Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Вярно ли е,че се стопяват мускулите,Бастет?Това откъде го чу или прочете?Доказано ли е?Ще се радвам и други да споделят своя опит,за което благодаря.
Времето е пари!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами Иване необратимо е в периода след захранването,после може пак да се отслабне по друг начин,но представи си след такова рязко отслабване и качване какво се случва с кожата а ???Разбирасе Криста ,че се топят мускулите,при едно такова драстично гладуване,макар да се ядат плодове,това пак е стрес за организма и той започва да вдига мазнините,за да се запасява и съответно топи мускулите.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастет, според мен крайно време е да си ревизираш всички установени и твърди вярвания за това кое е възможно и невъзможно, какво трябва и какво не трябва, кое може и кое не може и т.н.
Направи си един хубав списък и после го ТЕСай поне няколко седмици.
Имаш много твърди позиции, които ти пречат да погледнеш света без наочници. И които ти спъват прогреса в себелечението и себеопознаването.
Препрочети си постовете също така от момента в който почна да пишеш в този форум и извади от тях всички мнения в които казваш, че нещо е невъзможно, установено и т.н.
Надявам се ще осъзнаеш, че това са убеждения които саботират прогреса ти.
Без ТЕС няма да мине де. Е може би без ТАТ в твоя случай. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ми добре,щом не си съгласен,че при глад се вдигат мазнините ок,не съм го измислила аз обаче. За сега ТАТ ми помогна за 2 неща и съм адски благодарна,това бяха тежката умора и вегетативната дистония.Не съм се отказала от ТЕС,по скоро имам афинитет към ТАТ,защо не уважаваш избора ми?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аха,чакай,грешно разбрах,помислих,че ми казваш че мога да мина и без ТАТ,извинявай :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Та за гладуването имам предвид,че не е добра идея при хора с наднормено тегло,а за изчистване от болести и токсини е чудесен метод.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Та за гладуването имам предвид,че не е добра идея при хора с наднормено тегло,а за изчистване от болести и токсини е чудесен метод.
Абсолютно си права,както винаги :roll: и точно поради тази причина Лидия Ковачева, Пол Брег и ред други апологети на гладуването го препоръчват и за нормализиране на теглото. :roll:
Но какво ли разбират те, нали само са гладували периодично в продължение на няколко десетки години и са излекували стототици хора включително и с наднормено тегло.
А и както всеки знае, наднорменото тегло (всъщност говорим за наднормено количество мазнини, а не за тегло - просто да уточним понятията) е предпоставка за перфектно здраве, т.е. като правило хората с наднормени мазнини по правило не страдат от каквито и да е заболявания:roll:
Т.е. за тях не е добре да гладуват. Що да се мъчат, нали са си здрави?
Гладуването е само за болните с нормално и поднормено тегло.:roll:

Има си корифеи с титли пред името в тази област(наднорменото тегло). А също и такива дето са гладували веднъж-дваж, не са издържали, хранили са се след това неправилно, разбирай тъпкали са се яко, както подобава и съответно са измислили причина за оправдание на собственото си непостоянство и слабост (вместо да се опитат да разберат слабостта си, те са я оправдали набързо, че са написали и нов вариант на приказката за лисицата и киселото грозде).
Лидия Ковачева казва, че всеки приятел може да гладува, но да се храни правилно може само умния човек.
Т.е. ефекта от гладуването винаги е положителен, но може много бързо да бъде превърнат в отрицателен, ако се продължи стария начин на живот, мислене и хранене.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

krista написа:Вярно ли е,че се стопяват мускулите,Бастет?Това откъде го чу или прочете?Доказано ли е?Ще се радвам и други да споделят своя опит,за което благодаря.
При гладуване след седмия ден се смята, че тялото започва да разгражда всички слаби, болни и неоптимално функциониращи клетки. Те може да са и мускулни.
След края на гладуването при правилно хранене )забележете, че казвам хранене, а не захранване) необходимите за функционирането на тялото клетки се изграждат наново.
(Безмислено е да гладуваш, ако след това не следва промяна в начина на живот и отношението ти към собственото ти тяло. Тези дето не успяват в гладуването са точно тези, които не разбират тази тънкост.
Ако си спортист който упражнява мускулите си ежедневно, мускулите ти ще се възстановят след гладуването, Новоизградената маса след гладуването има по-голяма плътност. Т.е. при едно и също тегло обема е намален. Затова се смята, че се топят мускули от една страна, а от друга страна, ако си загубил 20 кг по време на гладуване например и след гладуването не спортуваш, а същевремено се тъпчеш както преди, че в повечето случаи и по-яко, то естествено е да натрупаш повече мазнини. Мускули няма защо да изграждаш, тъй като няма необходимост. Не са поставени изисквания пред тялото, които да изискват изграждане на мускулна маса.

Един малко известен факт - българските щангисти навремето, при всеки застой в резултатите (разбирай силата) са ги поставяли на 3 дни изключително плодова диета. Имено с цел изчистване на организма и стимулиране на изграждането на качествена, малка по обем, но с по-високо качество мускулна маса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Когато бях в центъра на д-р Емилова(която е последователка на Лидия Ковачева),ни беше казано да не се натоварваме физически,защото може да се стигне до припадък при някои хора тъй като кръвното пада по време на гладуването,леки упражнения да,но не тежки.Никой не ни каза,че трябва след гладуването да тренираме и да си изградим мускулина ,която сме загубили по време на гладуването.,което се видя на един уред,който измерва масния индекс. Аз спазих захранването,което е най-трудната част от цялото гладуване,след това минах на разделно хранене,което според Емилова е най-здравословно и пак възвърнах кг-ми още първите дни след 30те дена глад. Всъщност на кое казваш правилно хранене??? Всяка една теория за правилно хранене противоречи на друга :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Темата за правилното хранене е стара като света. Както казва един автор-''На всички вас,които искате да се храните здравословно препоръчвам следното:купете всички възможни книги за здравословно хранене и ги изчетете от кора до кора.След това седнете и яжте,това което Ви се яде '' :D
За мен лично е много просто - храната да е във вида в който я е създала природата - нищо повече.Колкото повече се бъркаме в работата на природата,толкова повече страдаме,това важи във всички сфери на нашия живот.Разбирасе има спорове за месото,а според мен всеки организъм е различен и различно възприема и разгражда различните храни,за едни месото е здравословно,при други води до запек и др.неща...
От фитнес инструктори и диетолози знам,че отслабването трябва да става много бавно,никога драстично,което означава средно по кило на месец.,при драстично отслабване има и драстично наваксване.,всяко рязко качване и сваляне е вредно за организма. Диетолози ,които препоръчват диети за бързо сваляне на килограми могат да си скъсат дипломите,ако изобщо имат такива...
А причината да се провалят толкова много хора в отслабването и задържането на килограми е,че те подсъзнателно не желаят да се освободят от тези килограми,но не е нужно да ги съдиш,защото те не знаят това,и много от тях не са чували за ТЕС. Ето аз знам и работя в тази посока...
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Bastet написа: А причината да се провалят толкова много хора в отслабването и задържането на килограми е,че те подсъзнателно не желаят да се освободят от тези килограми,но не е нужно да ги съдиш,защото те не знаят това,и много от тях не са чували за ТЕС. Ето аз знам и работя в тази посока...
Mдааааа! И аз съм на това мнение. Склонна съм да вярвам на Гари Крейг, че е свалил килограми само след ежедневно повтаряне на фразата: "Моето идеално тегло е 73 кг, и аз тежа точно толкова"

Друг е въпроса, ако той подсъзнателно не е желаел да сваля, как само с това положително утвърждаване е свалил килограми, без да чисти психологически обрати, за които не беше споменато нищо.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

bastet написа:"От фитнес инструктори и диетолози знам,че отслабването трябва да става много бавно,никога драстично,което означава средно по кило на месец.,при драстично отслабване има и драстично наваксване.,всяко рязко качване и сваляне е вредно за организма. Диетолози ,които препоръчват диети за бързо сваляне на килограми могат да си скъсат дипломите,ако изобщо имат такива.."
ОК, наистина може и да е така, но не е закон. Темата е много интересна и даже днес я засегнаха много добре по бтв. Може да се види на сайта на БТВ (предаването е от днес 15 юни 2010г). Пиша този пост, защото изказването на БАСТЕТ ми звучи доста не в духа на личностната промяна.Можем да получим информация от много хора, които са специалисти и те могат да имат право , но когато интерпретираме техните думи като закон , от който няма мърдане, това вече е проблем. Само обръщам внимание :idea: . Иначе идеята на специалистите импонира и на мен, но самия пост ми прозвуча доста "закоравял" от към поглед към света :D
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Това за единият килограм на месец изобщо не е вярно. Освен това ми звучи доста ограничаващо и затормозяващо. От личен опит знам, че можеш да си сваляш и по кило на седмица без проблем, стига да се настроиш да го допуснеш да се случи. Забелязала съм, че когато се „почувствам” по-слаба, сякаш нещо се отпуска в мен и нещата се случват. Но засега е ставало въпрос само за 5-6 кг. С изключение на времето след раждането на сина ми, но тогава бях решила, че няма да бързам да свалям и ще оставя нещата да се развиват от самосебе си
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Да,знам че звучи тъжно,че не можем да отслабване бързо,и на мен ми е гадно от този факт,предпочитам обаче да не получавам стрии по кожата при рязко отслабване,но пък всеки си има избор...
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Мисля, че стриите се получават при напълняване, а не при отслабване. При отслабването си проличават :)
Публикувай отговор