Чуване на чужди гласове

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

Чуване на чужди гласове

Мнение от dianapetrova »

Здравейте,

Току що се регистрирах след като прочетох книгата на Иван Петърнишки.
Синът ми е на 22 год. и от 4-5 години вече чува гласове. Тъй като традиционната медицина е далече от решаването на този многопластов проблем - естествено не отричаме нищо, което не познаваме и опитваме почти всичко, за което ми се даде информация като метод и всичко останало. Всяка секунда от денонощието състоянието му се определя единствено и само от това, което говорят "гласовете", които чува. Ако го заплашват - пулса му се качва на 150 от страх и т. н. и т. н. Преди 2 години се появиха и симптоми на Обсесивно-компулсивно разстройство или ритуали като всяко негово движение без изключение е ритуал и същевременно не докосва нищо с голи ръце, а ако по грешка се случи - миенето на ръцете е дълго и "страшно". В същото време ако го срещнете - по никакъв начин не можете да разберете, че той има тези кошмарни проблуми - нито от вида му, нито в разговор. Почти съм отхвърлила вероятността от обсебване, но не 100%. Чува собствения си глас, но по-зрял, също моя и на баща си, а преди се е случвало да чува и други гласове. Имам следните въпроси:
1. Някой с подобен проблем опитвал ли е с ТЕС?! Ако - да, как трябва да бъде формулирана Декларацията, както по отношение на гласовете, така по отношение на ритуалите?
2. Ако някой от Вас има опит с ТЕС или друга техника или лице, което му е помогнало, моля, нека сподели?! Мейла ми е diаnа.[email protected] Благодаря Ви!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами пробвай с очевадното:
Въпреки че чувам гласовете на ---------и те ме карат да.............
аз напълно и безрезервно приемам себе си и теси гласове.

прави Предизвикателството с горната декларация.

Ако нещата не се повлияят благоприятно до месец, може да се наложи да поработим индивидуално.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

чуване на гласове или т. нар. слухови халюцинации

Мнение от dianapetrova »

Благодаря Ви! Ще последвам съвета Ви! Моля, пишете на имейла ми къде можем да поличим индивидуални консултации?! Благодаря!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Погледнете на лични съобщения.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

А той осъзнава ли, че тези гласове всъщност са болестно състояние?Иска ли да ги махне?Не разбира ли, че това е неговия собствен глас?
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

чуване на гласове

Мнение от dianapetrova »

Благодаря, че ми пишете. Относно въпросите Ви - току що ги зададох на сина ми дословно и отговора му беше, че не ги намира за болестно състояние, макар категорично много да иска да се освободи от тях тъй като звучат абсолютно реално той не смята, че това е неговия собствен глас, а че са външен източник.

Аз вече съм убедена, че това са неговите собствени мисли, които са трансформирани под формата на глас/гласове, които той чува. И макар да е 100% адекватен в поводение и разсъждения - по въпроса за гласовете няма сила, която да го убеди, че не идват някъде отвън, както, чета по форумите, че смятат почти без изключение всички, които чуват гласове - толкова реално им звучат на всички! Използвала съм безброй категорични аргументи, с които да му докажа, че не са външен източник въпросните гласове, но уви.

Кошмара е голям - тъй като гласовете му говорят ужасни нещо, които заплашват живота му - температурата на тялото му е като на земноводно ниска от ужасяващия страх. Успоредно с това разви и обсесивно-компулсивно разстройство - всяко движение повтаря многократно и "филма" е на истинските ужаси денонощно.

Ако имате опит или идея по въпроса - ще бъда безкрайно благодарна да ги науча. Благодаря Ви много!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иван даде идея за декларация,опитахте ли с нея?Търсенето на информация няма да доведе до резултат от това,да се започне някаква практика с ТЕС примерно.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Моето обяснение за чуването на гласове:
Момчето има огромно чувство за вина
Вярва в някакви свръхестествени сили
Ако недоспива или е превъзбуден,мислите хвърчат хаотично и бързо
И е много страшно.
Изпитва ужасен страх да не нарани себе си или околните,от което пък натрапливите мисли се засилват.
Дали не вярва, че Господ е жесток и наказващ или нещо подобно. Дали не му е вкарано прекалено голямо чувство за вина, което избива под такава форма да иска да се самонарани.
Коя е причината, да бъде толкова вманиачен на тема чистене?
Трябва да повярва, че има Господ и той е добър. Не би пускал в главата му такива мисли.
Може да посетите някой да му бае или да му лее коршум,просто ей така за да сте опитали всичко. Надявам се да не ме критикувате много затова,което пиша.
Да се огледа и да помисли, ако имаше такива свръхестествени сили, те не биха ли се проявили по някакъв реален начин,примерно да хвърчат предметии и т. н.
Да осъзнае,че мислите му са в главата му.
Не знам какво мислят останалите за някакви успокоителни. Временно и дотолкова,че да не привикне към тях.
През това време, да се опита да медитира. Да изчиства съзнанието си от мисли.
След това лека полека да ги подреди.
Да се огледа как се държат другите и да копира.
Точно както едно малко дете се учи от опита на другите.


Това ми дойде на ум, да те попитам. Надявам се да намерите изход :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

DG написа:Моето обяснение за чуването на гласове:
Момчето има огромно чувство за вина
Вярва в някакви свръхестествени сили
Ако недоспива или е превъзбуден,мислите хвърчат хаотично и бързо
И е много страшно.
Изпитва ужасен страх да не нарани себе си или околните,от което пък натрапливите мисли се засилват.
Дали не вярва, че Господ е жесток и наказващ или нещо подобно. Дали не му е вкарано прекалено голямо чувство за вина, което избива под такава форма да иска да се самонарани.
Коя е причината, да бъде толкова вманиачен на тема чистене?
Трябва да повярва, че има Господ и той е добър. Не би пускал в главата му такива мисли.
Може да посетите някой да му бае или да му лее коршум,просто ей така за да сте опитали всичко. Надявам се да не ме критикувате много затова,което пиша.
Да се огледа и да помисли, ако имаше такива свръхестествени сили, те не биха ли се проявили по някакъв реален начин,примерно да хвърчат предметии и т. н.
Да осъзнае,че мислите му са в главата му.
Не знам какво мислят останалите за някакви успокоителни. Временно и дотолкова,че да не привикне към тях.
През това време, да се опита да медитира. Да изчиства съзнанието си от мисли.
След това лека полека да ги подреди.
Да се огледа как се държат другите и да копира.
Точно както едно малко дете се учи от опита на другите.


Това ми дойде на ум, да те попитам. Надявам се да намерите изход :)
Защо да вярва в Господ,а не в себе си?
Проблем на много хора,че трябва да вярват на нещо и някой друг,а не на самите себе си,което всъщност е най важното човек да осъзнае!
Както и да гледа другите и да ги копира,за какво?Той трябва да бъде себе си,поне така разсъждавам аз и това е моето мнение!
Много хора гледат да копират и да бъдат като другите,ако няма къде да идеш има една приказка,ела на себе си! :wink:
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

:) Казвам това, защото имам опит. Като малка често ми се казваше, не приличай на този, не приличай на онзи, не прави така, не прави иначе. Иначе плюс това всички, които ми се посочваха като пример бяха с някакви недостатъци. Отделно, се стремях да не приличам на никой от познатите си. Не копирах държание. Обаче сега, наистина се различавам от останалите хора, за добро или за лошо :D Какво е себе си, когато наблюдавайки дъщеря ми виждам как копира мен или съпруга ми или някое детенце от детската. Това себе си ли е? :D Малко философско отклонение... Ако можех да копирам, бих копирала хората, които говорят уверено, които имат уверено държание... Винаги съм избягвала да приличам на някой друг :D ....
А за Господ, понякога е нужна и доза късмет, освен всичко, което имаш като дадености. Вярвам в Господ за успокоение. А и е хубаво да смяташ, че някой там те пази... Аз разбирам лошите събития точно по начина, по който са обяснени във филма "Тайната". И днес си признах пред себе си, че всъщност аз исках да ме изгонят от работа. Мечтая да правя това, което правих днес цял ден... :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да се огледа как се държат другите и да копира!

Това е от по предният ти пост,а сега това от този:

Казвам това, защото имам опит. Като малка често ми се казваше, не приличай на този, не приличай на онзи, не прави така, не прави иначе. Иначе плюс това всички, които ми се посочваха като пример бяха с някакви недостатъци. Отделно, се стремях да не приличам на никой от познатите си. Не копирах държание.

Осмисли го внимателно,прочети го ако трябва няколко пъти и намери логиката,че аз нещо :roll: !!!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

dianapetrova,ти търси ли по повод този проблем съвет от лекар специалист?
Наясно ли си тези симптоми за какво заболяване говорят?

http://www.evropea.com/schizophrenia.html
Последно промяна от гената на 18 Май 2011 22:32, променено общо 2 пъти.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

може и биполярно разстройство да е.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

чуване на гласове

Мнение от dianapetrova »

Попаденията Ви са повече от точни. Бих искала да зная дали от личен опит имате тези познания или сте специалист.
Медикаменти сме опитали безброй и вече почти сме ги отказали. Куршуми, баене и т. н. - също. Ако имате идея, но за много доказан специалист психотерапевт, моля дайте контакт, защото всичко, за което пишете си мисля, че специалист може да се справи, макар, че страховете в момента са толкова силни, че е невъзможна среща с външни хора.
Иначе - ще взема предвид всичките Ви съвети, частта от тях, които не сме опитали - намирам ги изключително уместни. Благодаря Ви.

Тъй като много трудно почти абсурдно е дори да приеме да промени вижданията си по отношение "гласовете и това, което те говорят" последната ми идея е да запиша различни "позитивни послания" на касета или CD, "т. нар. намерения" всичко научено от изчетеното през годините, включително и откъси от молитви и да му ги пускам по време на сън с идеята да опитам да внуша. Имаше такъв метод за изучаване на чужди езици т. нар. метод на проф. Лозанов. Ако знаете нещо по въпроса - благодаря предваритело. Поздрави!
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Не винаги мога да се изказвам добре. Не мога да ти обясня, точно какво искам да кажа. Ше те оставя сам да се сетиш :)
Както и да е. Въпросът е как момчето да осъзнае, че гласовете, които чува са негови собствени, но преувеличени и усилени в главата му.
В момента, в който се осъзнае става по - лесно.
Мисля, че тези гласове са просто изпуснати натрапливи мисли.
Трябва да се поговори за чувството за вина с него, кой го е наранявал психически, да се открие причината, която го кара да се страхува толкова много и в същото време да възпроизвежда лоши мисли в главата си.
Иначе ако мислите му бяха позитивни, нямаше да е страшно,защото към филма "Тайната" има книга на Естер и Джери Хикс, в която се разказва, че някой им говори тези проникновения, които са завладяли интернет.
Публикувай отговор