ПОДАРЪЦИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Понеже продължавам да се упражнявам с подаръците, пък и Деско има нужда от помощ, вчера ми дойде да направя подарък на Коко. Подарих му син слон-играчка, пухкава и той я гушна много доволен, после се появи и Деско и за нея подаръкът беше букет цветя , голам с жълти цветове и червено-кафеникави големи тичинки.Тя се зарадва много и хвана Коко за ръка. После за мъжа и истински червено-кафяв кон, който той нахрани със стиска трева и почна да го глади по гърба и корема. Накрая на всички, както се събраха заедно, подарих златна къща, която искреше и ги обгръщаше с много светлина ,любов и ПРОСТОР.А тримата заедно се хванаха за ръце и се завъртяха... :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
lubo
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Май 2010 10:10

Подаръци

Мнение от lubo »

Моят подарък от Мая потвърждава напълно тезата на Иван. Тя буквално макар и неочаквано за мен ме върна в детството ми. Аз бях щастлив и горд да правя каквото си искам в работилницата му (където имаше и огромно менгеме разбира се). Нещо повече дядо ми изработи и ми подари малък, но истински банциг за да не се занимавам с големия.
Повече от това-ЗДРАВЕ! :!:
Седят бухал и менгеме на един клон. След дълго мълчание бухалът казал:
- Буху, буху!
Менгемето отвърнало:
- Браво бе, дай да ти стисна ръката!
potatobook
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Юни 2010 07:44

Мнение от potatobook »

Здравейте,

Макар, че осъзнавам, че това не е точното място за моя въпрос, бих искала да попитам : От кой момент нататък, един ТЕС-ащ би могъл да се сметне за напреднал, в смисъл кога би било добре да посети семинар за напреднали, да започне да прилага допълнителните техники, като подаръците и др.?

Благодаря ви предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кога един човек се смята за напреднал в ТЕС? - За всеки е различно. Зависи от човека.
За да посетиш семинар за напреднали е нужно да си ТЕСал поне 1 месец.
За подаръците - може да ги прави всеки независимо колко е напреднал.
Последно промяна от ivangp на 20 Дек 2010 10:05, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Няма рецепта, няма правило за това кога си напреднал!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Понеже съм виждала само Иван подарих само на него - перо :) Паче или не, но старовремско перо за писане. :roll:
potatobook
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Юни 2010 07:44

Мнение от potatobook »

Благодаря за отговорите на Иван, и на nikimm.
За сега ще продължавам да ТЕС-ам, а предполагам, че сама ще разбера кога да направя следващата крачка.

Пожелавам здраве и любов на всички!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Само едно уточнение за potatobook - Семинарът за напреднали не е за хора, които вече са напреднали в ТЕС, а за хора, които искат да напреднат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Нищо чудно крачката да е вече направена! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Алиса - за бебето-подарък :)
Наистина Лъчко ми е като подарък. Гледам го и се чудя от къде дойде. През бременността го усещах като енергия, като характер, като всякакви усещания, но не и като бебе, което ще посрещна. Картината с раждането ми беше много смътна. Така и не седнах да тесам, за да се подготвя. Дори не си приготвях нещата за раждане. Майка ми и мъжа ми ме притиснаха да приготвя това-онова. Може би и затова самото раждане се проточи толова дълго - нямах намерение да раждам. Лъчко, обаче, явно се е стегнал, защото излезна детето. И наистина го гледам като нещо дошло неочаквано. Като подарък :) И то страхотен :)
Тези усещания ги имах и когато прочетох какво си ми подарила, но тогава не можех да ги определя добре, а и не ми се обсъждаше преди раждането.


Днес през вратата ми влезна Ада :)
Появи ми се нещо, което да й подаря, но за част от секундата изчезна и се появи един зелен балон. Подадох й го, а тя каза засмяна "А, не. Там имаше нещо друго. Искам си го" Пак ми се появи нещо. Беше странно - като макет на квартал от двайсетина къщи, но целият макет е направен като балон. Тя го взе и в този момент балонът се превърна в букет от разноцветни балони с хелий. Ада подържа букета и после го пусна. Небето се изпълни с балони. Каза, че винаги е искала да направи това. Беше много щастлива. На тръгване каза "А този ще си го взема все пак, за спомен" - за първия зелен балон :)
Беше много хубаво.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Аз подарявах на Адел. Първо ми се появи една от онези стъклени топки, в които като ги разклатиш се посипват снежинки. Адел я взе разклати я около нея се посипаха снежинки и ми я върна :)
След малко чудене :) се появи едно палто обаче от онзи вид, в който космите са от вътрешната страна, а гладката част е лицето. Адел го облече, завъртя се едно хубаво и след това се закопча здраво догоре, сложи качулката, завърза някакви връзки на врата и каза "Тъкмо ще ми топли".
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Честита Коледа на всички!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, токущо ти пратих подарък. Излезе ми едно бебе да ти подаря, сякаш си нямаш достатъчно вече. :)
Интересното е, че бебето се усмихваше някак си хитро. Или поне така ми се стори в началото. При по-близко вглеждане обаче се оказа, че се усмихва с разбиране, все едно мъдростта на хилядолетията се отразяваше в очите му. След като ти го подарих някак си образът и на двама ви ми избледня и получих едно усещане за безкраен вътрешен мир.

На Деско, ми излезе да й подаря една черга. Като й я дадох те естествено много се зарадва. разстла я й чергата се вдигна във въздуха. Оказа се побългарен вариант на вълшебно летящо килимче.
Отнесе я в някакви незнай ни екзотични места.
Деско чак подскачаше и пищеше от вълнение, докато чергата я отнасяше незнайно накъде. Smile

На Ники - един старовремски голям ключ. Бая му се позачуди. Реши, че сега не знае за какво му е, но в бъдеще сигурно ще разбере какво отключва.

На Кат - една древна мозайка с лицето на някакъв мъж. Тя веднага си я сложи в рамка и си я окачи в хола.

На Алиса - една лисица. Лисицата й скочи на раменете и се уви като шал около шията й.

На Булги - старо легло с пружина. Тя взе да скача на пружината.

На Супра - Дъска за шах но със зелени и бели квадрати, без фигури. Благодари ми, какза, че точно такава му е трябвала, сгъна я под мишница и тръгна на някъде.

На Любо - едни окуляри, които се използват от хирурзите при сложни операции, за увеличаване на образа. Сложи си ги, каза - "Ей, че яко" и тръгна да разглежда всички околни предмети и да цъка с език, един вид - "Какво съм си мислел досега, а то какво се оказа!"

на Вяра - някакво болнично легло завито с опънато по войнишки кафяво одеало. Тя вдигна одеалото видя, че под него няма нищо и никой, сгъна го и си тръгна мърморейки радостно - "Явно нямам повече работа тук."

На Ада - едно живо зайче. Гушна го и започна да го гали и да търка бузката си в козината му.

На Фем - Един храст Алое. Беше жадна, проби едно листо и пи директно от него с настървение и удоволствие. Каза- "Това е истински елексир за стомаха ми."

На Потатобук - един чисто нов, лъскав райбер. Зарадва му се и тръгна да го слага на някаква стара и изгнила врата.

На Рали - някакъв син коктейл в чаша за мартини. Интересното е че имаше и сламка в него. Тя започна да отпива от коктейла и същевремено да духа мехурчета през сламката.

На Владо - Една голяма театрална сцена пълна с хора облечцени с много разноцветни дрехи. Той ми благодари, сложи сия в джоба на палтото/сакото и тръгна нанякъде.
Последно промяна от ivangp на 27 Дек 2010 14:22, променено общо 4 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: на Вяра - някакво болнично легло завито с опънато по войнишки кафяво одеало. Тя вдигна одеалото видя, че под него няма нищо и никой, сгъна го и си тръгна мърморейки радостно - "Явно нямам повече работа тук."
Готино. Много ти благодаря. (И наистина леглото на което спях докато гледах свекърва ми беше с кафяво одеало)
Много хубав подарък!


Иване за тебе ми се яви като подарък един рекламен парашут оцветен в бяло, залено и червено - цветовете на бг трибагреник с надписи "ТЕС" върху него. Ти благодари и каза щастлив, че най-после ще успееш да се приземиш с ТЕС над Родината. Странна работа! Не знам как да го тълкувам.

Честито Рождество Христово на всички!
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Днес и аз подарих най -накрая подаръци:
Иван - топка волейболна, веднага започна да си я подмята в ръце, но искаше да играе с нея и на баскетбол.
Мая - кламертон, веднага го започна да вади звуковете от него и да го слуша.
Алиса - лек флирт, който просто и достави голямо удоволствие. Получи го и си тръгна с усмивка.
Булги - книга, в която се зачете
Ада-колие което сложи на врат си с удоволствие
Рали - много фин и лек ордьовър, аранжиран в голямо плато. Тя си взема от него от време на време и това я успокоява.
Деско- много цветя цветни и зелени, просто ги приема без да се замисля. Нарежда ги жадно у дома си и все си мисли къде може да сложи още някое цвете от целогодишните.
На Вяра - инжекция, с която да пука разни енергийни балончета.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор