Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

А с двете точки мръсна медитация ли е? :lol:
Да, чиста медитация е. Но най-вече зависи какво разбираш под медитация, защото всеки си мисли за нещо различно. За мен КС (с двете точки или без) и медитация са си едно и също, макар и вече да усещам някаква разлика, но да не мога да я хвана и обясня.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Когато започнах да се занимавам с КС , изрично попитах дали става въпрос за медитация и отговорът, който получих беше ''НЕ''. След като КС е открита наскоро и има изписани две книги за нея, и може да се действа на друг човек от разстояние, също така има задаване на намерение, значи не е просто медитация! Друг е въпросът, че има няколко десетки вида медитации...Не съм наясно с въпроса и всякаква информация ще ми е от полза...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тука почваме да влизаме в семантика. Кое как наричаме, зашо го наричаме така и така ли трябва да го наричаме. Тълковни речници и прочие.

Има ли значение как го наричаш. Това ли е важното? Или резултата?

При медитацията се цели изчистване на ума от мисли.

При КС се цели лечение или постигане на някаква цел, различна от тази просто да се изчисти ума, макар, че изчистването на ума се използва като средство за постигане на желаната цел.

Така, че КС включва медитация, но не е само чиста медитация.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Доста назад в темата бях писала, че КС за мен е като медитация. Не помня, но май тогава пак обсъждахме това.

То при медитация действително се изчиства умът от мисли, но това само по себе си е лечебно и може да служи за постигане на цел. Защото, дори и да не си формулирал намерение като по учебник, "онова там" не е глупаво и знае какви са ти намеренията.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mayadob написа:То при медитация действително се изчиства умът от мисли, но това само по себе си е лечебно и може да служи за постигане на цел. Защото, дори и да не си формулирал намерение като по учебник, "онова там" не е глупаво и знае какви са ти намеренията.
Това не е някаква хипотеза или голословие. Просто нямах време по-рано да пиша подробности и дадох само извод, който съм си направила с практиката.
Мисля, че темата за общото и различното между КС и медитация си струва да се задълбочи и затова сега сядам да разкажа по-подробно как е при мен.

Още първите пъти, когато пробвах да правя КС, усетих, че изпадам в състояние, в което съм по време на медитация. Но, както и с медитацията до този момент, ми беше трудно да задържа повече време. Тогава се разтесах и започнаха да ми се отдават и двете. От тогава натрупах известен опит, за който искам да разкажа сега.

Когато имам някаква болка, първо пробвам да я махна с ТЕС и КС. Ако не стане, тогава сядам да медитирам и ми минава веднага или след няколко медитации. До медитация съм стигала с настинки, болно гърло, болки във врата или кръста.
Когато някое дете се разболее, също пробвам ТЕС (въображаем) или КС и, ако е нещо сериозно, което не се оправя, тогава сядам да медитирам и готово.
Както се разбира, медитацията при мен е в пъти по-мощна от всичко останало. Напоследък конкуренция й прави БАБА-та. За някои неща, за които мислех, че ще се наложи да медитирам, БАБА (въображаемо) взе че свърши нещата набързо.

За намеренията.
Обикновено, когато медитирам, не пускам никакво намерение. Имам идея, че сядам за нещо конкретно, но не си формулирам изречение.
Обикновено, когато правя КС, си пускам намерение така, както е по учебник. Понякога, когато намерението не ми е много ясно, правя КС подобно на ТЕС - вместо позитивно намерение, задържам вниманието си върху нежеланото (малко прилича и на началото на ТАТ). След това от само себе си негативът преминава в неутрално или в позитив. Но аз не водя процеса, а чакам да се случи.
Правя КС без намерение и когато имам нужда дадена ситуация да се развива по-добре. Например:
Когато някое дете прави нещо опасно. Тогава изпадам в състоянието на КС и детето се справя отлично.
Когато не зная как да постъпя. Това може да е при покупка на нещо, при избор накъде да тръгна и подобни. Тогава изпадам в КС и намирам наистина добро решение.
Когато водя труден разговор. Пак правя КС без намерение и нещата потръгват добре.
Последно промяна от mayadob на 13 Ное 2012 23:50, променено общо 1 път.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Интересно ми беше, дали поради лиспата на двете точки не се достига до стандартната медитация , при която не се задава намерение и не се цели лечение...Все си мисля че медитацията лекува всичко, но е твърде възможно медитирайки вече да не желаеш нещата , които преди си желал, тъй като съществото ти се променя и извисява...
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

лечение на котка

Мнение от Bastet »

Здарвейте отново, имах големи проблеми с мъжкия ми котарак, има запушена от песъчинки уретра и щеше да умре в жестоки мъки, малко късно го заведох на лекар...След като го изписаха от първата клиника все още имаше доста кръв в урината и тогава реших да му приложа КС. Направих я един път само и на следващия ден отидохме в друга клиника за ежедневните промивки и след като му източиха мехура ми показаха легенчето с урина- оказаса се че почти се е избистрила...След това му сложиха катетър за 3 дена с цел да се източва урината и евентуално да изкара песъчинките, в случай че не ги изкара ще се наложи операция, която ще отсрани пишлето му за да се разшири пикочния канал и да може да излизат песъчинките. Сега е вкъщи с махнат вече катетър и пишка , но често и по малко , което значи че не е съвсем отпушена уретрата. Мога да чакам само още няколко часа и в най-лошия случай до утре да започне да пишка нормално иначе ще се нало тази операция , която всячески се старая да избегна! За първи път ще поискам услуга от всички вас , който има желание да му направи КС или ЛК, който също приложих...Ще му я правя и аз, но знам че колективната е много по-силна и по-мощна. Котката се казва Плъхомил, благодаря предварително, след това ще правя и аз КС на който ми сподели за проблем...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Готово! От мен един сеанс, ала Ерик Пърл, за гальовния Плъхомил.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: лечение на котка

Мнение от vqra »

готово и от мен!


И не му давай изкуствена храна!
Per aspera ad astra!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Благодаря и на двете ви от сърце, вече трябваше да съм го завела за операция, но ще изчакам още малко да поработя с няколко техники, дано не се стигне до фатален край :(
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ама моля, това с "фатален край" да си то изТЕСаш!!!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Казвам го защото за сега няма подобрение, явно не влизам в ЧО както трябва, а и ЛК не помогна с прехвърляне :(
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Бастет,пробваш ли с полагане на ръце?Първото,което ми идва на ум е това.Пробвай с изчистване на чакри(нямам идея къде са на животните?).
Пращам му Рейки и се моля за него.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Благодаря Неафея, с полагане на ръце не съм пробвала, задала съм въпрос на Иван в темата за ЛК дали при този метод с полагане на ръцете не се третират всички останали точки и не се изговарят твърденията, тоест тогава останалите точки отпадат или не?
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Оправи ли се Плъхомил и успяхте ли да избегнете операция ?
Аз имам една Тошка , която е с тумор на корема , който я боли и гнои , ако някой има желание , да помага , засега не се справям нещо ... :(
Публикувай отговор