ЗАКЛИНАНИЕ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ЗАКЛИНАНИЕ

Мнение от ivangp »

Един нов общ подход за премахване на нежелани емоции.
Състои се в следното:

На всяка точка се повтаря това Заклинание:

Нека (всеки страх) протича през мен.
Освобождавам духа си от емоционален плен.
Животът прекрасен е тъй без окови.
В кръвта си усещам енергии нови.


Емоцията в скобките може да бъде заменяна по желание - тъга, гняв, вина, отчаяние и т.н.

Идеята е емоцията да не бъде повече задържана в тялото, а да премине през него и да го напусне. Докато се повтаря това заклинание на всяка точка трябва да се следи за физически усещания, които индикират раздвижване на енергията в дадена област и освобождаване на складираните негативни емоции.

Ако при потупване на дадена точка има по-ярки усещания, Заклинанието може да бъде повтаряно неколкократно.
Може да се правят колкото желаете кръгове по точките.
Техниката може да бъде използвана колкото често желаете през деня.

Изпиването на чаша вода също е добра идея, както при всяко обикновено приложение на ТЕС.

Пробвайте и пишете как ви е подействало! :D
Последно промяна от ivangp на 05 Май 2013 09:27, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Може ли да се използва за симптоми също?

Звучи много яко. Ти ли го измисли?

Ще пробвам и ще пиша какво е станало :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Интересно. Ще го пробвам още днес! 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може и за симптоми. :) Но не и за диагнози. Т.е. концентрираме се върху емоции, чувства, усещания.

Не мога да кажа че аз сам съм го измислил. Комбинирам си идеи от различни източници и сфери, като реклама, хипноза, НЛП и т.н.
Също както направих при Предизвикателството.

Текста е мой де. Плахи опити в стихоплетството. :) :oops: :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Hris
Участник
Мнения: 66
Регистриран на: 24 Фев 2010 18:24

Мнение от Hris »

:D Благодарности от мен.Тъкмо навреме.пробвам го още днес.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ама какви имена им измисляш. Заковаващи :D
Днес го прочетох това заклинание и излезнах.
Когато нося Яна се случва да ме заболи коремът отляво. До сега не съм успявала да се освободя от тази болка. Днес пробвах на разходката да я потупам със заклинанието. Не го бях запомнила естествено, но казах нещо, че болката минава през мен и се изпълвам с приятни усещания. След малко болката слезе надолу и след още малко мина.
elusive

Мнение от elusive »

Здравейте :) Аз съм Боряна, на 21 години. От този форум разбрах за ТЕС, не съм чела книгата на Иван все-още. Прилагам основната рецепта и техниката на избора спорадично, на друго място ще пиша за резултатите. Пиша ви, за да споделя какво ми се случи току що, след като прочетох тази тема.

Като видях стихчето, почувствах вътрешна радост и умиление. :oops: След това веднага се опитах да намеря нещо за тесане и избрах чувството на самота (макар че не беше много силно). Веднага започнах от точката на върха на главата, като устните ми сами се разтваряха в широка усмивка, докато изричах думите. На всяка точка при първите потупвания кожата ми настръхваше и чувствах кръвта как се разлива по цялото ми тяло. Най-силно беше на точката под устните, но продължи и за всички останали точки. Едвам успях да довърша първия кръг, защото бях обвзета от еуфория, даже още не ме е пуснала :D Благодаря на Иван за това прекрасно нещо! С нетърпение чакам следващия път, когато ще го ползвам!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Изпробвах го и бих казала, че има ефект. Не ми се е случвало нищо особено докато го правя - обикновено само започвам да се прозявам. Не е изкарвало спомени или емоции, но пък след като го направя заклинанието се чувствам много приятно, някак освежена.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

:P
Последно промяна от Бризеидка на 25 Окт 2013 19:31, променено общо 1 път.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Бризеидка написа:... има теория (всъщност доста добре подплатена), че при прозяване по време на някаква техника за емоционално освобождаване, човек се разделя чрез прозявката с негативното. Сякаш излиза под формата на "духче" от тялото :)

A, ako заспиш, както на мен ми се случи при тесане, докато си лежах във ваната. Тесах и заплаках и докато плачех, минавах кръг след кръг по точките. Последва едно голямо, приятно спокойствие, след него прозяване и аз не знам как съм заспала. Събудих се след 30 минути нов човек. :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Аз съм наясно какво значат прозявките и заспиването. :wink:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

Lady Frost написа:Аз съм наясно какво значат прозявките и заспиването. :wink:
Добре, извинявай :) Аз да си кажа :lol:
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Заклинанието и при мен работи отлично.Преди малко го направих и на първите точки получих засилване на страха/за страх го правих/и както е писал Иван продължих само на тези точки да го правя,докато не отшумя напълно.И преди съм го правила,но не съм получавала такава реакция със засилване на емоцията.Може би е дошъл момента да се освободя от нея :D След като приключих се чувствах страхотно
dani-gp
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Май 2010 19:41

Мнение от dani-gp »

искам да попитам за всяка емоция отделно ли се ТЕС-а със стихчето- (което е много приятно)или може да се включат няколко проблема :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може. За всяка емоция по отделно е по-сигурно, че ще проработи. Т.е. по-добре е, но не е задължително да се ТЕСа всяка емоция/чувство по отделно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор