Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: Аз имам нов поглед върху нещата. Това, че някой става за енергиен лечител не означава, че трябва да помага на всеки, който има физически или емоционален проблем. Нужно е позволение от отсрещната страна. Това се нарича състрадание. Ние не знаем каква е причината този човек да има този проблем. Да искаме да го променим означава, че не го приемаме такъв, какъвто е.

Колкото до кармичната структура, според мен наистина е програма и можем да я прекратим с намерение.
MagicWoman, обясни ми моля те, защо смяташ, че винаги е нужно позволение от отсрещната страна, за да помогнеш? Ами ако човека отсреща е неосъзнат все още и може да изгуби живота си, в следствие на това неосъзнаване, тъй като е болен от рак, а това изисква бързо действие?

Нима за да правиш добро, е необходимо винаги да получиш разрешение от отсрещната страна?

Нима доктор Хю Лен /основателя на хоопонопоно/ е искал разрешение от всички онези психично болни затворници, преди да ги излекува и да изпразни клиниката?

Питам всичко това, тъй като моя мн. близка жена получи диагноза "злокач. рак на яйчника". Според ГНМ причината е дълбока загуба на дете/близък. Тя преди време изгуби детето си при раждането. След това си роди друго. Оттогава до сега са минали 7 години. Тази жена отказва да се занимава /дори запознае/ с каквито и да са енергийни техники. Казва ми: "Махни ми се от главата с всички тези глупости! За момента не виждам никакъв вариянт, тя да се поинтересува. Вярва безрезервно в медицината и и предстои химиотерапия. .....................

Диана, според теб не бива да правя КС на въпросната жена без позволение? Така ли? Ако е така, обясни ми защо така мислиш?
Последно промяна от vqra на 03 Окт 2011 11:30, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, прави й КС. Ако жената не трябва да се оправя, просто няма да хване дикиш.
Освен това Маджик говори за енргийни лечители. А КС не е лечение с енергия.
Представи си го така. Представи си, че има една врата, зад която стоят всемогъщи елфи, ангели или каквито и да е същества. Те могат да променят всичко, всичко. Когато влезнеш в ЧО, ти отваряш вратата. Ако елфите преценят, ще минат през вратата и ще изпълнят поръчката (намерението) ти. Може и да не минат. Тоест - ти не решаваш дали да лекуваш жената. Само отваряш тази възможност и Вселената, ако реши, ще извърши лечението.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа: Представи си го така. Представи си, че има една врата, зад която стоят всемогъщи елфи, ангели или каквито и да е същества.
Майче, благодаря за разбирането. Аз точно така си го представям. Знам, че не аз лекувам и заради това не си "чеша егото" с очаквани резултати и може би точно заради това КС има голям успех при мен.

А и най-вече заради вярата ми в техниката и доверието в човека, който популяризира техниката в България - Дияна, както и всичко прочетено от нея, в което намерих логика и не открих противоречиви неща.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Доколкото и аз съм чела, мисля, че лекарката е много права като твърди, че образуванията в яйчниците/тестисите са най-тежките. Причината за това е, че те са свързани със загуба на много близък човек, която загуба е необратима, т.е. не може конфликта да бъде разрешен по естествен път. Веднъж конфронтираш ли се с тази загуба – за цял живот ще си го носиш този конфликт (ако не откриеш техника за справяне, разбира се), но дори и да не се опиташ да го разрешиш (с ТЕС например) можеш поне да го осъзнаеш и омаловажиш. Някъде съм чела, че жени загубили деца цял живот живеят с постоянни проблеми по яйчници – матка - гърди, но живеят, защото за успяли да го омаловажат.

Мисля, че това трябва (ако е възможно) да разбере жената, а после да решава сама какво ще прави.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

mayadob написа:Вяра, прави й КС. Ако жената не трябва да се оправя, просто няма да хване дикиш.
Освен това Маджик говори за енргийни лечители. А КС не е лечение с енергия.
Представи си го така. Представи си, че има една врата, зад която стоят всемогъщи елфи, ангели или каквито и да е същества. Те могат да променят всичко, всичко. Когато влезнеш в ЧО, ти отваряш вратата. Ако елфите преценят, ще минат през вратата и ще изпълнят поръчката (намерението) ти. Може и да не минат. Тоест - ти не решаваш дали да лекуваш жената. Само отваряш тази възможност и Вселената, ако реши, ще извърши лечението.
Аз от моя гледна и някакъв опит който имам до тук,разсъждавам така,че ние дори и да искаме в случая да помогнем,а човека с неговите мисли да е против нашата воля и той да си мисли,че всичко е приключило и е обречен,няма техника с която да му се помогне! :roll:
За това и спрях да страдам от факта,че искам да помогна на някой,а после едва ли не трябва да се чувствам виновен и неспособен,че не съм полезен и неоценен,за това че всичко е в ръцете на другият и той има право на избори,или да се бори с болестта или да се примири,че е безпомощен!
По този въпрос съм говорил с Иван и от него запомних това,ние не можем да избираме какво ще стане с другият който е болен!Ако той не си помогне,няма кой друг да свърши неговата работа!
Поправете ме ако греша някъде! :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, направи й КС с намерение да поиска да живее.
Нали Франк Кинслоу почти премахнал раковите образувания на една жена и тя все пак избрала да умре след време. Тоест въпросът не е само в образуванията.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, направи й КС с намерение да поиска да живее.
Нали Франк Кинслоу почти премахнал раковите образувания на една жена и тя все пак избрала да умре след време. Тоест въпросът не е само в образуванията.
Aма, разбира се!!! Много ти благодаря! Как не се бях сетила до сега.

Майче, да ти споделя, че усещам вина, тъй като аз ви говорех на семинара за тази жена и че съм се опитала да изчистя случката с бебето с ТКФ, но накрая се изплаших от реакцията и и прекратих сеанса. Чувствам се виновна, а и че когато споделих с вас случая на семинара, вие с Иван ми казахте, че с много сложен случай съм се захванала, като за новобранка. Казахте също, че съм била почти до корена на проблема, но за съжаление съм се отказала. Сега чувствам вина, тъй като знам, че аз съм виновна, тя да ми няма доверие. В смисъла за който говореше някъде Ния, вкарала съм я в тинята, без да успея да изчистя проблема. Сега тя няма как да ми вярва и да се навие да опита отново. Налага се да тесам вината си по въпроса. Съжалявам много, но наистина бях много начинаеща в ТЕС. И наистина се захванах с доста сложен и объркан случай. :( Сега ще се тесна за тази вина. Гадост!!!
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа: MagicWoman, обясни ми моля те, защо смяташ, че винаги е нужно позволение от отсрещната страна, за да помогнеш? Ами ако човека отсреща е неосъзнат все още и може да изгуби живота си, в следствие на това неосъзнаване, тъй като е болен от рак, а това изисква бързо действие?
Ще ти отговоря с една притча:

"Събрал Бог всички хора и започнал да ги наказва за нарушение Законите на Вселената. Най-голямото наказание се паднало на лекаря. Той се възмутил:
- Защо? Аз съм лекар и цял живот съм се старал да избавя хората от техните страдания!
А Бог му отговорил:
- Защото аз изпращам болестите на хората за техните прегрешения, за да ги поуча, а ти им пречиш да осъзнаят това."


vqra, много добре знаеш, че не ние сме лечителите. Ние хармонизираме, балансираме и ако човекът няма желание да поеме отговорност, че именно той си е докарал това заболяване, той няма да се излекува. Затова човекът, който е болен трябва да поеме отговорност, да има намерение и даде позволение да се извърши този процес. Ако направиш тази процедура с твоята близка и тя е съгласна с това, лечението ще се извърши. Няма нелечими болести.

Когато правим КС самото ни намерение за лечение ни кара да вибрираме на определена честота, която резонира в другия и му позволява да се свърже със своята собствена вътрешна светлина. Точно този вътрешен контакт позволява да се случи излекуването и на практика е самоизлекуване. Но другият е този, който решава дали да приеме тази честота или не. Именно позволението е това, което го отваря за нашата енергия.

Да приемем човекът такъв, какъвто е е акт на състрадание. Трябва ли да искаме да го променяме, без да знаем каква е причината той да си причини тази болка? Възможната причина може да бъде трупаната с години обида, превърщаща се постепенно в рак. Тя може да го доведе до осъзнаването, че трябва да прости на тези хора и това автоматично да доведе до изцеление. Има много такива описани случаи.

Относно твоята близка, нейните убеждения и очаквания творят реалността й. Ако безрезервно вярва в традиционната медицина, вероятността да се излекува е много голяма, още повече, че си мисли, че нещата са ОК. Това е повече от чудесно. Добре е, че не знае, че рак на яйчника не се лекува. :wink:

Преди да снигна до идеята за позволението, правих на мой колега КС за травма в долната част на гърба. Болката беше 8. Той каза "аз не вярвам на такива неща". Аз настоях. Той си редеше пасианси на лаптопа, а еуфочувството беше много силно. Резултатът беше нулев.
На следващия ден някой му беше казал за лечител от Перник, който бил магьосник по гръбнаците. Отиде, плати си и болката му мина на мига в който го докоснал лечителят. Мисля, че коментарът е излишен, но все пак - дал е позволение и се е отворил за енергията на лечителя.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, тесай си вината. След това й направи прокси инсталиране на убеждение със сърдечната интеграция на нещо като "Готова съм да дам още един шанс на алтернативните подходи."
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, тесай си вината. След това й направи прокси инсталиране на убеждение със сърдечната интеграция на нещо като "Готова съм да дам още един шанс на алтернативните подходи."

Благодаря ти от сърце, Майче! Така и ще направя, освен ако притчата на Диана не ме разубеди, тъй като още не съм я прочела...

Тя дава шанс на алтернативни подходи, защото се занимава с някакъв човек, развалящ магий, чете дискове, които и изпращат. Само на мене не ми вярва за нещата, които и предлагам или бих и предложила, Ясно е защо. :(
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Диана, абсолютно съгласна съм с теб. Аз също си мислех, че е мн. добре, че тя вярва на 100 % в традиционната медицина /в смисъл няма противоречия по въпроса/. Затова предложих на брат ми като най-добър вариант според мен, тя да ходи на химиотерапия, но да си повтаря по 100 пъти на ден, че терапията вреди само на лошите клетки.

Аз лично чистих онова, което докторката ми каза цели 2 дни. Така, че от мен съвет към всички: Ако някой доктор някога ви погледне състрадателно и ви каже "Искаш ли да ти кажа "истината"" му кажете смело: "Не, благодаря, това е Вашата Истина и нямам нужда от нея"

Дерзайте! :)

Разбрах те, Диана. Хубава притча. Много успехи ти желая!


пс: Гена и сега какво? Имам ли позволение от приятелката ти за КС? Би ли я попитал?
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Знаете че аз вярвам безпрекословно, че вярата може да твори чудеса, изпитала съм го на гърба си много пъти, и за мен няма значение в какво средство вярвяш, стига да вярваш искрено и дълбоко, че то е лечението за теб.

И нямам логика, с която да се противопоставя на написаното по случая до тук, но цялото ми същество крещи, че това
„Затова предложих на брат ми като най-добър вариант според мен, тя да ходи на химиотерапия”
е дивашко, варварско спрямо природата и живота и бих се борила със зъби и нокти никой мой близък никога да не бъде подлаган на него никога, никога ..... и в този момент би ми било все едно какво мисли този мой близък по въпроса и дали ми позволява или не да се меся в живота му. Аз пак бих опитала да поговоря с него, да му обясня, да го убедя ....
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra написа:Диана, абсолютно съгласна съм с теб. Аз също си мислех, че е мн. добре, че тя вярва на 100 % в традиционната медицина /в смисъл няма противоречия по въпроса/. Затова предложих на брат ми като най-добър вариант според мен, тя да ходи на химиотерапия, но да си повтаря по 100 пъти на ден, че терапията вреди само на лошите клетки.

Аз лично чистих онова, което докторката ми каза цели 2 дни. Така, че от мен съвет към всички: Ако някой доктор някога ви погледне състрадателно и ви каже "Искаш ли да ти кажа "истината"" му кажете смело: "Не, благодаря, това е Вашата Истина и нямам нужда от нея"

Дерзайте! :)

Разбрах те, Диана. Хубава притча. Много успехи ти желая!


пс: Гена и сега какво? Имам ли позволение от приятелката ти за КС? Би ли я попитал?
Вяра,аз мисля че е излишно да ме питаш,след това което днес ми каза и че е много щастлива!Много ми беше интересна като ми каза,знаеш ли,това май действа! :D
Такава приятна енергия ме лъхна от тези думи и удовлетворение,а и аз бях толкова убеден и вярвах в това,че промяна ще настъпи в здравословното състояние,че ето толкова силно го исках и то се случи така скоро.
Имаше предвид КС която знае,че и прави ти!
И двамата сме много щастливи и благодарни! :wink:
Радвам се,че и ти изпитваш радост от всичко това и ти е приятно!:)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman, уважавам възгледите ти, но имам въпрос: Ако сина ти е болен от последна фаза рак и упорито отказва да се лекува, не вярва в нищо, само в правоверната медицина, но тя не му дава шанс и това го знаеш само ти, детето ти не,пък и да знае, не е в състояние да взема адекватни решения, ти как ще постъпиш?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра и Мая защо държите да "спасите" тази жена?
Защо продължавате да мислите, че правите добро когато помагате на някого по начина по който вие искате да му помогнете, а не по начина по който той иска да му се помогне?
(за Вяра, разбирам донякъде - в нейния случай има вина, която я кара да действа и мисли както действа и мисли, но за теб Мая, честно казано, се чудя и мая :))
Ако аз искам да лежа, а вие ме вдигате да стана, помагате ли ми?
И освен това, докога ще продължавате да приемате смъртта като нещо лошо, непоправима загуба, финал, край и т.н.? Смъртта е само преход. Както и всичко останало.

А и кое е добро и кое зло? Всяко добро е зло и обратно. Всичко зависи от гледната точка.

Я да дам един пример.
Да предположим, че аз съм много умел лечител, който е живял преди 200 години, например. И в своите странствания срещам едно момиче на име Инга, което е много младо, да кажем на 18 години, и много хубаво, още не познало любовта и не изживяло най-хубавите години от живота си. Това малдо и нежно момиче чезне от коварна болест, която бавно я убива и никой не може да й помогне. Аз обаче знам едни тайни техники със странни имена, като ТЕС, КС, ПЕАТ и т.н. Съжалявам момичето, съчувствам му ( намек към Диана :wink: ) и с тайните си техники й повлиявам така, че тя се излекува за няколко дни и живее до дълбоки старини.
Алилуя, тя ме боготвори до края на живота си. Семейството й ме смята за светец. Младежът в когото е влюбена и за когото по късно се жени ,и от когото има 2 деца ми е предан до гроб.

Въпрос към всички:
Добро ли съм направил? И на кого?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор