Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да, Иване, получава се някакъв шум в системата, и аз го долавям, но още не съм го локализирала. А и аз самата започнах да забелязвам, че не чета много задълбочено постовете – нещо което не е било характерно за мен преди, нали? Мисля да взема да препрочета тази тема отново, защото всичко тръгна от нея (усещането за бръмчене в главата ми). Сякаш започна в момента, в който Вяра разбра и осъзна (поне аз съм 99% сигурна в това), че не трябва и няма да се натрапва в никакъв случай. Тогава обаче един рояк хора (те не са толкова много, но така го усещам, и ето сега пак започва да ми „бръмчи”) продължиха да повтарят и повтарят, че не трябвало да се меси, че не трябвало да се натрапва, ние говорим за едно, те си пеят за съвсем друго ... (знам, че не трябва да говоря така, но нарочно го пиша за да предизвикам шума максимално). После си го изкарах на Гената, който определено вдигаше най-много шум, после малко КС и си потесах, но шума пак си е тук ... особено пък сега, като си помислих за следното: Вяра е много толерантна, каквото и както и да и кажеш, никога не се засяга, но всъщност дали не я боли когато всички (вкл. аз) постоянно и сочим грешки супер директно, без съвсем никаква цензура, не така, както говорим на другите хора, защото тя ни го позволява, караме и се често, поучаваме я, майтапим се, а тя винаги е съгласна, никога не протестира по нейния сладък толерантен начин, но дали не прекаляваме и дали не я боли?

А може би това съм аз, а не Вяра ... има нещо тук, лягам си за да опитам да видя какво точно се случва с мен ....

Само да кажа и тези неща, защото са ми важни.

Не гледам на ГНМ като на панацея или на Хамер като на Доктор – гледам на тях като на единственото познато на мен към момента спасение за психиката от диагнозата „рак”, а и от всички останали дивашки диагнози на традиционната медицина, които подтикнат към доброволно жертвоприношение. Човек веднъж научи ли, че в него има нещо злокачествено и че ще умира, после си умира много лесно, направо по инерция. Знам че при по-продължителен тежък конфликт може да умреш през лечебната фаза, но поне умираш, защото няма друг възможен изход, докато непознаващите алтернативи умират в див страх, война със себе си и всичко наоколо, без изобщо да се стига до там да разберат дали това е единствения възможен изход.

Зададох въпроса защо популяризираш ТЕС в България не защото смятам, че се натрапваш на някого (малко попрекалихте с това натрапване), а защото исках да разбера защо след като всичко е предопределено в природата (според теб) си правиш този труд. Виждам от последния ти пост, че аз не съм те разбрала и че споделяш (поне не отричаш) каузата ни - значи въпроса ми е излишен.

Извинявам се на всички засегнати от това писание. И аз се боря Гена, но предпочитам сама ..., защото вече останаха някакви тънки неща, които все по-трудно се вадят, не можеш да ми помогнеш (поне не с думи), макар че благодаря за отзивчивостта.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Не сънувах нищо през нощта и като материал за работа си останах само с бръмченето. После трябваше да отида за биопродукти при баба на село и пак отложих теса (исках да приключа с ангажиментите за деня и да се посветя само на това).

На връщане започнах да си разсъждавам по предстоящото занимание. Има обаче един участък от пътя, изключително прав и обикновено без никакво движение - дори всеки път ми се появява някаква асоциация със самолетна писта, та дори и да не карам аз. Винаги в този участък се хващам, че вдигам много висока скорост и всеки път си повтарям, че следващия път няма да го правя, но всеки път се повтаря.

Та мислех си за бръмченето и мухата, за която писах в темата на за КС. За момент си я представих как каца върху мен и прилепва (който е виждал такава муха знае за какво точно говоря). При нормалните мухи дори само като помръднеш и те отлитат – при тази докато не замахнеш и не удариш, забрави. Но за какво се появи и зависна в главата ми тази муха .... и това прилепване .... Анелия. Анелия (момичето с квантовия разпад, което се появи и почти веднага изчезна от форума точно по време на първия ми рожден ден с ТЕС) .... . Анелия говореше за прилепване .... Към какво съм прилепнала? Форума ..... И тогава погледнах километража .... бях точно преди излитане, добре че нямаше други „самолети” на пътя. Еуфоричното чувство беше невероятно силно – толкова силно мога да го усетя само когато съм в самолет.

Преместих се от осевата линия, отбих след малко и спрях. „Каква беше причината да прилепна?” Последва един жалък опит да се справя с този въпрос (вече бях се върнала в бета). Изфабрикувах един списък отговори от сорта: научавам нови неща, забавлявам се, убивам скука, намирам подкрепа, разбиране, помагам на хора .... кой от кой по безпочвени. Тогава реших да отложа това за след като се прибера. Започнах само да си минавам по точките защото пулса ми нещо не беше съгласен с принудителното кацане. Но никак не успях да се съсредоточа въху пулса, причината да прилепна „жужеше” в главата ми, но не искаше да се покаже. Спрях да се съпротивлявам и зададох въпроса малко по-конкретно:

„Защо последния път се върнах във форума?” (продължавайки да си минавам по точките, но със затворени очи, усещах засилването на еуфоричното чувство и че съм близо).

Появи се спомена от изплащането на печалбата от тотото и най-силната мисъл от този момент – „Това го дължа на ТЕС”. После започна един разговор със себе си:

„Какво общо има този дълг? Та излекуването ми е 100 пъти по-важно, а и след махането на антителата, както и след окончателното оздравяване споделих с месеци закъснение”.

„Има нещо специфично в парите – за тях имам дълг.” (заблуденото парче хляб от онази визуализация отново тупна в краката ми)

„За болеста се потрудих (независимо от забавлението), а печалбата тупна от небето”

„Длъжна съм да се отблагодаря, а вместо това влязох в детински щуротии, шум” (стана ми гадно, появи се усещането в стомаха, което толкова дълго чаках)

Ох, знам какво да тесам, но нямам повече сили сега. Запалих и си тръгнах – утре.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:
Alisa написа:
Една малка провокация, към Вяра. Искаш да помогнеш, Мая ти предлага чудесна фраза, ти с възторг я приемаш, ноооо... първо да прочетеш притчата на Маджик, че...може и да се откажеш. Почиташ я и ... се отказваш....... Rolling Eyes Това не ти ли прилича на нежелание за поемане на отговорност и всъщност търсиш извинение пред себе си , за да не изглеждаш лоша в собственото си съзнание, защото всъщност, може би, не искаш да помогнеш Idea



Aма аз не съм се отказала да помагам с КС. Нищо подобно. Но ще искам и ще получа разрешение първо. Нали казах, че сега все още осмислям стратегия за разговори с нея.

Aко си чела внимателно всичко което Диана сподели, тя каза, че няма никаква файда от КС, ако човекът отсреща не е дал съгласие и даваше пример как е правила КС на един неин колега, как се е получило много силно КС, но без никакъв ефект. !!?

Искаш официално признание, че и помагаш- вина, оправдание пред себе си и желание да наложиш своето си!?
Желание за контрол, да докажеш на себе си, че можеш да постигнеш това което искаш (смяташ че е правилно), че можеш да влияеш на събитията, силна си, умна си, хитра даже...-желание да се докажеш на себе си, за да се обичаш и уважаваш!?
Осланяне на чужд авторитет, за оправдание!? Диана обаче първо е питала човека, с което е привлякла съзнателна съпротива, въпреки това е опитала да наложи своето (нейното желание за контрол и одобрение). Кой е казал, че тя като не е успяла ти не можеш?! Ти и Диана едно и също лице ли сте, а снаха ти и колегата?! Това са все различни психики и енергии с различни възможности за взаимодействие!.
Защо си мислиш, че детето ще страда по-малко с жива, но със саморазрушителен модел на поведение майка, отколкото без нея?! Или те е страх, че ще трябва да се грижиш по някакъв начин и за това семейство (или друга причина, която не осъзнаваш още?) Виждаш характеристики у снаха си, които всъщност, са твои?!
Разнищти я тази ситуация, но на своя територия, в твойто поле.
:wink:

След всичко, което ми се случи и което ще ви разкажа в следващия си пост, виждам че имаш качества за психолог, които никак не са за подценяване. Благодаря ти, Алиса!
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

...
Последно промяна от vqra на 24 Май 2011 15:56, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Vqra,

