МС

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
zlatinkata
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2007 13:11

Мнение от zlatinkata »

Можем да се срещнем у дома.Смятам ,че срещите и разговорите ще ни бъдат много полезни. Да се разберем на лични.Благодаря на Иван за семинара в Бургас-имам и въпрос-болката в кръста минава и при по продължително навеждане(свързано с почистването на дома например)отново се появява.Декларацията ми е-Въпреки,че при всяко навеждане на тялото надолу имам болка в кръста аз........и напомнящата фраза-болка в кръста.Правя тес 2 дена-мине и после отново се появява болката.Приемам съвети:)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Карай така месец, ако все още не се е изчистил напълно проблема, търси емоционални корени на проблема, адресирай вероятни ПО.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
zlatinkata
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2007 13:11

Мнение от zlatinkata »

Ще продължа непременно,наистина има много натрупан гняв и може би първо трябва да изчистя него.Благодаря ти Иване за бързия отговор.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Благодаря на Златинка за предложението.Остава да напишат кои искат да се срещнем и ти да ни изпратиш по едно лично кога ти е удобно.
Времето е пари!
kerizi
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2009 21:52

Мнение от kerizi »

благодаря златинка за предложението.аз бих искала да се възползвам ако може.пиши на лични да се уговорим.благодаря още веднъж
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ще споделя тук в тази тема една проста рецепта за множествена склероза.Става въпрос за използване на нишадър и в началото може да ви се ходи по често по малка нужда,но това е първите дни,после се нормализира всичко.Също така помага и за паметта.Рецептата идва от Тибет и от човек,който е бил при монаси и я е изпробвал:

Нишадър- по 0.5 г дозата като 20 дни се пие по 3 пъти на ден, 20 дни по 2 пъти на ден и 20 дни по 1 път на ден, след това 3 пъти в седмицата.Вода по ваша преценка.
Дозите се теглят с везна!
Повече нямам какво да кажа по рецептата,така че моля спестете въпросите и пълненето на темата с такива.Просто в един разговор с този човек си говорихме за много неща и стана на въпрос и той ми я сподели,а аз я споделям с вас.Ако някой пробва и има резултати,ще бъде чудесно да сподели.Аз лично смятам да мина един курс,няма да ми навреди.
Успех от мен!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Слагам тук един пост от един друг форум,който ме впечатли и изненада много приятно тази сутрин,и нека това бъде един красноречив пример,че всичко е до осъзнаване и пълна промяна на самите нас и начина ни на живот,което несъмнено е основната причина за болестта:
Здравейте, на всички които по една или друга причина се вълнувате от МС. Аз съм с тази диагноза от две години. И искам да ви кажа, че в момента се чувствам по добре, отколкото преди да разбера диагнозата. След като изчетох всичко, което можах за МС реших - няма да се "възползвам" от съвременните варианти за лечение или по-точно казано - поддържане на добро състояние на тялото. Реших да променя начина си на живот, да преподредя прериоритетите си и да се лекувам сама. Сама - със силата на мисълта и тялото си, с древните, мощни методи на Аюрведата, йога и зелени водорасли. Ходя по два пъти в годината в аюрведична клиника в индийските Хималаи, където за 14 или 21 дни се подлагам на терапии и всеки ден пия водорасли и прах от млади житни кълнове. Повярвайте - чувствам се прекрасно, живота ми е по-добър и се радвам на всеки нов ден! Болестите не идват случайно! Те са като аларми, които искат да ги чуем, да ни стреснат и да се променим. Ако не успеем вината е само наша. Уникалното ни тяло е способно на всичко, дори и на самолечение и възстановяване. Не си посипвайте главите с пепел и не се вкарвайте в ролята на жертва. Помогнете си сами. Готова съм да разкажа и повече за всичко, което съм преживяла и постигнала като резултати. И дори само на един човек да помогна - значи си е струвало!!! Обичайте се, такива каквито сте... И не хранете болеста! Оставете я да умре от глад!!!

А колкото до новостите при МС - радвам се за това, че вече има много по логично обяснение на ставащото с нас. Аз лично имам проблем с няколко шийни прешлена и то точно там където преминават главните артерии, които отиват към мозъка. Всичко това се получи вследствие на една катастрофа - челен удар при който съм направила камшичен удар и ми се е променила извивката на врата. Артериите се притискат почти непрекъснато и това обяснява състоянието ми в момента. Още първия път, когато отидох в Индия, лекарите обърнаха много сериозно внимание на това и провеждахме специални процедури на шията и на главата. Не мисля да ходя да проверявам дали това е така или не. Стига ми, че решението което взех преди две години е добро. Това ме кара да се чувствам като човек, който е по-добър, по- силен и по-щастлив. Желая го на всички от цялото си сърце!!! Усмихвайте се и живота също ще ви се усмихва... Нали знаете - каквото повикало, такова се обадило
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Много хубаво!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Днес попаднах на това, ето че може да се лекува МС, когато го искаш!
http://spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D0%B1% ... D1%85.html
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тази статия я прочетох миналата година във форума за МС.Последният ми пост е от този форум.Има два много важни момента за мен в тази статия които са важни,какво казва първо медицината и как всъщност се задейства програмата "неизлечимо болен си" и второ,какво е нужно да се промени в човек за се излекува!
Интересно впечатление ми прави при хората пишещи и болни от МС там,че ако някой се появи и пропагандира алтернативни методи за лечение бива смятан,за човек,който иска да се възползва от страданията им и да им вземе парите и прави реклама на някой си.
Хора които са се справили или правят нещо по различно ако споделят не се обръща особено голямо внимание и значение.По е важно какво лекарство ново се е появило или се очаква да пуснат и кой с какви химии се е тъпкал при лекарите и какво влияние е имало от тях.
С две думи,чакат помощ от вън,а с това чакане не се очаква нищо да стане и да се промени към по-добро според мен,но това е техният избор.
За това се казва,че и смъртта е лечение,след като вселената ни е създала съвършени и можем сами да се лекуваме и възстановяваме,но това,че ние не знаем,не искаме и не се учим как,не е неин проблем,а наш.
И затова е много точно казано,когато искаш.Е явно хората не искат,защото понякога човек иска да е болен и да се възползва от това,че болестта му предлага други неща,които явно липсват когато е здрав,внимание и грижи най-вече и т.н.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Отблизо с Тошко Тодоров:
http://vbox7.com/play:3484b74cd1
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мултиплена склероза (MС) – моторни и сензорни парализи според ГНМ



Досега нашата академична медицина беше структурирана според органите, които повече или по-малко са разположени един до друг. В Германската нова медицина® съществува единственото разумно разпределение, а по този начин и в цялата медицина – ориентирано към историята на развитието според принадлежността към зародишния лист (ентодерма). Свързаните със зародишния лист конфликти притежават и сръвзани с ентодерма мозъчни релета, в случай на конфликт така наречени Хамерови огнища (ХО), свързани с ентодерма органи, които засягат, и свързани с ентодерма хистологични формации.

Всички клетки, респ. органи, които са се развили от външния зародишен лист (ектодерм), в конфликтно-активната фаза показват намаляване на клетките (некрози, язви) или при така наречените раково еквивалентни заболявания само смущения във функциите или отказ на функциите, напр. парализа (Таблица: r.r. +l.b.3).

Раково еквивалентни заболявания се наричат затова, защото нямат ракови тумори или некрози в конфликтно-активната фаза. Към тях се числят дибет, глюкагонна недостатъчност, уврежданията на зрението и слуха, а също така и моторните парализи.

При моторните конфликти имаме известни трудности с дефинирането, защото от една страна виждаме само функционално увреждане, под формата на моторна парализа, освен това обаче установяваме у засегнатия орган, мускула, който принадлежи към средния зародишен лист, така наречена мускулна редукция или мускулна атрофия (Таблица: o.r.b.12 + o.l.b.11).

Поради това, че мускулът вече не се инервира, той атрофира – така сме си го представяли досега. Но също така би било възможно да става дума за по-голям процес, който – отнасяйки се до външния зародишен лист – представлява раков еквивалент, т.е. само функционално увреждане. Но същевременно мускулът принадлежи към средния зародишен лист и се числи към управлявания от големия мозък тип, който прави некрози в конфликтно-активната фаза. С една дума: мускулните влакна загиват, което също бихме нарекли мускулна атрофия. Виждаме тази по-широкобхватна система и при женската гърда, където дукталните улкус-карциноми на млечните канали се ориентират строго според управляваните от малкия мозък гръдни жлези към лявата или дясната гърда.

Затова не се учудваме, когато открива по-широкообхватна система между кортикалната моторна парализа, която причисляваме към външния зародишен лист и при тъй наречената мускулна атрофия, която трябва да причислим към средния зародишен лист, който се управлява от бялото вещество (C. semiovale)на главния мозък.

Това свързване, но вероятно бихме могли да го наречем комплексен процес, беше причината за неправилните диагнози "мултиплена склероза", чийто "демиелинизационни огнища" често засягаха съответните мускулни групи и части от скелета, които приемахме погрешно като причина за моторните или сензорни парализи.

С моторния и сензорния коров център отдавна се свързват определени органи или инервации на органи. Също така беше известна чувствителността на кожата и нейните релета за управление в сензорния коров център на двете полукълба на главния мозък. За съжаление тези знания се загубиха по странен начин, защото невролозите неясно защо търсеха МС винаги в бялото вещество (C. semiovale), където наистина я намираха в изобразените от КТ на мозъка или NMR "демиелизационни огнища" и тези малки плаки или глиозни уплътнения и ги смятаха за причина за МС. Това естествено беше грешно.

Вярно е, че пациентите, които имат моторна парализа, често страдат от сривове на самочувствието (органично: костни остеолизи). Когато най-накрая се справят психически със съществуването на парализата и разрешат или компенсират своя конфликт на срив в самочувствието, тогава тези малки глиозни огнища се откриват като остатък на тези костни релета в бялото вещество (Tabelle: o.r. + l.b.4).

Следователно можем да заключим, че МС никога не е съществувала в смисъла, в който ние сме я определяли. Затова в Германска нова медицина® днес не говорим вече за мултиплена склероза, а за моторни или сензорни парализи, които можем да причислим точно към хомункулуса в моторния и сензорен коров център.

Съдържанието на конфликта е винаги конфликт на невъзможността да избягаш или невъзможността да следваш (крака), невъзможността да се отбраняваш или невъзможността да задържиш (ръце), невъзможността да се отклониш (мускулатура на гърба и раменете) или на незнаене как да влезеш и излезеш (парализа на краката).

В конфликтно-активната фаза, започвайки с DHS (синдром на Дирк Хамер) и в зависимост от интензивността на конфликта, моторната парализа се увеличава. Все по-малко или никакви импулси не се подават вече от моторния коров център на главния мозък към напречно-набраздените мускули. Може да са засегнати отделни мускули, мускулни групи или цели крайници. Парализата обаче не е болезнена. При по-продължителна парализа нараства опасността от вторичен конфликт, и с него от шизофренна констелация!

Един от най-честите вторични конфликти е диагнозата на лекарите: "Имате МС и никога повече няма да можете да ходите!" или нещо подобно. В резултат на това пациентът преживява вторичния конфликт на невъзможността да ходи, който се затвърждава от вярата на пациента в "диагнозата", която всъщност не е била вярна, но остава като един вид постхипнотична енграма, което пък го прави трудно достъпен за терапия. Около 70 до 80 % от нашите така наречени напречни парализи влизат в тази рубрика. В подобни случаи трябва да се подходи детективски, да се разбере кога какви парализи са възникнали. Не може повече да наричаме всичко, което не можем да обясним, с понятието напречна парализа или като притискане на корените на нервите.

Едно малко момиче получи ужасен DHS (синдром на Дирк Хамер), когато й е била поставена ваксина срещу едра шарка паравертебрално между плешките. Малко след това детето е получило парализа и на четирите крайника. Лекарите предполагали погрешно, че става дума за тумор в прешленния канал, т.е. непълна напречна парализа. Така конфликтът се запазил, защото манипулациите са били извършвани постоянно на едно и също място.

И децата, които се раждат с парализа, са преживели интраутеринно тежък конфликтен DHS, който е ударил в моторния или сензорния център.

Често в резултат на диагнозата „МС” първият конфликт става абсолютно безпредметен за пациента, защото тогава на преден план излиза неговото собствено заболяване. Но поради активния вторичен конфликт парализата се запазва.

Съществуват два вида парализи: моторни, които свързваме с моторния коров център на gyrus praecentralis и сензорни, които свързваме със сензорния коров център на gyrus postcentralis, като в този случай е блокиран пътя на аферентното предаване. Конфликтът е страхът от невъзможността да забележиш или невъзможността да почувстваш, т.е. страхът, че няма да забележиш навреме дадена опасност, което в природата е смъртоносно; към това се прибавя и страхът от загуба на телесен контакт, респ. от конфликтът, предизвикан от страха да не бъдеш изоставен: конфликтът да бъдеш изоставен, изолационен конфликт: конфликтът на загуба на контакт с членовете на семейството, стадото, ордата, племето и т.н. Тези конфликти (с DHS) предизвикват сензорна парализа.

Ако се стигне до разрешаване на моторния конфликт, таргетните кръгове в мозъка получават оток. В резултат на това моторната функция в тази pcl-фаза (оздравителна фаза) привидно временно се влошава. Освен това се появяват неконтролирани конвулсии. Винаги се стига до епилептичен припадък с мускулни спазми. Кортикалните епилептични кризи са такива, които произхождат от хамеровите огнища (HH) в мозъчната кора, могат да се разпрострат върху цялата мозъчна кора и да предизвикат тонично-клонични спазми, прехапване на езика, пяна от устата и т.н. По своя характер епилептичната криза е шокова реакцията организма, като трябва да се направи опит за се изстиска интра- и перифокалния оток на хамеровото огнище, защото в противен случай съответния реле-център ще бъде задушен изцяло от прекалено големия оток, което пък означава, че не може да се осъществява съответната функция. След тази епилептична криза мускулната инервация се възвръща постепенно. Епилептоидната криза след разрешаването на сензорния конфликт се състои в абсенс, който може да продължи дори дни наред без да е налице истинска кома. Пациентите са частично контактни, могат да се хранят и след това се връщат в пълно съзнание без да се прави каквото и да било освен подаване на кортизон (за спадане на мозъчния оток).

Всяка биологична специална програма има свой специфичен вид и форма на епилептичната криза. При моторния конфликт това е, както казахме, типичният епилептичен пристъп, при сензорния конфликт - абсенс.

Съществуват обаче и други заболявания с моторни или сензорни сривове: при така наречената паркинсонова болест например конфликтът така да се каже постоянно е решение, но никога не свършва (таблица: r.r. +l.b.3). Тогава говорим за "висящо оздравяване ", което отговаря на хронично-рецидивиращ конфликт, само дето разпределението на времето е различно. Което ще рече постоянно оздравяване, прекъсвано от кратки рецидиви на конфликта. Паркинсоновият тремор е форма на оздравяване, по-точно оздравяване на моторен конфликт на мускулатурата на ръката (да не можеш да задържиш нещо). Нощем пациентът редовно сънува своя конфликт, кратко, но интензивно. Оздравяването трае 23 часа и може би 58 минути, рецидивът на конфликта трае само 2 минути, но въпреки това оздравяването не бива завършено.

При пареза на лицевия нерв, т.е. при парализа на инервацията на лицевата мускулатура в основата винаги е конфликтът "загуба на лице, да се изложиш " или "да бъдеш направен за смях" (таблица: r.r. +l.b.3). Често се определя погрешно като "мозъчен инсулт". След разрешаване на конфликта инервацията на лицевата мускулатура се възстановява. И тук съществува опасност от вторичен конфликт, тъй като поради парализата на лицето пациентът е убеден, че „е изгубил (привидно) лицето си”.

Разликата спрямо тъй наречения бял или червен инсулт е следната:
Белият инсулт се получава като парализа при DHS, обикновено в резултат на парацентрален конфликт. Пациентите са бледи, хладни, в симпатикотония. Следователно са в конфликтно-активната фаза..

Червеният инсулт винаги означава, че пациентът вече е във фазата на оздравяване и парализата е резултат от едематизирането на моторното реле. В този случай хамеровото огнище може да се намира например в бялото вещество под кортекса и кортикалното реле е засегнато само временно от перифокалния оток. Пациентите са горещи, имат мозъчен оток, имат апетит, спят добре и много, следователно са видимо в оздравителната фаза, т.е. във ваготония.

Нарушенията в чувствителността, които обикновено се забелязват само, когато са придружени и от парализи, не се дължат непременно на хамерово огнище в кортекса, както е случая с белия инсулт (активно), а могат да са причинени от оток под кортекса, напр. в бялото вещество и тогава са само временни. (внимание, епилепсия).

Още веднъж за повече яснота :

Парализи: = моторен коров център на gyrus praecentralis
Не се подава моторен код докато е налице конфликтът. Конфликтът представлява „страх да бъдеш омагьосан”, страхът, че не можеш да избягаш или да се измъкнеш.

Нарушения на чувствителността = сензорен коров център на gyrus postcentralis
Пътят на аферентното предаване е блокиран. Конфликтът на сензорния център е конфликт на „страха да не можеш да забележиш или да не можеш да почувстваш ".

Моторните и сензорни кофликти са раково еквивалентни заболявания- Те имат DHS, имат хамерово огнище , в конфликтно-активната фаза показват симпатикотония и в оздравителната фаза – ваготония и мозъчен оток. Двата показват в конфликтно-активната фаза функционални сривове. При моторните конфликти с моторни парализи в оздравителната фаза винаги виждаме епилептичен пристъп, а при сензорните конфликти със сензорни парализи - абсенс.

Германска нова медицина® не е религиозна доктрина, а представлява нов всеобхватен биологичен подход, който по правилата на природо-научните мисловни категории може да се докаже и репродуцира във всеки един случай и по всяко време. Самото мисловно разграничение между психе (психика, душа), мозък и орган е само академично фиктивно. В действителност всичко е едно цяло, и всяко от тях не може да съществува пълноценно без другите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор