Нервно-вегетативна дистония

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Това го казваш три пъти,като се потупваш по ръба на дланта,демек каратечния удар или мястото между китката и кутрето-fif42 написа:
Впр,че това заминаване ужасно много ме е притеснило,свива ми се джигера,вие ми се свят,гади ми се,аз-----изчиствам се от притеснението ,виенето на свят ,гаденето,свиването на джигера и избирам да съм здрава , спокойна и щастлива че ми предстои пътуване на което ще се наслядя от душа и от сърце
-

изчиствам се от притеснението ,виенето на свят ,гаденето,свиването на джигера и избирам да съм здрава , спокойна и щастлива че ми предстои пътуване на което ще се наслядя от душа и от сърце---това го казваш на всяка точка ,като почнеш от най -високото на главата и стигнеш да малкото пръсте.

После правиш 9г---затваряш очи ,отваряш очи,пълен крък в едната поско,пълен кръг в другата посока.после тананикаш 2сек твоя любима песен,после броиш бързи 1,2,3,4,5 и после пак тананикаш 2 сек.любима песен. Като се потупваш по точката ,която се намира отгоре на дланта между малкото пръсте и безименното- След това повтаряш----изчиствам се от притеснението ,виенето на свят ,гаденето,свиването на джигера и избирам да съм здрава , спокойна и щастлива че ми предстои пътуване на което ще се наслядя от душа и от сърце---това го казваш на всяка точка ,като почнеш от най -високото на главата и стигнеш да малкото пръсте.Само че по точките от другата страна . :D
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Направих го точно така, само едно не ми е ясно.....това:
вие ми се свят, гади ми се.....всяко едно на всяка точка или заедно всичкте ги изброявам на всяка една точка поотделно?
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

скайпа ми е Фани Петрова София ако имаш камера и микрофон намери

Всичко на една точка.Но може да си направиш отделни декларации само за виене на свят или само за гадене и т.н. примерно
Впр,че ми се вие свят и ме е страх че ще падна или че ще ми се смеят хората или незнам какво ти идва на ум,аз......изчиствам се от страха и съпътстващия го световъртеж. Това на рабъ на дланта три пъти НФ демек на всяка точка ---изчиствам страха и съпътстващия го световъртеж
По тоя пример и за гадене и за всичко което се сетиш :D
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Обръщам се някой, който може да ми даде повече информация за това къде мога да прочета или разбера повече за ТЕС и Лечебните кризи?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Форума си е пълен с информация и лично аз от тук научих повече неща които хората са споделили.
Имам чувството,че търсиш нещо конкретно което да прочетеш за твоя проблем и всичко приключи от раз.Ако е така ще трябва да те разочаровам,едва ли ще стане точно така.Много работа те чака.
И виждам,че не си запозната с принципа на ТЕС,от въпросите които задаваш.Освен книгата на Иван има и друга преведена книга по книжарниците,поне преди съм виждал,сега как е не мога да кажа.
Ето едно предаване по БНТ с участието на Иван и Мая:
http://bnt.bg/bg/productions/92/edition ... april_2011
И тук малко клипове за гледане:
http://www.youtube.com/results?search_q ... 4l84l1l1l0
Ето още за четене:
viewtopic.php?t=232
viewtopic.php?t=786
viewtopic.php?t=778&start=0
viewtopic.php?t=121
:wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Alisa написа: Нека и на теб бъда приятелка, моля те! Ще те взема с мен на бялата си кобила и ще те разведа из чудния свят на прозрението и проумяването, където е видно, че някой като се е забатачил с диагнози и лекари и от това не е прокопсал особено стига до алтернативите, познати и от пра-пра-пра...а бе от сътворението, че до ТЕС. Ще те науча да четеш, че да видиш че книгите съдържат магическата сила на знанието, иначе к)во само подпалки за печката, бъхтал се някой от дърво да прави книги, че чак тогава в печкаат...приятел! Ех Bogo69,...не ме оставяй повече сама сред толкова много книги, без лекари, без диагнози, без надежда, че загивам затънала в праисторическо неведение и нищо няма да е ОК,нищо, нищичко! :cry: :cry: :cry:
За много години на всички, бъдете живи и здрави. Късмет и любов!

Ех Алиса... май с теб трябва да се учим да четем взаимно.... Някъде казал ли съм Традиционната???
Човек чете и мисли логично. В някои случаи се доверява на традиционната медицина, в други на алтернативната. Ако може да се каже така.
Въпроса е да си избере МЕДИКА, който ще му помогне.
Който ще му вдъхне сили и увереност да продължи да се бори. Защото не всички са силни като нашия приятел Гената да се справят сами... :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бого, пожелавам ти тази година да осъзнаеш, че МЕДИКА е в теб и че ще намериш МЕДИКА, когато ТИ си готов да се бориш.
Медика извън теб ще се появи когато започнеш да го търсиш в себе си.

ЧНГ!
Дано наистина е НОВА, че както е казал народа:
Нов бардак със стари приятел не се получава.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

гената написа:Форума си е пълен с информация и лично аз от тук научих повече неща които хората са споделили.
Имам чувството,че търсиш нещо конкретно което да прочетеш за твоя проблем и всичко приключи от раз.Ако е така ще трябва да те разочаровам,едва ли ще стане точно така.Много работа те чака.
И виждам,че не си запозната с принципа на ТЕС,от въпросите които задаваш.
:wink:
Гената - не съм и твърдяла, че съм запозната на 100% с ТЕС, затова моля те....
А относно това, че чакам някой да ми каже нещо конктретно, може и да има нещо вярно, но не напълно....попитах по специално за лечебната криза, защото доколкото знам...това изостряне на състоянието се наричало именно лечебна криза....и исках да разбера така ли е, защото това малко или много ще ме накара да продължавам тежката борба, това е:)
Последно промяна от maiamito на 06 Яну 2012 11:14, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Мили ми Bogo69! Чета те, и ти се радвам, и купнея....Междувременно, не търся МЕДИКА, логика... понеже намирам себе си в тъй прекрасния свят на огледалата, а всичко е в мен и душата ми го знае!
Поддържам офертата си! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не мисля,че някой от нас би могъл да ти каже точно каква ти е кризата,лечебна или нелечебна.Също аз лично нямам спомен някъде точно да има писано за лечебни кризи.Всичко си е индивидуално според мен и повечето хора си мислят,че като се влошават и се плашат от продължението с алтернативното лечение.Сега имаш за четене доста материал и почни от някъде наред,а не от тук от там по-малко и накрая едно голямо нищо.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Здравейте:)
Ако все пак Иван не ми толкова сърдит, искам той да се изкаже за т.нар. лечебни кризи, ако иска де, не задължавам - нормални ли са, такива ли са наистина, колко дълго продължават и такива неща?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

maiamito, не съм Иван, но ще употребя един негов похват като те попитам: Да отговориш ти водена от личното си усещане лечебни кризи, нормални ли са, такива ли са наистина, колко дълго продължават и такива неща
Опитай,... и моля, напиши отговора!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Здрасти, Маямито :)
Ако все пак Иван не ми толкова сърдит, искам той да се изкаже за т.нар. лечебни кризи, ако иска де, не задължавам - нормални ли са, такива ли са наистина, колко дълго продължават и такива неща?
Аз също бих искала, ако все пак Иван не ми е чак толкова сърдит, не че го задължавам, само ако иска де, ама ако може не само да се изкаже за т.нар. лечебни кризи, ако може вместо мен той да ги изкарва, че на мен никак не ми са приятни, и все се чудя лечебна криза ли е или си въобразявам, пък ако може-ако не ми е толкова сърдит, де!-да прочете всичко вместо мен, пак ако е възможно-защо не!да ТЕСа вместо мен, пък на мен да ми става добре и на мен да ми минават проблемите....или в краен случай аз да си казвам проблемите, той да ми почуква точките...

А иначе моето мнение е, че да, има такова животно като лечебна криза, мен са ме сваляли за ден-два даже, и забелязах че колкото е по-натровен и интоксикиран организма и колкото до по-голяма емоция стигна-толкова са по-силни, и ако пия повече вода/вода-не водка!/ и ако не се товаря с много тежки храни/разтоварващ режим/и ако имам възможност да се отпусна и отпочина далеч от обкръжението-почти не ги усещам въпросните кризи.Ама то моето мнение си е мое мнение.Едва ли ще ти свърши работа, пък и съм го писала на няколко места, и Тренд е писал по въпроса, и Аретюз и доста други хора...

И все пак, ако може, ако има такава възможност Иван да свърши цялата работа, пък аз да си блаженствам....мммм ,няма да откажа!
Пък да ти кажа и на Алиса, и на Паби,и на Фиф, и на Гената и на Тренд-стига да се навие някой-и на тях няма да откажа...
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алиса,Гена, според мен Мая е просто стресирана.За всеки от нас Иван е капацитет :D .Вярвам,че всеки от нас и отговаря най-искренно :D ,но страхът си е Голям Страх -- да не се обърка човек.И тя като всеки новак иска неговия отговор.С времето ще се успокои и ще се вслушва и в другите съвети.Малко по на горе Гена и зададе няколко въпроса за заминаването и.тя не му отговори.Тя си знае защо.Може да не може да се орянтира в обстановката все още.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Маги ма твоя съм :P Ама танту за кукуригу :lol:
Публикувай отговор