Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Идеята на обединяването на противоположности не е да се излезе от дуалността, а да се приемат и двете противоположности и дуалността без да има емоционален заряд към която и да е от тях.

По този начин човек придобива свободата да изразява, изживява която и да е от противоположностите по желание. (искаш да си жертва - изживяваш се като жертва, искаш да си насилник - изживяваш се като насилник, всъщност и двете ги има във всеки от нас и са неразривно свързани,. Не може да има жертва без насилник, както и насилник без жертва. Преди обединяването им ние съчувстваме=емоция на жертвата и ненавиждаме=емоция насилника. След обединението нямаме ни съчувствие, ни ненавист. И само без тези емоции можем да осъзнаем единството на жертвата и насилника и да ги проявяваме по желание. Докато имаме емоции към която и да е от двете противополжности или ще се стремим към нея, ако емоцията е със знак (+) или ще бягаме от нея, ако емоцията е със знак (-))
Та не заличаваме противоположностите, а ги изживяваме като едно неразривно цяло. Това което премахваме е само ЕМЦИОНАЛНИЯТ ЗАРЯД с който сме ги натоварвали преди обединението.
Последно промяна от ivangp на 11 Дек 2011 10:54, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa
Същевременно с напредването на личното ни развитие (възходящо пожелавам!), собственият ти паралел се сменя, иначе казано, ти преминаваш в друг собствен паралел, с още по-различна (възходяща надявам се!) твоя реалност, но физически, все още си в същото измерение.
Какво съм казала, като съм казала това? Тук, видно за мен, съм използвала думата РАЗВИТИЕ, като неутрална, за това в скоби съм задала насока, изразяваща личното ми разбиране на базата на четено, за повишаване на вибрацията на енергията ни, като цел на живота!
Какво последва? Ivangp
В тази връзка всеки път се учудвам когато хора като Алиса, които са минали през ПЕАТ семинар и практика все още говорят за развитие нагоре. (
Цитат:
Същевременно с напредването на личното ни развитие (възходящо пожелавам!)
Иване, не ти ли се струва, че вадиш смисъла на думите от скобите, залепваш ги като неотменна част към РАЗВИТИЕ, след което ме жигосваш, така, сякаш съм казала това, което ти си видял, а не това което съм казала?
Когато съм запозната с дуалността “съдържаща се във всичко”, както ти казваш, значи мога да изведа и отделно коя да е от двете крайности, по свой избор и да я употребя?
Ако съжалявам за нещо сега, то е че не видях от самото начало този твой прочит!
Колкото до обясненията по смисъла на думата РАЗВИТИЕ в обичайната и употреба, вече съм дала много информация. Ако имам някаква реална грешка, то тя е, че не съм употребила език, достъпен и понятен за всички, не само за мен.
Дали ще видиш това, дали ще го разбереш, дали ще го приемеш, как ще го назовеш, дали ще го изкоментираш...е друг въпрос.
Ако проумея още нещо по въпроса, ще го споделя също толкова честно и с теб, във форума ти.:wink:
............................................................................................................
Между другото установих, че не получавам всичко на време в поредността, в която е публикувано.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa
измъкване от дуалността
Какво съм казала, като съм казала това? :lol: :lol: :lol: Казала съм: "Измъкване от лашкането в двете крайности на дуалността"
Иване, на път си да ме сториш стресиран педантичен перфекционист! Дано има полза от това за някого! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

ivangp:
Идеята на обединяването на противоположности не е да се излезе от дуалността, а да се приемат и двете противоположности и дуалността без да има емоционален заряд към която и да е от тях.
Е, да, ама като се освободим от емоционалният заряд ( + и - ) и се приемат и двете противоположности и дуалността ... е и напрактика не излизаме ли от дуалността?!В смисъл вече това не ни е дерт, можем и така и така..и тогава кво правим?!
Ток тече между плюса и минуса, по-голямо напрежение - по-силен ток, напрежението е толкова по-голямо колкото е по-голям заряда, О.К.махаме плюса и минуса, махаме заряда...няма напрежение,няма ток...и тогава кво?!Седим на тъмно?!Палим свещ?!
И отговора "Ми правиш каквото си искаш" нещо не ме удовлетворява..поне не ...напълно.
NB!Моля те сега не скачай да ме шамаросваш, не ти казвам, че ти това
си казал ,това излезе като прочетох обяснението ти/за което много ти благодаря!, да и аз така ги вижам нещата,долу-горе, обаче!/през моя филтър, е толкова ми е филтъра, кво сега! и аз като Алиса стигам до нещо като...."триалност" :D :D :D Знам знам - няма такова животно!А тогава какво има?!
Въпроса е и към теб и към всеки, който има някаква идея, защото аз още не мога го доизТЕСам:D

ivangp:
По този начин човек придобива свободата да изразява, изживява която и да е от противоположностите по желание
Alisa:
Когато съм запозната с дуалността “съдържаща се във всичко”, както ти казваш, значи мога да изведа и отделно коя да е от двете крайности, по свой избор и да я употребя?
:) :oops: Това на мен ми мяза на свободия...не на свобода
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Препрочитайки отново за Н-ти път изписаното, с надеждата да "се хвана на местопресъплението". Разбирам следното:
- Много правилно съм се изразила, от гледна точка на смисъла, който съм искала да вложа.(може ли да не се хващаш за думата "правилно"?)
- Още двама индиректно подкрепят смисъла на думата РАЗВИТИЕ, така като я разбирам и аз, и е дадена в речник.(Иване, ти поиска ли да видиш това?)
- Иван вади от контекста и задълбава там ("развитие" и "излизане от дуалността").(А-про-по, когато си между + и - си в 0= нищо, т.е. не си в дуалност/не си в емоция, което може да се изкаже като "вън от дуалността"(смана на паралела на даден индивид в същата физическа реалност-вариант), като влезе в дуалността (раждайки се на земята или бидейки на нея) пак можеш да си в емоциите и да се люлееш между тях по избор или не.), пък какво става после, ще видим, като го постигнем!:wink: и защо да няма триалност? може наистина да съм отишла в четвърто-петото измерение?!:lol: :lol: :lol: )
- Речниците са създадени на базата на масовия смисъл влаган в дадена дума. Периодично се променят, ако смисълът на дадена дума/и трайно се подмени с нов, но това става обмислено от специалисти.
- Ники, забелязвам тенденция, да се включваш в "защита на изпаднал в затруднение мъж (колега)", при дискусия с мен, като прокарваш лични намеци, които бих могла да приема за обидни, ако резонирах на тази честота.
- Иван, защо спориш, като би могъл да обсъждаш? Така ли приемаш всяко мнение различно от твоето? Защо? :roll: Или победа- или нищо, или, я да видим, като съм по- как да направя така, че моето да стигне до-...Защо само с мен "спориш", само в мен ли е причината? Само от "спорове" с мен ли се отказваш? Приемам съдействието, като подход, понеже едва ли осъзнавам вся и всьо, но не приемам правораздаването като подход! Ако ти е по-лесно, преми ме като "нелечимо заболяване", за да решиш казуса...
- Разбирам, че и ти си човек(в дуалността) и че си се заел с нелесна задача и оценявам усилията ти!
- Може това да ми "отвори очите" много повече от всичко до сега, поне моите усилия са такива и са във всички познати и непознати ни посоки!
Благодаря! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, това наистина ще е последното, което ще напиша. Аз не съм против използването на каквото и да е и на който и да е термин в този форум. Освен обиди от съфорумци към други съфорумци.
Аз изразих учудване, че ти все още говориш за възходящо развитие, което е еднопосочно развитие, а такова нядявам се си осъзнала, че няма. Т.е. моето учудване бе породено от думата възходящо, а не от думата развитие. Не знам защо изместваш спора/дискусията към думата развитие. Дебат по отношение на нея бе породен от по-късен пост. Но нямам намерение да продължавам да я обсъждам.

Към речници и тълкуване на думи не съм те насочвал в този дебат и не знам отново, защо ми вмени и това. Всъщност ти размаха речника и значението на думите.

Не съм казвал и че няма триалност. Това също ми го приписа.

Този спор/дебат/дискусия много ми заприличва на два други спора Единият бе между мен и Симеон Симов по повод на сертифицирането..
Прилича ми по това, че и в онази спор се бягаше от същността на спора и се използваха отделни думи и изречения в опит да се дискредитира моето мнение. Както и по това, че имаше хора които си пишеха ЛС в опити да ме дискредитират, вместо да си кажат мнението открито и честно в темата, в която се водеше спора.

Другият спор на който ми заприлича този е спорът между теб и Гената. Прилича ми по това, че в онзи спор Гената отказваше да види твоята гледна точка (която в онзи спор аз споделях, както и още няколко съфорумци) и вадеше от 9 кладенеца вода за да доказва собствената си правота.

Тъй като и при двата спора, на които ми заприличва този се стигна до грозни изцепки, и усещам, че и този се насочва натам аз решавам да го прекратя, като не участвам в него.

Сега моето мнение - право куме в очи - ти, според мен (пречупено през моите филтри) не разбираш дуалността както аз я разбирам (т.е. правилно от моя гледна точка), тези дето те поддържат и споделяте мнение също не я разбират.
Когато си между (-) и (+) не си само в 0=нищото, а си и във всичкото.
Справка = КС.
Когато си във всичкото не може да си само извън каквото и да е, вкл. дуалността. Може да си И в едното И в другото, а не в едното ИЛИ в другото.

Ако случайно, все пак всъщност разбираш и ти дуалността и обединението по същия начин, то, според мен, би трябвало да обърнеш внимание на изразите, които използваш, защото те разкриват, че подсъзнателно все още има модели на идеята за възход, вдигане на вибрациите, усъвършенстване и т.н. на които си подвластна.

Това, че някой друг мисли като теб не прави мнението ти по-валидно.

Чета те от около година и те познавам лично. Според мен ти имаш проблем с това да си винаги права, да контролираш нещата, да не допускаш грешки, да успяваш във всяко начинание.
Под проблем имам предвид не желанието за това, а отчаяното желание. Т.е. неизчистените емоции в това отношение.

Ако искаш, помисли върху това и поработи върху него. Ако не искаш, недей и продължавай да си намираш доказателства, че винаги си права.

И накрая искам да завърша с една притча:
Живял един голям мъдрец и в някакъв Дзен манастир.
Той имал двама ученици.
Един ден ги събрал и задал и на двмата един Коан, върху който да медитират.
(Коаните са въпроси без еднозначен отговор, като въпроса:
Какъв е звука на ръкопляскане с една ръка?)
След една седмица учениците се върнали при учителя. Единият бил безкрайно щастлив.
Той казал на учителя:
Учителю аз съм безкрайно щастлива, защото докато медитирах върху Коана, който ми даде получих просветление.
Учителят му казал:
Ученико изпий един чай!
Дошъл другият ученик и казал на учителя:
Учителю много съм объркан и нещастен, не можах да намеря отговор на Коана и не знам какво да правя?
Учителят му казал:
Ученико, изпий един чай!
Наставникът на манстира, който наблюдавал тези две сцени отишъл при Учителя и го попитал:
Учителю, не разбирам защо отговори по този начин и на двамата си ученици, при положение, че единият бе постигнал просветление, а другият бе още по-объркан?
Учителят казал на наставника:
Наствнико, изпий един чай!

Алиса, Изпий един чай!
Аз сега пия моя! :)
Последно промяна от ivangp на 10 Дек 2011 12:25, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа: Е, да, ама като се освободим от емоционалният заряд ( + и - ) и се приемат и двете противоположности и дуалността ... е и напрактика не излизаме ли от дуалността?!В смисъл вече това не ни е дерт, можем и така и така..и тогава кво правим?!
Ток тече между плюса и минуса, по-голямо напрежение - по-силен ток, напрежението е толкова по-голямо колкото е по-голям заряда, О.К.махаме плюса и минуса, махаме заряда...няма напрежение,няма ток...и тогава кво?!Седим на тъмно?!Палим свещ?!
И отговора "Ми правиш каквото си искаш" нещо не ме удовлетворява..поне не ...напълно.
Това неудовлетворение всъщност показва, че не си изключила напълно тока. Защото е със знак минус. Докато има значи (-) и (+) от каквото и да е естество тока не е спрян. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Това неудовлетворение всъщност показва, че не си изключила напълно тока. Защото е със знак минус. Докато има значи (-) и (+) от каквото и да е естество тока не е спрян.
:oops: :) ми даа..като ме е страх самичка в тъмното... :D
Страх ли ме е?!От какво ме е страх?!
От това САМА да избирам свободно

Яяя имам свободата да избирам, имам свободен избор..
избор-густо, мога да си правя каквото както когато ми хрумне..кеф, мога да си играя колкото искам.
избор-мм..мога да минипулирам обстоятелствата,така че нещата да стават както аз ги искам..
избор-имам и едното и другото, и нищото и всичкото и остава да реша..какво искам?!защо го искам?!искам ли да съм жертва?!защо?!искам ли да съм насилник?!защо?!
и накрая даже мога да избирам кой избор/кой филтър/ да избера
:D :D :D :D :D :D :D
Тогава?!От какво ме е страх?!

Иван, аз съм те виждава два пъти, не бих казала че те познавам, ама като те чета и аз бих могла да кажа за теб същото:
Според мен ти имаш проблем с това да си винаги права, да контролираш нещата, да не допускаш грешки, да успяваш във всяко начинание.
Под проблем имам предвид не желанието за това, а отчаяното желание. Т.е. неизчистените емоции в това отношение.
И понеже много ми харесва това ,което и на семинара каза:Като сочиш към някого с пръст -виж останалите пръсти накъде сочат" излиза че и аз съм същата :) :) :) Лошо няма, има за ТЕСане.
Алиса:
А-про-по, когато си между + и - си в 0= нищо, т.е. не си в дуалност/не си в емоция, което може да се изкаже като "вън от дуалността"(смана на паралела на даден индивид в същата физическа реалност-вариант), като влезе в дуалността (раждайки се на земята или бидейки на нея) пак можеш да си в емоциите и да се люлееш между тях по избор или не.), пък какво става после, ще видим, като го постигнем! и защо да няма триалност? може наистина да съм отишла в четвърто-петото измерение?! )
Чудесно!И какво от това?! Та нали от там идваме, кво толкова-четвърто пето измерение..защо е важно?!Отговорът през моят филтър-ами за да го приземим, да го заземим, иначе-за кво ми е !?
Ники, забелязвам тенденция, да се включваш в "защита на изпаднал в затруднение мъж (колега)", при дискусия с мен, като прокарваш лични намеци, които бих могла да приема за обидни, ако резонирах на тази честота.
И защо да не го прави?!Щом така го чувства, щом така го усеща?!
И вчера си помислих-"Ама добре я оспамихме тая тема!!"
Оспамихме ли я?!Или , въпреки всички рецепти, това май е единствения начин да се справиш с нелечимо заболяване-първо да избереш,с всяка молекула на тялото си, с всеки атом да си здрав,..ама преди това се налага да спреш тока :D :D :D Тва пак е през моя филтър де :D
Благодаря ви!!! :D :D :D От все сърце!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, благодаря!
Да поясня, че това
Не съм казвал и че няма триалност. Това също ми го приписа.
е по повод на това.
и защо да няма триалност? може наистина да съм отишла в четвърто-петото измерение?!
което беше насочено към МАГ, наша заигравка...
по повод на MAG2001
До тук супер!И после...после какво следва?!Кво ще правим без дуалност?!А?
и на това
и аз като Алиса стигам до нещо като...."триалност"
все вмъкнато между другото, в разговор с друг и по леко различен повод за разговор!:wink:
.................
Сега моето мнение - право куме в очи - ти, според мен (пречупено през моите филтри) не разбираш дуалността както аз я разбирам (т.е. правилно от моя гледна точка), тези дето те поддържат и споделяте мнение също не я разбират.
Когато си между (-) и (+) не си само в 0=нищото, а си и във всичкото.
Справка = КС.
Когато си във всичкото не може да си само извън каквото и да е, вкл. дуалността. Може да си И в едното И в другото, а не в едното ИЛИ в другото.
Разбирам това и го приемам, с разликата може би, че за мен всичко и нищо е едно и също, обединеност за която нямам дума, може би това е т.н. Източник (разбираш смисъла на названието и от къде идва, нали?). Освен това наистина подозирам, при напускане на физическия живот, на това измерение, да няма дуалност, нещо което съм прочела, мисля и ти си чел...В този мащаб, нещата не са ми ясни, но са ми любопитни.
...................
Чета те от около година и те познавам лично. Според мен ти имаш проблем с това да си винаги права, да контролираш нещата, да не допускаш грешки, да успяваш във всяко начинание.
Под проблем имам предвид не желанието за това, а отчаяното желание. Т.е. неизчистените емоции в това отношение.
С това съм запозната, надявам се на нещо по-конкретно, като насока, ако искаш да ме "открехнеш" в моята тема, ще съм ти признателна!
...............
Внимание на изразите си, ще продължавам да обръщам, което включва и контрол, пък бил той и само-контрол.
...............
Този спор/дебат/дискусия много ми заприличва на два други спора Единият бе между мен и Симеон Симов по повод на сертифицирането..
Прилича ми по това, че и в онази спор се бягаше от същността на спора и се използваха отделни думи и изречения в опит да се дискредитира моето мнение. Както и по това, че имаше хора които си пишеха ЛС в опити да ме дискредитират, вместо да си кажат мнението открито и честно в темата, в която се водеше спора
С това ме удиви!!! Къде и как видя тук такова нещо?? :roll:
Колкото до бягането от същността, явно има силно проявление на 2 гледни точки, при това от различна посока!
...............
Тъй като и при двата спора, на които ми заприличва този се стигна до грозни изцепки, и усещам, че и този се насочва натам аз решавам да го прекратя, като не участвам в него.
Изцепки ли?! Кое е това, за теб? Може и в моята тема да ми кажеш.
...........
Който ме познава, знае, че пия много чай и без да знам притчата.
............
Иване, благодаря!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001 ето ти занимавка:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 6&start=60
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Escapelina написа:Не. Ние сме такива каквито сме направени от този разум, който ни е създал или който е дал начало на човешкото ни битие (дали е Бог или извънземни и т.н. няма значение) и не че не можем да се донаправим... Просто мисля, че това да не вредиш на другите е едно от съпътстващите развититето (или там по-широкото понятие, за което още няма дума ) на човека негови свойства. Един педофил или убиец например едва ли е някаква високо-вибрационна енергия. Понятията добро и зло са относителни и често криворазбрани, но не винаги са напълно абстрактни (например да изнасилиш, е лошо, нали?).
А ти откъде знаеш какви сме? Т.е. какви са пределите на човешките способности. Може би не е нужно "да се донаправим", а просто да опознаем себе си.
Който и да ни е създал (Бог или извънземните) според Библията го е направил "по свой образ и подобие". След като сме копия на твореца и сме творението, значи сме и част от твореца...

Не се опитвай да контрираш Алиса. Няма нито тя да убеди теб, нито ти нея. Знам, че е трудно, тъй като Егото те тласка да докажеш правотата си. Но ще спечелиш, ако просто се опиташ да я разбереш :)

У всеки е заложено добро и зло. И всеки избира кое да развие, по кой път да тръгне. Убиецът педофил е избрал лошото.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

dejavu
Не се опитвай да контрираш Алиса. Няма нито тя да убеди теб, нито ти нея. Знам, че е трудно, тъй като Егото те тласка да докажеш правотата си. Но ще спечелиш, ако просто се опиташ да я разбереш

Дежавю, минала съм през същите етапи на съпротива и осъзнаване, явно така сме устроени, че да се осъзнаваме постепенно, а не изведнъж за всичко възможно, още повече под давление на чужда гледна точка! В крайна сметка, достатъчна е провокацията на мисли и чувства, за да успея някак да подпомогна нейния процес. Моята идея, не е тя безпрекословно да приема моите разбирания (като аз не твърдя че това са мои твърди убеждения!), а да види и друга гледна точка, която аз съм срещнала в моето търсене и която на този етап ми дава някакво обяснение. Пак опираме до т.н. от мен "гърчене в противоречия", което много обичам, понеже е показателно, за вътрешната борба между автоматизма и осъзнатия и свободен избор, от което да се роди автентичното СЪМ.
:wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиса, здравей,
"Защитавам колеги, изпаднали в беда, изразявам се съмнително и т.н. и т.н." Все факти неоспорими :!: :D , няма как да е иначе. Имаш страхотна енергия (желание) да отговориш и прецениш всичко, ако може и от гледната точка на петото или шестото измерение. Не знам защо го правиш , а и нямам намерение да те спирам, защото не смогвам и да те изчитам :D, затова най-вероятно губя някои основни моменти. Може би по-вярно е да кажа , че наполедък времето за мен самия е по-ограничено, а и убеден съм че всичко омръзва, ще ти омръзне и на тебе вероятно :D :D :D . It's just a game, lets play! :D :D :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники,
"Защитавам колеги, изпаднали в беда, изразявам се съмнително и т.н. и т.н." Все факти неоспорими Exclamation Very Happy , няма как да е иначе.
Отговарям ти като при подобния предишен случай:"който разбрал , разбрал, който не, не! Здраве да е!"
Имаш страхотна енергия (желание) да отговориш и прецениш всичко, ако може и от гледната точка на петото или шестото измерение. Не знам защо го правиш , а и нямам намерение да те спирам, защото не смогвам и да те изчитам Very Happy, затова най-вероятно губя някои основни моменти. Може би по-вярно е да кажа , че наполедък времето за мен самия е по-ограничено, а и убеден съм че всичко омръзва, ще ти омръзне и на тебе вероятно
Искрено ти съчувствам! :cry:
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиса, здравей,
Всичко е ок и не възразявам на нищо, което пишеш, защото както с твоите и моите постове или без твоите и моите постове утре вероятно слънцето ще изгрее пак в уречения час. Не съм саркастичен, не го приемай по този начин, ако искаш, защото може и така да си разчела предния ми пост. Това което пак ще индикирам и не упреквам е че много лесно и бързо отговаряш на постовете , което ми напомня на голямата ми дъщеря. Когато си играе с приятелка те започват да си отговарят едно и също нещо в продължение на минути, докато едната спре , което според тях означава, че тази която е спряла да отговаря в един момент губи. Била си свидетел на примера при децата вероятно. Може и да отивам в друга посока, но на това ми напомнят твоите постове.
Според мен нещата могат да се опишат ясно, точно и доста по-кратко, когато си споделяме във форума. Интересно е когато съм присъствал на срещи и когато някой, преднамерено или не, изрече невярна или вярна информация. Тази информация( вярна или не) се превръща в стръв за това другите да мислят, да отговарят, да се нервят и куп други неща. Само миг преди тази информация хората са били спокойни и усмихнати. Какво искам да кажа! Всякаква информация може да бъде "стръв", отсрещостоящият да поиска нещо или да реагира. Това, че той ще поиска нещо го кара постоянно или да пита или да отговаря, т.е. той е вкопчен в нещо. В "Изкуството на войната", книга отстояла във времето тези неща за застъпени. Изкуството на битката на времето, когато боят в истинския му смисъл е бил актуален и физически, хората са полагали много усилия вероятно за чистотата на съзнанието. В днешно време битките са повече вербални, икономически или като цяло психологически, но да не си вкопчен си остава пак едно добро начало според мен. Дано си ме разбрала с чистото съзнание у теб. Просто имам чувството , че всеки пост за теб е битка, а и с вниманието си да отговориш ,може би непременно и на всяка цена, за да се защитиш защото си нападната, го прави важен за теб. С поста си имам добри намерения, защото знам че не те мързи да мислиш и не вярвам, че вярваш много на свободното течение, което може да се определя изключително от някой друг или други извън теб.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор