Вече...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Alisa написа:http://vbox7.com/play:f41a6533
:wink:
Благодаря за клипчето. Изгледах го с интерес. За съжаление единственото, в което вярвам и от книгата, и от клипчето е че не съзнанието, а подсъзнанието управлява живота ни. Поне такъв е личният ми опит дотук. Когато открих Луис Хей бях много ентусиазирана и се захванах да работя по системата й. Но скоро открих, че трудно можеш да замениш собствените си мисли с хубави наизустени фрази. А и не всичко се свежда до мисълта. Понякога просто ти е криво и колкото и да си повтаряш, че в този миг всичко е наред и си спокоен, дълбаенето в стомаха ти напоня, че не си. :) Друг път действително всичко ти е наред и си спокоен и няма нужда да мислиш за нищо и да си доказваш нищо. Спокойствието идва отвъд думите.
Будистката осъзнатост, за която говори д-р Липтън вероятно наистина е някакъв път, който извежда от контрола на подсъзнанието, но за нея са нужни много повече сила и постоянство, отколкото имам аз.

В книгата пише, че трябва да се тесваме, докато оценим неприятното чувство с 0-1. Когато не съм добре се тесвам три-четири пъти един след друг и пак не мога да твърдя, че забелязвам някаква особена промяна. По-успешно се разсейвам като седна пред компютъра. Трябва ли да продължавам да се тесвам и повече от три пъти? Ти колко поредни пъти най-много си се тесвала, докато се успокоиш? :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

feishtica написа: В книгата пише, че трябва да се тесваме, докато оценим неприятното чувство с 0-1.
Щом в книгата пише така, а не пише колко пъти трябва да се ТЕСаш, значи се ТЕСаш и 100 пъти, ако трябва, докато свалиш нивото до <1.
Последно промяна от ivangp на 16 Юни 2011 23:24, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

ivangp написа:
feishtica написа: В книгата пише, че трябва да се тесваме, докато оценим неприятното чувство с 0-1.
Щом в книгата пише така, а не пише колко пъти трябва да се ТЕСаш, занчи се ТЕСаш и 100 пъти, ако трябва, докато свалиш нивото до <1.
Задръж малко. :) Без това се тесвам по десет пъти на ден. Излиза, че трябва да се тесвам по 10х100, а не е зле да намирам време и да ходя до тоалетната. ;) Не, сериозно, трудно е да се накараш да правиш до безкрай нещо, в което нито вярваш, нито усещаш да ти помага. Просто се потупвам и повтарям механично в очакване да свърши и от това изобщо не ми става по-добре. Сутринта се събудих ужасно потисната и добре че в един момент спрях да се тесвам и седнах пред компа, та да се поразведря.
Пък и не е честно. :P Като ше си говорим за неща, които пише в книгата, ми там се говори за нов революционен метод, който отнема няколко минути. А сега няколкото минути се разтегнаха до цял ден непрекъснато тесване. :P
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

feishtica
Когато открих Луис Хей бях много ентусиазирана и се захванах да работя по системата й. Но скоро открих, че трудно можеш да замениш собствените си мисли с хубави наизустени фрази. А и не всичко се свежда до мисълта. Понякога просто ти е криво и колкото и да си повтаряш, че в този миг всичко е наред и си спокоен, дълбаенето в стомаха ти напоня, че не си.
Ами хайде съчетай сега това с ТЕС, пък да видим, дали няма да стане! Я виж колко хора от форума го правят!?
А и не всичко се свежда до мисълта. Понякога просто ти е криво и колкото и да си повтаряш, че в този миг всичко е наред и си спокоен, дълбаенето в стомаха ти напоня, че не си
Чуден пример, за връзката емоция- физическо усещане в тялото! Ето с това работи ТЕС! С това си правиш декларация и напомняща фраза!
Будистката осъзнатост, за която говори д-р Липтън вероятно наистина е някакъв път, който извежда от контрола на подсъзнанието, но за нея са нужни много повече сила и постоянство, отколкото имам аз.
Ами точно, заради това, едни умни хора са седнали, събрали са 2 и 2 и са направили ТЕС, ПЕАТ, КС, ТАТ...още много техники, за да можем ние, на готово, и далеч по-бързо и лесно, да осъзнаем себе си и да си решим проблемите!
По-успешно се разсейвам като седна пред компютъра.
Това до някъде е навлизане в КС. От друга страна е просто изтласкване на проблема дълбоко навътре в душата, което обаче не го решава а евентуално го задълбочава. Щрауса боли ли го по-малко, докато го ядат, като си скрие главата в пясъка?!
И пак да те попитам, ти какво и колко прочете от толкова много и обстойно нищени спънки, опит и съвети във форума?! Май искаш всичко, да ти бъде донесено лично на теб на крака?! Я иди, до някоя съседна тема поне, раздвижи се малко, потичай из вълненията и на другите! :wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Бе аз ще се поразтъпча, то не пречи. Просто нямам голям ищах да чета, защото знам, че това че ТЕС е помогнала някому едва ли я прави универсален лек и едва ли е гаранция, че ще помогне и на мен. На този свят много хора се хващат за нещо и ако то им помогне стават негови ревностни пропагандатори и го провъзгласяват за универсален лек. Само ако влезеш във форума на дъновистите можеш да паднеш от смях. В един постинг някой привърженик на лечебния глад по Лидия Ковачева твърди, че негова близка се била излекувала от рак като 20 дена била само на череши и пиела урина. След този пост друг разбирач, привърженик на пълния глад, ти обяснява как системата на Лидия Ковачева е просто диета за отслабване и не може да излекува нищо. Само в дестилираната вода му е майката. Той така се бил излекувал от стотина страхотии. В клуб вегетарианство на дир.бг пък вегетарианци и вегани те убеждават, че и хрема не са хващали откакто са спрели животинските продукти. Един за малко да ми излекува синузита като ме накара да спра млечните. Да, ама не. Спрях ги колкото да се убедя, че синузитът ми не се влияе от приема на млечни продукти, а от температурните промени навън. Същевременно разни почитатели на Дюкан и прочие белтъчинни диети те уверяват, че са пълни с енергия и пращят от здраве откакто са на диетата.
Аз пък трябваше да запращя от здраве и енергия (пак според дъновистите) още на петия ден от дъновия житен режим. От нищо не запращях, само ми падна пломба от твърдото жито, та ходих по зъболекари след режима. Така че различни хора, различен опит, вярвания и лечения.
А Луис Хей твърди, че се е излекувала от рак с позитивно мислене и алтернативна медицина, но по някакво странно стечение на обстоятелствата не е останал нито един лекар, който може да го потвърди. Това не те ли смущава?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Човек най-често е нещастен чрез размишления. (Йосиф Йоуберт)

Твоята работа с това обикаляне и четене по форумите е нещо подобно!

Пилееш енергия и време за какво се замисли,а и всъщност ако искаш нещо се замисли как според теб е начина да го постигнеш?
Луиз Хей е без значение има или няма лекари,жива и здрава ли си е?Добре ли се чувства?Не е важно да гледаш другите,виж себе си и повярвай първо в себе си,ако не вярваш в себе си и Господ не може да ти помогне! :wink:
И на нас ни беше смешно за този където се хранел със слънчеви лъчи,но видяхме материал за него,човека си е добре,има си негови виждания и мнения за ползата от слънчевата енергия,хора разни и за всеки влак си има пътници!Тук си във форум за ТЕС,нормално е да четеш положителни неща за хората които са почнали да ползват техниката и виждат,че има резултати.Както и в другите форуми,всеки си е намерил лек,ти какво откри досега?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Единственото, за смущение тук, е този твой пост- я го прочети пак, но все едно си друг човек!
Аз виждам:
"Нищо не може, да ми помогне!"
"Всички са глупаци!"
"Всичко е голяма простотия!"
"Няма бъдеще, за мен!"
"Сърдит съм, на целия свят, за проблемите си, той е виновен!"
"Който ми е причинил това, той, да ми го оправи!"
"Само и единствено лекарите знаят!"
"На мен само лоши неща ми се случват!"
А би могло, да бъде:
"Я, този човек е намерил решение, за своя проблем!"
"Я, този човек САМ си е решил проблема!"
"Я, Луиз Хей е осъзнала сама корена на проблема, може би това е начинът, да се излекува!"
"Я, тези хора са доволни от това, че са се спасили и искат, да споделят доброто с някой друг, че и той да си помогне!"
"Щом другите са успели, значи има начин, възможно е!"
"АЗ съм умен/на, измислям свой начин,да си помогна!"
"Я, да видим, аз как да постъпя?!"
"Я, да помисля, аз какво и как правя, мисля, усещам, чувствам... и това как ми влияе?!"
"Хм, кои са хубавите неща в живота ми, те как се случиха, защо?"
"Колко пъти аз съм знаел/а по-добре, от някой друг, кое е вярно за мен!?"
Почвам, да мечтая, да си представям, как съм се оправил/а!
Как ти звучи, има ли разлика, тя в какво се състои, според теб?!

:D :idea: :idea: :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Alisa написа:Единственото, за смущение тук, е този твой пост- я го прочети пак, но все едно си друг човек!
Аз виждам:
"Нищо не може, да ми помогне!"
"Всички са глупаци!"
"Всичко е голяма простотия!"
"Няма бъдеще, за мен!"
"Сърдит съм, на целия свят, за проблемите си, той е виновен!"
"Който ми е причинил това, той, да ми го оправи!"
"Само и единствено лекарите знаят!"
"На мен само лоши неща ми се случват!"
А би могло, да бъде:
"Я, този човек е намерил решение, за своя проблем!"
"Я, този човек САМ си е решил проблема!"
"Я, Луиз Хей е осъзнала сама корена на проблема, може би това е начинът, да се излекува!"
"Я, тези хора са доволни от това, че са се спасили и искат, да споделят доброто с някой друг, че и той да си помогне!"
"Щом другите са успели, значи има начин, възможно е!"
"АЗ съм умен/на, измислям свой начин,да си помогна!"
"Я, да видим, аз как да постъпя?!"
"Я, да помисля, аз какво и как правя, мисля, усещам, чувствам... и това как ми влияе?!"
"Хм, кои са хубавите неща в живота ми, те как се случиха, защо?"
"Колко пъти аз съм знаел/а по-добре, от някой друг, кое е вярно за мен!?"
Почвам, да мечтая, да си представям, как съм се оправил/а!
Как ти звучи, има ли разлика, тя в какво се състои, според теб?!

:D :idea: :idea: :idea:
"Нищо не може, да ми помогне!" - съзнавам, че това е едно от убежденията, дълбоко вкоренени на подсъзнателно ниво и работя с ТЕС върху него. Засега без това да ми помага. :)))
"Всички са глупаци!" - ооо не, много съм далеч от тази мисъл. Напротив, вярвам във вярването и се възхищавам на хората, които чрез някакъв вид вярване в нещо се опитват да си помогнат и са си помогнали. Но на мен самата вяра ми липсва. С което изобщо не се гордея и което не ме кара да възприемам вярващите като глупаци. :)
"Всичко е голяма простотия!"" Мммм... тази дума не е част от речника ми, защото ми е лрекалено размита и нищо не ми говори. Някак е... опростенческа. :))))
"Няма бъдеще, за мен!" - тук си права. Друго залегнало дълбоко в подсъзнанието ми убеждение.
"Сърдит съм, на целия свят, за проблемите си, той е виновен!" Не съм. :) Възприемам болестта си просто като стечение на обстоятелствата на клетъчно ниво. Не мога да се сърдя на клетки, които са се развили по определен начин. Знам, че мога да се сърдя само на себе си. Един силен човек с моето заболяване, който би имал волята да спортува системно и да не допуска да напълнява, щеше да е в далеч по-добро физическо състояние. Така че наистина знам, че няма на кого да се сърдя, освен на себе си.
"Който ми е причинил това, той, да ми го оправи!" - от години живея със съзнанието, че няма кой да ми помогне ако не аз. Затова и търся всякакви начини да си помогна. Лошото е, че действително не вярвам, че съм способна да го направя.
"Само и единствено лекарите знаят!" Лекарите, поне съвестните и честните от тях знаят, че нищо не знаят и това ме кара да им имам доверие. :)))
"На мен само лоши неща ми се случват!" Хммм... спомням си и много хубави случки. Тъжното е само, че не успявам да си помогна да ми се случат най-важните хубави неща в живота.
"Я, този човек САМ си е решил проблема!" - радвам му се и може би не особено благородно му завиждам, но съзнавам, че това не значи, че неговото решение е подходящо за мен или че и аз сама ще мога да си реша проблема, щом той е могъл. Хората сме различни, силата ни е различна.
"Я, Луиз Хей е осъзнала сама корена на проблема, може би това е начинът, да се излекува!" - и аз го съзнавам. И кво от туй. :)
"Я, да помисля, аз какво и как правя, мисля, усещам, чувствам... и това как ми влияе?!" - разбирам как ми влияят отрицателните ми емоции, но това не ми помага да се освободя от тях. Ако подобно освобождаване ставаше с рационално решение, психиатри, психолози, религиозни функционери, йога инструктори, духовни учители, Луиз Хей и пр, и пр, люде, които от векове търсят светлинка в мрачните дебри на човешката психика и й продават (не само в преносен смисъл) лесни решения и отговори, отдавна да са се преквалифицирали. :)
"Хм, кои са хубавите неща в живота ми, те как се случиха, защо?" - стечение на обстоятелствата, както и болестта ми.
Почвам, да мечтая, да си представям, как съм се оправил/а! - това сякаш е май-голямата клопка. Ако има някаква истина в писанията на Луис Хей, тя е "Това, към което насочваш мисълта си, започва да расте". Както вече е станало ясно, аз съм сама. Откъм половинка, слава Богу, родителите ми са още до мен. От години, от ранна тийнейджърска възраст се опитвам, в началото съвсем несъзнателно, да решавам проблема със самотата като си представям, че съм с някого. Или човек, когото съм видяла примерно в телевизора и от когото съм се почувствала привлечена, или хора от реала, в които съм се влюбвала. Особено когато съм влюбена и непрекъснато си представям, че съм с човека, когото обичам, се получават най-големите ми психози и депресивни състояния. Това представяне, тези "визуализации", пораждат в мен нужда от обич и нежност, която няма как да "похарча", колкото и да прегръщам възглавницата. :))) И тук се получава голямата пукнатина между представянето и реала. Която само раздува до безкрайност проблема, вместо да го решава.
-Как ти звучи, има ли разлика, тя в какво се състои, според теб?! - има разлика. Че усещането ни за реалността зависи от собствената ни интерпетация за нея е една голяма истина. Въпросът е, че тази интерпетация не се случва на ниво съзнание и когато съзнателно се опитвам да си повтарям едни хубави и мъдри думи, те или имат някакво въздействие в мигове, когато и без това се чувствам добре, или звучат като едно голямо самозалъгване в мигове, когато се чувствам зле и цялото ми вътрешно усещане противоречи на тези думи.
Всъщност... благодаря, безкрайно благодаря за психотерапията и за огромното търпение да ме четете и да ми отговаряте.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хайде още един преглед!
"Нищо не може, да ми помогне!" - съзнавам, че това е едно от убежденията, дълбоко вкоренени на подсъзнателно ниво и работя с ТЕС върху него. Засега без това да ми помага.
Добра ли ти е формулировката, а емоцията улучи ли я?!
Но на мен самата вяра ми липсва. С което изобщо не се гордея и което не ме кара да възприемам вярващите като глупаци
.Хайде под ТЕСа!
"Всичко е голяма простотия!"" Мммм... тази дума не е част от речника ми, защото ми е лрекалено размита и нищо не ми говори. Някак е... опростенческа.
Намери си по-точна, важен е смисълът! и ТЕС.
"Няма бъдеще, за мен!" - тук си права. Друго залегнало дълбоко в подсъзнанието ми убеждение.
ТЕС!
"Сърдит съм, на целия свят, за проблемите си, той е виновен!" Не съм. Smile Възприемам болестта си просто като стечение на обстоятелствата на клетъчно ниво. Не мога да се сърдя на клетки, които са се развили по определен начин. Знам, че мога да се сърдя само на себе си. Един силен човек с моето заболяване, който би имал волята да спортува системно и да не допуска да напълнява, щеше да е в далеч по-добро физическо състояние. Така че наистина знам, че няма на кого да се сърдя, освен на себе си.
В основни линии, тук смисълът е- причината е извън мен, аз нямам нищо общо! Всичко тук е за ТЕС, самосъжалението, самоупрекването...
"Който ми е причинил това, той, да ми го оправи!" - от години живея със съзнанието, че няма кой да ми помогне ако не аз
ТЕС!
Затова и търся всякакви начини да си помогна
Тук би могла, да намериш начин с ТЕС. Направи си формулировка с намирам начин!
"Само и единствено лекарите знаят!" Лекарите, поне съвестните и честните от тях знаят, че нищо не знаят и това ме кара да им имам доверие.
И това как ти помага?Вярваш им ,че не могат, да ти помогнат, но честно, може би?! :wink:
"На мен само лоши неща ми се случват!" Хммм... спомням си и много хубави случки. Тъжното е само, че не успявам да си помогна да ми се случат най-важните хубави неща в живота.
Кой е казал, че точно това, са най-хубавите неща за теб?!, ти с колко разведени, пребити, изоставени, изневерени хора си говорила, дето безумно съжаляват, че са семейни? Всеки търси и намира за хубаво това, което няма! Как беше- тревата на съседа е винаги по-зелена?! И пак , говорим за хубави неща които вече са ти се случили, а не за това какво нямаш! ТЕС!
"Я, този човек САМ си е решил проблема!" - радвам му се и може би не особено благородно му завиждам, но съзнавам, че това не значи, че неговото решение е подходящо за мен или че и аз сама ще мога да си реша проблема, щом той е могъл. Хората сме различни, силата ни е различна.
Тук си противоречиш с твърдение на друго място, което си е чисто оправдание. Обърни самосъжалението, което звучи от тези твои думи в позитив, чист позитив, в градивна възхита! с ТЕС разбира се :lol:
"Я, Луиз Хей е осъзнала сама корена на проблема, може би това е начинът, да се излекува!" - и аз го съзнавам. И кво от туй.
Туй е, че това е нейният начин.за нея, той е ефективен.
"Я, да помисля, аз какво и как правя, мисля, усещам, чувствам... и това как ми влияе?!" - разбирам как ми влияят отрицателните ми емоции, но това не ми помага да се освободя от тях. Ако подобно освобождаване ставаше с рационално решение, психиатри, психолози, религиозни функционери, йога инструктори, духовни учители, Луиз Хей и пр, и пр, люде, които от векове търсят светлинка в мрачните дебри на човешката психика и й продават (не само в преносен смисъл) лесни решения и отговори, отдавна да са се преквалифицирали.
И тъкмо тук идва ТЕС :idea:
"Хм, кои са хубавите неща в живота ми, те как се случиха, защо?" - стечение на обстоятелствата, както и болестта ми.
това не е ли прехвърляне на отговорност извън теб, А?! :lol:
Почвам, да мечтая, да си представям, как съм се оправил/а! - това сякаш е май-голямата клопка(тесай!). Ако има някаква истина в писанията на Луис Хей, тя е "Това, към което насочваш мисълта си, започва да расте"(е ми, използвай го в градивен план?!. Както вече е станало ясно, аз съм сама(ТЕС). Откъм половинка, слава Богу, родителите ми са още до мен(ТЕС-успокояваш се, че още има на кого да разчиташ и оставяш нещата на самотек). От години, от ранна тийнейджърска възраст се опитвам, в началото съвсем несъзнателно, да решавам проблема със самотата като си представям, че съм с някого. Или човек, когото съм видяла примерно в телевизора и от когото съм се почувствала привлечена, или хора от реала, в които съм се влюбвала. Особено когато съм влюбена и непрекъснато си представям, че съм с човека, когото обичам, се получават най-големите ми психози и депресивни състояния. Това представяне, тези "визуализации", пораждат в мен нужда от обич и нежност, която няма как да "похарча", колкото и да прегръщам възглавницата. Smile)) И тук се получава голямата пукнатина между представянето и реала. Която само раздува до безкрайност проблема, вместо да го решава.
(това е болезнено състояние на представите и е по-добре, да го изТЕСаш, мярката е важен елемент, равновесието,това е все едно да се фиксираш на липсата на нещото, което има обратен ефект вече и мисля си го разбрала. Виж http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=778 ):idea:
-Как ти звучи, има ли разлика, тя в какво се състои, според теб?! - има разлика. Че усещането ни за реалността зависи от собствената ни интерпетация за нея е една голяма истина. Въпросът е, че тази интерпетация не се случва на ниво съзнание и когато съзнателно се опитвам да си повтарям едни хубави и мъдри думи, те или имат някакво въздействие в мигове, когато и без това се чувствам добре, или звучат като едно голямо самозалъгване в мигове, когато се чувствам зле и цялото ми вътрешно усещане противоречи на тези думи
Точно заради това, декларацията се прави на определени места, с определени думи- Въпреки че... и приемам себе си...
И аз благодаря за търпението! Дано имаш полза и постигнеш желаното!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

feishtica, какво означава псевдонима ти? Много ми е интересно.

Ти имаш ОГРООООМНИ ПО-ти. Поработи върху тях. Докато не ги премахнеш, никоя техника или метод няма да ти помогне.
Техники много и методи също. Всичките работят. Не всичките работят за всички хора с еднаква бързина и резултат.
Никъде не пише, че ТЕС е панацея. ТЕС е средство.инструмент. Какво ще направи някой с инструмента не зависи само от инструмента, а и от този който го ползва.

Ти го ползваш с идеята - я още един инструмент дето много го хвалят, ама за мен не работи, защото за мен нищо не работи. Аз съм жертва на обстоятелствата. Значи обстоятелствата трябва да се променят за да се променя и аз.

Не ти липсва вяра изобщо. Напротив ти си изпълнена с вяра, само че вярваш в неща, в които казваш, че не искаш да вярваш. Ей тука ти е един от ПО-ти.

Всичко това подлежи на премахване с ТЕС. И много работа. Да, ТЕС е бърза техника, в смисъл, че бързо дава резултати, т.е. вижда се че работи бързо ( не винаги, но в да кажем над 80% при новаците). Понякога с нея се премахват дългогодишни проблеми за секунди. Понякога е нужно повече време, като година работа например, за пълно изкореняване на даден проблем. Но междувремено човек вижда, че напредва, че техниката работи, стига и човека да работи с нея, а не да я отрича постоянно.
Ти според мен засега работиш с идеята да си докажеш, че и тази техника няма да проработи за теб и това и постигаш.

Спри да търсиш щастието и оправията извън себе си и ще намерш много повече от това, което си мислиш, че искаш да откриеш.

Спри да си представяш, че си с някой друг, който да те направи щастлива. Бъди човек, който другите искат да имат до себе си. Бъди щастлива дори, когато си сама и другият ще се появи.

Дълъг път те чака. Стягай цървулите!
Или пък се откажи, както от всичко останало и тъси поредната техника или метод, които да си докажеш, че не работят за теб, защото ти си безнадежден случай (което е и начин да се почувстваш специална - още един ПО за ТЕСане), ти си жертва на клетки, гени и обстоятелства ( още ПО за ТЕСане) и продължавай да си доставяш удоволствие, гърчейки се от яд, мъка, разочарование и безпомощност ( мазохизъм за ТЕСане), доказвайки си, че си права ( още една нужда за ТЕСане).

Ти винаги си права за себе си, независимо какво мислиш.

Я пробвай да се обикнеш, одобриш и приемеш такава каквато си. Когато го постигнеш, всичките ти проблеми ще престанат да са птоблеми. Спри да мислиш за другите и да се сравняваш с кого и да е и с кавото и да е. Концентрирай се само върху себе си и работи за това да се приемеш - да приемеш това, което смяташ за проблем, да приемеш идеята, че може никога да не се избавиш от недъзите си, от невярата си, от начина си на мислене и въпреки това да се харесваш, одобряваш и обичаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето ти, още нещо за гледане и осмисляне, като целият филм е качен от ДИЕТОЛОГ във ВДЪХНОВЕНИЕ!
http://www.youtube.com/watch?v=VyVAVuyb ... er&list=UL
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
svetla_maxx
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2011 00:56
Обратна връзка:

Мнение от svetla_maxx »

Здравейте!
Включвам се в темата за болки в двигателния апарат и такива от неврологичен произход. Искам да споделя и моя малък опит.
За ТЕС разбрах по- подробно преди около седмица, не повече. Ще се опитам да не влизам в много подробности. Накратко- имам дископатия, ротация на 5ти ломбален прешлен от доста години, изместена капачка на едното коляно и често много силни болки във връзка с тези неща. Всичко това продължава повече от 10 години. От 1 година насам съм с болки в дясната ръка заради преуморени сухожилия, възпалени нерви и засегната мускулатура. Работя седнала, художник съм. Не спортувам заради болките.
Реших да опитам с ТЕС. Още на първото тесване почувствах много приятна топлина, която се разля по цялата ми ръка. Правих и за кръста и краката. На третия ден болките почти ги нямаше- само леко напомняне, че нещо там не е било наред. Дори не декларирам как ме карат да се чувствам, а казвам само къде и как ме боли- нищо повече.
Истината е, че когато ме хвана силната болка в ръката, не можех да я използвам за нищо почти 3 месеца. Бях много уплашена, че няма да мога повече да рисувам, да преживявам и въобще, да живея нормално. Разбирам, че едва ли е възможно всичко да изчезне ей така като по чудо :) , но фактът, че мога да работя и да се натоварвам, без да ми трепери ръката от болка, за мен вече си е изключително явление. Дори, след като съм рисувала доста, ръката ми е в състояние, като че ли съм и давала почивка дни наред.
Имам и други проблеми, няма да ви заминавам с тях. Но смятам, че ще използвам ТЕС занапред и в тази посока. Надявам се да оздравея напълно, да мога да работя пълноценно, без страх и болки. И да ви кажа, вече вярвам, че е напълно възможно :)
Чета в момента книгата на Иван Петърнишки- прекрасно е написана, много ясно, достъпно и разбираемо. Поздравявам го за което!
Радвам се, че имам възможност да си помагам сама :D
Бъдете здрави! Аз ще бъда! :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

svetla_maxx, радвам се да прочета това! Успех!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
don Pozo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2011 17:27

Мнение от don Pozo »

Отдавна чета форума, но не съм се намесвал.Правя го за да подскажа на госпожа Ф, заела цялото пространство да се опита да се вгледа
в себе си вместо да досажда на останалите участници.
Най-вече се включвам поради сериозните проблеми на Светла.
Същите и то много по-тежки, както и други имам и аз. Бях забравил за
ТЕС, но от 10 дни започнах да го практикувам. ВЯРВАМ, че след
дълго практикуване ще мога да се движа и няма да умирам всяка нощ
през зимата.Това вярвам е с големи букви, за да подскажа на г-жа Ф,
че каквото и да пише в книгите вярата и надеждата са спасили човечеството.
svetla_maxx
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2011 00:56
Обратна връзка:

Мнение от svetla_maxx »

don Pozo, пиша конкретно на Вас, защото разбирам, че имаме някои сходни проблеми.
Книгата на Иван я прочетох цялата- нито един ред в нея не е излишен- на мен информацията ми е много полезна.
За първи път от няколко години насам успях да изкарам няколко часа на крак, след това да отида на дълга вечерна разходка- без да изпитам никакви болки в краката и кръста :D Единственото напрежение, което изпитах, беше чувството за набиване в стъпалата, което е нормално, преполагам. Нощем не се събуждам от болки, сутри нямам болка в кръста след събуждне, което преди си беше система при мен. И всичко това благодарение на ТЕС.
Сега вече вкарвам и положителната нагласа при затвърждаването на проблема, с думите " избирам да се освободя от ...... сега и да живея в мир със себе си"- както посочва Иван в книгата си.
Прекратих скоро много силен мигренозен пристъп с ТЕС за около 4-5 часа. Обикновено такива пристъпи са ме мъчили дни наред.
Надежда има и резултатите са вече налице. Сигурна съм, че и при Вас няма да закъснеят и много се радвам, че вярвате във възможността човек да си помага сам :D
Желая Ви успех в оздравяването и се надявам, да имаме поводи пак да се похвалим с добри резултати!
Създадени сме с тази сила и енергия в себе си, само трябва да се научим, да живеем в синхрон с тях и със себе си.
Поздрави!
:)
Публикувай отговор