Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

Статията на Др. Джерард Джуд виж тук - http://www.fixyourteeth.org/

За Сапуна виж тук - http://toothsoap.com/tooth-soap-shreds

За Моносодиевия Фосфат = MSP виж тук - http://toothsoap.com/tooth-soap-nutrient-products
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Warlock
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2012 01:53

Re: Кариеси

Мнение от Warlock »

Много ти благодаря Иване, но и двата линка за сапуна и фосфата не се отварят.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

При мен си се отварят. Пробвай с друг браузер или копирай и постави линка в нов прозорец.

За тези, които не знаят английски, а и за тези, които знаят но хи мързи да четат :)
ето протокола на Др Джуд за възстановяване на зъбите и лекуване на проблеми с венците:

1. Да се избягват кисели храни, като оцет, домати, туршии, ананас, кисели плодове, цитруси и т.н. Ако такива се ядат веднага след яденето им да се изплаква добре устата с чиста вода или мляко, за да се отмие от тях киселината.
Според Др. Джуд не бактериите и захарта, а киселината в храната разрушава зъбите.

2. Да се мият зъбите само със сапун и нищо друго. Всички пасти за зъби трябва да бъдат изхвърлени, тъй като те вредят на зъбите и им пречат да се реминализират.
Зъбите се реминерализират по естествен път от слюнката, стига в храната да има калциий и фосфор и зъбите да са чисти.

3. Да се приемат ежедневно 1000мг калции + 400 до 1000 IU витамин D.
Бележка от Иван: Най-добър източник на витамин D в България е Вигантол.

4. Да се приема ежедневно Моносодиев Фосфат (източник на фосфор).

5. Да се приема ежедневно Витамин С.
Най-добре е да се взема по следния начин: 4гр (една супена лъжица) аскорбинова киселина (чист витамин С)(има го в аптеките и е евтин) се разтваря в един пръст вода на дъното на чаша и се смесва с 1/2 супена лъжица сода за хляб. Изчаква се да спре да кипи, долива се вода за да се напълни чашата и се изпива.

6. Забравете за лъжата, че бактериите развалят зъбите. Ако това бе вярно, нямаше да се откриват скелети и черепи на стотици и милиони години с перфектно запазени зъби. Бактериите в почвата щяха да са ги разрушили напълно. Др. Джуд е правил опити с извадени зъби поставяйки ги в разтвор от захар и бактерии и зъбите са останали непокътнати. Поставени в разтвор от плодови киселини те са били разрушени.

7. Забравете за лъжата, че захарта разрушава зъбите.

8. Избягвайте всички продукти съдържащи флуор. Особено флуорирана вода. Флуорът разрушава зъбите, неутрализира храносмилателните ензими и причинява 113 болести.

9. Яжте богата на калции и фосфор храна - мляко и млечни продукти, яйца, месо, ядки. По възможност да са сурови.

10. Излагайте колкото можете повече гола кожа на слънце поне 30 минути на ден през топлите дни от годината за производство на естествен витамин D.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Re: Кариеси

Мнение от Sylvia »

Но нали високото ниво на захар в кръвта предизвиква извличане на калция от костите и зъбите , затова захарта косвено "разрушава " зъбите?( това беше според Р.Нагел )
Освен това в природата също има киселини, има също така повече плодове отколкото зеленчуци, а повечето от дивите плодове са кисели, сладки а тези плодове, които са претърпели селекция от човека.. Преди години беше разпространен митът да се яде ябълка след хранене за почистване на зъбите, сега се оказва, че и този мит е разрушен ..
Аз мия зъбите на децата с паста без флуор , но сега май и нея ще махна ...някакъв аналог на този сапун за зъби в България може ли да се намери ?
Двата линка за сапуна и фосфата не ми се отварят и на мен за съжаление, опитах и с копиране , но показва някаква грешка .
От доста време чета за кариесите - алтернативни третирания и прочие, давам на децата студенопресовано рибено масло ( което те мразят до смърт ! ), което купувам от UK и струва почти 100 лв., не разрешавам почти нищо сладко , тестото също ограничавам, мия им зъбите с тампон с кислородна вода след измиване с пастата без флуор, почти всички боклуци са забранени за ядене и въприке това ...на сина ми предните зъбчета имат черни дупчици ...:(
Направо ме боли сърцето като го гледам ...
А в същото това време на приятелките ми децата ядат какво ли не по всяко време, след това си спят спокойно , никой не трепери толкова за здравето на зълите на децата си и ... те са здрави !
Понякога си мисля , че колкото повече се вглеждам в проблема и в страха такъв да не се появи и колкото по-нещастни правя децата си от ограниченията , които им налагам , толкова по-бързо проблемът идва към нас ...
Вит. С е киселина, неутрализирана със сода вече не е такава , тогава какво всъщност приемаме след тази неутрализация ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

На техническите въпроси, свързани с химия, няма да мога да отговоря.
Само споделих какво е написал др. Джъд.
За сапуна - всеки сапун от осапунени естествени масла би трябвало да става. Виж в здравословните магазини, какво се предлага. Проблемът при такъв сапун може да е вкуса.
За емоционалните проблеми си права. Емоциите, тревогите, притесненията, страха, вкопчването в нещо вредят на здравето. За тях си има ТЕС и други техники. Прилагай ги.

Освен това, зъбите са само част от цялото. И генетичните предразположения имат значение. Едно дете може да яде всякакви боклуци и да има здрави зъби, но болни синуси, например. Друго ще има кофти зъби, но здрави синуси.

Дъщеря ми също е хранена здравословно. Мие си зъбите със сапун и пак има кофти зъби. Но пък боледува изключително рядко в сравнение с другите деца, които познавам. И аз и майка й имаме проблемни зъби, в смисъл, че им е нарушен емайла, но нито мен лично ме болят, нито ходя на зъболекар по-често от веднъж на 4-5 години. Така че всичко е относително. Правим най-доброто на което сме способни в даден момент и осъзнавайки, че правим най-доброто спираме да го мислим, предъвкваме и да се виним, че може би не сме направили най-доброто.
Във всяка несполука се крие зародиш на следващ урок и възможност за успех.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Re: Кариеси

Мнение от veronika_l »

Здравейте,
детенцето ми, което е на 1и 8мес. му се появих кариеси на предните зъби и специалистите и аз не знам със сигурност защо, но аз започванх малко по малко някакво лечение, днес случайно попаднах на тази статия и мсиля да пробвам и с ТЕС, едно време често практикувах за себе си, но съм забравила доста неща. Като му правя на него тес на него ли му потупвам по определените точки и в същото време повтарям някаква мисъл, ще помогнете ли с утвърждението (идеи)

Ето и мои, кажете подходящи ли са:
Въпреки че имам кариеси, аз съм здраво и щастливо дете и ги премахвам веднага. ( тук нещо ми е странно, защото кариеса по скоро може да се изслекува, не знам как да формулирам)
Въпреки че имам кариеси, аз съм щастлив и те се самолекуват бързо и неусетно.
Въпреки че имам в момента проблем със зъбите, аз ги обичам и те се самоизграждат (самолекуват) сега.

Иначе съм взела мерки с храна, давам рибено масло, хомеопатия, рейки правя, майчина хипноза и дано, дано , дано моят принц се оправи, аз вярвам, много, много вярвам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

Добри са ти декларациите като за начало. Използвай декларации които ти идват спонтанно. Няма идеални декларации за даден проблем.
Можеш да му правиш прокси - http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=190
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Re: Кариеси

Мнение от veronika_l »

Въпроса е до колко е хубаво да му казвам, че има кариеси, той няма представа и като му кажа, че има здрави зъби той ми ги сочи и започва да трака с тях, аз затова се чудя дали е добре така формулирано, нали децата приемат, на тази възраст, всичко буквално.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

След като има кариеси, ти му казваш истината. Не му внушаваш нещо невярно. А както се казва: "Истината ще те направи свободен."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Re: Кариеси

Мнение от veronika_l »

По скороо той не знае що е то кариес, иначе му казвам, че има здрави зъби, които се самолекуват бързо и когато му правя майчина хипноза му казвам, че има кариеси, които вземам и изхвърлям, днес пробвах и проксито, не знам дали на него му повлия нещо, но аз доста ожаднях.
Ще пробвам утре и на него да правя Тес, ще видим как ще реагира.
Благодаря за бързите отговори.
Публикувай отговор