Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

И пак да кажа, че сравнението с почистването няма общо с действителните ни домове и чистотата в тях.
Абе ти все пак внимавай, защото ако не почистиш скоро
......... някой друг ще почисти ...... Просто някоя друга жена, .........., ще се вземе в ръце и ще почисти.
:lol: :lol: :lol:

А извън шегата, това последното носи смисъла на цялата тази тема.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:Вие пък казвате, че когато не харесваш нещо в някого, сигурно го притежаваш. Замислих се, за да видя дали не съм лицемерка. На пръв поглед нищо такова не установих.
Друго е огледалото тук - ти осъждаш лицемерието. Когато го приемеш, ще изчезне от реалността ти.
Ти си факел Вяра, остави хората да си палят свещичките от теб, не се опитвай да им ги палиш за да не ги изгориш. :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не пипай тази книга-Ян ван Хелсинг
Обръщам внимание на стр135/Тайното знание на тамплиерите-

Ако осъзнаем,че всеки човек на тази планета(или на някоя друга)притежава същата творческа сила,че един ден ще постигне същата цел(защото той е подвластен на идентични закономерности)и ще претърпи сходен процес на съзряване,ще разберем,че смисълът на любовта не е да го съдим или оценяваме.
Ето защо всеки може да спаси само себе си.Никой не може да промени света.Ако променим нас самите,ще променим света,имам предвид като колектив.Всеки може-за добро или зло-да направи нещо лично за себе си и ще отговаря пред себе си и пред нашия Създател на него.
Всеки трябва сам да извърви пътя на хаоса.Ние създаваме обстоятелства около нас/както и хаоса/,и единствено ние можем да върнем на мястото му-чрез познание,самопреодоляване и действие.
Кое винаги ни отклонява от пътя?
Илюзиите и завистта.Можем да се оправдаваме,че те са дело на противника на човешкият род Луцифер(или както там го наричат),но именно той е подправката на живота.Ако не съществуваше подстрикател,който да ни показва тъмната страна в нас и да се взира с нашия мрак като носител на светлина,да ни осветява и да ни накара да осъзнаем кое още е в безпорядък и какво още не е дозавършено,никога нямаше да познаваме нашите слаби места.
Следователно крайната цел е всемирната любов-любовта към самите нас и света.Аз първо трябва да осъзная слабите си страни,а след това съм призван да работя в себе си,да съзрея и порасна дотолкова,че новото изкушение вече да не е от значение за мен!
Оказва се,че създателят не е някакъв наказващ Бог,фактът че ни е дал свободна воля,показва,че ни е позволил да се създадем сами,той не диктатор,който има роби и ратаи.Законът за резонанса е най-доброто доказателство,че Творецът изпитва любов,респект и толерантност към творението си.
В зависимост от действието ни Творецът ни е оставил да бъдем щастливи или да страдаме.Един ден ще трябва да усетим собственото си тяло всичко,което сме мислили.Когато изкрещим в гората,ехото отвръща гласа ни при нас.Ако успеем просто да приемем това,което ни е сполетяло,без да го оценяваме и съдим,и после да го изоставим,то малко по малко животът ни ще се превърне в рай.
Думите започнаха да стават банални......От текстовете от Атлантида в крайна сметка излиза,че рецептата за пълноценен живот е тук и сега.Не е въпросът да мислим за миналото и не чак толкова за бъдещето,а да се захванем с това,което е непосредствено пред нас-проблемите в работата,новото партньорство,грижите за децата си,болестта на родителите и прародителите ни,да преподолеем страховете и конфронтациите си!
Именно в това е началото,животът и промяната!

Който иска повече да прочете книгата!
Дали случайно се оказах,че бях започнал тази книга от доста време и днес отваряйки я се оказах на това което част вече написах?
Дали случайно в книгата си Франк Кинслоу пита кое е най важното нещо в живота ни?
Осъзнаването! :wink:
Последно промяна от гената на 24 Май 2011 13:49, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния и Мая, много ви моля, когато коментирате специално моите постове да обръщате внимание на написаните от мен думи и да не ги заменяте с други. Аз внимателно ги използвам за да изразя това, което мисля и искам да кажа.
Към Ния - все още не разбирам откъде ти хрумна, че в примера който дадох с лъва и сърнето се говори за обреченост. Там се говореше само за двойнственост. Думата обречено, я нямаше.

Към Мая - в моя пост който коментираш се питаше - "Защо държите да помогнете?", а не "Защо искате да помогнете?". Надявам се правиш разлика между тези понятия/думи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Иване, ако ти бръмчеше така в главата, както на мен и ти нямаше да можеш да четеш :oops: :oops: :oops: .

Нали си признах, че не съм разбрала.

Сега на трезва глава предлагам примирие.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, а ти защо си решил, че държа да помагам? Къде съм писала такова нещо?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичките ти постове бяха свързани с това как Вяра да намери начин да повлияе на снаха си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И то в отговор на нейни въпроси и чуденки. Странно, нали?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:"NO PAIN, NO GAIN"

Задай си въроса:
Защо този човек се е появил в живота ми? На какво се опитва да ме научи живота чрез тези преживявания? Какво трябва да осъзная за себе си?
Спри да се концентрираш извън себе си! Приемай всяка болка, като урок свързан с това какво още има да се променя в теб. Състраданието също е болка. :idea:
По повод горното си спомням разговора ни с приятели предишната вечер, преди да научим за диагнозата на снаха ми. Когато изказах мнение, че животът и онова което ни се случва, зависи от самите нас и от никой друг, то Приятелят ни каза: "Чуй се какво говориш? Как от мен да зависи какво ще ми се случи, при положение, че има и други хора около мен? Не съм сам. Не, че не съм съгласен, че до голяма степен човек може да повлияе на събитията. Но във всичко?!!!!!! Не съм съгласен. Ти отричаш кармата". С 2 думи не успях да му насоча мисълта към идеята, че всичко което се случва, го сътворява самия той. Попитах го дали няма някакви намерения в някаква област от живота си, които да иска да реализира. Попитах го: "Какво ще кажеш за работата ти? Все това ли мислиш, че ще вършиш през Живота си?" Той каза: "Не знам!" Попитах го за семейството му: "Как мислиш, Как си представяш, че ще се развият нещата относно семейството ти?" Той отново каза: "Не знам! Божа работа. Каквото ми е писано.....

Бях уверена в онова, за което му говорех.

Но още на следващия ден, научих за диагнозата на снаха ми. Падна ми като гръм от ясно небе....Дори се стреснах и почувствах вина за онова което съм мислила до момента. Сякаш Някой искаше да ми каже, че не е истина, че всичко зависи от мен"

Според мен урока ми в този случай точно след разговора с приятеля ни за кармата и онова което се случи точно на следващия ден, беше: "Ти за Господ ли се мислиш? Я не бъди токова крайна. Осъзнай се. Не всичко зависи от теб. Виж какво става!"

Иване, какъв трябва да бъде урока ми в случая, според теб?
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какъвто ти решиш, че е такъв ще е.
За всеки в подобна ситуация може да е различен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Какъвто ти решиш, че е такъв ще е.
За всеки в подобна ситуация може да е различен.
За теб в подобна ситуация, какъв би бил, би ли предположил?
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че мъката и страданието са само предупредителни сигнали за това, че живея против собствената си истина. Сега знам, че това се нарича "автентичност".

Когато започнах да обичам себе си, разбрах колко силно може да засегнеш някого, ако го подтикваш към изпълнение на собствените му желания, преди да им е дошло времето и човекът още не е готов, и този човек съм самия аз. Днес наричам това "признание".

Когато започнах да обичам себе си, престанах да се стремя към друг живот и изведнъж видях, че всичко, което ме обкръжава, ме приканва да раста. Днес наричам това "зрелост".

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че при всякакви обстоятелства се намирам на правилното място в правилното време и всичко се случва в нужния момент, затова мога да бъда спокоен. Сега наричам това "увереност в себе си".

Когато започнах да обичам себе си, престанах да ограбвам собственото си време и да правя грандиозни проекти за бъдещето. Днес правя само това, което ми носи щастие и радост, това, което обичам да правя и носи на сърцето ми приятни усещания. Правя това по собствен начин и в собствен ритъм. Днес наричам това "простота".

Когато започнах да обичам себе си, се освободих от всичко, което принася вреда на здравето ми - храна, хора, вещи, ситуации. Всичко, което ме теглеше надолу и ме отблъскваше от самия мен. В началото наричах това "позиция на здравословния егоизъм". Сега го наричам "любов към самия себе си".

Когато обикнах себе си, престанах да се опитвам винаги да бъда прав и от този момент правя по-малко грешки. Сега разбрах, че това е "скромност".

Когато започнах да обичам себе си, престанах да живея с миналото и да се безпокоя за бъдещето. Днес живея само за настоящия момент, в който се случва всичко. Сега изживявам всеки ден за самия него и наричам това "реализация".

Когато започнах да обичам себе си, осъзнах, че моят ум може да ме разстрои и от това мога да се разболея. Но когато го обединих с моето сърце, моят разум ми стана ценен съюзник. Сега наричам тази взаимовръзка "мъдрост на сърцето".

Повече не ни е нужно да се боим от спорове, конфронтация или различен род проблеми със себе си или със другите. Даже звездите се сблъскват, но от техния сблъсък се раждат нови светове. Сега знам:"Това е животът!"
Чарли Чаплин - на 70 годиншнината си.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Гена, така както си го написал, все едно ти си го казал, а не Чарли Чаплин на седемдесетгодишнината си... Иван веднъж вече обясни, че има един бутон "Quote" Натискаш го, слагаш цитата и после още веднъж го натискаш за край.

Иначе...страхотно го е казал! :D
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://prit4ite.blogspot.com/2010/04/blog-post_22.html

Ето от тук го копнах,с това което казваш ти Quote,не знам в случая дали действа,но Огнян тази сутрин ми каза за него в нас,дори си го четох и на глас и си казах,че тук е хубаво да се сложи и прочете,не че е нещо ново,но понякога има нужда да ни се напомнят някои неща! :wink:
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Хубаво, че си го копирал от там, но след това когато влезеш в опцията за отговор, над прозореца в който пишеш има бутон Quote, натискаш го и пействаш копирания текст и след това още веднъж същия бутон и тогава този текст стои в обособен прозорец като цитат. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Публикувай отговор