Можем ли да премахнем симптомите и въпреки това да си умрем?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Така или иначе, нали ще бъда първата излекувала се, с нарушена вече структура на жлезата
Ако успееш да публикуваш тук преди мен перфектни изследвания - ДА. :lol:

Обаче пък моята жлеза освен нарушения в структурата имаше и възел .... 8) 8) 8)

Я отивай да тесаш! :D
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mimiska написа: И аз съм на мнение, че заболяването на щитовидната ти жлеза е причинено от събитие (със съответните последвали емоции, които са довели до увреждането на жлезата), което се е случило преди описаното от теб в този пост.
Все пак това заболяване не става от днес за утре, а пък увреждането - още повече. Открили са ти го товава, следователно то е съществувало известно време без твоето "знание". Порови още по-назад! :idea:
Не мисля. Защото точно тогава го откриха, антителата не бяха много над нормата, жлезата ми работеше отлично и бяха изминали 10 години от раздялата ми с маяка. Но 3 години след като го откриха, вече преминах на хормонално заместителна терапия, т.е. вече жлезата беше увредена.
Доколкото си спомням от нещата, които бях чела за щитовидната жлеза, тя е един от малкото органи в човешкото тяло, които се самовъзстановяват. Разбира се, за това трябва време. Може би повече, отколкото да се самоунищожи, но не знам колко, това е само предположение. Според мен не е редно да сравняваш развитие в организъм с премахната щ. жлеза и в организъм с увредена такава. Няма аналогия тук. Може да се възстановява единствено нещо, което съществува, нали? :roll:

Успех ти желая!
Мimiska, много ти благодаря за този пост. Имах нужда да чуя това. :) Успехи и на теб!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:
Обаче пък моята жлеза освен нарушения в структурата имаше и възел .... 8) 8) 8)

Я отивай да тесаш! :D
:D :D :D

Искаш да кажеш, че си премахнала възела и си възстановила структурата на жлезата си?

Ако това е така, аз какво съм виновна, че ще публикувам първа перфектни изследвания, и снимка на жлезата ми дори!
Кой ти е крив, като ти не си го публикувала до сега и като нищо ще взема да те изпреваря. :)

Ай, че състезание назря!!!

ок, отивам да тес-ам
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Не съм публикувала снимка на жлезата си, защото нямам – през последните 9 месеца не съм стъпвала при лекар. Защо? Защото не намирам причина да ме интересува структурата на жлезата ми, при условие, че аз спрях унищожението (антителата) и жлезата произвежда хормон в рамката на нормата.

Дали вярвам, че една увреждана 6-години жлеза може да възстанови структурата си за 1 година – не знам, може и да може, може и да не може, все ми е тая, на това не мога да влияя, но пък и то не може да влияяе на мен.

След последното ми изследване си бях поставила за цел TSH=1, защото толкова ми беше докато пиех лекарството. Опитвам се да вярвам, че за тези 3-4 месеца съм го постигна, но и да не съм, по-важно ми е, че се чувствам добре.

Не правя изследвания, защото съм си обещала (на себе си и на жлезата) поне 1 година възстановяване без лекарство. До сега са минали само 9-10 месеца.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Не съм публикувала снимка на жлезата си, защото нямам – през последните 9 месеца не съм стъпвала при лекар. Защо? Защото не намирам причина да ме интересува структурата на жлезата ми, при условие, че аз спрях унищожението (антителата) и жлезата произвежда хормон в рамката на нормата.
Ния, защо не си публикувала в твоята тема, че изследванията на антителата и ТSH са влезнали в норма, благодарение на ТЕС?
Дали вярвам, че една увреждана 6-години жлеза може да възстанови структурата си за 1 година – не знам, може и да може, може и да не може, все ми е тая, на това не мога да влияя, но пък и то не може да влияяе на мен.
За това, че е била увредена, съдиш от думите на лекаря или от това, че си пила 6 години хапчета. Аз все още не мога да асимилирам защо са те сложили на хорм.-заместителна терапия, след като хормонът ти е бил в норма? Може би заради ехография на която са видяли възела и нарушена структура? или? A как разбра, че възела го няма вече?
Разкажи, моля те!

Страхотен пост! Браво!

След последното ми изследване си бях поставила за цел TSH=1, защото толкова ми беше докато пиех лекарството. Опитвам се да вярвам, че за тези 3-4 месеца съм го постигна, но и да не съм, по-важно ми е, че се чувствам добре.
Ето, при теб също изследванията са индикатор, че ТЕС работи. И при мене е така. Дори и да се чувствам перфектно, как ще докажа на лекарите и на останалите хора, че съм излекувана?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ния, защо не си публикувала в твоята тема, че изследванията на антителата и ТSH са влезнали в норма, благодарение на ТЕС?
Онези изследвания дойдоха по време, когато не пишех във форума, а и това TSH=3,5 изобщо не ме накара да се радвам, защото беше най-високото, което бях виждала (както при диагнозтицирането) и по-скоро малко ме отчая. Знам, че при здрав човек TSH е около 1.
Изчакай още 2-3 месеца и ще публикувам новите, каквито и да са, защото след това приключвам да се занимавам с жлезата и ще приема, че това е нормалния TSH за мен (та дори и 3,5 да си е).
За това, че е била увредена, съдиш от думите на лекаря или от това, че си пила 6 години хапчета. Аз все още не мога да асимилирам защо са те сложили на хорм.-заместителна терапия, след като хормонът ти е бил в норма? Може би заради ехография на която са видяли възела и нарушена структура? или? A как разбра, че възела го няма вече?
За това, че е била увредена имам куп документация и снимки, както всеки човек, който ходи на преглед всяка година. Сложиха ме на терапия, защото според моята докторка 3,5 е високо (защо е високо не съм питала, знам само, че нормалното е около 1). Иначе нормата навремето беше дори до 5 или нещо такова, после я посмъкнаха). Но и най-вече защото заболяването така или иначе щеше да се развие при тези антитела. Ехографията няма нищо общо тук - хапчетата не лекуват жлезата. Няма как да съм разбрала, че възела го няма вече, защото не съм ехограф :) - просто знам, че го няма (на последния преглед след края на първото предизвикателство беше понамалял) .
Дори и да се чувствам перфектно, как ще докажа на лекарите и на останалите хора, че съм излекувана?
Не мисля, че има какво да доказваш на някой друг, освен на себе си.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа: Но и най-вече защото заболяването така или иначе щеше да се развие при тези антитела.
Как така щеше да се развие? То на всеки може да се развие, но не всички пият профилактично хапчета. Нормалният ТСХ е до 4. През лятото, може и по-малко.

Ехографията няма нищо общо тук - хапчетата не лекуват жлезата. Няма как да съм разбрала, че възела го няма вече, защото не съм ехограф :) - просто знам, че го няма (на последния преглед след края на първото предизвикателство беше понамалял).
А ти визуализации за изчезване на възела правиш ли? Би ли споделила?
Не мисля, че има какво да доказваш на някой друг, освен на себе си.
Абсолютно.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Как така щеше да се развие? То на всеки може да се развие, но не всички пият профилактично хапчета.
Тук аз не съм се изразила добре – било се е развило вече (заради антителата). Имам предвид, че капацитета на производство на жлезата така или иначе е щял да спадне. Но това са дадености, минало, защо се хващаш за тях?
А ти визуализации за изчезване на възела правиш ли? Би ли споделила?
Визуализации на здрава жлеза имаш предвид? Правила съм само по време на предизвикателства. Сега нищо не правя, освен да си работя по вярата, че съм напълно здрава, и то само ако изскочи някое съмнение (вече май не ми се случва). Мисля, че това, което ще покажеш на тези изследвания е отражение на моментното състояние на вярата ти, т.е. ако влизането в Бодимед те разколебава, по-добре си дай определен период за укрепване на вярата като мен. През този период факта, че нямаш никакви симптоми и се чувстваш добре без лекарство ще повлияе много по-добре на процеса на оздравяване от всякакъв ТЕС с „Избирам да вярвам, че ...”, ако пък изкачат съмнения - чистиш.

И това само в случай, че не си Мая. Ако имаш нейната желязна вяра ... тръгвай направо към лабораторията, ще си спестиш доста време. Майче, нищо лично, само ти завиждаме :) .
Публикувай отговор