Автоимунно заболяване-Синдром на Сьогрен

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

alex_JI написа:Кажете какво да взема да ТЕСна?!?
Всичко наред. Всички тия притеснения от поста ти. Ако трябва си ги препиши на един лист за да не порпуснеш нещо.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така и продължавай с Предизвикателството за сълзите. Я виж какви хубави неща вадиш от килера покрай него. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Здравейте! Вижте какъв проблясък получих току що и нямам търпение да споделя! Имам някакъв вирус, очите леко залепнаха /като конюктнивит/ и ТЕС, и чай и така. Спах сега, че не мие добре от грипа. Ставам, отивам в банята и започвам да промивам дясното око, което е много по възпалено и подпухнало, с един тампон напоен с лайка и изведнъж в съзнаието ми изникна една хилядократно разказвана ми история, от моето детство.
Когато съм била на около 2 год. ми се възпалява едното око. Отглеждала ме е баба на село и е направила всичко възможно. Даже в някаква кристална, огледално заледена зимна нощ, нещата така се влошават,че вуйчо ми ни товари с баба на москвича и ни кара при нашите във Велико Търново. Там - големи премеждия по пътя. Всичко било непроходимо, пътуват цяла нощ, с болно дете. Ау, какви времена са били.
Там лекарите изписали нещо си и си се прибираме на село. Лекари, илачи, баби и нищо не помагало. Окото ми било абсолютно затворено и подуто като юмрук. Един ден баба, както ме е гушнала започнала да промива окото с памуче, натопено в борова вода. И това цял ден. Е, може и някакви думички да е казвала! :lol: Постепенно окото се отворило, като през цялото време от него течало нещо!
Това е! Само се чудя как чак сега се сещам за тази история! :roll: Искам да попитам, тъй като аз нищо не помня, всичко ми е разказвано и освен това не изпитвам никаква емоция от случката, как да работя с ТЕС? Разказът не ме притеснява с нищо. До сега, често си го разказваме като се съберем семейно. Само спомен е! Но явно е останал много дълбоко цели 30 и косур години в мен, и сега нещо е решил да излиза!
Понеже окото ми е в подобно състояние, направих:
Въпреки, че дясното ми око е възпалено, подуто и от него тече гной, аз . . . и се освобождавам от възпалението сега. Избирам да изчистя всички страхове и притеснения, свързани с дясното ми око.
Аааааа, и много важно-не знам кое око е било възпаленото като малка. Довечера ще питам майка, ако помни. Аз подозирам кое, но... :roll: ще видим!
Извинявам се, че така подробно разказах, но този спомен направо ме заля и страшно се развълнувах! Надявам се, че открих нещо близо до корена, който отдавна търся!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е случайно, че се случва всичко това и че ти е изникнал този спомен.
ТЕСай с:
Въпреки, че дясното ми око е възпалено, подуто и от него тече гной,както когато бях на 2 годинки, аз . . . и се освобождавам от всички негативни емоции свързани с и складирани в дясното ми око сега.
10 пъти на ден като в Предизвикателството.
Докато изчезне проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Благодаря ти, Иване за Декларацията! Екстра ми дойде и добре работи. :D За протокола само, да съобщя и да довърша историята от детството ми-говорих с майка и тя каза, че тогава е било дясното ми око! Какво съвпадение, а! 8) Тогава лекарите са изкарали, че имам някакъв конюктивит, изписали са капки, от които окото не се е повлияло!
Никога не съм подозирала, че тази случка от моето детство може да има нещо общо със сегашното ми заболяване, и то след толкова много години! :oops: Тя е от толкова бебешка възраст, че нашите можеше и да пропуснат да ми я разкажат!
До сега смятах, че просто съм "отключила" това заболяване и то се е развило последните 1-2 години, да речем! А то - посадено много отдавна!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Днес гледам във форума, че се разговорихме за семинари, та реших тук да споделя какво се случи с мен, след последния семинар по ТЕС в София.
Проблемът върху, който работих на семинара по ТЕС, до сега повече не се е вясвал. :lol:
То за всички е ясно - това е сухотата на очите ми.
Правех си Предизвикателството за липсата на сълзи, очите си бяха добре, през 2-3 дни се появяваше бяла точица, много лека и финна, която отстранявах. Аз отдавна спрях 4те вида капки за очи и останах само на "изкуствени сълзи". Дойде датата за семинара в София. Преди да сляза от колата си спомням, че махнах от окото една бяла точица, сложих си капки за овлажняване и така.
На семинара работих с моя си проблем, който дъвча от самото начало.

След няколко дни се "хванах", че аз пропускам да си слагам "изкуствени сълзи" вече, не бях виждала никаква бяла точица.
Не съм се наблюдавала, дали цялото ми излекуване стана на семинара, защото не съм очаквала мигновен ефект, или просто си му дойде времето с ТЕСането и с Предизвикателството.
Дали това, че групово се прави ТЕС от всички /естествено всеки от групата, със своя си проблем/ има по-голямо влияние при всеки от групата тесащи?
Може би Иван ще ми отговори. :?:

През следващата седмица започнах постепенно да усещам, че очите ми "плуват" и са влажни. Дори не отчетох на кой ден стана точно, защото не можех да повярвам, че се случва това с мен. Страх ме беше дори да го кажа на някой, да го изрека, дори да си го призная, сякаш за да не се развали магията!
Като водя децата сутрин на градина и слънцето ми блести в очите, забелязах, че очите ми се насълзяват, а преди слънцето и сухотата на очите ми, ми причиняваха силна болка и аз извръщах глава. Не можех да изляза без черни очила и винаги ме дразнеха и боляха очите. Дори понякога и в къщи стоях със слънчеви очила, защото ме дразнеше каква и да е светлина. Не говорим за силна!
Сега нарочно ходя без очила, а от слънцето и студа по бузите ми се стичат най-радостните сълзи в живота ми. Невероятно е усещането от това, че очите ми непрекъснато са мокри, дори понякога толкова много плуват, че не виждам добре! Усещането е велико, повярвайте!
Не мога да опиша радостта си! Бях забравила какво е усещането да "измия" очите и лицето си със сълзи вече 2 години.
Никога не забърсвам тези мои малки сълзички, защото съм ги чакала толкова време и ми е адски приятно, меко, влажно и комфортно на очите.
Все още не са обилни, не мога да се разплача с много сълзи, но и тези ми стигат.
Днес като чаках детето пред блока, от студа очите ми явно "плуваха", сигурно се е стекла сълзичка, която не съм усетила, мина покрай мен една позната и ме попита "Защо плачеш?"!!! :lol:
Това беше най-голямата награда за мен и реших, че вече е време да споделя с всички вас моята радост, резултат, победа и незнам още как да го нарека . . . кеф от ТЕС!
Аз не отчетох колко време точно направих Предизвикателството, защото нещата някак ставаха от самосебе си и се покриха със семинара. Не знам дали е грешка, че не довърших Предизвикателството, но така или иначе се чувствам страхотно.

Другата седмица смятам да си пусна всички кръвни изследвания и ще споделя. Това мечтаех да е подаръкът за рождения ми ден! Ами . . . той - РД, беше миналата седмица и аз получих това, което си бях пожелала!

ИВАНЕ, БЛАГОДАРЯ ТИ!
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Поздравления! Браво! Страхотно! И на мене ми стана кеф,
Хайде сега, нарпед към следващото предизвикателство! :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ЧРД на патерица и честито за успехите!
Все по-здрава и усмихната!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Благодаря ти, Иване! :lol: За пожеланията и за всичко, което ми казваше!

Всяка думичка от Декларациите, с които работех имаше значение! :lol:
Просто се чудя, как без да ме познаваш, така на място целеше думите, че да вършат работа! Направо изумително се чувствах, като казвах за вината и очите ми! Ей Богу, за такава връзка никога нямаше да се сетя! Щях да си повтарям, че ме болят очите и толкоз! :oops: Поразителна работа! Човек от страни може само да цъка с език!
Сега вече щях да съм на тежка хормонална терапия, с брада и 30 кг. отгоре, както каза лекарата, която ми предписа кортикостероидите! :evil:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е чак толкова сложно. Въпрос на практика и разбиране на хората, което пак идва от практика. :idea:
Не омаловажавай собствената си роля в целия процес. Ти сама си го постигна, аз само насочвах. Ако не бе упорствала в приложението на ТЕС, всичките ми идеи щяха да са въздух под налягане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Да, пак си прав! Това е типична моя черта - да омаловажавам себе си и всичко, което правя!

Това е някаква защитна функция от моя страна или роля, в която се чувствам добре? Или се крия? Ле-ле започнаха пак да излизат някакви неща! :? Сякаш омаловажавайки всичко свързано с мен, имам чувството, че хората са склонни да ме приемат по-добре и аз май така се чувствам о.к. Така те са по-добронамерени към мен. Иначе някак ми е неудобно - пък от друга страна излиза, че трябва да се изтъквам. А това не е мой модел - много е далеч от мен и не ми идва от вътре!
Аууууууу, сега виждам - май много трябва да се ТЕС-а? :oops:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
Joneta
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Апр 2010 12:25

Мнение от Joneta »

Здравейте, днес отново потърсих мнения за Синдрома на Сьогрен и попаднах на вашия форум. Изчетох всичко до тук и останах много изненадана от резултатите. Страдам от синдрома от десет години. Смених много изкуствени сълзи, най-много ползвах Тиърс Натурале, но вече и от тях ме дразнят очите. Това, което прочетох тук чак ми се струва невероятно. Моля Ви кажете от къде да си купя книгата и точно как се казва. Досега съм пробвала с Рейки има подобрение, но трябва много постоянство, а на мене сякаш все не ми остава време за самата мен. Ако намеря книгата и започна ще ви пиша какво става. Предварително благодаря. :P
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Книгата се казва "Техника за Емоционална Свобода?" от Иван Петърнишки. Аз си я поръчах от store.bg
Започни с ТЕС, няма да съжаляваш, но и тук трябва постоянство и време за себе си. :)
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Кой беше тоя Сьогрен бе? :lol: 8)

Здравей, Joneta!
Невероятно казваш, но факт!
Аз вече не използвам никакви капки. Нито изкуствени, нито естествени! Е, сега понякога си пускам по някоя естествена сълза. 8)
Въпросът ти дойде, за да ме подсети, че дължа на всички краят на моята история. А той е следният:

Ходих първо при очната ми лекарка. Тя ме гледа дълго, с ей такива :shock: очи. Думите й бяха, че това не са моите очи! Ами не са я - аз моите стари очи, ги натоварих на онзи кораб, който мина в началото на историята ми! :lol:
Лекарката каза, че очите ми са страшно спокойни, чисти, че вижда сълзички, които спокойно се стичат в слъзните каналчета и всичко изглежда напълно нормално! Също спомена, че никога не е виждала пациент със Сьогрен, с такова подобрение. Отново ме попита: "Кажи сега, ти какво правиш, нали каза, че не пиеш лекарствата?!?" Аз отново и разказах горе-долу какво правя с ТЕС, но много накратко и тя пак се заинтригува. Жалко, че подарих книгата, която бях взела за лекарката, на моя приятелка и ще трябва чак следващия път да и дам екземпляр, защото жената определено има интерес!
От прегледа насам /точно един месец/ аз не ползавам никакви капки!
После си пуснах и кръвните изследвания! За съжаление резултатите са същите като стойности, кавито бяха и в началото! Дългата ми визуализация, че получавам моите перфектни кръвни резултати и лаборантката казва: резултатите Ви са отлични и Вие сте напълно здарава, не се осъществи! За сега!!! :wink:
Може пък на кръвта да и трябва повече време, а може би в мен има още много неща, които трябва да изчистя с кръвта си!
За съжаление аз се разочаровах и изоставих себе си!

Joneta, да ме извинят всички, които четат темата ми, но искам да повторя заради теб, че аз не ползвам абсолютно никакви капки за очи.Очите ми са напълно здрави, бистри и чисти. Никога повече не се върна и прашинка от белите секрети, които замрежваха погледа ми! Белите ми приятели си тръгнаха завинаги, след като свършиха своята работа! :lol:
Не знам до къде е стигнала твоята сухота в очите, но при мен се лющеше роговицата и това ми причиняваше силна болка в очите и невероятен дискомфорт. Аз не можех да живея нормално, да се грижа за децата си, за себе си. Гледах непрекъснато да си затворя очите.
Сега съм напълно здрава. Нямам никакъв симптом. Не мога да повярвам, че са ми такива кръните резултати.
Освен да взема да ТЕСам, че не ми се вярва на тези в лабораторията да им работят лакмусите! :lol:

P.S. Няма как да стане без постоянство. Именно заради това, че нямаме време точно за самите нас и всичо друго е по-важно, сме се докарали до тук, с тези автоимунните! :!:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Още едно доказателство, че лекарите не знаят.
Също така, че това че има дадени изследвания, които не се вписват в смятаните за нормални, не означава болест. Подобна заблуда свързана с връзката между наличието на бактерии и вируси и отъждествяването им като причина за болестите (=враг), а не следствие от тях (=приятел) господства в съвремената медицина от 2 века и създава маса неприятности и на лекарите и на пациентите им.

Всичко горенаписано го казвам за да наблегна на това, че не трябва да се вярва на диагнози и изследвания, а на собствените чувства.
Ако се чувства човек отлично изследванията са безпредметни.
Същото важи и за обратния случай, който също не е рядкост.
Изследванията перфектни, а човекът се чувства като парцал. Според медицината в този случай няма заболяване или по-скоро тя не може да открие причините за такова със средствата и постулатите с които работи. Е да, ама човека си знае най-добре, че си е болен.
В такъв случай обикновено медицината почва дори да вреди, тъй като болният възоснова на вездесъщите си перфектни изследвания бива обвиняван, че се преструва, че си внушава или, че не е "нормален" (отново според нормите на медицината, които повтарям лежат на грешни основи).

Подобен проблем имаше и Емчето, която бе почнала да вижда въпреки диоптрите си.
Когато ходите на лекар, кого искате да убедите, че сте здрави? Себе си или него? Себе си няма нужда да убеждавате. Там доказателствата са налице. Или виждаш без очила или не, или ти текат сълзите или не. не е нужен лекар да удостовери това.
Лекарят е безмислено да убеждавате, той няма връзка с проблема ви.
Но ако повярвате на мнението и изследванията му, тъй като го приемате за авторитет, ( а най-интересното е защо все още го приемате за авторитет при положение, че той сам си признава, че не е такъв, тъй като не може да обясни резултатите ви :?: :idea:) това може да ви нанесе само вреда.

И при Емчето и при Алекс се получи този ефект.

Едната вижда, другата плаче и очите й са здрави, но и двете сте разочаровани, защото лекарите не са съгласни, че сте напълно здрави.
Помнете - дали да им вярвате или да вярвате на себе си решавате вие.
Лекарите не са авторитети, те не знаят всичко за вашето заболяване/проблем и сами почват да си го признават.

Забравете изследванията (те също не са мерило, нали са създадени от същите тези лекари, които не са авторитети :)).
Гледайте си самочувствието, енергията, желанието за движение и живот.

В крайна сметка защо ТЕСахте? За да имате перфектни изследвания или да не ви боли, да виждате, да плачете и т.н.

В крайна сметка поствяте равенство между изследвания и здраве и това ви е проблема. А той, както всеки друг проблем подлежи на премахване с ТЕС.

:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор