Наднормено тегло

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
skyscraper
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2011 10:46

Мнение от skyscraper »

Здравейте! Започвам да си мисля, че наднорменото ми тегло е изцяло на психическа основа. Започнах да се движа значително повече, в университета всяка седмица имаме двучасова много сериозна тренировка, храня се добре, но въпреки това не просто не отслабвам, а имам чувството, че продължавам да наддавам. Четох, че човек трупа килограми като изолация от външния свят. Как най-добре да формулирам фразите и колко често да ТЕС-вам?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Моята истина, не е твоята истина. :)
За някой може да е изолация от външния свят, но за теб дали е такова?
Потърси причините при теб какви са.

Също, ако си под стрес, тялото ти няма да започне да се освобождава от излишната телесна маса, защото си има друга работа. Стреса има много проявления. Причина може и да е рязката смяна на обстановката, напускането на дома, смяна на хранителните и двигателните навици, въобще каквато и да е промяна.

Друга идея: напиши на един лист всички положителни и отрицателни страни за които се сетиш, на това, че си с наднормено тегло. Тесай ги ВСИЧКИТЕ!

Може да наддаваш на тегло, ако не се чувстваш обичан. Може да наддаваш на тегло, ако се чувстваш уязвим... Защитата от външния свят също има много аспекти, опитай се да си ги изясниш, за какво по-точно става въпрос при теб.

Възможно е също така наднорменото тегло да е част от по-глобален проблем.

Може да опиташ да направиш Предизвикателството.

Няма универсална рецепта за ТЕС-ане. Тесай колкото можеш по-често. Дори веднъж на ден е повече от нито веднъж на ден. Постоянство и упоритост са обикновено ключа към палатката. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Някъде прочетох ,че е достатъчно да кажеш--АЗ ПОЕМАМ ПО-ГОЛЯМ АНГАЖИМЕНТ КЪМ САМАТА СЕБЕ СИ.Това си го повтарям многократно към мен самата на ден.Незнам кой точно беше написал--МОЕТО ИДЕАЛНО ТЕГЛА Е 65КГ.И това си повтарям от доста време на сам.Сега се занимавам с други мой емоции,но преди време правих Тес за кг.поне по три пъти на ден,работих за перфектна фигура и плосък корем.От около 93-94кг. кантара вчера показа 75.9 :D Е фигурата още не е парфектна и корема още не е плосък ,но поне килата са факт :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

снато на: Нед Ное 20, 2011 7:58 pm Заглавие:

Някъде прочетох ,че е достатъчно да кажеш--АЗ ПОЕМАМ ПО-ГОЛЯМ АНГАЖИМЕНТ КЪМ САМАТА СЕБЕ СИ.Това си го повтарям многократно към мен самата на ден.Незнам кой точно беше написал--МОЕТО ИДЕАЛНО ТЕГЛА Е 65КГ.И това си повтарям от доста време на сам.Сега се занимавам с други мой емоции,но преди време правих Тес за кг.поне по три пъти на ден,работих за перфектна фигура и плосък корем.От около 93-94кг. кантара вчера показа 75.9 Е фигурата още не е парфектна и корема още не е плосък ,но поне килата са факт.
fif42, наистина ли успя да отслабнеш толкова само с тес и повтаряне? кажи ми моля какви точно ти бяха фразите при тес? При мен проблема е доста сериозен и смятам да се заема до край, през годините постигам краткотрайни и незадоволителни резултати и се уморих. Или ще успея 100 % или ще забравя за тес и всичко останало...
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

:D По 100000пъти на ден си повтарям--АЗ ПОЕМАМ ПО-ГОЛЯМ АНГАЖИМЕНТ КЪМ САМАТА СЕБЕ СИ.И ощо толкава си повтарям--МОЕТО ИДЕАЛНО ТЕГЛА Е 65кг :D
Въпреки ,че имам излишни 15гк. от които ужасно се срамувам,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от срама и леко и неусетно се освобождавам от излишните 15кг.като оформям стройна фигура и плосък корем.
Срама го заменях с яд ,че не мога да се фръцкам с къса пола.Впр.че умирам от яд че имам 15излишни кила и не мога да нося къса пола,аз....и се изчиствам от яда и излишните 15кгкато оформям стройна фигура и плосък корем.
Впр.че влизам до кръста в хладилника ,като съм бесна за еди си какво си,аз....и се изчиствам от беса и вълчия апетит .
Ми все ей такива декларации съм ползвала :D Сега не правя нищо за килата,че съм се отдала на други бесове но вчера и днес кантара показва 74.7 :D 74.8 :D Е все още го докарвам на сърфалад но малко поотслабнал :wink:Междо другото това го правя офицялно от февруарския ТЕС ми 9месеца,тъй че не бързай много нещата ще ти станат като му дойде времето :D
http://www.emozdrave.info/palace3.html
И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО--НАЙ-НАКРАЯ ЗАОБИЧАЙ СЕБЕ СИ :D
Заставам пред огледалото и си казвам--АЗ СЪМ ОСЛЕПИТЕЛНА,АЗ СЪМ СЪБЛАЗНИТЕЛНА ,АЗ СЪМ ИЗКЧЛЮЧИТЕЛНА..Казвам си Фани ОБИЧАМТЕ ОБЕЧАМ ТЕ ОБИЧАМ ТЕЕЕЕ.
Също си казвах --уу какъв корем ,надиплен като козунак,но въпреки това си го обичам или ууу какви дебели крачета и тях си обикам :D Почти всичко до тук съм прочела някъде и приложила,много от нещата не помня къде точно :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

[quote="fif42"]:D По 100000пъти на ден си повтарям--АЗ ПОЕМАМ ПО-ГОЛЯМ АНГАЖИМЕНТ КЪМ САМАТА СЕБЕ СИ.И ощо толкава си повтарям--МОЕТО ИДЕАЛНО ТЕГЛА Е 65кг :D
Въпреки ,че имам излишни 15гк. от които ужасно се срамувам,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от срама и леко и неусетно се освобождавам от излишните 15кг.като оформям стройна фигура и плосък корем.
Срама го заменях с яд ,че не мога да се фръцкам с къса пола.Впр.че умирам от яд че имам 15излишни кила и не мога да нося къса пола,аз....и се изчиствам от яда и излишните 15кгкато оформям стройна фигура и плосък корем.
Впр.че влизам до кръста в хладилника ,като съм бесна за еди си какво си,аз....и се изчиствам от беса и вълчия апетит .
Ми все ей такива декларации съм ползвала :D Сега не правя нищо за килата,че съм се отдала на други бесове но вчера и днес кантара показва 74.7 :D 74.8 :D Е все още го докарвам на сърфалад но малко поотслабнал :wink:Междо другото това го правя офицялно от февруарския ТЕС ми 9месеца,тъй че не бързай много нещата ще ти станат като му дойде времето :D
http://www.emozdrave.info/palace3.html
И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО--НАЙ-НАКРАЯ ЗАОБИЧАЙ СЕБЕ СИ :D
Заставам пред огледалото и си казвам--АЗ СЪМ ОСЛЕПИТЕЛНА,АЗ СЪМ СЪБЛАЗНИТЕЛНА ,АЗ СЪМ ИЗКЧЛЮЧИТЕЛНА..Казвам си Фани ОБИЧАМТЕ ОБЕЧАМ ТЕ ОБИЧАМ ТЕЕЕЕ.
Също си казвах --уу какъв корем ,надиплен като козунак,но въпреки това си го обичам или ууу какви дебели крачета и тях си обикам :D Почти всичко до тук съм прочела някъде и приложила,много от нещата не помня къде точно съм прочела:D[/quote]
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре Фиф, ТЕС с какво точно ти помага да отслабнеш? с намаляване на апетита или не? защото при мен дори да ми е намален апетита пак не отслабвам много...Лекар ми каза че надебеляването е от лиспата на единя яйчник,който ми е махнат от операция, и поради това се произвеждат свръх женски хормони от другия, и за това се трупат килограми...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Интересно ми е ако идеш при още два различни доктора и всеки си каже неговото виждане,какво ще стане тогава,след като се съберат три различни мнения да кажем? :roll:
Защо се замисляме кой какво ни е казал,а не търсим причините в себе си?Ако някой ни каже,че сме болни,а сме всъщност в чудесна форма и се чувстваме добре,започваме да си мислим сега,че сме болни,защото доктора ни е казал така или се вслушваме в себе си? :idea:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Никога не съм си задавала въпроса,как точно отслабвам с ТЕС :D Не мога да кажа,че много ми е намалял апетита :D Вярно е ,че доста намалих залъгалките--чипсове и ей такива глупости.Доста намалих и шоколода.Не казвам,че всички съм отписала веднъж и за винаги.Когато има повод за маса--едвам ме навиват :D Не спазвам никакви диети.Незнам може би защото приех,че Тес ми помага за негативните емоции за които работя и като цяло съм много по-уверена,спокойна,може би имам по-голямо доверие в себе си :D Ами явно почнах повече да се харесвам и обичам :D .В началото си се представях както искам да изглеждам,демек с плосък корем и без очички на панталоните :D .Меже би трябва да почнеш с някаква декларация,нещо от сорта--Въпреки ,че доктора ме уплаши,ядоса,стресира или както си го почувствала обяснението за яйчника.
Н.Ф.Изчиствам страха,ядъ,
Знам ли аз също много пъти трудно ги измислям милите декларации :D
Пробвай една по една емоциите си за по седмица пък то ще си покаже
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ето ви два полезни имейла, които ми изпрати една жена , която не бе регистрирана във форума, само го четеше. Вече е и пише.
От Еднорог -12.09.2012
Иване, снощи работих така с точките, както ми каза (Бележка - казах и да прилага техника, която раздвижва енергийната й система, като цяло. В тази техника винаги държиш една точка с пръстите на едната ръка, а с другата потупваш по останалите. Като напрваиш пълен кръг минаваш с първата ръка на следваща точка и с другата пак обикаляш останалите с потупване.), и прозрях следното:

Аз винаги съм имала нормално тегло, даже съм била и много кльощава. Но изведнъж преди повече от 10 години качих, примерно, десетина кила, станах към 60, т.е. все пак нормално тегло. НО, от няколко години на 2 пъти качих по доста килограми и ударих 70 кила, гадно. Миналата година, като открих ТЕС и започнах да работя, разбрах едната причина и свалих 5 кг, работих и с непоносимостта, която организмът ми беше развил към гладуването по Лидия Ковачева и си гладувах от време на време по 5-7 дни. НО, колкото и да гладувах и тесах и пр., повече не можах да сваля трайно. Усещах, че има и друга причина, но... И снощи, като започнах да обикалям така по точките, изведнъж ми просветна следното: ние със сестра ми сме много близки и много се обичаме. Тя напълня преди години и много, много страда. И аз от солидарност, явно, също качих, за да не страда тя толкова. И вярно, тя все се утешава, че не е само тя дебела. Пък и съм попила сигурно нейните убеждения покрай Гейбриел относно диетите и гладуванео, и това ме е спирало да гладувам качествено, защото той нали е против това много. Спирало ме е да отслабна и това, че тя не успява и само аз малко да сваля, тя много се дразни и страда.

И така, снощи си казах "разрешавам на тялото си да отслабне, въпреки, че много мои приятелки и сестра ми ще ми завиждат, ще се дразнят и ще пророкуват, че пак ще кача и пр.".
Както виждате този подход е довел до откриване на ПО.

Ето и следващия имейл. 17.11.2012
Килограмите - миналото лято, преди да чуя за ТЕС, 70 кг. Миналата зима работа с ТЕС - 65 кг. И това лято продължих с Лидия Ковачева и ТЕС и много ходене пеша по Пловдив /открих си моя "спорт" най-после/, също с твоя код много, и сега съм 58 кг /пращам ти и снимка за доказателство/. Едно от най-полезните неща, които разбрах от теб, е съчетанието на глад и ТЕС (Бележка - казах й, че при гладуването избиват много негативни емоции и те е добре да бъдат елеиминирани с ТЕС. И че всъщност гладуването помага да ги извадим наяве.).
Всичко тръгна на добре, когато открих, че част от килата са ми свързани със сестра ми - тесах го само веднъж, но доста, и другите работи много добре действаха след това. При сестра ми няма промяна с метода Гейбриел, той препоръчва и много витамини, Омега 3 и др., и аз и казвам, че организмът и ще стане ленив и ще спре да си извлича от храната. Хем бяхме заедно на семинара за начинаещи миналия октомври, но не си признава, че има ПО. Сега само дето се тревожа дали тази промяна ще е трайна, но ще го махна това, пък и тя плаче понякога, но... обичам я "строго" вътрешно в тези моменти, това съм измислила.

И друга хубава промяна - техниките започнаха да ме забавляват, правя ги, за да видя какво ще стане, а не да съм ги хванала за гушата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
teati
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2008 14:58
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло

Мнение от teati »

Здравейте!
Виждам, че отдавна никой не е писал по темата. Сега ще се върна да я изчета изцяло и се надявам да успея да формулирам моите "думички" :)
yvette
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2014 08:31

Re: Наднормено тегло

Мнение от yvette »

Здравейте! Най-накрая узрях за ТЕС и започнах прилагането му от вчера. Като основен физически проблем отчитам силно затлъстяване, което от 6 месеца боря с диета, спорт и психотерапия, но реших да включа и енергийни практики като ТЕС и Лечебния код, който почнах преди седмица и усетих ефекта му. Прочетох книгата на Иван (голямо благодарско, страхотно е написана!), вдъхнових се доста, но ще идвам тук да списвам как върви тесането, тъй като имам много психологическа работа да свърша. Надявам се повече хора да споделят тук, да обменяме идеи и резултати.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Re: Наднормено тегло

Мнение от Еднорог »

Разчиствах си един шкаф и си намерих листчета с декларации, когато работех за наднормено тегло. Някои съм си ги адаптирала от Лиз Бурбо за себе си, други съм ги взела от този форум, и най-вече съм тесала това, което съм усещала в тялото си /напр. гняв, натрупан в целулит, което ми беше много интересно и неочаквано/. Реших да ги споделя, защото явно са проработили при мен и е трайно – от 70 кг постепенно се освобождавах, сега съм към 54 кг. Но не беше много бързо, може би повече от две години, може би защото изобщо не вярвах, че ще стане през по-голямата част от времето, и колкото и да тесах невярата, пак си оставаше до някъде. Но, явно и с невяра може да стане, все пак.
С “Техника на конфликта“:
„Въпреки, че аз изобщо не вярвам, че мога да отслабна трайно и завинаги, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и вярвам, че мога да отслабна трайно и завинаги“.
„Въпреки, че не е възможно без диети /без гладуване по Лидия Ковачева/ да съм слаба завинаги, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и вярвам, че е възможно и без диети /без гладуване по Лидия Ковачева/, да съм слаба завинаги“.
С „Техника на избора“:
„Въпреки, че съм приела, че мога да отслабна САМО чрез гладуване и диети, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и избирам да си отслабна от само себе си /по естествен път, неусетно, с лекота…/“.
„Въпреки, че не вярвам, че мога бързо и неусетно да отслабна просто така, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си, и избирам да вярвам /да мога/ да отслабна просто ей така“.
Много и говорих на тялото си, докато тесах, че не е това начинът да ме предпазва от света и от хора, от които се чувствам засрашена и ме е "опаковало", но му и благодарих за това, че е вярвало, че така ми помага.
В Лиз Бурбо открих и друга причина, свързана с мен: напълнявах, защото не съм се чувствала достатъчно заземена. И тогава работех и за заземяване, с успех, който пак дойде доста бавно, има и още много какво да се желае.
Преди две години бях на една среща с Огнян Симеонов и много хора го питаха какви да са им декларациите за хранене, отслабване, здравословни навици и пр. Той каза много, и накрая каза на шега, че може да тесат и с декларацията „КАКВОТО и да ям, поддържам тегло от … кг“ /нещо такова/. Доста тесах и с тази декларация, сигурно и тя е помогнала, но все пак аз не ям „каквото и да е“, стремя се към балансиран и добър за МЕН начин на хранене. Правех си теста на Дона Идън да държа храни пред слънчевия сплит и така доста си коригирах храненето. Препоръчвам всякакви начини човек да пробва и открие кой е НЕГОВИЯТ начин на хранене, така в тялото настава мир и приоритетите вече не са да се бори с храни и неподходящи неща, а да се самовъзстановява /такива са ми и новите декларации, чета и Брус Липтън/.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Наднормено тегло

Мнение от ivangp »

Упоритост, постоянство, гъвкавост в подхода и много ежедневен ТЕС са ключовете за успеха. Вярата не е необходима.
Тя е резултат от успеха, а не обуславящ фактор.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор