Тревожно-депресивно разстройство

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Имам молба към Paraboloid за една примерна декларация със гняв и страх и там каквото ми обясняваше че си правил/а
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Аз не можах да разбера, гнева и страха ги ТЕСаш отделно от главоболието или...т.е.главоболието включваш ли го в декларацията за гнева и страха?!И обработи ли случките до нула?
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Пример за проследяване на пътя на емоцията. Изпитвам силен гняв към определен колега, това ми пречи и не мога да го скрия. Анализирам защо - дразни ме с това че.../няма да изброявам/. Защо ме дразни - затова, че се мотае, нищо полезно не върши, само мрънка и дава акъл. Защо това ме дразни - защото ме е страх, че по този начин влияе зле на останалите, демотивира ги, разваля дисциплината, създава затруднения и интриги. Защо ме е страх от тези неща - защото влият зле на работата на фирмата и ще сме неефективни. Защо ме е страх, че ще сме неефективни - защото ще изкарваме по-малко пари и можем да фалираме. Защо ме е страх от фалит - защото не знам какво бих правила, ако това се случи. Стигаме от гнева към колегата до това, че самата аз се чувствам неуверена в себе си, как бих се оправила, ако фирмата фалира. Тесам страха си от това, неувереността си, нежеланието си да започвам тепърва в друга област и т.н. Когато този страх започне да се елиминира, то по едно време се установява, че вече не изпитвам никакъв гняв към колегата. Какво се случва на практика - колегата, незнайно защо, става по-дисциплиниран и активен, вече не мрънка, а дори си размърдва сивото вещество как да бъде полезен за фирмата и респективно - за себе си. Когато видимо пак реши да се "изпляска", успявам спокойно и аргументирано, дори с нотка на шега, да му обясня къде греши и защо. Отношенията са коренно променени, ефектът от тях - също. Ако тесам само гнева си към колегата, то нищо не се променя. Ако стигна до това, което предизвиква този гняв и го изчистя - тогава и гневът си отива. Мисля, че това би ти помогнало да схванеш механизма.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тази последователност е много полезна и се радвам,че така внимателно и старателно я споделихте,поздравления! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

Много благодаря за помоща. Разбира се, че включвам главоболието и понеже снощи направих декларация за чувството на унижение , че изпитвам страх и веднага имаше подобрение. Ще действам в тази посока утре, защото днес имах семеен п роблем. дали от главоболието, но не разбрах ,ако главоболието е п реминало в сърбеж, тогава ли да включа"остатъчно"? И , разбира се, помощта се пише така!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иглика, това къде да включиш думата остатъчно много те притеснява, затова не я включвай изобщо. Или постоянно я включвай. Все едно. Тя не е чак толкова важна.
Последно промяна от ivangp на 28 Яну 2012 19:44, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Благодаря, Иване, и на всички.Отивам да действам и обещавам да не ви занимавам със себе си докато не напиша Ураа /даже го визуализирам/.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Здравейте отново! За съжаление не съм готоваоще за Ура, но съм близо. Най-напред отново благодаря на всички за съветите.Започнах със страха и нещата се развиха като по учебник, по точно - както е примера в книгата на Иван- страх на :7-8, после спадна, после премина в гняв - доста бързо може би защото преди бях тесала гнева, а може би защото вложих повече емоция-пак на 7-8, после п ремина в тъга, направо "плаче ми се" и тука преминавах за да не прекъсвам емоцията без9г - не знам дали е правилно? Всичко това беше такава пуническа война!! Вече почти 20 дена е тази битка с главоболието, но пък нищо чудно - цял живот съм носила унизителен страх. Сега съм на вълна "плаче ми се", главоболиено е съвсем леко, по-скоро изтръпване , но съм объркана за емоциите, защото междувременно ми се случи нещо ново, от което също ми се плаче. Сега се чуда, дали да продължавам с тъга ,свързана със страха, с който започнах, или да включа всичко каквото ме вълнува в момента -например с редуване по точките.Помагайте ,моля!
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Почетох тук-там и ми дойде наум, дали нямам затруднения ,защото не мога и не искам да простя (ПО(, макар че в декларацията ми, която е с техника на избора е включена и прошката. Дали да не направя декларация само за прошка?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко, което ти идва в момента, но едно по едно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Едно по едно по точките или с отделни декларации?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Което ти изглежда по-трудно и повече те мързи да го правиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D :D :D А сега посмей да питаш пак преди да си пробвала сама и двата варианта!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Благодаря за съветите - не ме мързи и съм го доказала, защото се теся панякога и по два часа на ден.Тогава ще правя варианта, който ми идва отвътре, и моля ви не ми се карайте, защото имам сериозна причина да съм разстроена - не го пожелавам на никого.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Интересното е, че ако не бе толкова сериозна, нямаше да си толкова разстроена. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор