Моето откритие за бързо справяне с болка :)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Моето откритие за бързо справяне с болка :)

Мнение от Емоция »

Една сутрин се събудих с неприятна болка в ушната мида. Не знам защо си представих тази болка като черна локва, в която хвърлях камъни. Водата се разлетя високо и във всички посоки. След няколко секунди не остана следа от болката. Приложих това и на други дребни и поносими болки - ефикасно е :D. Одеве изтръпна левият ми палец - затворих очи и написах с букви "Изтръпване на левия палец" (не изпусках от вниманието си, че се отнася за ръката). Изтръпването се завъртя като торнадо, след това стана висок и кух червен цилиндър. Изтръпването не изчезна напълно, но чувствителността на палеца се възвърна във висока степен.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Наум ли го написа или реално?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Наум. Когато не мога да намеря символ, пиша.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

OK. Нека уточним нещо. В първия случай ти имаш символизиране на болката като локва черна вода. Хвърляш камъни в локвата и изплискваш водата. Болката изчезва. Т.е. ти имаш някакво взаимодействие с първоначалния символ, което го променя или напълно го премахва.

Във втория случай с палеца, нямаш символ първоначално, така ли?
Написваш наум изтръпване в палеца и ти се появява спонтанно символ на промяната - торнадо, което се върти и се превръща в червен цилиндър, така ли?
Ти нямаш целенасочено взаимодействие със символа - в случая с написаното, с торнадото или със цилиндъра, което да ги променя в нещо приятно или да ги премахва напълно, в следствие на което и има остатъчно изтръпване.
Ако написаното е символ на първоначалното изтръпване, торнадото е символ на промяната, то цилиндъра ще е символ на остатъчното изтръпване.

Ако правилно съм разбрал гореописаното, просто трябва да направиш нещо с цилиндъра, да го стопиш например или да оставиш торнадо да го отнесе в космоса или нещо от този род и изтръпването ще изчезне напълно.
Пробвай!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Ей, Иван, винаги съм се възхищавала на анализите ти :D.
С локвата се получи спонтанно като затворих очи. След това имах 1-2 болежки, но не помня символите, болката веднага изчезна. Но с палеца ми беше по-"трудно", защото като затворих очи целенасочено почаках за някакъв символ и когато не се показа написах "Изтръпване...". И тогава се появи торнадото, а след него и цилиндъра. Пропуснах да кажа, че едновременно с наблюдаването на картината потупвах по гръдната кост.
Друго нещо ми се случи - писах в друга тема, че започна сравнително често затопляне в стъпалата ми. Сигурно е енергия. Един ден като давах вода на зайчето усетих доста силна топлина в ръката с поилката - държа я с пръсти, не с цяла длан, и между нея и дланта ми има разстояние. В това празно пространство се получи силното затопляне. Друг случай - минавах край кухненската маса и ръката ми се удари в един топъл лъч над нея; точно така го възприех - като лъч.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Публикувай отговор