Полипи в носа

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Полипи в носа

Мнение от mmim »

Помогнете! Опитвам се да работя с тес-предизвикателство вече повече от месец, но нещо не се получава!В един момент бях решила ,че ще се справя и в следващия - пак зле!Питам дали ще успея да се справя само с книгата и /разбира се/ с ваша помощ, защото нямам възможност да посетя нито един семинар. А може би бъркам в настройката, която е :"Въпреки, че имам полипи в носа и не мога да дишам,аз напълно.....и рашавам да се излекувам от полипите в носа сега". По всички точки повтарям - "решавам да се излекувам от полипите в носа сега". Благодаря предварително!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Опитай с " Въпреки, че не мога да дишам през носа, аз напълно и безрезервно приемам себе си". Ако не сработи погледни 14-те стъпки зо ПО.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Тесай всичко , което те дразни в тези полипи.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В Предизвикателството никъде няма думата решавам.
В Предизвикателството има "10 пъти на ден" за които нищо не си споменала, "вода", за която също нищо не си споменала, "визуализаци"и за които също не си споменала.

Хайде сега кажи ми ако аз питам:
"Помоги ми готвя баница,един месец я мъча, слагам кашкавал, но не става? Според теб ще се справя ли с твоя помощ и по книга с рецепти?"

Ти какво би ми отговорила?
Разбра ли аз как готвя баница и доколко се придържам към рецептата в книгата от това което съм написал?
Или само разбра че не се придържам към рецептата, но все още не знаеш доколко не се придържам?
Как да разбереш къде още греша?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Да, разбрах, че не съм обяснила всичко, просто не исках да съм многословна... Отговарям на запитванети ти, Иване - да, правя го 10 пъти на ден , /е, понакога може да са били 9, признавам/, преди това вземем бучка сол, пия вода, само дето не знам точно как да визуализирам. И разбрах, че ми е грашна настройката, и дори основната рецепта.Нямам и книгата пред себе си, за да си припомня. Извини ме,начинаеща съм, сега се опитвам да направя нещо със себе си и с живота си.Само знам, че нищо не знам!.Затова моля за помощ.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Предизвикателството е описано и тук във форума. Виж Допълнителни техники.
Прави го както е описано още един месец и визуализирай чисти ноздри и как дишаш свободно и с кеф през носа си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Слушам и изпълнявам!Благодаря!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Полипи в носа

Мнение от vqra »

mmim написа:"Въпреки, че имам полипи в носа и не мога да дишам,аз напълно.....и рашавам да се излекувам от полипите в носа сега". По всички точки повтарям - "решавам да се излекувам от полипите в носа сега". Благодаря предварително!
Toва, което аз знам от личен опит е, че намерението в настройката трябва да звучи изключително в сегашно време /почти сякаш вече се е случило/. Това "да се излекувам", звучи като някаква бъдеща цел, която не е ясно кога ще реши да се реализира. Нещо като "да откажа цигарите от утре", "да тренирам от утре" и т.н. :)

"Освобождавам се от полипите в носа" ми звучи по-добре.

Успех!
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А на мен дишам свободно с лекота и удоволствие ми звучи още по-добре.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:А на мен дишам свободно с лекота и удоволствие ми звучи още по-добре.
Да, но пред фразата която предлагаш се налага да има едно "избирам да", а лично на мен "избирам да" ми внушава някакво бъдеще време.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вяра, напълно те разбирам , но и думата "избирам" е добре да я теснеш в такъв случай :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, не разбра ли че с тези твои анализи до никъде не стигаш. Анализът се основава на разлагане на нещо на части. А това пречи на осъзнаване на цялото. Ти така се вглеждаш в някоя част, че забравяш да видиш цялото.

Думата СЕГА на какво време ти внушава?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Вяра, не разбра ли че с тези твои анализи до никъде не стигаш. Анализът се основава на разлагане на нещо на части. А това пречи на осъзнаване на цялото. Ти така се вглеждаш в някоя част, че забравяш да видиш цялото.

Думата СЕГА на какво време ти внушава?
Aбсолютно си прав. Анализът в тези техники пречи. Това знам мн. добре, но такъв ми е смахнат мозъкът, какво да направя? Обръщам внимание на детайлите и затова не допускам грешки в работата си. И това го правя несъзнателно.
Аз споделям мнението си. На мене лично "избирам да" ми звучи като бъдеще време. На други може би си е ОК. При мене "дишам свободно с лекота и удоволствие" като напомняща фраза е с по-силен ефект от "избирам да дишам свободно с лекота и удоволствие", тъй като мозъкът ми счита, че може да избира само веднъж едно и също нещо. А не да избира по 22 пъти, 10 пъти на ден.

Думата "Сега" в края на напомнящите фрази ми звучи добре само при първото произнасяне. След това я чувствам като някаква чужда притурка, нямаща общо с контекста. Затова понякога я слагам в началото, например "Сега аз се освобождавам от напрежението .....
" . В смисъл чувствам тази дума, че мога да я сложа само веднъж.
Иначе ми звучи като от повтаряща грамофонна плоча.

Всеки луд с номера си :D
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вяра, всичко, което чувстваш е ок и може би важи най-много за теб :idea: :D Вярвам , че го осъзнаваш! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа:Вяра, всичко, което чувстваш е ок и може би важи най-много за теб :idea: :D Вярвам , че го осъзнаваш! :D
Aбсолютно!

Това важи за мен!

Това означава, че може би не бива да има някакви строги правила, които да се спазват. Може би е добре, всеки, спрямо своят мозък да настрои техниката.

Казвам може би. Не съм сигурна. :P
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор