Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти и от мен!
Не съм те "прочела саркастично", Ники! Наистина ти съчувствам, защото долових много умора, напрегнатост и обърканост в теб самия, като състояние излъчено в поста ти (не съм го гледала под лупа). Може да съм реагирала тенденциозно насмешливо, за да те подтикна, да се погледнеш отстрани?!
Благодаря, за коментара!
А за "свободното течение"- уча се, то да е през мен, а учебният процес е рошав!
Ако някой иска да си говорим на тема "Алиса"- имам тема, да заповяда!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Escapelina, качих това, за теб. Хвърли едно око, ако искаш!
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 9&start=90
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа: .......И понеже много ми харесва това ,което и на семинара каза:Като сочиш към някого с пръст -виж останалите пръсти накъде сочат" .....
МАГ, това, че съм казал че някой има еди какъв си проблем, не означава, че аз го нямам. Аз съвсем не съм света вода ненапита. Това ми е ясно и работя върху себе си. Освен това повечето ни проблеми по-лесно се виждат отстрани. Ние не щем да си ги видим, признаем и поемем отговорност за тях. Както и ни мързи да работим върху тях. Това се отнася и за мен. Аз също имам проблеми осъзнати и неосъзнати, върху които, по една или друга причина, не искам да работя или ме мързи, отлагам и т.н.

Идеята тук не е: Къде съм аз, къде сте вие?

Сравненията са безпредметни. Аз превъзхождам, от дадена гледна точка, всеки един от вас в някакво отношение. И всеки един от вас ме превъзхожда в някакво отношение от други гледни точки.
Но превъзходството зависи само от гледната точка. Сменяш гледната точка и превъзходството се обръща в антипода си.

Затова и казвам, че няма възходящо развитие, повишаване на вибрации, усъвършенстване, подобряване и т.н. в глобален аспект. Защото всяко повишаване е понижаване от обратната гледна точка.
Когато слънцето изгрява от едната страна на земята, то залязва от другата. Освен това слънцето никога не се само издига по небосклона, а неизменно идва време в което то започва да се спуска.

Това обаче може да се наблюдава, усети и да бъде повод за възторг или униние само от някой който има очи. На слепия изобщо не му пука изгрев ли е, залез ли е, ден ли е нощ ли е.
На същество лишено от сетива (средства за регистриране на разлики) не би му пукало за нищо, според мен.

Затова сме и тук, в този си физически облик и вид и имаме тези сетива, да регистрираме разликите и преживеем различен жизнен опит. Да се моткаме между противоположностите, да се възторгваме, униваме и т.н. И когато истински го осъзнаем и приемем тогава ще спрем да товарим всяко преживяване, било то възторг или униние с допълнителни мисли и емоции, тревоги, предположения и т.н. И ще стигнем до чистото изживяване на това което е, без да го категоризираме и съдим.
Дали трябва да вървим в тази посока, всеки решава сам за себе си.
Дори и да тръгнем натам и да го постигнем, както каза Ники в един предишен пост, след време и това ще ни омръзнe и ще искаме нещо различно. Това също е повод за осъзнаване и приемане. Процеса е безкраен и нееднопосочен.
Последно промяна от ivangp на 12 Дек 2011 12:16, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Иван, тук си прав за всичко.
Аз го мисля същото, ти го каза не точно както аз бих го казала, ама кво да се прави, филтри...въпреки че...реално точно тези филтри май са ни най-необходимото..поне аз стигам до там,може и да дбъркам
ivangp:
Идеята тук не е: Къде съм аз, къде сте вие?
Да, и аз мижсля че сравненията са безпредметни..но щом тук не е това идеята-коя е тогава?!
Исках да насоча разговора в една малко по-различна плоскост, не да си търсим проблемите кусурите и т.н., за да ги размахваме като меч или щит, по-скоро по мое виждане такива спорове/дискупии/разисквания са ни необходими за да можем да се видим малко по-ясно острани .. :D и излиза че пак трябва да ги приветстваме, да им се радваме и т.н..Поне аз така го виждам
Така че-не знам за теб ,но аз наистина мога само да благодаря за разразилата се вихрушка, въпреки че много ме е страх от силния вятър./на който не му е ясно да си го кажа-аз съм си страхла, мноо ме е страх!!откак ТЕСам маааллккоо по-малко :D :D :D /
Та затова към това:
И понеже много ми харесва това ,което и на семинара каза:Като сочиш към някого с пръст -виж останалите пръсти накъде сочат"
прибавих и това:
излиза че и аз съм същата Лошо няма, има за ТЕСане.
Благодаря ти за това ,което си,защото без него нямаше да има форум и семинари, и разправии..които са ми така полезни и интересни.Така че като работиш върху себе си -не прекалявай, моля те!
Дори и да тръгнем натам и да го постигнем, както каза Ники в един предишен пост, след време и това ще ни омръзна и ще искаме нещо различно. Това също е повод за осъзнаване и приемане. Процеса е безкраен и нееднопосочен.
Дааа...ама като го осъзнаем и премем...знае ли се дали ще ни омръзне?!Нали процеса е безкраен и нееднопосочен?! :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

МАГ2001 написа:Дааа...ама като го осъзнаем и премем...знае ли се дали ще ни омръзне?!Нали процеса е безкраен и нееднопосочен?!
Маг, намесвам се малко в разговора ви :). Какво знаем сега според теб? :!: Защо ти е да знаеш и какво ще стане като знаеш?
Свикнали сме да мислим, че знанието ни дава сигурност, а от друга страна сигурността е просто чувство / емоция :D . След като осъзнаем и приемем можеш да проявяваме каквото искаме, та дори и да ти омръзне ще влезеш в някоя забавна роля да се позабавляваш малко докато и там се наиграеш.Така я виждам днес аз тази работа :).
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Маг, намесвам се малко в разговора ви . Какво знаем сега според теб? Защо ти е да знаеш и какво ще стане като знаеш?
Ники, и аз като теб споделям мнението,че знаем че нищо не знаем и колкото повече знам толкова повече изниква за познаване..мисля че съм те чела с подобно мнение, ако не е така, поправи ме.
Защо ми е да знам?! :oops: Ми ..любопитство :) Въпреки че любопитството убило котката, понеже от друга страна котката имала 7-8живота :) А може би това си е моят начин на себеразкриване и себепознаване.В смисъл всички тези въпроси и отговори ми помагат да позная=осъзная=променя положението/переспективата в моя собствен свят.Е това дето е ново от ПЕАТ-насам е че доста по-често се улавям къде преповтарям нечии мисли,без да се замисля, къде ги казвам защото и аз така мисля, къде съм си напълно и категорично аз.И защо го правя-щот ми са натиснали бутона или защото така аз съм избрла/аз така искам.Ето това е дето ме радва в процеса.
:wink: скоро ми правиха тест-що за човек съм-резултата беше 80% логика :oops: , може би по тази причина това е -пак подчертавам-не правилният, а моят начин да се справям с нещата
Свикнали сме да мислим, че знанието ни дава сигурност, а от друга страна сигурността е просто чувство / емоция
Да, знаенето ми дава до-голяма степен сигурност, в смисъл че взех да се усещам малко по-на място тук и то изцяло, и със сърце и с тяло и ум/ :D 10%-10%, кой ти го дава!!! :D :D / на едно място, а не както до сега..но заедно с това идва и нещо като нетърпение, вдъхновение..не знам коя е точната дума..какво ще стане после?!демек несигурност :D
След като осъзнаем и приемем можеш да проявяваме каквото искаме, та дори и да ти омръзне ще влезеш в някоя забавна роля да се позабавляваш малко докато и там се наиграеш.Така я виждам днес аз тази работа .
Аз днес я виждам по..различно тази работа.Не знам защо на мен ми се иска вече да сваля маската, да излезна от роля, да спра да влизам в роля ..май ми са омръзнали ролите,маските, те да си стоят на страна , ако ми се наложи да ми са под ръка...а аз ..а сега де!аз какво ще правя!!!! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

mag написа:
Защо ми е да знам?! Embarassed Ми ..любопитство Smile
Ами изживявай си го, не виждам нищо лошо. Често и аз все още се стискам да не би да взема да изживея нещо :D :D :D . Емоциите са си наши и те се проявяват през нас, без нас тях ги няма. Това последното съм го писал и преди, но го пиша пак, защото ако човек го осъзнае човек започва да обича и яда си . :D
А може би това си е моят начин на себеразкриване и себепознаване.
Ами да вероятно това си ти. :lol:
Не знам защо на мен ми се иска вече да сваля маската, да излезна от роля, да спра да влизам в роля ..май ми са омръзнали ролите,маските, те да си стоят на страна , ако ми се наложи да ми са под ръка...а аз ..а сега де!аз какво ще правя!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Винаги можеш да го направиш разбира се. Но аз говоря за роли , които да правиш с радост и лекота. Не го разбирай като шизофреничност :D :D :D или пък за двуличност. Имах пред вид да си свободна и да можеш да си такава каквато ти харесва сега.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ами изживявай си го, не виждам нищо лошо. Често и аз все още се стискам да не би да взема да изживея нещо
. Имах пред вид да си свободна и да можеш да си такава каквато ти харесва сега.
Ники, или аз не се обясних както ми се иска, или ти си чел каквото ти се иска..или и двете :D :D :D
Но разговора тръгна някак към моите пре/из-живявания.."проблеми"/Paraboloid, както виждаш не си само ти, и аз като теб и шопа накъдето и да се завъртяяя..... :wink: /Та ще отговоря в моята тема, въпреки че и на мен като на Монстър ми се искам там само да се хваля с постигнати резултати, пък те не че ги няма , ама все още искат, та ако искаш пиши там, ако искаш отговаряй в твоята тема..мноо готино да имаш избор, нали?! :wink: :D

viewtopic.php?t=885
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Alisa написа:Escapelina, качих това, за теб. Хвърли едно око, ако искаш!
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 9&start=90
Благодаря, Алиса. Свалих си целия филм. Горе долу се разбира въпреки лошото качество. Аз вярвам в тези "чудеса" (според общоприетото и общовалидното). Просто все още не са ми се случвали и не съм успяла да ги случа :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Извинявай, не съм видяла на време отговора ти!
Пожелавам ти случване, наслука! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
И за да напомня отново откъде тръгна всичко
- всичко тръгна от това, че ти сложи на развитието знак (+).
А всяко едно нещо едновременно притежава знаците (+) и (-). Това бе моята теза. Всички останали спорове около значението на думите са само заобикаляне на истината?! в опити да не си признаем грешките(?!), т.е. да не си научим уроците?!.
Потъмняването е зададено от Иван в цитата, преди. Цветът и подчертаното от мен, сега.

И така, известно време и работа, след дискусиоспора, чета отново. Какво виждам сега?

"Всяко едно нещо едновременно притежава знаците (+) (-)",бих добавила и/или и/или не ги притежава, едновременно, туй поради дуалността, ДА, съгласявам се:wink:
Поради нашите (на хората) емоции, ние сме придали на нещата + и/или - значение.
Заедно с това, сме им дали, всички ние или повечето от нас, име, така че на всички хора едновременно(по възможност), да е ясна емоционалната окраска на нещото. Това име се нарича "дума".
Т.е. Думите
( и/или) изразяват потенциал (+/-) на нещото (качество), (и/или)посока, място, количество, действие, ...
Самата дума е неутралност, тя е етикет на нещото.
По този случай имаме дума "лошо" и дума "добро", дума "красиво" и дума "грозно", дума "развитие"(раз като +) и дума "деградация"(де като -) (в речника, вече проверих, "развитие"се обяснява с думата "еволюция", вносна дума без противоположност изразена със същ корен, за това се изразява с друга дума, както на еволюция би се противопоставила деволюция), думата нещастие"(не= на -) и думата "щастие",...
Не всички думи обозначават неща, които носят емоционална окраска, като "дърво", "учител", слънце", "ходя", "мисля", "летя"..., има думи, които съдържат няколко неща едновременно "разнопосочност", "многообразие", "универсален"
Думата "развитие", като нещо, е неутрална, но смисълът, който съдържа е с потенциал във времето (както Иван бе забелязал), за "посока(на-вивам/раз-вивам) и натрупване" на нещо. Придавайки допълнителното "във възходяща посока", изразявам затвърждаване на тенденция, изразяваща мое разбиране и усещане на нещо.
Escapelina, не знам до колко си навътре в духовното информиране, като литература и лично изживяване, но! при мен все по отчетливо става изживяването на т.н. паралелна линия на живот. Нещо като тук съм но не съм. Моят паралел съществува успоредно с твоят, но моята траектория е една и ме касаят едни неща, а твоята траектория е друга и те касаят други неща, но едновременно сме в едно и също измерение и имаме допирна точка в този форум. Дали ще става дума за чернобилска обстановка, за рак, за студ, за купон, всяка от нас е в своя паралел и реагира съобразно своята реалност, присъствайки физически на едно и също място. Същевременно с напредването на личното ни развитие (възходящо пожелавам!), собственият ти паралел се сменя, иначе казано, ти преминаваш в друг собствен паралел, с още по-различна (възходяща надявам се!) твоя реалност, но физически, все още си в същото измерение.
Такива ми- ти работи.
Погледнато в контекста, а не извън него, може и да стане ясно, че аз вече мога, да усещам, че сменям един с друг, паралел, а Ескапелина, примерно, не. Тук не изразявам превъзходство на възможности, а еволюция на моя възможност спрямо друг мой момент, което очевидно смятам, за положително явление, наричайки го развитие (преди не съм могла, след това съм могла, като надявам се, тук да не задълбаваме, че няма преди и след, защото всичко е тук и сега, извън настоящата ни реалност, и тогава не би имало развитие, а просто СЪМ). Също така, говоря за (възходяща) реалност, имайки пред вид факта, че тук сме се събрали хора, нехаресващи своята настояща реалност и/или детайли от нея и ползващи ТЕС и т.п. техники, с цел постигане на реалност и/или детайли от нея, усещани като по-добри за нас.(Друг е въпросът, че в процеса на употреба на ТЕС, може да се постигне освобождаване и от стремежа към "по-добра реалност", като също толкова ограничаваща привързаност и може, да постигаме осъзнаване и/или други неща, с всякакви имена, от където изобщо тръгна разговорът:idea: )

Пия зелен чай.

Иване, предлагам ти, да внесеш този дебат на обсъждане на твоя опреснителен курс, ще бъде интересно, особено ако разполагате с филолог!

P.S.Първородният грях бил отхапване от ябълката на познанието?!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиса, какво прочетох :shock: :shock: :shock: , яко си се взрязла :lol: . Междудругото ти си идеална за филолог, това го казвам наистина откровено. Харесва ти да говориш и да пишеш. :D
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не те разбирам?!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Не те разбирам
Кое не разбра?!
Никимм:
Алиса, какво прочетох , яко си се взрязла . Междудругото ти си идеална за филолог, това го казвам наистина откровено. Харесва ти да говориш и да пишеш.
Поздрави
Много хубав термин.Според мен обозначава състояние на едновременно взиране, врязване, вързване на "нещо"....нещо като три в едно и ми се трува много точен термин и много на място сложен :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да кажа така:
Маг то/ези смисъл ми е ясен, също ми е ясно че ми търсиш и намираш проблемите, ама аз /ти си ги знам/ем!
Ники е чел нещо. Повтаря ми нещо. Смята, че ораторите и писателите са филолози, по подразбиране... и това ясно! Може би не разбира (че от къде?), че това ороторописателското е отприщено в мен и докато не го изчистя/приема(изчистите/приемете)...ще има да се зоря/ите :lol: :lol: :lol:

И не разбрах: коментирате фотоапарата, снимката, разликата между снимките, желанието да снимам, начинът да снимам, способът да разбера себе си, постоянството на стремежа, да изчистя снимката...какво!?

Яяя, дядо Коледа, колко въпроси ми/ви донесъл!?
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор