Възпален панкреас или камък в жлъчката

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Възпален панкреас или камък в жлъчката

Мнение от DG »

Много моля ако някой може да ми помогне с идеи за декларация!Мой много близък е в болница и не могат да уточнят диагнозата му. Двоумят се между тези две диагнози. Той има диабет, за който знам, че с времето уврежда органите. Може ли да ми дадете идеи за декларации?Благодарна съм ви предварително!/За себе си мога да кажа, че ТЕС действа за малките ми неразположения, както и тези на дъщеря ми. За моя голяма радост към момента нямам кой знае какви неразположения, за да се налага да тесам постоянно. Надявам се така и да си остане.Ще си имаме бебе, стискайте палци всичко да е наред и да сме здрави!/
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В.ч. аз в нищото и никой не знае каква диагноза да ми постави, което ме изправя пред безсилието и безпомощността да усетя тялото си , аз избирам да мога да чуя нуждите тялото и духа си.
Н.Ф. Знам лечението на тялото си и му благодаря.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За кого са декларациите? За теб или за него? Прочети първите няколко теми в Често задавани въпроси няколко пъти!
Последно промяна от ivangp на 19 Авг 2011 23:50, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

DG
Ще си имаме бебе, стискайте палци всичко да е наред и да сме здрави!/

Стис! :D и ТЕС! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Декларациите са за него. Тъй като съм бременна, не искам да правя какъвто и да е ТЕС за някой друг освен за мен, детето ми и мъжа ми. Иначе за себе си тесам ако има проблем. Засега съвсем леко ми се гади, което е нормално, но не повръщам, почти нямам оплаквания от бременността и не се налага да тесам. Но се надявам някой да пише със свежи идеи за декларации. Оказа се, че е възпаление на панкреаса. Какви психични проблеми се отразяват на панкреаса, имате ли идея?
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Между другото, на мене ми се струва, че би било по - добре, когато се създава тема, нейното име точно и ясно да описва за какво става въпрос вътре. Защото имате ли идея колко време ще ми е нужно, за да открия декларациите?Надали на някой ще коства толкова усилие, за да напише един или два реда?Отделно, ако всяка тема е с ясно заглавие, всеки един новодошъл ще се ориентира много по - лесно. Иначе има голяма вероятност форума да бъде отсвирен с лека ръка. Много ми е трудно да намеря излекували се сред всичките тези теми, а за да бъде по - достоверен ТЕС би трябвало темите с излекуваните да се намират по - лесно, особено тези с по - сериозни заболявания. Съжалявам, че може да звуча ядосано, но наистина се поядосах, защото в ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ няма кой знае какво освен как да тесаме за някой друг. Обаче аз предпочитам да съм предпазлива в това отношение, посочих защо.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

http://www.puls.bg/illnes/issue_80/
http://www.sibir.bg/blog/-----/?blogPa ... tID=418877
http://www.erlib.com/%D0%9B%D0%B8%D0%B7 ... %C2%BB/18/

Мисля, че тези линкове щяха да ти свършат работа, вместо да се ядосваш, там има възможни причини за панкреатит.
Последно промяна от Yandra на 21 Авг 2011 13:41, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

DG, мисля че не разбираш напълно идеята на ТЕС и отделно на форума.
ТЕС не е рецепта с хапчета -точно хапче за конкретна диагноза! Съответно точна декларация, за конкретно нарочено от медицината заболяване.
Форумът го правим ние, за това той не се развива праволинейно, а съобразно моженето, на всеки един от нас. Все пак има "търсачка"- за да намериш всичко по дадена тема.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гневът пречи на ясното мислене. казвам го от съвсем скорошен личен опит. :)
Когато сме гневни не виждаме доста очевадни неща. Добре е всеки гняв да бъде изчистен. :idea:
Ето как се ТЕСи самостоятелно: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413

На панкреаса, както и на всички други заболявания се отразяват зле: тъгата, гнева, вината, срама, отчаянието, безсилието, самотата, страха, огорчението, неприязънта, разочарованието, и т.н. всякакви негативни емоции за които можеш да се сетиш.

Кои от тях изпитва въпросният човек, може само той да каже.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
don Pozo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2011 17:27

реакция

Мнение от don Pozo »

Забелязвам, че от ТЕС ми прилошава.Правя го за възпаления.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

На мен след ТЕС не ми прилошава. Помагал ми е за дребни нещица, както и при развалените и болящи зъби на дъщеря ми. Лично за себе си съм забелязала, че понякога имам силен ПО, при който, колкото повече тесам толкова по-зле става. Поне за врата, когато ми се беше схванал беше така. Аз съжалявам, че се ядосах, но очаквах малко повече ентусиазъм от по - напредналите във форума по темата.Нищо, де всеки има право на избор. Просто най - после ми се искаше да напиша - абе излекувах се от еди какво си само благодарение на ТЕС или излекувах близък чрез ТЕС, но за съжаление не мога още да го напиша.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

На мен след ТЕС не ми прилошава. Помагал ми е за дребни нещица, както и при развалените и болящи зъби на дъщеря ми. Лично за себе си съм забелязала, че понякога имам силен ПО, при който, колкото повече тесам толкова по-зле става. Поне за врата, когато ми се беше схванал беше така. Аз съжалявам, че се ядосах, но очаквах малко повече ентусиазъм от по - напредналите във форума по темата.Нищо, де всеки има право на избор. Просто най - после ми се искаше да напиша - абе излекувах се от еди какво си само благодарение на ТЕС или излекувах близък чрез ТЕС, но за съжаление не мога още да го напиша.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

DG, аз лично хич не се ентусиазирам , когато някой задава общи, неясни въпроси с много възможни отговори. А още повече ми пада ентусиазма да отговарям когато някой пита за друг човек.

Това е обяснение, а не извинение.

Питай ясно, конкретно и точно!
Обяснявай подробно какво си правила за да можем да ти даем добър съвет.

Ако някой друг е замесен, нека той да пита за себе си, ако може!
Ако не може, всичко е обяснено в темата за Прокси.
Повече за Прокси просто нямам какво да кажа.
А да се повтарям, честно казано, ми омръзва все повече и повече.

Време е да се разбере, че в холистичната медицина, към която спада ТЕС, не се лекуват болести, а се лекува човека, личността. нейния начин на мислене, възприятия, отношение към дадени факти и нейните емоционлани състояния.

Така, че да пишеш:
"Човек с еди каква си диагноза е в болница. Как да ТЕСаме за него?"
, е общо казано една боза, в която много трябва да се рови напосоки, докато се извади нещо съществено.

Какъвто въпроса - такъв и отговора.
На общи въпроси се получават и общи отговори.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор