Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Но нека не бъркаме проста с лесна.
Благодаря ти за уточнението. Човек обикновено изхожда от собствените си възприятия и много често това го кара да генерализира. Както винаги си перфектен в думите, но аз бързо се уча. Например вече не бъркам негативни с нежелани емоции. :D
Не е лесна, защото както посочих
Умът е този, който иска да усложнява нещата
Явно това е и причината nikimm да напише следното:
Погледнах доста филмчета със създателя на техниката и ми направи впечатление, че е доста пестелив! Very Happy Очевидно има нещо пред вид, но няма лошо. Странно защо ТЕС не го държат така дълбоко в тайна, може да се гледа на воля!
Повечето хора се идентифицират с мислите си. И дори простият наглед въпрос: "Откъде ще дойде следващата ми мисъл" зададен за да постави mute на ума, го кара да започне да дъвче както куче - кокал - безсмислието на тази мисъл. Познавам много хора, които дори разбират, че не са ума, но стигат до там да наблюдават мислите, но не и до изчезването им. Това е като да наблюдаваш синьо небе с облаци. Мислите са облаците, небето - чистото съзнание. Те наблюдават облаците - и това няма край. Защо?

Моля, който има опит в подобно наблюдение да вземе отношение. Защо не ви изчезват облаците. Защо е трудно, когато е толкова просто?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Правил съм доста медитации по различен начин и разбирам какво имаш пред вид под наблюдение. Снощи коригирах техниката, защото й правих КД за рана с шевове и дне сми казва, че има подобрение. Ще видим, определено е интересни и дава нов подход , който разчупва. А че не е лесно , поне според мен е така. Снощи си мисля че ако всеки път мога наблюдавам аз ще съм винаги съзнателен и няма да имам нужда от каквито и да било техники. Така си мисля. :D Имам много случаи в живота, коагто съм го парвил , включително и през последната година, но не мога да го задържа в перманентно състояние. Може и да не е задължително! :D :D :D :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа: Снощи си мисля че ако всеки път мога наблюдавам аз ще съм винаги съзнателен и няма да имам нужда от каквито и да било техники.
Да, това е страхотното при тази техника, че колко повече се практикува, толкова повече ставаме съзнателни и наистина нямаме нужда от нищо повече. Нали именно това, че през повечето време сме несъзнателни ни кара да живеем на автопилот, да се идентифицираме с ролите, които играем в този живот, да страдаме и винаги да пропускаме настоящето, а това води до т.н. болести. Моето дълбоко убеждение е, че болести няма и всичко е в ума. В състоянието "отвъд ума" - Чисто Осъзнаване, настъпва трансформация на неподредеността в организма или дадено обстоятелство в хармония. Трансформация е защото промяната често е внезапна и отвъд причинно-следствените връзки, дълбоко залегнали в нашите убеждения. Но допуснеш ли веднъж магията в живота си, тези закостенели убеждения започват да се топят като снежни топки в пролетен ден.

Ето тук един изключително вдъхновяващ пост от един американец във форума, който се е отървал от RLS /Restless Leg Syndrome/. Това е наследствено заболяване при него и се води - нелечимо. Дразнене в мускулите на краката, което го кара непрекъснато да ги движи.:ТУК
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В тази връзка нещо от тази статия :D :D :D :D !
http://www.youtube.com/watch?v=DfvgvDkdG2M

http://www.youtube.com/watch?v=whAFLhSWdsA


Маджик Уоман а ти защо се запозна с този метод? Проблеми ли си имала или хоби?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Знаех, че ще попаднете на "Смеещия се Буда". Надявах се, че ще е изненада... :D

Как се запознах с този метод... Знам, че няма нищо случайно. Отдавна се интересувам от тези неща, не знам дали е хоби или съдба... Прочетох Енергийната матрица на Ричард Бартлет и силно ме впечатли, даже обмислях да отида на семинар. Но ровейки в интернет по този повод, попаднах в един руски форум, където се споменаваше за Франк Кинслоу. Много го харесах от това, което видях. Нещо дълбоко отекна в мен... Оказа се, че само няколко дни преди това е направил форум. Преди това голяма част от настоящите участници били, а и някои от тях все още са, членове на форума на QT. Нещата бяха съвсем в началото. Франк беше много достъпен и често отговаряше на въпросите ни във форума. Но доста бързо го надушиха, и машината се завъртя... Той казваше на семинара, че не трябва да взимаме кредит срещу това, че правим QE, защото не ние сме лечителите....а той взимаше... Дори пуснах такава тема: Money for QE Харесах отговора на Wahatacoma - Rick Garzanity, който стана мой приятел. Страхотен човек! Той прави всичко срещу благотворителност, защото енергията трябва да тече. Не може да даваш, а нищо да не получаваш. Знам, че има много подобни техники като QE, но няма толкова проста /не лесна... :) / като нея.

Питаш дали съм имала проблеми... Кой не е имал? Мисля, че повече от много други хора. Но те са ми помогнали да разбера това, което знам сега. От собствен опит, защото според мен фактите са врагове на истината. Истина е това, което знаеш единствено от собствен опит. 25 год. имах сенна хрема. В един момент - просто я нямаше. Нямам сносно обяснение. Още не знаех за QE. Някак забравих за нея...минах така да се каже на друга жизнена линия, където я нямаше. И други неща, които просто се стопиха с новите ми убеждения.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Дааа, оказа се, след като прочетох книгата на Кинслоу, че силно намесвам ума(напрежението в главата), другия вариант е, да усещам напрежение от промяна в зрителната система??? :roll:
Там е посочена една техника на Вратата, която да подпомогне (такива като мен, много разсъждаващи) усещането на чистия АЗ, което усещане дава еуфочуството или чуството за блаженство. Сега вече усещам само двете точки и това еуфочуство. Имах и доста други пречки-его, прекалено желание за резултат, нетърпение да прилагам и други, които се ТЕСнах, за по-бързо, ТЕСнах си и това, че не намирам книгата и я открих накрая...ии ей такива едни сателитни спънки и сега продължавам да опитвам.
Една съществена за мен подробност- "правиш и забравяш"?! Всъщност , аз разбрах от книгата, че става дума за "Изказваш и забравяш".Т.е. измерваш от 0 до 10 проблем, изказваш намерението, правиш триъгълника(забравяш), измерваш скалата. Ако трябва/искаш повтаряш, когато трябва/ искаш. Ако забравиш(отстраниш се от проблема) как ще проследиш развитието му??? :roll: Как да не очакваш, та нали идеята е че очакваме да решим проблем и за това правим техниката! Значи "не очаквам" ПО ВРЕМЕ НА ПРИЛАГАНЕ НА ТЕХНИКАТА! Нали?!

И още нещо любопитно. В книгата си Кинслоу казва, че правейки КД, на човек от разстояние( не е при нас), можем да си представим как ние сме при него и му прилагаме техниката, или той е при нас и му прилагаме техниката,(мислено докосваме с мислените си ръце милените му точки, или просто си представяме, кои да е две точки от тялото му), рисуваме си го, пишем му името, ползваме манекен-кукла, животно, друг човек, когото "кръщаваме" за този. Подчертаното е във връзка с Алиса
А и още нещо,установих, че стигам до QE и само при просто "усещане", на кои да е две точки от тялото си без докосване, само констатация или с гледане в две точки едновременно
и
MagicWoman и
Alisa, ти май ще измислиш нов метод. Very Happy В което естествено няма нищо лошо естествено, щом действа
P.S. Иване, моля не се хващай, за "трябва" , кажи за другото. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

"усещам напрежение от промяна в зрителната система"

"А и още нещо,установих, че стигам до QE и само при просто "усещане", на кои да е две точки от тялото си без докосване, само констатация или с гледане в две точки едновременно"

Alisa, разглеждаме двете точки като сензитивни усещания, какво напрежение в зрителната система? Не разбирам как можеш да гледаш едновременно две точки или как усещаш точките без да ги докосваш. По принцип достигаш до Чисто Осъзнаване (ЧО) /а не до QE/или чрез сензитивните усещания в две точки /аз обикновено го правя със затворени очи/ или чрез наблюдение на мислите до изчезването им и появата на ЕЧ.

"Една съществена за мен подробност- "правиш и забравяш"?! Всъщност , аз разбрах от книгата, че става дума за "Изказваш и забравяш".Т.е. измерваш от 0 до 10 проблем, изказваш намерението, правиш триъгълника(забравяш), измерваш скалата. Ако трябва/искаш повтаряш, когато трябва/ искаш. Ако забравиш(отстраниш се от проблема) как ще проследиш развитието му???"

Доста се изписа за намерението и накрая се стигна до там, че когато започнеш да правиш QE вече се знае какъв е проблема и не е нужно да се изказва изрично. /Pure Awareness не е глупаво/. Идеята на отстраняването е свързано с квантовата теория, че наблюдателят с наблюдениението си продължава да променя резултата. Затова не трябва да имаме очаквания, а приемаме каквото дойде. Отстраняваш вниманието си и повече не мислиш за това - до следващия път.

П.П. Искам да помоля да бъдем коректни към името на техниката, която е QE /Квантов резонанс/ а не QT или КД /Квантово докосване/.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Май почва да става една каша от разговора...
Alisa, разглеждаме двете точки като сензитивни усещания
,
Да наблюдавайки с ума някой 2 точки, аз ги усещам, без да ги докосвам.
какво напрежение в зрителната система?
тук говоря за напрежение или от промяна в следствие на техниката, понеже се трудя над проблем с очите, или от грешката мислене, вместо чустване, което да поражда същото усещане за напрежение в главата!
Не разбирам как можеш да гледаш едновременно две точки или как усещаш точките без да ги докосваш
-ами опитай нещо ново!? :D Как може да усещаш палците си , или върха на носа си, без да ги докосваш? Това е част от тренировката в техниката Врата на Кинслоу...
Не разбирам как можеш да гледаш едновременно две точки
Нали погледна стерео-картинките от Вяра- е, там, точно над картинките има две малки квадратни черни "точки". Сложени са там, за да ги гледаш едновременно и после да погледнеш в картинките, за да видиш "стерео". Аз го правя без помощта на двете точки, явно защото мога ( може и да съм кривогледа, знам ли? :D :D :D )
Доста се изписа за намерението и накрая се стигна до там, че когато започнеш да правиш QE вече се знае какъв е проблема и не е нужно да се изказва изрично. /Pure Awareness не е глупаво/.
Добре, но аз имам много намерения едновременно, а искам да фокусирам върху едно, за постигане на , да кажем, по-бърз или по-отчетлив резултат и после да продължа с друго намерение...Излиза, че нямам избор, то си действа независимо от нашето желание и работи върху всички проблеми едновременно, дори и тези, за които не подозираме!
П.П. Искам да помоля да бъдем коректни към името на техниката, която е QE /Квантов резонанс/ а не QT или КД /Квантово докосване/.
Ще опитам, сега съм още малко объркана с разликите в "понятие-съдържание", даже те моля, в кратце, да разясниш нюансите, като посочиш и автора. :)
Да добавя,накрая, че не всички знаем перфектен или поне добър английски, за да четем директно форум или книги на този език. :?
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз мисля, че объркването в горните 3 поста идва от:
1. Смесване на понятия - гледам, наблюдавам, виждам
2. Неясно зададени въпроси, което води и до неясни отговори.
Аз лично не разбрах какво питаш, Алиса.
Би ли си задала въпросите отново!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Една съществена за мен подробност- "правиш и забравяш"?! Всъщност , аз разбрах от книгата, че става дума за "Изказваш и забравяш".Т.е. измерваш от 0 до 10 проблем, изказваш намерението, правиш триъгълника(забравяш), измерваш скалата. Ако трябва/искаш повтаряш, когато трябва/ искаш. Ако забравиш(отстраниш се от проблема) как ще проследиш развитието му??? Rolling Eyes Как да не очакваш, та нали идеята е че очакваме да решим проблем и за това правим техниката! Значи "не очаквам" ПО ВРЕМЕ НА ПРИЛАГАНЕ НА ТЕХНИКАТА! Нали?!
Може, да е малко пространо развит, но е въпрос, все пак. Това е! :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Да наблюдавайки с ума някой 2 точки, аз ги усещам, без да ги докосвам.
А когато правиш това мислите изчезват ли? Ако, да - това е ОК.
тук говоря за напрежение или от промяна в следствие на техниката, понеже се трудя над проблем с очите, или от грешката мислене, вместо чустване, което да поражда същото усещане за напрежение в главата!
Не знаех, че се трудиш над проблем с очите, мислех, че напрежението е заради наблюдението с очите. А колкото до мисленето - нали за това е тази техника - да отидем отвъд него.

А като гледаш едновременно двете точки умът зависва ли? Ако да, - ОК.
Добре, но аз имам много намерения едновременно, а искам да фокусирам върху едно, за постигане на , да кажем, по-бърз или по-отчетлив резултат и после да продължа с друго намерение...Излиза, че нямам избор, то си действа независимо от нашето желание и работи върху всички проблеми едновременно, дори и тези, за които не подозираме!
Не, фокусирането върху определено намерение работи само за него. Именно за това не се фокусираме /например - главоболие/ за да не го ограничаваме. Тогава лечението може да бъде по-всеобхватно.
Ще опитам, сега съм още малко объркана с разликите в "понятие-съдържание", даже те моля, в кратце, да разясниш нюансите, като посочиш и автора.
Ами аз бях писала преди няколко дни: "ME е Matrix Energetics на Ричард Бартлет, нали каза, че си чела книгата. Там двете точки си взаимодействат една с друга в Енергийна матрица и отново намерението е това, което води до трансформация. Но той го усложнява чрез въвеждането на честоти, връщане в миналото и визуализации, което според мен е трик човек нищо да не разбере и непрекъснато да му ходи на семинарите.

Квантово докосване е QT - Quantum Touch на Ричард Гордън. При него има дихателна техника за натрупване на енергия, която след това чрез намерението се прехвърля към партньора и ако се отнася до болка, ръцете са на мястото на болката.

Аз мога да взема отношение само до QE. Там Франк Кинслоу обяснява, че колкото по-прост се поддържа метода, толкова по-добре. Двете точки се наблюдават като усещания /топлина, структура на плата или кожата/, а не като тези стереограми. Целта е да се отиде отвъд ума. Когато това се случи - ЕЧ се появява спонтанно /може да е само спокойствие/, не е търсен ефект. Наблюдава се този триъгълник. И това е напълно достатъчно. "

Да добавя,накрая, че не всички знаем перфектен или поне добър английски, за да четем директно форум или книги на този език.
Съжалявам за това, но аз нямам времето и възможността да превеждам всички линкове които пускам. :?
Значи "не очаквам" ПО ВРЕМЕ НА ПРИЛАГАНЕ НА ТЕХНИКАТА! Нали?!
По време на техниката си в състояние ЧО /Чисто Осъзнаване/ там няма как да очакваш. Не очакваш СЛЕД ТОВА. Правиш QE отчиташ резултата - 1-10 да се види има ли някаква промяна, и след това оттегляш вниманието си - насочваш го към ежедневните си занимания.
След няколко часа можеш пак да го направиш ако искаш. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Благодаря! :D
"ME е Matrix Energetics на Ричард Бартлет, нали каза, че си чела книгата. Там двете точки си взаимодействат една с друга в Енергийна матрица и отново намерението е това, което води до трансформация. Но той го усложнява чрез въвеждането на честоти, връщане в миналото и визуализации, което според мен е трик човек нищо да не разбере и непрекъснато да му ходи на семинарите.

Квантово докосване е QT - Quantum Touch на Ричард Гордън. При него има дихателна техника за натрупване на енергия, която след това чрез намерението се прехвърля към партньора и ако се отнася до болка, ръцете са на мястото на болката.

Аз мога да взема отношение само до QE. Там Франк Кинслоу обяснява, че колкото по-прост се поддържа метода, толкова по-добре. Двете точки се наблюдават като усещания /топлина, структура на плата или кожата/, а не като тези стереограми. Целта е да се отиде отвъд ума. Когато това се случи - ЕЧ се появява спонтанно /може да е само спокойствие/, не е търсен ефект. Наблюдава се този триъгълник. И това е напълно достатъчно. "
Излиза, че всичко това в същността си е QE=Квантов Резонанс( вплитане)плюс привнесен авторски почерк от различните автори-практици.
Ако, да - това е ОК.
:D
Ако да, - ОК.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Я да сложа и аз нещо от Форума на Франк! :wink:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 7MXbq1LlaQ
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не, Алсиа, не излиза, че всичко е КР. Излиза, че всичко е намерение и вяра в осъществяването му. Техниките са патерици с които да проходи намерението.
-ето това вече ме обърка съвсем! Не е ли техниката това, което елиминира вярата като инструмент? А и при тази техника се изхожда от науката физика и никъде в техниката, не се споменава за "вярване", само за изключване на мисълта, за постигане на чисто съзнание, което води до "престректуриране" с положителен резултат?
Една съществена за мен подробност- "правиш и забравяш"?! Всъщност , аз разбрах от книгата, че става дума за "Изказваш и забравяш".Т.е. измерваш от 0 до 10 проблем, изказваш намерението, правиш триъгълника(забравяш), измерваш скалата. Ако трябва/искаш повтаряш, когато трябва/ искаш.

Това до тук не е въпрос, а е изказване и е вярно, според мен.
ОК! :D -това за мен е отговор!
Ако намерението ти бе - Да стане най-доброто за този човек в този момент. Нямаше да има как да го измериш, тъй като нямаш идея, кое е най-доброто за него. нямаше да знаеш дали КР е подействало. Нямаше да подхраниш или нараниш Егото си с резултат или респективно, липса на такъв.
Просто щеше да си наблюдавала две точки и изпитала ЕЧ с намерение да помогнеш.
СКалата е с цел да измери състоянието преди и след( не измерваме намерението :idea: ). Независимо от формулировката на Намерението, се предполага промяна в състоянието. Ако имаме конкретно очакване,за конкретен резултат, разбирам, че може не той да се осъществи а друг, който не очакваме-от там и разочарование. НО резултат при правилно използвана техника, следва да има и той пак може да бъде измерен със скалата.
Не правим техниката с очакване, а с намерение. правиш разлика между двата термина, нали.
-ДА!:D
Не се отстраняваш от проблема, а от конкретното очакване за развитието му.
-ОК!
Аз бих казал, че бе един неясно развит въпрос, но все пак бяха даже няколко въпроса. Smile
Е, предполагам, че когато се чуствам объркана, пиша объркано? :D

БЛАГОДАРЯ! :D за отговорите на невъпросите ми (всъщност търсех подтвърждение или отхвърляне на съждения, което също е търсене на отговор) :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, Алсиа, не излиза, че всичко е КР. Излиза, че всичко е намерение и вяра в осъществяването му. Техниките са патерици с които да проходи намерението.

Сега, напънах се, та чак ме заболя мозъка, да разбера какво всъщност питаш. Аз писах вече, че въпросите ти за мен са неразбрани, но ти явно си ги харесваш неразбрани за другите и много разбираеми за теб.
Дано разбереш отговорите на неразбралия въпросите. :)
Alisa написа:
Една съществена за мен подробност- "правиш и забравяш"?! Всъщност , аз разбрах от книгата, че става дума за "Изказваш и забравяш".Т.е. измерваш от 0 до 10 проблем, изказваш намерението, правиш триъгълника(забравяш), измерваш скалата. Ако трябва/искаш повтаряш, когато трябва/ искаш.
Това до тук не е въпрос, а е изказване и е вярно, според мен.
Ако забравиш(отстраниш се от проблема) как ще проследиш развитието му??? Rolling Eyes
Не се отстраняваш от проблема, а от конкретното очакване за развитието му.
Пример:
Някой го боли гърлото и има подути сливици. Твоето намерение е да да му спаднат сливиците (това е конкретно намерение с ясно определена цел.) След приложението на КР, сливиците му спадат. Супер, ти се кефиш и правиш салта от радост. Но пак го боли гърлото. Или пък почва да кашля. или пък не му достига въздух.
Къде е проблема в случая?
Твоето конкретно намерение. А то произтича от твоето заключение, че подутите сливици са причина за проблема.

Ако намерението ти бе - Да стане най-доброто за този човек в този момент. Нямаше да има как да го измериш, тъй като нямаш идея, кое е най-доброто за него. нямаше да знаеш дали КР е подействало. Нямаше да подхраниш или нараниш Егото си с резултат или респективно, липса на такъв.
Просто щеше да си наблюдавала две точки и изпитала ЕЧ с намерение да помогнеш.
Разбра ли разликата?
Как да не очакваш, та нали идеята е че очакваме да решим проблем и за това правим техниката!
Не правим техниката с очакване, а с намерение. правиш разлика между двата термина, нали.
Имено очакването е това, което храни Егото ти и което би било добре да елиминираш.
Значи "не очаквам" ПО ВРЕМЕ НА ПРИЛАГАНЕ НА ТЕХНИКАТА! Нали?!
не само по време а и преди и след.
Може, да е малко пространо развит, но е въпрос, все пак. Това е! :)
Аз бих казал, че бе един неясно развит въпрос, но все пак бяха даже няколко въпроса. :)
Последно промяна от ivangp на 24 Фев 2011 11:55, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор