ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Всичко друго в сайта на Тапас Флеминг беше платено,тези инструкции са относно стресиращо събитие. Незнам дали за други проблеми има друг подход,със сигурност на семинар може да научите много повече полезни неща,които иначе няма от къде да разберете.
TreeOfLife
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юни 2010 02:11

Мнение от TreeOfLife »

За другите неща е по много подобен начин формулировката. Например ако имаш убеждение, над което искаш да работиш, като "парите не растат по дърветата" , можеш да формулираш стъпка едно като " всичко, което доведе до убеждението , че парите не растат по дърветата, се случи". Нататък по същия начин.
Наскоро правих ТАТ с група по телефона и водещата направи "вързоп" от много и различни убеждения и ги събра всички заедно в стъпка 1, а после противоположните в стъпка две. Има много интересни вариации.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

МНОГО БЛАГОДАРЯ НА TreeOfLife за линка! изтеглих си го на руски, за по-сигурно :) , доколкото разбирам безплатната ТАТ програма е ОСНОВНАТА РЕЦЕПТА и лечението на "травма" е примерен вариант, за прилагане на ТАТ, това НЕ Е само и единствено за "травма" :idea:
-до 20 минути е правилото за начинаещи! Когато се усвои метода, сами усещаме как и колко да боравим с него.
- до 1 мин, ориентировъчно време, за задържане на стъпка.
- центърът на дланта се поставя по средата на вертикалната ос на тила, като палецът е малко над края на косата.
-ушите-обхваща се върха зад ушната мида, като палецът е в основата на връзката буза-ухо, а кутрето на връзката слепоочие-ухо,останалите пръсти се разпределят равномерно
Подчертавам тези правила от техниката, защото срещам разминаване между всички текстове, филмчета и преразкази. :D Ако греша поправете ме :roll:
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

МНОГО БЛАГОДАРЯ НА TreeOfLife за линка! изтеглих си го на руски, за по-сигурно Smile , доколкото разбирам безплатната ТАТ програма е ОСНОВНАТА РЕЦЕПТА и лечението на "травма" е примерен вариант, за прилагане на ТАТ, това НЕ Е само и единствено за "травма"
При ТАТ няма термин ''основна рецепта''.Във филмчетата много неща се разминават,не ги препоръчвам,точно заради тях се нервирах и влязох в сайта на Тапас...Ще се радвам ако описвате резултатите си с ТАТ както правя аз.

Успех на всички!
sneji63

ТАТ на руски

Мнение от sneji63 »

Моля дайте сайт за ТАТ клипове на руски, тъй като английски не знам. :oops: :oops: :oops:
Пожелавам на всички успех, независимо с коя техника ще го постигнат. Важен е резултата, а не начина. Нека всеки намери своя начин. :D :D :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Bastet:
При ТАТ няма термин ''основна рецепта''.
Да, там никой не употребява този термин, казвам го като метафора на "основни стъпки", "павило", "основна последователност" :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Искам да внеса още едно пояснение. :idea: От руски, въвеждащото утвърждение е:
Метода ТАТ е твърде елементарен, за да е по-ефикасен от който и да било друг метод.
ТАТ е много ефективен и много ценен метод.
Аз съм достоен/на да живея и приемам любов, помощ и изцеление.

Снощи след прилагане на ТАТ имах много странна нощ. Първо се събудих от силно стягане в лявата част на гърдите, не можех да мърдам и дищам. Успях да стана, и "сменя" водата в себе си :lol: , Седнах пак в леглото, защото не можех иначе и съм заспала...Следва невероятно богат на цветове, подробности и детайли сън, пълен с кристали, камъчета, мъниста вплетени навсякъде и във всичко-дървета, мебели, магазинчета, къща- приказна обстановка! На фона на всичко това от устата ми почна първо да изпада нещо като "пресен цимент" от кристалчета, докато ходех и разглеждах наоколо. По-късно, гъста лепкава слуз , а аз някак все се влачех по корем... Накрая само слюнка,докато лежах и незнайно как сменях пространството, а най-накрая в съня ми, свободна и лека, подскачах и танцувах всред сиво-резедава искряща светлина и сгради, улици, дървета и утринна мъглица, аз, сащо облечена в такива искрящи резедави дрехи, хвърлих една много нежо изработена кожена ръкавица към нещо като асансьор, който обаче, можеше само да слиза надолу под земята...Събудих се с настроение, усетих още лека болка в гърдите, вече беше просветнало навън... Направих си един сънен и странен ТЕС( явно точно какъвто ми е трябвал) и остатъка от болка се изниза с един :oops: пръц :D :D :D
Това е опита ми с ТАТ.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Любопител сега си спомних,че и аз след първия ми ТАТ сънувах много хубав сън...Струва ми се ,че при тези техники нещо се отпушва,което е било запушено дълго време. Юнг е казал ''Сънищата ще Ви покажат всичко - къде се намирате и на къде отивате...'' :wink:
А болката в гърдите е била от токсини,пии много вода всеки ден!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да и аз така мисля и съм толкова жадна, че до този момент трабва вече да съм погълнала около 2 литра, без да броя нощта :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Впрочем ето още един ефект, ама само аз си го знам. почнах да споделям в сайта :D :D :D :D :D :D :D :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

С риск да залея ефира... :wink:
Ето още едно ТАТ преживяване: ТЕСам си се аз( в банята е отличен вариант! :D ) и изведнъж силен напън за ТАТ т.е. силно започнаха да ми пулсират ТАТ-зоните и да си искат внимание по ТЕС-темата. Не се опъвах, ами пристапих към действие. Първоначалната тема беше "ниско самочуствие,като жена"(С ТЕС), на ТАТ стана "ниско самочуствие, като човек".Започна мощен прилив на енергия в ТАТ-зоните, силни болки в гръбнака последвани от странни завъртания и опъвания на гърба във всевъзможни посоки(правейки ТАТ),пукане, още болка в различни точки от гърба, до пълно изчистване и прекрасната мисъл: " имам най-здравия, силен, гъвкав и млад гръбнак на света, чисто нов и прекрасен!". Дойде ми и абсолютната увереност за стабилитет, самочуствие, самоувереност, спокойно и плътно присъствие, като личност! Ухилих се до уши и продължих някак напълно естествено с ТЕС-а,от там където бях превключила,с мисълта, че съм "цялостна, прекрасна, завършена жена до мозъка на костите си"! :oops: :D :D :D А такааа, всичко си дойде на мястото!
P.S. Само да спомена, че имам гръбначно изкривяване (с име т.е.диагноза), което считам, че от този момент нататък почва да се изправя :D :D :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Искахте да преведа за ТАТ,а сега никой освен един човек не споделя какви резултати е постигнал. Лично аз забелязах че действа ,но ако проблема не се сведе до нула,симптомите се връщат до няколко дена.Не мисля,че тук сме длъжни да споделяме само успехите си,би трябвало да се споделят и неуспехите,за да разнищваме проблема до край.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Единия човек да си каже :D
При мен, до сега, няма неуспешен ТАТ. При мен се получава спонтанно дали да е ТАТ или ТЕС. Някак подсъзнателно сигурно, сама си избирам по-подходящия подход. Освен това, ТАТ действа генерално без да изисква разнищванена проблем, както ТЕС и при мен се получи следното...Направих си обобщаващ ТАТ за късогледство. Следващите дни ми се изясни, чрез ТЕС , до най-малката подробност от къде, защо, как, кога се е случило късогледството. Пак, чрез ТЕС, по 14-те стъпки-изчистване на спънките, до абсолютно освобождаване от тях. Изведнъж се зачудих- ами сега какво? Вече съм направила ПО-преврата, освободена съм от задръжки по отношение на очите и гледането(виждането), какво да правя сега?! Поослушах се малко и ми светна, че е време и за допълнителен ,чисто физически подход за оправяне на очите. След още известно време, налетях на ЗДРАВЕ-рубриката и там на водолечението,където се говори как да се изчистим от шлаките, чието натрупване води И до нарушаване на зрението...
Т.Е. ТАТ ми дава, явно, генералния тласък, а ТЕС стъпчиците, които изчегъртват подробностите. Да видим до къде ще докарам нещата! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Любопител,защо не пробваш ТАТ да ди даде не само генерален тласък,а и цялостно изчистване на проблема?Пробвай поне...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Всъщност точно това бях направила-
1.проблем-късогледство
2.въпреки това се чуствам добре
3
4
...
...
Ей така!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор