деперсия

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Krasimira
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Авг 2009 11:17

деперсия

Мнение от Krasimira »

Здравейте! От форума и от книгата се запознах с ТЕС. Реших да пиша тук за да ви помоля за помощ. Синът ми е на 19 години. От половин година има проблеми с депресия. Това състояние според него не се е отключило изведнъж, а постепенно. Всъщност това е единственият коментар за нещата които се случват с него. Отказва да споделя с нас - родителите, отказва да ни изслуша и въобще всякакви контакти с когото и да било. Иска ми се с помоща на ТЕС да му помогна. Прочетох за прокси. 1.Тесах първо себе си и отношението си към проблема. 2. Тук вече се затруднявам защото ми е невъзможно от моята позиция да разбера как той чувства нещата за да формулирам Декларацията респ. напомнящата фраза. За сега решавам да направя следното :с потупване по ръба на дланта 3 пъти произнасям името му. Когато формулирам обаче Декларацията думите, които бих използвала са: "Въпреки , че в момента изпитвам апатия към всичко което ме заобикаля, аз възприемам себе си безрезервно. Напмняща фраза "апатия". Няма как да разбера обаче дали има някакъв прогрес. Т.е не мога да осъществя обратна връзка.
Моля за съвет от къде да започна и правилно ли е това което съм решила да направя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

1. Дай му да прочете книгата. Ако наистина иска да си помогне може сам да направи усилието.
2. Помисли ти защо държиш да му помогнеш. Изпитваш вина, съжаление, липса на контрол, объркване и т.н. всички тези чувства трябва да бъдат изчистени.
3. Какво е най-лошото което може да се случи ако не му помогнеш и той продължи да си е депресиран и апатичен? Ако това най-лошо се случи както ще те накара да се почувстваш? ТЕСай всички отговори на горните въпроси до пълното им изчистване.

Иначе това което си започнала да правиш е ОК.
След като изпълниш горните препоръки и изчистиш всички отговори на въпросите от негативни чувства пиши пак да видим какво е положението!
Най-вероятно тогава вече ще има някаква обратна връзка със сина ти, или в най-добрия случай той ще се е заел сам със собственото си спасение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Krasimira
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Авг 2009 11:17

Мнение от Krasimira »

Благодаря за съветите, всичко което зависи от мен ще се постарая да направя, единствено първа точка е най-трудна, той отказва да направи какъвто и да е опит да подобри състоянието си, зациклил се е и не знам в каква степен осъзнава нещата.Аз желая да се намеся по този начин защото виждам, че с времето обрат не настъпва в поведението му.
Публикувай отговор