Помощ за декларация за Цистит, Грип и още нещо!

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
mikulka
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2009 13:02

Помощ за декларация за Цистит, Грип и още нещо!

Мнение от mikulka »

Здравейте, от няколко месеца зная за ТЕС, ходила съм на семинар веднъж, но досега не съм ТЕСала сериозно и не съм проучила в дълбочина техниката. Имам и книжката и в момента я чета, ТЕСам по няколко пъти на ден, но засега без особен ефект. Вероятно или аз не правя нещо както трябва или има някаква друга спънка затова. Знам, че трябва да проуча книгата щателно преди да се занимая с ТЕС, но в момента наистина ми е наложително да правя нещо по въпроса, а помощ от никъде няма.
В момента се намирам на такъв етап от живота ми, в който ми става ясно , че ако аз сама не предприема нещо за да се реши проблема ми, никой няма да ми помогне. Проблемът ми може да Ви се стори глупав, но на мен от 2 месеца вече ми вгорчава живота и влошава качеството ми на живот.
Тесам ежедневно като променям декларацията почти всеки път за определен физически проблем, който се изразява със следните симптоми: след като изкарах тежка форма на цистит , който лекувах с еднократна доза антибиотик и една таблетка противогъбичен препарат , вече 2ри месец имам много неприятно парене при уриниране и не само, щипане, мравучкане, дискомфорт, сърбеж по гениталиите , който отива и към ануса, включително парене към ануса. Това състояние ме влудява, и по никакъв начин не получавам облекчение, въпреки многократно проведените лечения и посещения при доктори (уж специалисти) досега. Молбата ми е на базата на тези симптоми дали може да ми помогнете да си съставя декларацията и да ТЕСам.
Друг проблем е, че не мога да определям нивото си от 0-10 , за мен докато не изчезне проблема си е все на ниво 10.Поне аз така го чувствам. Опитвам се да определя и къве в тялото ми го чувствам този проблем, това също ме затруднява, но в този момент , в който пиша тези думи чувствам гняв и съм ядосана, че толкова време лекарите не могат да се справят с този проблем и сякаш чувствам, че имам заседнала буца в гърлото ми.
Искам да ТЕСам сериозно по този проблем,и от около 3-4 дни го правя, но мисля, че нещо не правя нещата както трябва. Моля за компетентен съвет.
Благодаря предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Напиши как точно ТЕСаш. С какви декларации, по колко серии правиш, пълна рецепта ли ползваш, 9Г и т.н.
Приложи ли съветите дадени и в книжката и на семинара за справяне с пречките за работата на ТЕС?
ТЕСа ли всички вероятни ПО - дадени в 14те стъпки към успех с ТЕС? (Допълнителни техники)
Все неясни въпроси.
Всички се вкопчват в тази декларация все едно тя е някаква парола за отваряне пещерата на Али Баба.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mikulka
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2009 13:02

Мнение от mikulka »

Здравейте. Много благодаря на Иван за отговора.
Извинявам се за закъснелия отговор , но тъй като нещата не ми бяха много ясни исках да прочета първо книгата преди да Ви отговоря. Прочетох я веднъж , сега започвам да я чета 2ри път. Наистина искам да я проуча по задълбочено защото мисля, че действа, но трябва да съм по упорита.
Междувременно ще напиша какво съм правила досега. Тъй като както предполагам повечето начинаещи нямах идея от къде да започна, реших просто да започна от някъде. Особени резултат с тесането на самите физически проявления на цистита и неговите последствия нямаше, затова реших да опитам да тесам емоциите , които чувствам в момента. Тесах по около 4-5 пъти на ден. Знам, че не е достатъчно, но наистина ми е трудно да започна и правя нещата хаотично. Все пак се надявам, че с времето техниката ще ми се изяснява и ще започна да тесам повече пъти на ден. Започнах да тесам емоции, които съм имала в момента , случвало се е всеки път да са различни - притеснение, тревожност, разтроеност, яд като се опитвам да определя и проявлението им в тялото, но си признавам, че не винаги успявам да определя това.
Правих пълна рецепта, 9Г, всичко както е описано. Мога да дам пример:
Въпреки, че се чувствам притеснена заради това парене при уриниране аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Понякога тесах само чувстото без да споменавам проблема. И така около 3 седмици, горе долу от 3-5 на ден.
Постепенно симптомите ми изчезнаха, но искам да спомена, че освен ТЕС взимах и хомеопатични лекарства по този проблем. Но не мога да си кривя душата, че като прочетох самата книга за ТЕС се почуствах малко по добре.
Не съм прилагала допълнителни техники и както и пречки за работа с ТЕС, не са ми ясни все още.
Друг проблем за мен е да определя нивото на проблема. За мен докато съществува проблема винаги е 10. Трябва въобще да го няма за да сваля нивото.
В момента отново съм се заела да чета книгата, защото се разболях от ГРИП, а имам много страхове във връзка с подобно боледуване. Преди година и нещо боледувах около 5 месеца и се чувствах ужасно и оттогава нещо в организма ми се промени. В смисъл, че имунната ми система вече реагира различно при грип и други подобни. Страховете ми са свързани с това, че това съсъояние ще продължава вечно и няма да се оправя. Истината е, че дори се ужасявам от тази мисъл. Преди никога не съм мислела по този начин, а сега не мога да го изкореня. Искам сега да се съсредоточа върху този проблем и усилено да го тесам.
Например днес бях на доктор, следят да не се развие вируса, и доктора каза, някои неща които ме разтроиха, бяха само хипотези, но определено ми повлияха на психиката.
Цял следобяд тесам следното: "Въпреки, че се чувствам много разстроена , аз напълно и ...
Ще ви бъда благодарна, ако ми дадете допълнителни насоки в моя случай. Аз междувременно чета форума и се надявам скоро да мога да прилагам техниката по пълноценно. Засега бавно напредвам, но твърдо съм решена да не се отказвам. Всеки ден тесам поне 4 пъти в зависимост от емоцията , която чувствам в момента
Дано не станах досадна с моя разпилян разказ, такъв е, защото и аз самата съм объркана.
Благодаря за съветите предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хаотичен ТЕС ще доведе и до хаотични резултати.
Важното е все пак, че си почнала. От тук нататък важното ще е да не се отказваш. А добре ще е ако избереш един проблем и работиш по него поне месец. С Предизвикателството например.
С времето нещата ще стават по-ясни и резултатите по-добри.
Аз така и не разбрах кой ти е основния проблем.
Първо бе цистит, сега грип.
Грип се оправя за 3 дни само на билков чай, плодове и ТЕС. :) + почивка и потене вкъщи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mikulka
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2009 13:02

Мнение от mikulka »

Благодаря за бързия отговор.
Ще се опитам да бъда по конкретна. В момента цистита не ме тревожи.Около 3 седмици тесах за него и други симптоми, които имах. Нещата там се успокоиха.
В момента ме тревожи състоянието около грипа. Относно грипа - при мен повече присъства емоционалната нагласа, че няма да се излекувам, страх, че ще се чувствам непрекъснато така. Знам, че звучи глупаво, но този страх мен ме побърква, защото както споменах веднъж така се разболях и после над 5 месеца изобщо не оздравях. Поне в Бг лекарите не успяха да ми помогнат. Наложи се да замина в чужбина. Там се излекувах, но последствията от изкарания вирус бяха плачевни, бях изпаднала в много тежка депресия, която продължи около година. Много ми беше трудно да тръгна от начало, ходех по психолози , но съвземането дойде много бавно.
Та в момента не толкова грипа ме притеснява (той и при мен не протича като сезонния грип, с висока темп.. кашляне, хрема). По скоро състоянието ми много ми напомня на онова, което беше през дългото ми боледуване. Затова смятам , че трябва да тесам тези емоции, свързани със страха ми.
За да започна с предизвикателството ще трябва доста да прочета за него, все още не ми е ясно какво трябва да правя.
Значи, не правя правилно че тесам отделни емоции, които чувствам в даден момент. Трябва да се съсредоточа върху този страх, притеснени явно. Въпроса е, че не мога да преценя ясно чувството - дали е страх. Дали не го бъркам с нещо друго.
Благодаря за насоките.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

ivangp написа:Всички се вкопчват в тази декларация все едно тя е някаква парола за отваряне пещерата на Али Баба.
Аз като някое глупаво пате и с риск да ме скастриш Иване, ще попитам. Не е ли това рисковничето на ТЕС? Нали трябва много добре да се определи какво чувстваш или какво те тревожи, да го формулираш правилно, за да се доведат нещата до положителни резултати? Мен все още ме тормозят декларациите и се опитвам да вникна в ТЕС. Постоянно чета из форума различни формулировки и все се чудя как се сещат да ги измислят тези неща?! Аз все съм с простичката формулировка. Никога не ми е вървяла литературата, аз съм по точните науки, затова и трудно ми хрумват изреченийца. Ще видя и кога ще се реша да започна да си задавам обичайните тъпи въпросчета в темичката ми, засега ме е срам :)
daromi

Мнение от daromi »

ivangp написа:Грип се оправя за 3 дни само на билков чай, плодове и ТЕС. :) + почивка и потене вкъщи.
Потвърждавам!
Като бях болна правех ТЕС по Предизвикателството си и изобщо не ми хрумна да правя за това, че съм грипозна. Аз си имам начин да се справям с грип като се мажа с йод (много добре загрява) и единственото, което пия са едни капки Кармолис (пише, че са с десет билки и повечето от тях се усещат) за облекчаване на болезненото гърло. Много рядко, когато съм с висока температура, пия някакво лекарство за това.
И така - два дена бях с температура, която не се вдигаше повече от 38, а на третия много ме болеше гърлото. Това беше.
Без никакво лекарство. Използвах йод по 2 пъти дневно. Кармолис пих само по веднъж на ден, вместо на по 4-5 часа. По 1-2 лукчета с билки (много облекчават отделянето на секрет). И ТЕС по Предизвикателството.
Друг път се оправям за около 5 дена, два от които с над 38.5, като гърлото се изчиства още седмица-две.
Бях сигурна, че ТЕС е ускорила излекуването, макар че не съм ТЕС-вала конкретно грипа.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Деско, Деско не си слушала на семинара,
нали казах и демонстрирах и там, че Декларацията може да е разковничето, а може и да не е. (На всеки семинар вече правя демонстрация при която всички независимо от проблемите за които работят казват една и съща декларация - декларацията на някой от участниците, за неговия си проблем - и при това над 90% от участниците имат резултати за собствените си проблеми).

Трика в промянара на декларацията е да си максимално конкретен в описанието на нежеланите емоции и усещания в тялото.
Но ако това не даде резултат, трябва да се адресират възможните Пречки за Ефективна работа на ТЕС, както и вероятни ПО (виж 14 стъпки към успех с ТЕС в подфорума Допълнителни Техники).

Срам Деско, срам................хайде сега си направи един ТЕС за срама :)
Последно промяна от ivangp на 17 Ное 2009 14:10, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mikulka написа: В момента цистита не ме тревожи.Около 3 седмици тесах за него и други симптоми, които имах. Нещата там се успокоиха.
Значи ТЕС все пак е дала резултат в случая.
В момента ме тревожи състоянието около грипа. Относно грипа - при мен повече присъства емоционалната нагласа, че няма да се излекувам, страх, че ще се чувствам непрекъснато така. Знам, че звучи глупаво, но този страх мен ме побърква, защото както споменах веднъж така се разболях и после над 5 месеца изобщо не оздравях. Поне в Бг лекарите не успяха да ми помогнат. Наложи се да замина в чужбина. Там се излекувах, но последствията от изкарания вирус бяха плачевни, бях изпаднала в много тежка депресия, която продължи около година. Много ми беше трудно да тръгна от начало, ходех по психолози , но съвземането дойде много бавно.
Та в момента не толкова грипа ме притеснява (той и при мен не протича като сезонния грип, с висока темп.. кашляне, хрема). По скоро състоянието ми много ми напомня на онова, което беше през дългото ми боледуване.
ТЕСай всяко изречение от горния цитат.
Плюс това си направи една ТКФ за случката със заболяването от преди 5 години.
Страхът ти е основния проблем. ТЕСай го по няколко пъти на ден.
Не се офлянквай :) а минавай на билков чай и плодове докато ти изчезнат симптомите на заболяването.
Ако си дадеш 3 дни за почивка в къщи с як ТЕС и пиене само на билков чай с мед и лимон и ядене на плодове, ако си гладна, за уикенда ще си тип топ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Хич даже не ме е срам Изображение
Никой човек не се е родил научен, затова съществува и думичката "въпрос". За това и дойдох на семинара, за да вникна по-надълбоко в нещата и ако трябва пак ще дойда, но ще го разнищя този ТЕС. Харесва ми много как разсъждавате, удивлявам се на начина ви на изказване и ще продължавам да задавам "тъпите" си въпросчета. Вие успявате да ме накарате да погледна под друг ъгъл на живота си, чувствам се по-пълноценна и изпълнена със сили за нови предизвикателства Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Desko, великите открития в науката са базирани на простота.
Аз лично съм страстен привърженик на опростяването.
Така, че карай си с твоите декларации, макар и да са простички. Нали дават резултат. Ти си уникална, не се сравнявай с другите, а само със себе си. Т.е. старай се утре да бъдеш по-добре/по-добра от днес, а не по-добра/добре от някой друг.


Простотата е връх в изкуството и начало на природата
. - Брус Лий

Като вникнеш в ТЕС ще видиш колко велико проста е тази техника.

Преди да запоне да изучава бойни изкуства, човек естествено се бие както му идва отвътре - удря, рита, драска, хапе. За него ударът е просто удар и ритникът е просто ритник.

Когато започне да вниква в бойните изкуства за ученика ударът вече не е просто удар, а поредица от прецизни свързани движения, позиция на тялото, начин на дишане и т.н. На него всичко му се струва твърде сложно и трудно.

За майстора в бойните изкуства, всички тези сложни движения и поредица от техники се превръщат във втора природа, т.е. в навик.
И за него отново ударът е просто удар и ритникът е просто ритник.

Брус Лий
Последно промяна от ivangp на 18 Ное 2009 16:11, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mikulka
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2009 13:02

Мнение от mikulka »

Благодаря за отговорите и насоките. Преди да направя ТКФ за случката ще трябва да попрочета още веднъж в книгата как се прави защотото 1вия път не ми стана много ясно.
Днес се насочих да тесвам основно страха от това боледуването ми да не се проточи, както и и най вече страха от темп. която поддържам. Използвах следните декларации:
Въпреки, че температурата която подържам ме влудява...аз напълно и...
Въпреки, че температурата, която подържам ме ужасява...аз напълно...
Въпреки, че изпитвам огромен страх заболяването ми да не се проточи...аз напълно...
Пиша ги, за да ми кажете според вас дали правилно съм се насочила. Днес вече тесвах около 8 пъти, смятам преди да си легна да направя още няколко серии.
Междувременно докато правя самия ТЕС се хващам как в съзнанието ми изникват други неща свързани с това боледуване, които ме тревожат и която мисля, че трябва да тесвам. Искам да попитам когато ТЕСвам за страха, само тази дума ли трябва да използвам в декларациите, тъй като този страх има много проявления - паника, притеснение, тревожност. Мога ли да тесвам всяко чувство по отделно или този подход е много хаотичен и погрешен?
Благодаря за съветите относно грипа, но както казах при мен не протича като грип типичен за повечето хора- например да премине през някаква тежка фаза с висока температура, кашлица или хрема.Ааз така или иначе съм вкъщи от няколко дни, пия поне 7-8 билкови чая на ден и ям много плодове. Според мен след прекарания вирус преди година и повече (въпросното боледуване над 5 мес.) нещо се обърка в имунната ми система и от тогава всеки вирус който ме "хване" много ме плаши, защото се проточва много и трудно се възстаноявам. Проблема ми е именно в поддържането на една постоянна температура от около 37 градуса, която ме изтощава и влудява. Влошава нормалното качество на живот. Именно това е страха ми, че при всяко такова боледуване няма да оздравея и, че тази темп. никога няма да изчезне. Е , веднъж след 5 месеца ходене по мъките я преборих, но от тогава се връща много много често. Може да звучи глупаво, но този страх ме раздира от вътре...Страхувам се също, че поредния вирус може да срине имунната ми система, както се случи с онова дълго боледуване.
Дано не станах банална и досадна със своя разказ, извенете ме ако е така
Благодаря предварително за съветите
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не пий много чай и не яж много плодове! Пий само чай и яж само плодове. Има разлика. ТЕСа ти е ОК стига да дава резултати. Ако не променя според това което ти излиза като мисли и осъзнаване на вътрешните противоречия.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
depest
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Окт 2011 13:24

Декларация за висока температура.

Мнение от depest »

Здравейте. От два дни дъщеря ми е с червено гърло и температура. Обичайно гледам да се лекуваме с хомеопатия, но не винаги се получава. Вчера лекарката прегледа детето и изписа Зинат заради силно зачервеното гърло и грубо дишане. Не съм го взела още. Искам да и направя прокси. Само че не зная как да направя декларацията за гърлото, за високата температура, хремата и грубото дишане. Не чувства нищо. Не я боли гърлото, има апетит, спи спокойно, не е отпаднала, напротив. Винаги вдига до 40 градуса и ми изкарва ангелите. Вчера опитах да направя прокси. Първото, което почувствах беше натиск в ушите, все едно заглъхват и стискане в гърлото. Все едно някой те е стиснал. Питам я, казва, че не я боли гърлото и че нищо не чувства. Тя сама си прави ТЕС, на 7 год. е, но съм на работа и няма как да карам баба и. Затова трябва да разчитам на прокси.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Декларация за висока температура.

Мнение от ivangp »

Въпреки че
depest написа:От два дни съм със зачервено гърло и високата температура,

хрема и грубото дишане.

......чувствам натиск в ушите, все едно заглъхват и стискане в гърлото. Все едно някой ме е стиснал.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор