10 години в ада.Има ли надежда?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Направих всичко по последните указания. Нищо. :cry: Дори немога да усетя всички тези неща,който усетих първият път.Немога да се съсредоточа в/у "нещото" въпреки,че всички симптоми си стоят там и не мърдат. Имам обаче един въпрос.
Тесах толкова различни неща за тези три дни,че вече съвсем се обърках. Сега незнам кое от всичко да си избера и да го тесам само него и постоянно,докато изчезне и се почувствам малко по добре.
Свършва ми болничния и търгвам на работа,а аз съм все толкоз зле и неработоспособна.
Кажете ми моля ви какво да направя,което ще мога да си го тесам и в работата,за да имам поне малко подобрение и да работя,за да не остана за пореден път без работа от мойте болежки и проблеми,че май натам вървят нещата.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не виждам да си отговорила на тези въпроси.
.......има ли промяна в нивото на чувството, формата, цвета, мириса, вкуса и звуците които издава съществото в главата ти./ Т.е. опиши отново какво виждаш, усещаш и чувстваш когато сизатвориш очите и визуализираш чувството в главата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Както вече казах немога да видя и усетя тези неща,който усетих при първият опит. Сега направих всичкоспоред инструкцийте,но някак си не го усещам по същия начин.Нивото на "гадното"усещане е малко по ниско,но формата на 'нещото' си е същата. цвета е бяло прозрачен като медуза. може би защото в главата ми се наби думата "медуза".не мирише толкоз много както преди и се е закотвило на едно място. Тоест на мозъка ми отгоре. Звуците ги няма,не се движи,но си седи там и се поклаща гадно.а вкус нямаше нитопървият път,нито сега. :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така-а-а-а, ти не осъзнаваш, но при теб и първият и последният път ТЕС е проработила. Т.е. имало е промяна. Всяка промяна е успех, независимо в каква посока е (желана или нежелана).
Първият път нивото се е вдигнало. Последният път има промяна в нивото - (към понижение) и на характеристиките на чувството. Променени са формата (от капка олио във вода - на медуза), цвета (от металиково-сивкав на прозрачен), нивото на миризмата, звука (изчезна) и положението (преди се движеше, изчезваше, появяваше се, а сега е на едно място и не се придвижва, а само се поклаща).
Сега трябва отново да приложиш ТЕС като промениш декларацията така, че тя да отразява промените във визуализацията на чувството.

Т.е.
Въпреки че тази гадна, бяло-прозрачна медуза продължава да мирише на сяра, закотвила се е отгоре на мозъка ми и самодоволно се поклаща.............

НФ:
Смръдлива, гадна, бяло-прозразчна медуза се поклаща закотвена отгоре на мозъка ми

Правиш една ОР и пак докладваш за промени в характеристиките и ниво на чувството.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Само да вметна,че и при мен ТЕС не действа веднага.Следила съм,че след няколко часа или на другият ден чувствам промяна.
Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

При нея обаче действа веднага, само че тя не го осъзнава защото не изпълнява указанията в книгата. Скача от едно на друго. Уплашена, объркана е и нетърпелива, което е нормално. Важното е да се успокои и да прави това което трябва да прави. Едно по едно, стъпка по стъпка, бавно, неотклонно и упорито.
Най-сигурният път към неуспеха е раздвоението и съмнението.

Само да обърна внимание на другите форумци, които ще четат и вероятно са допускали или ще допускат същите грешки.
Направих всичко по последните указания. Нищо. :cry: Дори немога да усетя всички тези неща,който усетих първият път.Немога да се съсредоточа в/у "нещото" въпреки,че всички симптоми си стоят там и не мърдат.
В първите две изречения има явно противоречие - хем нищо не се е случило, хем не може да се усети това върху което е работено.
Т.е. има резултат, но не се разбира, че има резултат поради това, че вниманието се концнтрира не върху един симптом, с който всъщност се работи, а върху много симптоми.
Това проличава и от третото изречение в цитата. "Нещото" вече не е там или поне не същото "нещо" (а ако не е същото нещо то или го няма или е друго нещо), но симптомите си стоят.
Кои симптоми? Кой е питал или говорил нещо за други симптоми?
Питаше се за "нещото", а не за всичко останало.
В случая имаме разконцентрация, скачане на вниманието от едно на друго, което води до чувство за неуспех. Т.е. това за което говорех по-горе преди да цитирам.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Здравейте всички,
искам да споделя с вас нещо,което се случва с мен откакто започнах да прилагам тес в/у себе си.
Сигурно сте прочели в началото на темата за проблемите,който имам.
Започнах с тес "отникъде".Имам предвид,че толкова много проблеми имам,че незнаех откъде е редно да започна.Започнах с физическите оплаквания,понеже те са най-изявени и най-много пречат на нормалното ми ежедневие.Тесах всеки проблем като обезумяла и не спирах да сменям настройките.Немога да определя дали тес при мен действа или не,макар,че Иван категорично заяви,че действа.Странното е,че в процес на тесване установих,че "може би" корена на проблема ми идва от момента в който реших,че ще се развеждам преди 10 г.Както казах разведена съм и съда присъди детето на баща му.Днес докато мислих с каква настройка да започна сутринта ме изби на рев.Причината е,че установявам бавно и сигурно,че аз съм причината за развода,разбитото ми семейство,детето ми да не е с мен,всички несгоди,начина ми на живот и естественно болестта ми.Тази вина бавно и сигурно се намести в мен и едва сега установявам,че през всичките тези години аз само съм си мислила,че живея добре и се радвам на свободата си.Сега осъзнавам,че на мен всъщност ми липсва старият ми семеен живот и не мога да направя и крачка напред в бъдещето и да се чувствам добре без да изпитваммъка,болка и вина за това,което съм направила.
Съответно си направих настройка за вината и започнах да тесам с нея.Още преди да съм стигнала до средата на първата ОР ме натисна ужасна мъка и сълзите ми бликнаха като порой. Направих вече няколко ОР,но немога да спра да плача и мъката в мен не изчезва. Задълбава се и колкото повече се замислям, толкова по осезаемо усещам,че това са основите на моя проблем.Така вече два часа.
Моля ви,ако има някой от вас,който е минал през подобно нещо- кажете ми това нормално ли е и как да продължа нататък?Значи ли това,че трябва да се съсредоточа в/у този си проблем и да оставя всички признаци и симптоми на болестта настрана и да изчезнат от само себе си след като тесам решаването на този проблем?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Чудесно е, че си стигнала до корените на проблема. Да ти кажа, доста бързо се справяш!

Сега се успокой малко и започни да тесаш всичко, което ти идва на ум, едно по едно, и определяй нива преди и след.

Независимо дали тесаш симптомите или причините, едното ще доведе до изчистване на другото, но май е по-ефективно да тесаш причините.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Здравейте,
не съм писала няколко дена във форума понеже бях твърде заета да правя ТЕС.Искам да споделя и да попитам отново за някаква насока.Вече трети път чета книгата и това,което все по осезаемо ми се набива в главата е едно изречение от нея,а именно"АКО ПРАВИШ ХАОТИЧЕН ТЕС ЩЕ ИМАШ ХАОТИЧНИ РЕЗУЛТАТИ"Проблема ми май е точно този,защото аз наистина правя хаотичен Тес. Като казвам хаотичен имам впредвид,че го правя 10 пъти на ден с различни настройки и напомнящи фрази. Резултат обаче засега при мен няма никакъв и аз естественно отдавам това на хаоса.Както всички ,който четат този форум вече знаят страдам от депресия и нервно вегетативна дистония. Проявите и симптомите на тези две болести накуп са твърде много и доста неопределени.Това е и причината за хаоса с тес,защото аз наистина незнам как да формулирам точно проблема си,за да си направя правилната настройка.Знам,че всичко,което изпитвам и ми създава огромен дискомфорт или по-точно казано невъзможност да се измъкна от леглото - идва от главата,но то като чувство е толкоз неясно че немога да го опиша по никакъв начин.Смесица от замаяност,усещане за припадък,нестабилност,замъглено виждане,изпотяване,дискоординация и тн . Доста като симптоми.Понеже немога да го определя с една дума какво е като усещане- немога да си съставя декларацията и може би там е разковничето.Немога и да ги вмъкна като диагнози,защото според написаното в книгата това не би довело до никакъв резултат.
Моля тези от вас ,който имат повече опит да ми помогнат с декларацията,защото наистина незнам как да опиша толкова много симптоми в един, а все пак трябва да правя нещо.Започнах да се обезкуражавам,че при мен ТЕС не работи и няма да проработи.
Моля за съвет.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Последният път като се видяхме махнахме замаяността и ти дадох насоки за работа. Какво стана с тях? Т.е. ти правиш ли всичко което ти казах да правиш? Кога отново се появи замайването, ако се е появило? И замайване ли е усещането или вече е нещо друго, т.е. различно от замайване.
Бъди максимално конкретна и честна за да можем да ти помогнем.
Последно промяна от ivangp на 21 Фев 2010 19:11, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Здравей,
Благодаря ти за бързия отговор.
Относно насоките за работа,който ми даде-спазвам си ги всичките.Пия по много вода,правя тес по 10 пъти задължително и всичко останало.Визуализацият и спорта малко ме затрудняват,но относно симптомите и неуспешните ми опити да направя правилна декларация съм абсолютно честна. Усещането не е само замяност,нито само тежест,нито само чувство за олюляване ,дискоординация,треперене и припадък. То е едно. Неопределимо. И е смесица от всички изброени и още толкова неизброени накуп. Затова ми е толкоз трудно да си напрвя настройка,за да вървя нанякъде.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК прави ТЕС следващата една седмица по 10 пъти на ден със:
Въпреки че все още изпитвам неопределено чувство което ми създава огромен дискомфорт или по-точно казано невъзможност да се измъкна от леглото - идва от главата,но то като чувство е толкоз неясно че немога да го опиша по никакъв начин..................и избирам да се осбободя от това неопределено чувство в главата ми сега.

НФ - освобождавам се от неопределеното чувство на дискомфорт в главата си сега.

Плюс всичко останало - визуализации, спорт, усмивка и т.н.

Пиши пак след седмица.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Здравей Иване,
обръщам се лично към теб,защото едва ли иманякой,който би могъл да ми даде по компетентно мнение. Знам,че ми каза да пиша след седмица,но има нещо,което не е както трябва и това много ме притеснява.Откакто писах последният път изпълнявам всичките ти инструкций без най малкото отклонение.За съжаление нещата не вървят наникъде. До този извод ме доведе и днешната ми случка,която никак не е за разказване,но като съм се хванала на хорото-ще трябва да го играя. Както казах правя всичко- минимум 10 пъти на ден ТЕС, спорт,визуализаций,усмивки и тн.Днес имах записан час при фризьор и трябваше да отида,макар,чене излизам никъде.Съответно тръгнах навън много обнадеждена,че нищо лошо няма да се случи. Нали правя тес.Логично е нещата да вървят към по добро. Да ама не.Стигнах до салона и със сядането на стола ме стегна шапката. Пристъпи за припадъци,немога да седя,немога да стоя, подкосиха ми се ръцете и краката и в главата ми отново се намести адът.Немога да опиша чувството,защото е наистина неописуемо.Както и да е трябваше да издържа.имаше хора,срам и т н ,но когато си тръгнах едва успях да се отдалеча от салона със хиляди мъки и се строполих на земята. Съответно линейки,бърза помощ и в пирогов.
Дигнаха ме с малко мъка и диазепам предполагам и след като ме поразпитаха малко се обадиха на наще да дойдат да си ме приберат.
Няма да разказвам как се чувствам и какво ми струва всяко едно такова нещо,но то е ежедневие и няма пропуск.Въпросът ми е :трябва ли нещо да променя сега и какво да правя,за да избегна поне тези ситуаций.Трябва ли пак да сменям деклараций и НФ?Явно нещо се е закучило при мен и не работи.Къде греша,за да нямам макар и1 % напредък?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

При теб има напредък, само че напредъкът не е този който очакваш и затова не мислиш, че имаш напредък.
Ти очакваш да имаш подобрение на състоянието само след няколко дни ТЕСане. При някои се случва, при други не.
Казах ти и преди, казвам ти отново - 3 месеца до 1 година работа.
Настрой се за това, ако стане по-бързо - добре, но ако не стане, не се отчайвай и отказвай, а просто дерзай.
Резултати очаквай след поне месец работа. Предизвикателството е месец, а не няколко дни.
Прави ли ТЕС като ти стана зле при фризьорката? Явно не си. Казах ли ти, че всички тези нежелани състояния са ти приятели, които ти показват, че нещо не е наред и, че точно когато ти е най-зле най-много се нуждаеш от ТЕС и най-вече тогава трябва да я правиш.

Да, разбирам, неудобно ти е, срам те е , какво ще си помислят другите и т.н. и т.н.
Но в крайна сметка какво е по-важно да се оправиш или какво мислят другите хора?
Помисли върху това.
А и като не прави ТЕС по-добре стана ли? Какво си помислиха другите хора в случая?

Ако искаш да се оправиш ще трябва да си наложиш да правиш ТЕС и то точно когато не ти се прави. И това ти го казах.
Казах ти, че подсъзнанието ти ще се опитва да саботира услията ти към промяна.
Всичко това се случва.
Майката му е ТЕС, ТЕС и пак ТЕС.
Зле ли ти е?- ТЕС докато ти стане добре.

Разбира се има и друг вариант - лекарства, доктори, лечители, екстрасенси, магии и т.н.
Изборът е твой.

Самият факт, че пишеш тук и, че не си отхвърлила все още идеята за ТЕС е добър показател. Показва, че все пак се надяваш и вероятно не осъзнаваш, но вътрешно усещаш, че това е пътят. Но никой не е казал, че пътят ще е лесен и без препятствия.
Виж дневниците на другите форумци. Виж постовете относно Предизвикателството.
Всички са минали през трудни моменти. Тези които не са се отказали са успели.
Дисциплина и упоритост, и след няклоко месеца и ти ще споделяш успехи като тях.
Но трябва да си извървиш пътя и да си изТЕСаш ТЕСането.
Горе главата, усмивка и ТЕС, ТЕС , ТЕС и още ТЕС.
Изкарай поне месец. После пак ще говорим.

Помни:
Капката пробива камъка не със сила , а с упоритост.

Най-тъмно е преди разсъмване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
deli69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Фев 2010 17:47

Мнение от deli69 »

Powerless, къде се изгуби? Защо не споделяш, да не би да си се отказала?Не се отчайвай, работи и връщайки се по-назад ще виждаш едва доловими положителни промени.Те може да са едва доловими и затова да ги пренебрегваш.Моля те не се отказвай!
Публикувай отговор