Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

То вече ставам банална , ама не е малко че съм спряла унищожението на жлезата.сега трябва и самата жлеза да по4не да произвежда тироксин,а това е дълъг процес,който се влияе от стреса все пак,а при мене той не беше малко
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастед, продължаваш да се дърпаш от водата. Справка - бях ти писал една поговорка за магарето преди време.
Много противоречия, съмнения и твърди нагласи, за това кое е възможно и кое не, има в теб и те ти пречат да се излекуваш.
Поработи върху тях.
Допусни възможността за чудеса и те ще започнат да ти се случват. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Не,пак грешно съм разбрана.Допускам и вярвам във всичко,просто смятам че суровоядството е само един от начините(твърде суров),а не единствения.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Никой не е казал, че е единственият.
Ако го приемаше като начин обаче нямаше да риташ толкова срещу него, а да кажеш, че просто не е за теб, а не че принципно не е добър.
Плюс това имам едно вътрешно усещане, че не искаш да си промениш установените навици на хранене и живот дори и малко в тази посока. не говоря за пълно суровоядство, нито за ходене на фитнес например, а за леки промени - по-естествена храна, разходки всеки ден, движение сред природата и т.н.
Мисля, че се осланяш само на ТЕС и мисля, че грешиш имено в това.
Може и да не съм прав, но такова ми е усещането.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Има една много хубава приказка:
"Който какъвто фокус търси, такъв фокусник си намира"
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами да Иване,наистина си в грешка.Промяната в храненето ,която съм направила е махане на въглехидратитеи и ако не беше ТЕС нямаше да го постигна. За движението и природата съм ''за''.Без движение няма живот това ми е пределно ясно. За съжаление няма от къде да си намирам храна от село :(
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

За суровоядството нищо лошо не казвам,във всички религии има дори пълно гладуване и това не е случайно. Единствено лично аз не мога да ям сурово месо иначе за другите работи нямам проблем да са сурови.Разбирасе недай си боже се разболея от нещо наистина сериозно и аз ще мина на суровоядство или пълен глад,ако другата алтернатива са гробищата...
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

В религиите често пъти целта на гладуване е съвсем друга, не толкова за здравето.
Всички природолечители отхвърлят идеята за дълго гладуване, а препоръчват човек да не се храни, докато не изпита глад. Така е напълно естествено, спи ти се - спиш, ходи ти се по нужда - ходиш, огладняваш - храниш се, ожадняваш - пиеш вода. Няма нужда да си тормозиш стомаха, щом ти казва, че е гладен, значи трябва да го нахраниш. Просто човек трябва да бъде по-съзнателен, не да си внушава разни мисловни и илюзорни заблуди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Georgi Dimitrov написа: Всички природолечители отхвърлят идеята за дълго гладуване, а препоръчват човек да не се храни, докато не изпита глад. Така е напълно естествено, спи ти се - спиш, ходи ти се по нужда - ходиш, огладняваш - храниш се, ожадняваш - пиеш вода. Няма нужда да си тормозиш стомаха, щом ти казва, че е гладен, значи трябва да го нахраниш.
Не е вярно това. Всички, които препоръчват гладуването в една или друга форма, като средство за лечение, препоръчват да се гладува минимум 24 часа. И твърдят, че сериозните лечебни процеси започват след 7мия ден на гладуване.
За период от 24 часа всеки човек ще изпита глад. За период от 7 дни със сигурност човек ще изпита много пъти глад.

Справка - двама от най-известните в България апологети на лечението с глад - Пол Брег и Лидия Ковачева.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
eterna
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2010 12:19

Мнение от eterna »

Бих искала да споделя своя опит с лечебното гладуване. Преди 10-тина години пръстите на ръцете , а след това и на краката ми се подуха и изкривиха. Правих си какви ли не изследвания - пълен имунен статус, ДНК-изследване, по метода на отхвърлянето за лаймска болест и какво ли още не. Маса светила не можаха да ми поставят конкретна диагноза, но все се въртяха около - полиартрит с тежка форма на студова алергия. Започнах да чета всичко ,което ми попадне по темата- традиционни и нетрадиционни начини на лечение( ако трябва да бъда напълно откровена-никога не съм била фен на лекарствата,нито за себе си,нито за детето си).
Тогава прочетох всевъзможни системи на гладуване като начин на лечение.Това, за което говорите, е по Пол Брег и други - но техният начин е много драстичен и не е за всеки-трябва да започнеш по 24 часа, да увеличаваш времето за определен период от няколко месеца, докато организмът ти изчисти част от токсините , след това да увеличаваш дните и т.н.Освен това е тежък за понасяне за несвикнали хора. Тогава открих системата на Лидия Ковачева - гладуване с плодове и чай с мед-ефектът е поразителен, също като пълния глад,но не толкова затормозващ :))))
И не в клиниката на д-р Емилова, мисля че там вече са комерсиализирали всичко, правих всичко сама в къщи-повярвайте ми, ако решиш че искаш да живееш,защото имаш малко дете и искаш да го видиш порастнало, тогава ще впрегнеш волята/ината ( както искате го наречете) си и ще издържиш.
Първите 6-7 дни се чувствах кошмарно, не знаех дали съм тръгнала по верния път, аз си знам какво ми е коствало да не се откажа,но на 7-8 ден изведнъж почувствах такава енргия,че ми идеше да литна.
Правих кратки по 10 дни гладуване с толкова захранване през няколко месеца и за година и нещо изчистих маса болежки ,за които изобщо нямах идея ,че ще изчезнат. След година и нещо бях в София и имах възможността да се срещна лично с Лидия Ковачева-идея нямате колко лъчезарен човек беше тя- очите й сияеха, трудно ми е да го опиша. Оказа се,че съм тръгнала по верния път- с по-кратки курсове , по начесто- най-дългия курс ми е бил от 21 дни гладуване с 10дни захранване.
И сега толкова години след това, особено през лятото си правя по един курс профилактично за прочистване на организма,макар вече ад не го спазвам толкова стриктно както в началото,но мисля че организмът ми се е поизчистил от токсините:))).
Сега откривам за себе си ТЕС и мисля,че това е нещо наистина революционно като начин на мислене ,преди всичко:)))
Така ,че пожелавам успех на всички ,решили да променят живота си в положителна насока
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Не ми пречи да гладувам,мога да издържам ,стигала съм до 21 ден само на чай,но след това захранването е кошмарно.Първият път,когато правих това,може на някои да звучи драстично и гадно ,освен гладуването приложих и пиене на урина.Цяла година след това бях жизнена,изчезна ми мигрената и депресията.След това правих гладуване по метода на Лидия Ковачева,но нямах същия резултат.Бих го направила пак,но за целта е нужно човек да не работи,поне не работа под напрежение.
Времето е пари!
eterna
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2010 12:19

Мнение от eterna »

Точно това имах предвид-че пълното гладуване само на вода,изисква режим на откъсване от работа и нарушаване на нормалния ритъм на живот,докато метода на Лидия Ковачева е лесен за изпълнение без да променяме ежедневния си ритъм и начин на живот - споделям личен опит :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Eterna, ти си направила методиката на Лидия Ковачева, само по книга до колкото разбирам, нали ?!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Била съм 21 дена на чай и плодове по метода на Лидия Ковачева,да,наистина организма се изчиства от доста болести,но за съжаление мускулите се стапят и наваксването на килограмите ,ако сте с наднормено тегло, след приключване на гладуването е необратимо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не мисля, че има необратимо качване на килограми. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор