Ами Любовта?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ти не си разбрала какво точно означава карма.Може да се променя разбирасе.Един от начините за ''чистене'' на карма е медитацията,защото чрез нея човек започва да прозира много истини и става неуязвим за дребните и не толкова дребни човешки притеснения и ''болешки'',по този начин той научава уроците които има да научи и вече не са му нужни изпитанията,които се дават на други хора с по-тежка карма.Не мисли,че причинявайки страдание на другиму ще останеш в сянка и ще минеш между капките,''всичко се връща'',такъв е закона на вселената за да има баланс.Това обаче е една дълга и обширна тема и по нея може да се пише много,не виждам смисъл обаче,тъй като литература по въпроса има бол,мога да ти препоръчам ако имаш истински интерес ,а не просто да си''чешаме езиците'' :D
Имай предвид,че на този свят няма нищо ново,''всичко ново е добре забравено старо'',тес се базира на акопунктурните точки,а те са известни от дълбока древност :D Ти нямаш представа какви методи са ползвали много от древните народи,твърде възможно е тес или система подобна на нея да е съществувала и тогава. :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

:shock: :lol:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Basted,
наскоро прочетах една интересна книга - Яж, моли се и обичай - Елизабет Гилбърт, Една жена търси всичко из Италия, Индия и Индонезия.
Мисля, че ще ти допадне.
Там е отговорено на твоите въпроси по много забавен начин.
Има я в нета и като аудиокнига, самата авторка я представя, на английски език е.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Моля всички форумци да обсъждаме идеи тук, а не личности и да не се нападаме на личностна основа.
Всеки има право на собствено мнение. Мненията на отделните хора винаги ще се различават.
Дискутирайте мнения / идеи, а не индивиди, които така или иначе не познавате!
Ние себе си не познаваме достатъчно добре, та какво остава за другите. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Basted, не отричам кармата, но и не вярвам в нея.
И считам, че цялото учение/респ. всички учения за кармата, си противоречат с ТЕС.

Разбира се че знам, че техниките използвани в ТЕС всъщност ca произлезли от древно китайски методи на лечение, но ТЕС отива още по-далеч в приложението си, защото помага там където и най-съвременната медицина е безсилна.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:D Не страдай за това ,което е станало,а се усмихни на това ,което е било!!! :D :D :D :D :D :D :D
Тогава ще ти стане леко и наистина ще се усмихнеш от сърце!Ще се заредиш с топлото чувство на любовта! :wink:
ЦЕ
Любов

Мнение от Любов »

Аз искам да попитам..а когато изгубиш обичта си към някого..просто се изпари..можеш ли да си върнеш отново тези чувства чрез ТЕС.. :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кой знае, пробвай!
А защо държиш да си ги върнеш точно към този човек при наличието на още няколко милиарда възможности. :roll:
Аз не бих дълбал в тази посока.
По скоро бих работил върху нуждата си да обичам точно този човек, страховете си че може да не намеря по добър, че не заслужавам по-добро, върху самочувствието си, че никой друг няма да ме обича като него и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ако с този човек сте в брак с деца, си струва да се поработи, според мен.
vladeee
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:12

Мнение от vladeee »

Amaranth написа:Аз искам да попитам..а когато изгубиш обичта си към някого..просто се изпари..можеш ли да си върнеш отново тези чувства чрез ТЕС.. :roll:
Според Хорхе Букай не можеш да оби4аш някой който ве4е не оби4аш както и да спреш да оби4аш някой който те е напуснал ве4е за да не те боли толкова. Цитат от книгата му.Кой съм аз на къде отивам и с кого.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хорхе Букай си е свободен да си има свое мнение.
Какво е твоето мнение и защо цитираш точно Хорхе Букай?
Хорхе Букай работил ли е с ТЕС по въпроса?
А ти? :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Според Хорхе Букай не можеш да оби4аш някой който ве4е не оби4аш както и да спреш да оби4аш някой който те е напуснал ве4е за да не те боли толкова. Цитат от книгата му.Кой съм аз на къде отивам и с кого.
О-о, може, може, дори може повече! С ТЕС като се изчисти човек, и любовта сама си тръгва. Аз имах голяма болка, че зле се разделих с хора, които починаха, и то преди доста време. Никак не можех нито да простя, нито да ги заобичам пак, а исках. С ТЕС това се случи изцяло, сега ми е много топло и хубаво. С живи и хора от семейството пък стана така, че ги заобичах много повече, но някои по друг начин, и това са промени в отношенията, които не очакваш /напр. когато любовта премине в приятелство, това е много хубаво за теб, но може партньора ти да не го приеме лесно.../. Но пък покрай ТЕС си станал човек, който е много по-толерантен и различен :D и на хората им е приятно с теб много повече и се впускат и те в промените на взаимоотношенията ви.

Аз съм работила и за това да не те боли, когато някой те е напуснал, повече ТЕС-ане се иска, но изведнъж даже забравяш. Сега чак като чета това и се сещам, и даже и не си спрял да обичаш, но пак по друг начин.

Най съм щастлива като обичам "наред", каквото и който ми попадне, но това е когато съм с много енергия.

Като се чувствам сега зле и се почудя защо е, винаги това е свързано със задръстване на чувството на любов с разни работи. Работя за изчистване, и първо се появява благодарност, после положението "потича" в любов и вече нещата са си супер. Напоследък така бях и доста, доста поТЕСах, пък и ме беше срам от много от нещата, които писах тук, пълни с раздразнение, его и гадост, но вече съществото ми си "знае" и доста бързо се справям и си се лея и си се зобичвам и себе си също.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
vladeee
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:12

Мнение от vladeee »

ivangp написа:Хорхе Букай си е свободен да си има свое мнение.
Какво е твоето мнение и защо цитираш точно Хорхе Букай?
Хорхе Букай работил ли е с ТЕС по въпроса?
А ти? :)
Без отговора ми да се превръща в полемика.Нямам представа дали Букай е работил с тес нито с холотропни сесий нито ле4ение с ангели нито с психоделици минали животи и карми астрология. предполагам е 4ул за вси4ки тези направления. Мойто ли4но мнение е 4е в вселената има място за вси4ко ако вярваш 4е можеш да заоби4аш някой потупвайки се дишайки или с бяла магия за любов зна4и това е твоят на4ин. Аз ли4но съм провел около 20 тина холотропни сесий като мошен метод в съвременната психотераппия също така съм пробвал с тес Но в мен Ли4но има голямо ПО с което така и не успявам да го подкарам.Но това си е моята борба и път на развитие. Колкото до любовта смятам 4е влюбването като биохимия не може да бъде удължено дълго с защото на физи4но ниво клетките ще се пръснат.Колкото до любовта в 4ист вид без зна4ение зад какви взаимоотношения се Крие тя не е емоция а 4увство и няма как то да бъде променено от мен самия но със сигурност може да се промени от това какво прави другия към когото изспитвам това 4увство.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vladeee написа: Колкото до любовта смятам 4е влюбването като биохимия не може да бъде удължено дълго с защото на физи4но ниво клетките ще се пръснат.
как така ще се пръснат? От какво ще се пръснат?
Колкото до любовта в 4ист вид без зна4ение зад какви взаимоотношения се Крие тя не е емоция а 4увство и няма как то да бъде променено от мен самия но със сигурност може да се промени от това какво прави другия към когото изспитвам това 4увство.
Каква е разликата между емоция и чувство за теб?

Ако вали дъжд кой определя дали това ще те зарадва, натъжи или няма да ти пука? Дъждът ли го определя или ти (твоят начин на мислене)?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladeee
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:12

Мнение от vladeee »

ivangp написа:
vladeee написа: Колкото до любовта смятам 4е влюбването като биохимия не може да бъде удължено дълго с защото на физи4но ниво клетките ще се пръснат.
как така ще се пръснат? От какво ще се пръснат?
Колкото до любовта в 4ист вид без зна4ение зад какви взаимоотношения се Крие тя не е емоция а 4увство и няма как то да бъде променено от мен самия но със сигурност може да се промени от това какво прави другия към когото изспитвам това 4увство.
Каква е разликата между емоция и чувство за теб?

Ако вали дъжд кой определя дали това ще те зарадва, натъжи или няма да ти пука? Дъждът ли го определя или ти (твоят начин на мислене)?
пак казвам не желая да изпадам в полемика с когото и да е ако някой може да вземе нещо от отговора ми нека вземе ако не може да не взима. колкото до това от какво ще се пръснат клетките ами от свръх стимулацията на дрогата която се отделя в периода на влюбване. :Dедин цитат от ОШОВсичко се променя – и любовта не е изключение. Може би аз съм първият човек, който иска да накара всички да разберат, че любовта се променя – тя започва, съзрява, остарява, умира. И мисля, че това е добре. Дава ти много повече възможности да обичаш други хора, да направиш живота си по-богат – защото всеки човек внася нещо специално. Колкото повече обичаш, толкова си по-богат, толкова по-любящ ставаш.
И ако погрешната представа за неизменността на любовта бъде изоставена, с нея автоматично отпада и ревността. Тогава ревността е безсмислена. Точно както се влюбваш и не можеш да направиш нищо по въпроса, така един ден разлюбваш и не можеш да направиш нищо по въпроса. В живота ти е повял вятър и е отминал. Донесъл е нещо прекрасно, благоуханно и освежаващо и би ти се искало то да остане завинаги. Затова правиш всичко възможно да задържиш ароматния, свеж бриз, като затвориш всички прозорци и врати, но така го убиваш, унищожаваш неговата свежест, благоуханието му… той застоява.Чудни сме ние, хората… Когато умре наш близък човек, с когото сме живели под един покрив, ние, колкото и да сме го обичали, не оставяме трупа му в къщата си, а го изнасяме навън и го погребваме. Това изисква елементарната хигиена. Обаче… когато Любовта между двама е умряла, а те продължават да живеят заедно (т. е. да държат трупа на Любовта в къщата си) – било заради страх от общественото мнение, заради материални интереси, заради децата или просто защото така сме свикнали или ни е удобно… то се разнася такава смрад, че ангелите Божии запушват носовете си и извръщат лицата си от подобни домове и съжителства.
Публикувай отговор