никога не е залитал в тази сфера, няма много информация и само наблюдава отстрани) хората се разделят на два основни вида (крайности) и всички останали (голямата маса) – по средата:

Първи вид – хора, които не се интересуват с какво се хранят, защото смятат, че ако започнеш да се интересуваш, ще стигнеш до извода, че трябва да спреш да се храниш изобщо и само слънцеядството ще ти остане като вариант :) (тези, които изобщо са чували за свлънцеядство, разбира се). Затова тези хора вярват (интуитивно), че Природата в нас е достатъчно съвършена и намира начин да ни опази – е, всеки се опитва да stretch-не тази природа до различна степен (тези които злоупотребяват с възможностите и добрата и воля си носят последствията, разбира се). Всички тези хора се отличават в едно – те напълно и безрезервно приемат това, което хапват, както и имат пълно доверие в природата в тях.

Втори вид – хора, които постоянно четат по отношение на храненето и търсят максимално безопасните и полезни храни, раздират се от противоречия, защото ако днес едно нещо е обявено за полезно, утре това ще бъде отречено и мразят това, че природата ни е създала толкова несъвършени - за да живеем трябва да се храним, или пък в по-лекия случай – мразят това, че храненето (по същия начин както и здравето) е превърнато в индустрия управлявана единствено от печалбата. Всички тези хора се отличават в едно – те не приемат храната на съвременния свят, както и нямат никакво доверие в способностите на Природата в тях да ги защити от нея. Мечтите им са насочени към слънцеядството, но пак – трудна работа, пък и недоказана :) . Според мен чрез неприемането на съвременните „боклуци” наречени храна тези хора си вредят много повече отколкото първия вид.

Затова аз мисля, че какъвто и поглед да имаме над нещата с храненето, в крайна сметка и тук всичко опира пак до приемане. Затова аз използвам (а и винаги съм използвала) това като възможност да се радвам и благодаря на Природата в мен, че се справя с храната, която поемам (без да се лишавам от каквото и да е, с изключение на съвсем общоизвестните „боклуци”) и така ще бъде докато чувствам, че тя се справя, без да се оплаква. Приемам и храната, като нещо вкусно (ако не ми е вкусна не я ям, разбира се), като част от удоволствията, които живота ни предлага. Опитвам се да помогна на Природата да почисти замърсяванията в мен (скромничко, но тя смята, че това е достатъчно за сега) като винаги изяждам по една ябълка преди хранене (някъде случайно бях чела, че ябълката е добра „метла” за почистване на вредни наслагвания в хранителния тракт) и така ... Колкото, толкова, според мен най-важното е да няма емоционални конфликти :) .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Има и други видове хора - тези които живеят сред природата и се хранят само с това което тя им предоставя, прекланяйки се пред нейната необятна мъдрост.
а също и такива които живеят в пълно безхаберие за влиянието на храната върху организма им.
Както и такива които знаят за боклуците, но си казват - един път се живее, и в края на живота ти остава само това което си боднал на вилицата и на някои други части от тялото. Т.е. хора заинтересувани само от задоволяване на ненаситния си апетит за нови удоволствия.
И всякакви други типове между изброените.
Въпросът не е в това какво правиш и какво ядеш в случая, а дали го правиш осъзнато или просто следваш шаблоните наложени ти от обществото и културата в които живееш.

Всеки избор е правилен за отделния човек стига да е осъзнат.
Т.е. да си разбрал, че имаш избор, да си осъзнал плюсовете и минусите на конкретния избор и да си приел последствията произтичащи от него.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
valentingn
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Окт 2009 19:20

кокъла

Мнение от valentingn »

Пропуснахте мен като вариант, аз съм изключение. Моторната резачка отдавна е опряла до моя кокъл. Гориво за моторната резачка не са баналните течения, какво да ям или какво да не ям а съвсем непредполагаеми явления.
Смятам окултната материя за абсолютни глупости и не желая да се забърквам. Слънцеяденето ми допада като идея но пък в облачните дни не искам да гладувам. Не познавам и тоя Манек лично, ако задника му беше зашит повече бих му вярвал.
Иване искам да изкажа своята благодарност към споделеното знание, и да изкажа своя респект към магнетичността ти. Нямаше да знам за теб ако не беше оставил посланието си във форума на тревопасните аноректички. Ето как усилията ти не са били напразни.
И така какво следва: Следват още утре и занапред сериозни изпитания на волята относно поемане на сурово козе месо, агнешки черен дроб и домашни яйца.
Момента който ме смущава с костния мозък е, че животни хранени с костно брашно хващат болестта луда крава. За суровото месо трябва да се направи оглед под лупа за опасните :Хелминти
латински: Helminthes, английски: helminths.
Паразитни червеи. Разделят се на три класа: Nematodes – кръгли червеи (напр. Ascaris, Trichinella), Cestodes – плоски червеи (напр. говежда, свинска, кучешка тения) и Trematodes – плоски смучещи червеи (напр. шистозоми, фасциоли и др).
Опасността никак не е илюзорна но пък аз обожавам да живея динамично и опасно ето така Цък
От друга страна има антихелминтни средства като decaris / vermox / pyrantel /
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да, очевидно сме те пропуснали като категория - имало и хора, които не приемат нито съвременната храна, нито слънцеядството! 8)

Радвам се на оригиналния ти поглед, но ме тревожи едно нещо - поемайки по пътя на ядящите сурово месо би трябвало да вярваш в способността на природата в теб да те предпази от червеите, а това сякаш не е така ...

Ако съм права ... сещaш се за последствията, предполагам.
Последно промяна от nia на 13 Окт 2009 16:38, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако те притесняват проблеми със зарази и паразити стой далече от свински, пилешки и телешки продукти. Т.е. тези които са подложени на индустриално отглеждане. От бабите и дядовците от село всичко е ОК.
Овчи и кози продукти също са ОК. Особено ярешко и агнешко.
Също така можеш да приемаш на всяко хранене суров сушен риган. Чел съм, че избива всички бактерии, нямам данни дали влияе на паразитите.
Последно промяна от ivangp на 01 Мар 2011 21:21, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
valentingn
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Окт 2009 19:20

ниа

Мнение от valentingn »

nia написа:Да, очевидно сме те пропуснали като категория - имало и хора, които не приемат нито съвременната храна, нито слънцеядството! 8)
Ще ви бъде забавно да разберете как се срива здраве до максимум без да има значение от диетата. Първо ме ухапа бойния изпохапан бясен питбул на някаква мутра в морската градина впечатлен от скоростта ми на крос. След което личния ми лекар се постара да ме излекува с няколко ваксини и накрая при слънцеядене бос на тревата се напълних с лаймски кърлежи. Лекаря отново се погрижи да ме излекува и затова сега съм тук. Попивам знание от вас и спълна с ила го интерпретирам върху себе си
Паразитите не са шега и не се махат с мисъл. Типичен пример е Буда умрял от рак. Радвам се че има толкова много алтернативна храна като козите и рибата и висш разум като Иван да помага с жокери (ригана).
Последно промяна от valentingn на 13 Окт 2009 11:36, променено общо 1 път.
Заменям слънчеви колектори за прана марка Хира Ратан, срещу Кивот
Заключено