Не се вини , не можеш да промениш другите или да ги накараш да мислят като теб освен ако те самите не поискат.
Не е задължително всички да ни обичат и харесват , все пак и ние не харесваме всеки нали :-)
Това , че е ти е снаха е как да ти кажа бял кахър.
Обичай брат си и децата му , снахата само Здравей , Чао и т.н.
Това
"Знам само, че исках да ви кажа само 2 думи:
АЗ СЪМ ДО ТУК.
Oсвен в случай, че тя ме помоли за информация или помощ.
Тогава ще дам всичко от себе си, за да помогна"
Говори , че ти въпреки всичко искаш да и помогнеш и едва ли не се чустваш длъжна да го направиш заради себе си или заради някой не знам но тесай това и хаби позитивната си енергия за хора които имат нужда и го искат а не за такива които не само не я искат но и ти пращат негативна .
Това е само мое мнение а какво ще направиш зависи само от ТЕБ.
Не се предавай и не мрази , омразата е лошо чуство , прости на нея и на себе си и го забрави :!:
Само така може да продължиш напред , а живота е прекрасен! :-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вярче, Вярче, да продължава по пътя си и така .....

Опитай се да я разбереш – независимо че не знае цялата истина за диагнозата, тя вече е скована от ужас, защото на нашето поколение откакто сме се родили ни се повтаря какво означава думата „РАК”. Вероятно поведението и не е продиктувано от лицемерие, а от див страх. Разбирането ще ти помогне да и простиш напълно, не заради нея, а заради себе си.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Angel_K написа: Не се предавай и не мрази , омразата е лошо чуство , прости на нея и на себе си и го забрави :!:
)

Аз не я мразя. Приемам я, такава каквато е. Как стигна до този извод, че бих могла да я мразя? Няма нищо, за което да и прощавам. Напълно я разбирам. Съчувствам и. С това: "Аз съм до тук" имам предвид друго.
Per aspera ad astra!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

vqra написа:
Angel_K написа: Не се предавай и не мрази , омразата е лошо чуство , прости на нея и на себе си и го забрави :!:
)

Аз не я мразя. Приемам я, такава каквато е. Как стигна до този извод, че бих могла да я мразя? Няма нищо, за което да и прощавам. Напълно я разбирам. Съчувствам и. С това: "Аз съм до тук" имам предвид друго.
Извинявай , не исках да кажа, че я мразиш буквално, а че вече Ти не си същата към нея !
Не съм искал да те обидя :!:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вярче, Вярче, да продължава по пътя си и така .....

Опитай се да я разбереш – независимо че не знае цялата истина за диагнозата, тя вече е скована от ужас, защото на нашето поколение откакто сме се родили ни се повтаря какво означава думата „РАК”. Вероятно поведението и не е продиктувано от лицемерие, а от див страх. Разбирането ще ти помогне да и простиш напълно, не заради нея, а заради себе си.
Ния, страхът си е страх. Лицемерието си е лицемерие. Тя не ми казва Истината. Когато се видяхме на р.д. започна веднага да ми се оплаква, че брат ми закъснял за обяда у техните/курбан за нейно здраве (изпусна се и го каза)/, защото бил плоча там на "новия бизнес" и и било много сдухано, че го няма и се обадила на приятелките и в 2 часа да отидели. Оказа се, че приятелките и никак не са отишли инцидентно, а са били подготвени. С голями подаръци, които няма от къде да купят в нашия край по това време инцидентно.
Оказа се, че е имало и други хора, които също били с подаръци за племенника ми.

След това брат ми каза, че с кума му закъсняли и дядото бил сърдит /оказа се, че не е била инцидентна покана да се съберат по женски, а и кумът, всъщност всички са били поканени, както обикновено, само моето семейство и майка ми не сме. Още, че дори не ни донесоха от въпросният курбан, което е нормално действие, ако се прави за здраве.

Познаваш ме Ния, знаеш, че не мога да се разсърдя за такова нещо. Тя може да си покани който си пожелае. Да не говорим, че имам ТЕС под ръка и в подобни случаи го използвам на секундата.
Разказвам всичко това, за да разберете, че има някакъв филм в който се е вкарала и затова не ни кани. Никога не е постъпвала така. Някой и е напълнил главата с нещо и ние сме вероятните заподозрени. Аз ясно защо - искам и разрешение за КС от разстояние. Тя не знае какво е това. Но има вид на "магия" в нейните очи. То си е магия де! ;)

Разказвам го, за да разберете, че е лицемерна и че често я хващам в лъжа. Когато задавам въпрос в прав текст, аз очаквам искрен отговор. Истината. Да ми каже "Решихме да се съберем без вас" - няма проблем, но да ми съчинява лъжи и то нескопосани. Това не мога да го приема. Толкова ли е трудно да кажеш истината на някого?

НЕ Я СЪДЯ ЗА ТОВА. Не съм обидена. Над тези неща съм. Приемам това като част от нейната личност и нищо повече.

РАЗКАЗВАМ ВИ ВСИЧКО ТОВА, ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ НЕПОТЪРСЕНА ПОМОЩ НАИСТИНА НЕ БИВА ДА СЕ ДАВА И ЧЕ АЗ СГРЕШИХ!!! ОЩЕ ПОВЕЧЕ, ЧЕ НЕ МОЖЕШ ДА ДАВАШ ПОМОЩ НА ЧОВЕК, КОЙТО ТЕ ЛЪЖЕ! НЕ Е ЛИ ТАКА?!!!!

Аз и дадох такава в болницата и сега ми се връща.


В главата и в момента се зараждат нови конфликти. Брат ми каза, че му е казала, че вече е като мъж, че не била жена.

Оказа се, Ния, че ти си права. Когато е ходила в ИССУЛ за назначаване на химиотерапия, всички в коридора изглеждали мн. зле. Някаква жена и обяснила, че тя е съвсем в началото и не знам с какви глупости и е напълнила главата. Това е втори конфликт, който се заражда.


Всичко това рефлектира върху брат ми. Поне на него мисля, че мога да помогна. С техники естествено. :) То друг начин няма.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, не си и простила, поне така звучат постовете ти. Ако не харесваш моя вариант за прошка намери твой, но прости на всяка цена.

За мен е възможно страха от болестта да се трансформира в страх от направена магия и т.н., който да насочва към теб - тя няма обяснение защо тази болест я е сполетяла и търси такова.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:
За мен е възможно страха от болестта да се трансформира в страх от направена магия и т.н., който да насочва към теб - тя няма обяснение защо тази болест я е сполетяла и търси такова.
Но аз това го разбирам много добре.
Не я съдя и за лицемерието, просто тя си е такава. Простила съм всичко. Поне така си мисля.

Но не може да давам помощ на човек, който ми няма доверие и ме лъже.
Няма "да хване декиш" тази помощ. Това имам предвид. Затова казах, че съм до тук
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Естествено, че си до тук с помагането. Не вярвам дори и до брат ти да ти бъде даден кой знае какъв достъп - все пак тя му е жена.

Обаче пък си повишена в ранг магьосница - трябва да се гордееш :lol:.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Естествено, че си до тук с помагането. Не вярвам дори и до брат ти да ти бъде даден кой знае какъв достъп - все пак тя му е жена.

Обаче пък си повишена в ранг магьосница - трябва да се гордееш :lol:.
Надявам се да не е така, това което казваш за брат ми.

Благодаря, че се опитваш да вкараш някакво чувство за хумор, но не мене хич не ми е до смях :(
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Магьосниците знаят как да се справят с тъгата 8) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вяра,поуката от този случай е факт и е хубаво,че този пример остава и за други хора които изпаднат в подобна ситуация!Трябвало е да стане така,ето стана,връщане назад няма!
Хубаво е,че го каза АЗ СЪМ ДО ТУК!Кой търси оправдание за собствените си грешки в другите?
Недей забравя това което казва Иван,дори и да те сочат с пръст,знаеш колко пръста сочат към тях,както и че това си е неин избор,а не твоя!
Спомняш ли си,когато си говорихме за това,накрая ти казах,остави ме да размисля и така си остана всичко и до ден днешен?
Съвет не получи от мен?Защо,сега знаеш?Споделих само каквото знам и искаше да разбереш!
Мен ме потърсиха за помощ по повод биорезонансното лечение,видях се с хората и говорихме,казах че няма да навреди,те се съгласиха и опитахме,помогнах с какво знам и имах като възможност!
Избрали са операция,една,втора мина,химиотерапии и т.н. и ето,млада хубава жена няма я вече.Предлагано им е лечение в Турция,отказали са,решили са това и толкова!
Какво има да се случва,то ще се случи със или без твоя помощ!
Ако има нещо в тази жена и тя е сега такава,то несъмнено има нещо от миналото което е причината за това,а това да се промени е въпрос на осъзнаване и нейно решение,така че освободи се от всичко което те кара да страдаш и приеми,че всичко е това което е,както приемаме и себе си такива каквито сме!
Каквото и да искат да ти кажат другите мисля,че само може да е в твоя вреда,ясно е че всички тук сме съпричастни към проблема ти и това,че се чувстваш така,но колкото по вече се задълбава,толкова повече се усложнява всичко!
Хубав ден и спорна седмица на всички! :wink:
Публикувай отговор