Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Мой близък има сериозен имунен дефицит, стомашно-чревният тракт е в много лошо състояние в следствие на това (което пък представяте си колко други неща повлича със себе си) и е болезнено слаб. Всичко това започва след период на живот в много сурови и замърсени условия, прекарани няколко пневмонии без навременна и адекватна грижа. Има и съмнения за наличие на паразити, но така или иначе тялото му не би издържало терапия против паразити
О.К., аз разбирам желанието ти да помогнеш.А защо питаш за здравословно хранене, суровоядство и лечебен глад.В смисъл защо не започнете да тесате тялото-физическите проблеми, един по един-тегло, проблеми със стомашно чревният тракт и т.н. Даже и да не се получи очакваният от теб ефект върху здравето-сигурна съм че ще избият истинските проблеми за тесане...
Преди това е бил в доста добро здраве и е съвсем добре функциониращ и деен в живота и в обществото, даже се учудвам как го прави при състоянието си
Тук не схванах, преди е бил така , а сега как е...."даже се учудвам как го прави при състоянието си"....щото, ако и сега е пак така, въпреки състоянието си, белият хляб и сладките неща...какво всъщност има за оправяне?!Какво всъщност ще лекувате?!И кой и какво всъщност е за ТЕСане..
Успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Ами просто се разболява много лесно, постоянно кашля, не може да се храни нормално. Всеки грип го съсипва и често го докарва до почти пълно безсилие.

Проблемът е, че е от тези дълбоко неуверени хора, душмански отгледаните като деца, и има доста твърди и криви възгледи за света, макар че е уважаван и ужким интелигентен човек. Някакси вижда нещата много през социално престижното, обича да подчинява хората, да контролира с пари и да дава, за да е "отгоре".

Всичко това е точно за ТЕС, но той е доста дървен, закостенял и откъснат от (и дори презиращ) вътрешния си свят и своята уязвимост. Ще опитам все пак, благодаря ви.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Опитай разбира се, никой не казва да не го правиш.
Но и няма нищо лошо в това да потърсиш сериозен отговор на въпроса "защо искам да помогна на този човек?" Отговорите могат да те изненадат (не)приятно. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Escapelina написа:
Проблемът е, че е от тези дълбоко неуверени хора, душмански отгледаните като деца, и има доста твърди и криви възгледи за света, макар че е уважаван и ужким интелигентен човек. Някакси вижда нещата много през социално престижното, обича да подчинява хората, да контролира с пари и да дава, за да е "отгоре".

той е доста дървен, закостенял и откъснат от (и дори презиращ) вътрешния си свят и своята уязвимост.
Ти май си се заела с мисията невъзможна ми се струва,като чета това за него което пишеш,честно казано хабиш енергия и време за нещо,което за мен е излишно,да промениш характера на някой,който сам не осъзнава какво си причинява с това,но каквото и да направиш ще ти е за урок!И ти ще изминеш своя път и стигнеш до твоето осъзнаване като много други,които са минали по този път.:wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Добре, Яна.. Кажи ми, ако майка ти, детето ти, близък приятел е болен, трябва ли да има някаква нелицеприятна и изкълчена причина да искаш да им помогнеш :) ?

Човек, който не притежава способността за съчувствие и желание да помогне на някой, който страда, когато това е по силите му, за мен е социопат.

Познавам болката и знам, че не е приятна. Когато някой друг я изпитва и аз знам за това и мога да помогна, го правя.

Ако видиш някое кретенче на улицата да мъчи коте, какво ще почувстваш и нищо ли няма да направиш? Или ще започнеш да си задаваш въпроса "защо искам да помогна на това коте" и така докато не стигнеш до извода, че е заради някаква всъщност егоистична причина и си отминеш без да правиш нищо....

Мисля, че последното нещо, което е важно в случая, е "защо". Важно е да се помога, за да има по-малко страдание на тая и без това доста изтерзана от болести, глад и болка земя :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Escapelina, не е възможно ей сега, да ти налеем всичко, което откликналите на зова ти, сме прочели, разбрали, осъзнали с ТЕС или по друг начин, за да схванеш, по начина, по който ние го схващаме.
Основните точки, както и сама забелязваш са:
1. Той не иска!
Дали ти ще съчувстваш, как ще си обясняваш, как ще оправдаваш, колко световни неправди ще включиш, за да си поддържаш гнева...няма никакво значение!
Единственото, което ти можеш да направиш е, да се справиш със своето преживяване на това, с начина по който ти отразяваш, по който ти чувстваш нещата. Интересно ми е, какво ще стане, ако вместо да решаваш чуждите проблеми се заемеш със своите? Заниманието с чужди и световни проблеми, все нерешими и безизходни, не е ли бягство от теб самата, понеже ти се чувстваш в безизходица, задушаваща се в себе си и търсеща въздух от името на другите?!
Аз пък, мога само да те насоча и да ти кажа от своя опит: помогни на себе си и ще видиш света с нови очи! Ще видиш свят: със същите хора по нов начин и други хора, с други случки, с други възможности, с други вълнения.... едва тогава ще разбереш, не всичко но много повече.
Вземи всичките си постове в този форум и работи, натрупала си доста болка- ето, съчувствам ти, и какво? това промени ли нещо в теб? :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ти в момента точно проектираш ситуацията, която искаш да "спасиш".
Ние ти даваме насоки, ти не искаш тези насоки!
Ти искаш да го спасиш, но той не иска да се спаси...

Не е важно кога и какво правя аз в определена ситуация, защото аз не съм ти и не вървя в твоите обувки.

Но все пак ще ти кажа моята версия. Аз не помагам на хората, аз съм до тях и с тях в живота, който са си избрали сами. Моята помощ към тях е да призная тяхното право да са такива каквито са (здрави, болни, гневни, обидчиви и прочие каквото се сетиш), да ги подкрепя в изборите им каквито и да са те, дори коренно да противоречат на моите, както и да уважавам тези избори. Аз не мога да им дам нищо повече освен личния си пример, мога да им покажа как правя нещата аз, а дали те ще приемат моя начини или не, това вече си е тяхна работа. Това което е добро за мен, не е добро за други.

Малко или много всички тук или поне част сме минали през периода в който откривайки ТЕС или някаква друга супер техника за справяне с проблеми сме искали да спасим целия свят с нея. Само че нещата не стават точно така... Първо се налага да спасим себе си...
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Да, така е, съгласна съм, че първо трябва да оправим своите мъки и проблеми и че не трябва да натрапваш помощ. Аз това и съм направила от доста време, оставила съм го да прави каквото намери за добре. Макар че, ако го питаш как възприема състоянието си, ще ти каже, че Господ го е наказал или че е просто лошо стечение на обстоятелствата и че иска да е здрав (но то на съзнателно ниво, кой не иска).

Аз не съм гневна (или поне не по случая вече) и не чувствам някакви чак толкова силни емоции по отношение на "спасяването" му или страданията на света. Не съм с амбицията да спасявам целия свят. Просто когато мога да помогна, помагам (например с информация, подкрепа, не че ставам патерица или жертвеница).

Алиса, не знам как ме задуши така набързо :D ..достатъчно обърната съм към своите проблеми... Благодаря ви все пак за отговорите, прави сте.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Проблемът е, че е от тези дълбоко неуверени хора, душмански отгледаните като деца, и има доста твърди и криви възгледи за света, макар че е уважаван и ужким интелигентен човек. Някакси вижда нещата много през социално престижното, обича да подчинява хората, да контролира с пари и да дава, за да е "отгоре".
"Светът бил като огледало...ако му се усмихнеш, ще ти се усмихне в отговор.."не помня от кой авторитет беше, помня този който ми го каза преди десетина години :D
Та, в последствие с ТЕСане и други работи аз открих , че е бил прав.Тогава защо днес точно това е отсреща в твоето огледало?!Ти същата като него ли си или си негова противоположност/което се оказа че било същото :wink: /?!И ако "проблемът е,че...еди какво си" проблема негов ли е или и твой ,на който да обърнеш внимание ти, в твоя живот?!
Дано не прозвучи назидателно, не, просто различна гледна точка, моята, може и да ти свърши работа
А иначе според мен "мисията е възможна".И аз не бих се дала, поне без бой/разбирай ТЕСане/
Успех.И благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много е написано вече в отговор на въпросите ти, Ескапелина. Нека само ти обърна внимание върху нещо, което недоглеждаш в цялата тази ситуация. То ще даде отговор и на първоначалния ти въпрос -
Понеже темата е "нелечимите болести", интересно ми е какво мислите за случаите, когато сривът на организма се е случил не заради душевни конфликти, а просто защото си бил подложен на някакви ужасни външни въздействия.
Да вземем този даден от тебе пример:
Escapelina написа:
Ако видиш някое кретенче на улицата да мъчи коте, какво ще почувстваш и нищо ли няма да направиш? Или ще започнеш да си задаваш въпроса "защо искам да помогна на това коте" и така докато не стигнеш до извода, че е заради някаква всъщност егоистична причина и си отминеш без да правиш нищо....

Мисля, че последното нещо, което е важно в случая, е "защо". Важно е да се помога, за да има по-малко страдание на тая и без това доста изтерзана от болести, глад и болка земя :wink:
Помисли, ама хубаво, кой се нуждае от "спасяване" в случая?
Кретенчето или котето?
Ако спасиш това коте, какво ще попречи утре на кретенчето да намери ново коте, което да изтезава?
Доколко си допринесла за подобряването на положението в света?
защо не опиташ да спасиш кретенчето?
Защо виждаш в него само проблема, а не и решението на проблема?
Какво го е направило кретенче?
Защо то има нуждата да постъпва по този начин?
Ако спасиш котето, колко котета си спасила?
Ако спасиш кретенчето, колко котета ще спасиш всъщност?

Сега замести кретенчето с душата и коттето с тялото и ще имаш отговор на първоначалния си въпрос.
Също можеш да заместиш кретенчето с отношението на приятеля ти към болестта му и котето със самата болест (изтезвано от болестта тяло).
Трети вариант - замести кретенчето със себе си и котето с отношението ти към болестта на приятеля ти.
Защото ти явно се самоизтезаваш заради неговата болест.

Сега разбираш ли защо никой от тези които ти писаха не ти каза как да спасиш котето, а ти говореха за необходимостт да спасиш кретенчето?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

:lol: ами виж, то че и аз съм в известен смисъл душмански отгледана и неуверена и, без да искам, впечатляваща се от социално престижното, е вярно. но той е по-активен и успял като професинална реализация от мен. аз за момента съм откъсната от реалния живот и отбягвам почти всичко.

но тези мои окови донякъде именно той ми ги е дал (като човек, който ме е отгледал и основен авторитет вкъщи, уви). и понеже виждам, че и той се гърчи, знам, че са и негови проблеми. моите са ми по-важни, но просто при него става дума за оцеляване, в смисъл, че след всеки грип, не знаем дали ще оживее и за това повдигнах въпроса.
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Благодаря, Иване за образното обяснение.

Значи вие ми казвате, че болестта при всяко положение не е същината и коренът на проблема.

Не се самоизтезавам заради болестта. Просто бих се радвала да прогледне за това, че не е в безизходица.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Escapelina написа::lol: ами виж, то че и аз съм в известен смисъл душмански отгледана и неуверена и, без да искам, впечатляваща се от социално престижното, е вярно. но той е по-активен и успял като професинална реализация от мен. аз за момента съм откъсната от реалния живот и отбягвам почти всичко.
Ако не си помогнала на себе си,как ще помогнеш на някой друг?С какво ще му бъдеш за пример най-малкото,за да те последва? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Escapelina, виждам доста материал се е натрупал в твоя помощ. Докато си мислех как по-достъпно да ти обясня положението в което си изпаднала, ми излезе такава картинка.
Представи си, че си в т.н. "Задънена улица", нали, само че тя изглежда като стая. Тази стая има просто и само 4 стени и една врата, тази през която си влязла. Няма къде да отидеш по -напред защото няма друг прорез в стената. Какво ти остава тогава? Да се върнеш по обратния път през вратата, да стигнеш до антрето и да се огледаш, за друга посока. Да речем, че като се върнеш в антрето изведнъж виждаш още 5 врати. Ще бутнеш всяка от тях , евентуално ще преминеш през всяка от тях, но щом пак се озовеш в стая без изход, все ще се връщаш до антрето. Варианта е или да намериш стая от която се минава в друга стая, и от там в друга стая и до нищо, или до стая с изход навън, или просто да напуснеш цялата къща и да си навън. Да огледаш къщата отвън и по-лесно да разбереш има ли изход, друг вход...Докато го правиш, най-вероятно вече ще си разбрала, че това не е твоята къща. И ще се прибереш "у дома"...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз предлагам тя сама най-добре за себе си да намери решение от тук нататък.Колкото повече даваме съвети,толкова ще става по объркано и сложно.Всеки сам си намира пътя,ако иска да върви и да не е там където е сега.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор