ТЕС за намиране на работа

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

ТЕС за намиране на работа

Мнение от atinqnka »

Напуснах работа през 09.2009 г. Идеята ми беше да не стигам до борса, а да намеря и започна нова. Пари не вземах, ядове много. И все повтарях че от толкова ядове рак ще ме хване. Е, стигнах до болница и операция - гинекологична. Слава богу - добре съм физически, но емоционално не мога да си стъпя на краката. Все още съм без работа - криза плюс моите 54 години. ЕГН-то ми пречи най много, макар че всички казват че изглеждам по млада. Но мисля че освен външни имам и вътрешни някакви спирачки. Може би страх че няма да се справя добре на нова работа, как ще ме приемат и т.н. Също като че ли имам и спирачки да правя ТЕС за работа. Опитвам се да тесам всичко което ми дойде на ума, но резултат няма - за страховете, за това че нямам вътрешна увереност, макар че съм добра в това което правя, избирах до месец примерно да имам яснота и да се случи това което е най доброто за мен и т.н
Все си мисля че причините да съм все още без работа са в мен и не мога да изкарам негативните емоции навън, цял живот съм се старала да не ми личи как се чувствам.
Помогнете ми с декларации, не знам какво не правя добре. Вероятно не формулирам нещата както трябва.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Atinqnka, работи изключително конкретно докато изплуваш! Това посочва моя опит! Имам усещането, че си се затрупала от много неща които искаш да ТЕСнеш и ти се губи детайлността. Вземи нещото , което най ти тежи , помисли кога се появи, т.е. какво се случи за да се появи почни да тесаш само него , ама с детайли. Ако имаш усещания за цветове или миризми отбелязвай ги в ТЕС-а, с това искам да кажа да теснеш и най малките детайли. вярвай ми от една случка можеш да теснеш голям процент от проблемите които ти се повтарят и в другите случки. Ако искаш помисли си проблем , сподели ли го имам пред вид нещоо конкретно и формулировки ще дойдат.
ЕГН-то ми пречи най много, макар че всички казват че изглеждам по млада. Но мисля че освен външни имам и вътрешни някакви спирачки. Може би страх че няма да се справя добре на нова работа, как ще ме приемат и т.н. Също като че ли имам и спирачки да правя ТЕС за работа
Тесни това което си написала , изречение по изречение, тесвай всяко изречение толкова пъти, докато ти излезе случка или нещо което те дразни. Това става спонтанно и често ние смятаме, че е случайно, ти обаче тесни тези случайни мисли . :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Обикновено ТЕС работи по-ефективно, когато емоциите се проявяват. Ти и в друга тема спомена, че си свикнала да ги потискаш. А така не можеш да ги извадиш, за да ги теснеш. Затова тесни първо това, че цял живот си се учила да потискаш и криеш емоициите си. Може би ще стигнеш до роднини, от които си го научила. И след това разрови какво те спира да си намериш работа.
Няма нищо срамно в емоциите, които изпитваме. Нали са ни дадени? Защо мислишса заложени у хората от Създателя или който/каквото и да е? Едва ли, за да се борим с тях. По-скороза да ги използваме.
Ти имаш право да изпитваш всички неща, които минават през теб.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Включвам се тук и благодаря за отворената тема.Виждам ,че има и друга сродна душа като мен.Аз съм безработна само от месец,но съм оставала и преди без работа и знам пред какво е изправен човек в тази ситуация.
На 51 год.съм и също имам страх,че работодателите отхвърлят с лека ръка хора на такава възраст.Днес отидох до старата си работа ,наложи се и като ги видях как са си седнали на топличко пак ме връхлетяха старите чувства на огорчение,обида,гняв и т.н.Значи нищо не съм изчистила.А всеки ден правя ТЕС за това.
Иван ми каза в събота на семинара,че трябва да започна да чистя случките една по една в моя живот.Съгласна съм ,само че сега на първо място стои въпроса за мен в намирането на нова работа.Може би трябва да се съсредоточа главно върху случаите,когато съм търсила работа,страха ,че няма да се харесам,няма да ме одобрят,как ще се впиша в колектива,дали ще мога да се справя ,няма ли да се изложа и т.н.Във всички случаи на търсене на работа аз изпитвам тази неувереност,страх,паника,мисли от рода -при толкова кандидатстващи баш пък мен ли ще изберат и др.
Сега си седя в къщи и чакам непрекъснато да ми звъннат по телефона и да ме поканят на интервю.Ама хем го искам,хем изпитвам
страх.Не зная и аз вече какво да тесам.Дали да прилагам ТКФ за всички случаи,когато съм се явявала неуспешно или да започна от страха,паниката и т.н.Тотално съм объркана.
И сигурно това ми се изписва на лицето и това се излъчва и от мен като отида на интервю.А така ми се иска да съм уверена,спокойна и да не ми пука.Искам да не мисля непрекъснато дали ще звънне телефона и да кажа майната му на всичко,все някога ще стане,не съм първата нито последната.
Времето е пари!
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Мнение от adel »

Криста, като чета написаното и си мисля, за да се поуспокоиш, защо не започнеш да тесаш страха, който казваш че изпитваш, може би страх от отхвърляне, с корени в детството.
“Грешките и неуспехите заслужават изследване, но те разкриват много малко от силните страни на всеки човек ”
казват Бъкингам и Клифтън
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

Мнение от atinqnka »

Криста, и моите страхове са такива. За добро или лошо аз се "кокоря" повече отколкото ми стиска, ама хората отстрани не зная как ми е отвътре. Последно чух от един работодател, който си беше направил собствени проверки, че много искал да чуе нещо лошо за мен за да се захване за него и да ми откаже, но никой пък не казал лошо, обаче... ми оставали само 6 години да работя. След ен-тия път повторено от него ми стана смешно и казах че ЕГН-то не мога да си сменя. Е, не ме взе. Толкова по зле за него :D
Не че мога да си обесня как с ТЕС мога да си намеря работа, но то и други неща човек не може да си обесни, обаче стават.
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

Мнение от atinqnka »

Мая, от майка ми е. Аз като знам каква буря ми е отвътре за нещо и като чуя колко съм била спокойна се чудя за мен ли говорят. Това беше преди, вече ми личи. А и ги казвам така както ги мисля нещата, а то не винаги е лицеприятно. :(
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Една позната, която е на около 50 години си намери нова работа в нов град (София). И то като програмист! Казвам ви го, за да знаете, че има такъв случай.
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

Мнение от atinqnka »

Всяко правило си има изключение, но това не променя нещата. Просто 99.99% има възрастова дискриминация. Нали разбираш - жена инженер на толкова години... Аз нямам очаквания ТЕС да ми помогне да си намеря работа, може да ми помогне да се чувствам по конфортно в тази ситуация. Иначе какви случки мога да изчиствам, освен тези че по ред причини не съм се изнесла от тази държава.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

О, не казвам, че щом една жена си е намерила, всички трябва да могат. Просто понякога чуждият пример дава надежда.
Има няколко клипа и аудио файлове в Интернет, които са точно за намиране на работа с ТЕС. Попадала ли си на тях?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Atinqnka,
Просто 99.99% има възрастова дискриминация. Нали разбираш - жена инженер на толкова години... Аз нямам очаквания ТЕС да ми помогне да си намеря работа, може да ми помогне да се чувствам по конфортно в тази ситуация.
Това което казваш е само част от истината , нали го разбираш! :!: Ти си дълбоко убедена и вярваш в това, което твърдиш, дори изключваш според мен възможността да си намериш работа с ТЕС или без ТЕС. Всъщност това горното е вярно според теб ! Майка ми беше на 58год, когато си намери работа в Бургас при това добре платена, след като остана сама! Баща ми почина , а аз не съм в Бургас при нея! Усещам че може би й е трудно, но факта си е факт! Тя си намери работа, и според нея е добре платена! :!: Вярвай във всичко, според мен! Всичко е възможно....Това което виждаш ти през твоите очи е само част от пъзела, а дали има човек който да познава целия пъзел от възможности в живота! :?:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

Мнение от atinqnka »

Че ще започна работа е ясно, просто въпрос на време. Но възможностите в голям и малък град са различни. Млад си и не са ти отказвали по тази причина, не опира до качества. Гадно е.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Мая,моля те дай тези клипчета и файлове за намиране на работа.Благодаря
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mari написа:Мая,моля те дай тези клипчета и файлове за намиране на работа.Благодаря
Хвана ме. Само това ми е под ръка - http://www.youtube.com/watch?v=VwsFEv_xD5I - за него имаме и тема, в която споделяме как е.
Имаше един аудио файл, но трябва да го потърся. На английски.
Ако се разтърсиш из Гугъл, сигурно ще намериш.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

atinqnka, този проблем имаше и майка ми . И тя ми каза същото като теб, но нещата се наместиха, както ти описах случая с майка ми. Аз вярвам, че човек действа според случая! В края на краищата каквото дойде в живота, но все някакво решение трябва да се вземе. ТЕС или пък ЕТ помагат на човек да е наблюдател през собствените си очи! и да не е травмиращо засегнат Независимо от възрастта човек има проблеми винаги най-вероятно, въпросът е как преминава през тях :) !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор