ТЕС за друг човек - ПРОКСИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

На пръв поглед това с проксито изглежда като магия.
На какъв принцип действа: силата на мисълта, емпатията, телепатията, вселяването...?
Използваш своята енергийна система (потупването по собственото тяло), за да разблокираш енергийната система на друг/о?! Това как се обяснява? С някакъв принцип на взаимодействие на енергиите ли?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е енергия. Мисълта също е енергия. Накъдето е насочена мисълта ти натам тече енергията ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Барба, някъде бях чела много правдоподобно обяснение на прокси, но дори не помня къде и какво точно беше. Всъщност няма значение, щом работи толкова добре.
В началото аз бях доста резервирана към проксито и мислех да го ползвам само за децата ми. Сега вече не мисля така. Сега, ако искаш да ти правя прокси, ще искам да ми платиш :lol:
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Разбира се, че има значение. Най-малко от културна гледна точка!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Барба, с тези въпроси може би подготвяте някакво изследване, в което трябва да дадете научно обяснение на някои невероятни, но постигнати тук от съфоурмци факти!
За нас, тук е без значение конкретното обяснение на процеса. Интересуват ни единствено резултатите!
Вие пробвахте ли ТЕС? :?:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Дали правя изследване, дали съм медия или просто човек, търсещ развитие...това ще промени ли вашите отговори; може да съм всичко едновременно, а може и да не :) - какво значение има?! Ще ви кажа кое има значение- задаването на въпроси и търсенето на отговори! Все още по търсенето на отговори тук има какво да се желае! Разбира се, не е задължително точно тук да се намери! Навместо отговори тук има "заклинания", "магия", "просто работи, не се интересувай", местен гуру и беквокалки. Неудобни ли са въпросите ? Или друго...?! Как мислите?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Барба, ти си питай, това е твое право.
На всеки друг право е да отговори или не.
като не намериш отговорите тук, разбира се че може да ги търсиш на друго място.
За всеки отговор се изисква разход на енергия и време, както и за всеки въпрос.
Ако мислиш, че не би могъл по-рационално да използваш енергията и времето си, значи най-добре е да си задаваш въпроси.
Аз бих ти препоръчал вместо това да използваш същата тази енергия и време за ТЕСане, но това си е мое мнение.
Ти си решавай за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

ivangp написа: Ако мислиш, че не би могъл по-рационално да използваш енергията и времето си....
Ти си решавай за теб.
Всъщност точно това правя - съвсем рационално ползвам времето и енергията си, задавайки въпроси. Вие, Иван, все отговаряте на въпроси, на които нямате отговори с "тес-ай" :). Това с "тесането" е ясно и е процес, некасаещ въпросите... :). Аз лично популяризирам ТЕС- практиката, Вашата книга също, като бързо ориентиране в тази практика. В началото като влезнах в този форум ме попитаха- " Сектантско ли е?" ; отговорих:" Не; дори е много полезен и взаимопомагащ"; сега обаче, след като от културна гледна точка, получавам все едни и същи отговори на различните ми въпроси, вече мога да размисля :).
Това е май първата ТЕС общност тук; Поздравления!
Дано има и повече, за да задоволява различни (културни) нужди!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Барба, ти всъщност получи отговори на всичките си въпроси. Това, че отговорите не ти харесват си е твой проблем.
Всичко най-добро ти желая в бъдешите ти търсения!
Аз се изморих да обяснявам все едно и също и осъзнах, че който е готов ще разбере и намери когато е готов и това няма нищо общо с мен.
Дано някой ден осъзнаеш, че нищо не знаеш (както и аз) и че всичко е въпрос на вяра, а не на знание.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

ivangp написа: Дано някой ден осъзнаеш, че нищо не знаеш (както и аз)

Сократ си го е казал преди доста време :) : " Аз знам, че нищо не знам"
Което , разбира се, не отрича развитието, а само го насърчава. А за умората - ТЕС-айте, Иване :D - тепърва ще трябва да се повтаряте с оглед на това, че ще ви се налага да бъдете полезен за все повече хора! Успех! Дано успеете! Поздрави!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

барба написа:
ivangp написа: Ако мислиш, че не би могъл по-рационално да използваш енергията и времето си....
Ти си решавай за теб.
Всъщност точно това правя - съвсем рационално ползвам времето и енергията си, задавайки въпроси. Вие, Иван, все отговаряте на въпроси, на които нямате отговори с "тес-ай" :). Това с "тесането" е ясно и е процес, некасаещ въпросите... :). Аз лично популяризирам ТЕС- практиката, Вашата книга също, като бързо ориентиране в тази практика. В началото като влезнах в този форум ме попитаха- " Сектантско ли е?" ; отговорих:" Не; дори е много полезен и взаимопомагащ"; сега обаче, след като от културна гледна точка, получавам все едни и същи отговори на различните ми въпроси, вече мога да размисля :).
Това е май първата ТЕС общност тук; Поздравления!
Дано има и повече, за да задоволява различни (културни) нужди
!
Браво барба! Страхотно е, че популяризираш ТЕС-практиката! Можеш да основеш и втора ТЕС общност, която ще задоволи различните културни нужди! Там те съветвам да подплатиш всичко с научни обосновки, доказателствен материал, снимки от рода "преди" и "след", сертификати, дипломи, медали и други атрибути, доказващи очевадното на невярващите!
Както Иван ти е казал, всеки от нас ти даде своя отговор, но той явно не ти изнася!
Аз ще повторя моя отговор: барба, излекувах се от нелечимо заболяване и никак не ме интересуват физико-химичните реакции, протекли в моето тяло! За мен важното е, че съм здрава и щастлива! :lol:
Не знам какво не ти харесва в отговора ми, но той е искрен! Няма нужда пред никого да доказвам това със снимки и изследвания. Не знам дали си чел темата ми, но алтернативата ми беше кортикостероиди, изписани с усмивка от лекарка, която предвиди, че ще си докарам брада и 30 кг. отгоре. Е какво като рецептата е научно обвързана със заболяването ми, регистрирано от медицината?!? Друго доказателство трябва ли ти?
Мен ме брой към беквокалките! За мен е чест! :wink:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
kapishevi
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Юни 2010 11:48

Мнение от kapishevi »

Между другото извинявам се че отговорът ми не включва практика на ТЕС точно по този въпрос, но от личен опит ще споделя друго мое постижение на изпит. Става въпрос за държавния ми изпит преди няколко дни. От около 3 месеца визуализирах явяването ми на изпита и си представях как пиша по всички задачи и теми. Накрая си визуализирах как гледам резултатите и се виждам с 6. Но тъй като в последния месец ми се скупчиха доста здравословни тревоги спрях да визуализирам. Резултатът ми не е 6 но все пак съм доста доволна- изкарах 4.10 и то на темите ми се паднаха страшно лесни- точно тези които знаех, едната от които я четох 2 пъти само, и то единия път беше вечерта на изпита и рано сутринта на самия изпит, а другата не я четох скоро, но беше ужасно лесна. Другото което е аз бях тази която теглеше темите! Реших че достатъчно положителна енергия съм привличала към себе си и съм длъжна да се възползвам от този шанс!

Така че всички тези неща действат и то безотказно. Същото прилагах за предната си сесия, но само с утвърждения без визуализация и си взех всички изпити.

Другото интересно е, че доколкото съм чела, най- рано резултата от такива техники настъпва след 3 месеца, и то не напълно а постепенно тогава започват да се проявяват резултатите.
Енита
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Юли 2010 18:59

Мнение от Енита »

Здравейте, нова съм тук. Ползвам понякога ТЕС при болки и стрес- при мен работи :D . Влизам,за да питам за прокси на приятел, хронично болен: Опитах да започна вчера с прокси, като преди това му бях дала да почете, а и преди тесването той знаеше и пи вода... ..ТЕСвах си първо моят яд и нетърпимост към неговото неразбиране и там каквито други неудобства към него имах... Нямам съществена обратна връзка-имали някаква промяна, какво чувства и т.н.Въпросът е: имали смисъл да продължавам с прокси, като не знам последствията?Благодаря
Последно промяна от Енита на 26 Юли 2010 23:46, променено общо 1 път.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Енита, моето мнение, че всичко, което правиш е ок . Най-малкото правейки прокси ти практикуваш! Разбира се обратната връзка е желателна за прокси! Ако човекът сам не иска да си помогне, ти не знам дали ще успееш! Зад всякакви техники стои на първа линия човека :!: ! Дали да продължиш е твое решение, но и това е част от твоя път :D !
Енита
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Юли 2010 18:59

Мнение от Енита »

nikimm, благодаря за разбирането :D Колко пъти дневно да продължавам да го тесвам с тая сложна диагноза? Другото, което не знам, е, дали ако виждам по реакцията му нещо- например имаше тежък инцидент с някакъв човек, виждам, как е му е ядосан- дали да тесвам и тези неща или само главоболието и отпандналостта му, например. Как може да работи схемата, ако не знам какво изпитва? :roll:
Публикувай отговор