Размисли за Хипнозата, Сугестията и дуги такива

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Преди няколко месеца темата я нямаше,има я тук и сега.Няма как да го знаем отговора на въпросът ти,нито ти,аз и който и да било друг,дали бих се включил.
Нека не забравяме,че всеки изминава своя път и следвайки своята посока трупа опит,а той е,че му се случват неща,които не е искал да му се случат,но въпреки това са му се случили,защото е било нужно да научи нещо,да вземе някой друг урок за да продължи смело,напред и нагоре.
Всичко което се дискутира по тази тема ми се струва,че ще е само на теория кой какво знае и е чел и как го вижда за себе си,но не и да се сподели нещо от личен опит и практика,което е според мен липсващата и предпочитана гледна точка хвърляща малко по-ярка светлина в този дебат.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.zamunda.net/details.php?id=14300
Препоръчвам на който не го е гледал!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman написа:Виждам, че тук отново се е разгоряла дискусия по повод мое изказване и всеки си е проектирал отново собствените си емоции върху него. :D
Alisa написа:Разбирам суетата ти и нямам нищо против нея, човешко е, само не разбирам защо това те кара да се чувстваш като жертва?!
Това наистина е хипноза и е чиста констатация, а не въпрос. Къде видяхте, че смятам хипнозата за нещо лошо. Няма такова нещо. Хипнозата си е чудесна, когато е направена както трябва. С умът е дуален имам предвид, че мислите, подкрепени от емоциите стават неща. Но умът просто така е устроен, че сътворява както желани, така и нежелани неща.
Alisa написа:Точно заради това Маджик, аз обръщам внимание, как авторката на цитираното с ритуал на иницииране прокарва идеята за ново начало на осъзнаване на личната ни отговорност, но вече с нова нагласа!
:idea:
При КС той е изключен, така че избягваме този ефект. Практиката с КС води до центрирането ни и приемането на действителността такава, каквато е, което не подхранва емоционално, появяващи се от колективното съзнание негативни мисли и съответно претворяването им в реалността.
Alisa написа:Да Маджик, знам че за теб съществува предимно КС, но колко хора успяват да спрат мисленето, за да стигнат обетованото чудо?!
Забележката ми беше към "От този момент нататък, всичко, за което мислиш, всичко което искаш, всичко което казваш и чувстваш, става истина!" Не означава ли това, че всичко за което мислиш, а то може да е нежелано и всичко, което чувстваш, а то може да е страх и ужас СТАВА ИСТИНА.
Надявам се сега да става по-ясно. :)
Alisa написа:Е на мен ми стана пределно ясно, че просто не си гледала видеото, не си прочела или ,че от прочетеното си възприела само това, което е проблем твой и вътрешен, в противен случай нямаше сега да пишеш всичко това, пък аз да ти отговарям. Няма страшно, стига да искаш да го осъзнаеш!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

MagicWoman написа: Това си е чиста хипноза.
Alisa написа: Първо, че тя приема хипнозата, като нещо "лошо".
MagicWoman написа:Виждам, че тук отново се е разгоряла дискусия по повод мое изказване и всеки си е проектирал отново собствените си емоции върху него.
Alisa написа:Разбирам суетата ти и нямам нищо против нея, човешко е, само не разбирам защо това те кара да се чувстваш като жертва?!

Alisa, аз правя констатации, а това което правиш ти се наричат проекции...
Това също е констатация. :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

MagicWoman:
Alisa, аз правя констатации, а това което правиш ти се наричат проекции...
Това също е констатация.
:D Айде де!Верно ли!И кой я констатира тази и онази констатация..и най-вече-защо?!
И благодаря ,че обясни кое как се нарича, иначе....за къде сме :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Гената:
ще е само на теория кой какво знае и е чел и как го вижда за себе си,но не и да се сподели нещо от личен опит и практика,което е според мен липсващата и предпочитана гледна точка хвърляща малко по-ярка светлина в този дебат.
Гена бе, тук не си прав! то без теория накъде, и книжка не ти дават!Трябват си теориите, не си прав.А някои от теориите даже влизат в практика и ..променят нечий личен опит!
Като например: теоретично:
Ако жираф свири на кавал и товарен влак танцува рокендрол, това би могло да доведе до увеличаване добива на слънчоглед с близо 75% от декар !
Предлагам да развием теорията и да я приложим на практика, така догодина по това време олиото ще е ако не 75%, то поне 50% по-евтино.Това по моята логика!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Теориите от къде идват?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Айде де, от къде идват теориите?!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman
Alisa, аз правя констатации, а това което правиш ти се наричат проекции...
Това също е констатация
Маджик, разбирам, както вече писах, че нещо те човърка, просто го намери и отработи! Щом ти харесва да вадиш откъси от контекста съобразно твоята призма и на базата на това да правиш "констатации" добре! Ама това доведе ли те до нещо различно от това, да се опитваш за пореден път, чрез поредно търсене на спор, на ТЕС територия, да убеждаваш сама себе си, колко си права ти с твоите убеждения и "твоята" техника? Има един много лесен начин да ни докажеш че ти си "върха"- просто бъди, чиста и свободна от нас, от всичко, от доказване от търсене...неутрална, мъдра и прощаваща, над нещата, извън теориите, защото ще си самото всичко, знаещо и разбиращо,...чисто осъзнаване.
Обичам те!:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В случая мисля, че това което пише Маджик Уомън има доста добри посоки. Изглеждат рутинни и очевидни, но са основни. Мисля, че в постовете на Алиса и Маги има повече отношение, отколкото наблюдение.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

И кое е първо сега?Кокошката/теорията или яйцето/опита? 8) 8) 8)
Ако няма опит,ще има ли теории? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nikimm,ако Диана е на едно ниво на осъзнаване и Алиса съответно на друго,нужно ли е една от двете непременно да бъдат на едно и също,след като всяка една от тях си има различно виждане и разбиране за живота и възприемат едни и същи за нас отстрани неща всяка по-различен начин?Със всички ни всъщност е така,не само с тях.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

И кое е първо сега?Кокошката/теорията или яйцето/опита?
Ако няма опит,ще има ли теории?
И без това нищо не знаем, ние дори не знаем как се случват нещата с нас, които на пръв поглед ни харесват. Според мен теориите са хубави с това, че изчерпват поредните идеи на ума, който отделно си прави пък други теории :lol: . Хубаво е да знаем, че няма нищо лошо в теориите, защото те се възприемат само от ума, който се различава от нашата същност, т.е. ние не сме ума според мен. Понякога смятаме, че разбираме теориите, защото намираме логика в тях. А логиката само по себе си е нещо , което на ума му харесва, защото той така се доказва колко е голям разбирач и интелект, след като му е ясна теорията.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

nikimm,ако Диана е на едно ниво на осъзнаване и Алиса съответно на друго,нужно ли е една от двете непременно да бъдат на едно и също,след като всяка една от тях си има различно виждане и разбиране за живота и възприемат едни и същи за нас отстрани неща всяка по-различен начин?Със всички ни всъщност е така,не само с тях.
Ок, но дори и да е така нищо повече не можем да направим. Аз само подчертавам, че може би има какво да се купи от думите на Диана в случая, а кой как и дали ще го направи си е негова работа. Освен това оставам с впечатлението, че отговорите към постовете Диана почиват и на минали впечатления и вярвания. Дали е така е друга работа :lol:
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената написа:nikimm,ако Диана е на едно ниво на осъзнаване и Алиса съответно на друго,нужно ли е една от двете непременно да бъдат на едно и също,след като всяка една от тях си има различно виждане и разбиране за живота и възприемат едни и същи за нас отстрани неща всяка по-различен начин?Със всички ни всъщност е така,не само с тях.
Гена, ако това съждение е твое,а най-вероятно е, съдейки по словореда, си гениален!
Ники, че то предисторията си личи ясно и понеже явно не е надскочена поради неотработени аспекти, за това продължава. Само казвам, че дори и изпята с нови думи по нов повод, песента явно е една и съща...ама "да пе/ием и да докажем че черното е бяло!" ...Ама най-важнота си остава, да се обичаме и приемаме, такива каквито сме!
:lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор