Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Всъщност зърнените съм ги намалила до минимум вече , за плодовете четох из форумите на Рамиел Нагел , разни родители споделяха , че дават по малко плодове , а той препоръчваше почти никакви .
ivangp написа :
Ограничаване на плодовете до един на ден и то само несладки плодове, като зелени ябълки, круши, киви
Но се чудя децата как да ги лишавам , понеже търсят филии , на месото му се мръщят :( , но киселото мляко поне го обожават .
Така е , наистина ножът трябва да стигне до кокала .. макар , че около мен никой не приема толкова " драматично " това , че губим зъбите си , просто част от филма . Сега са зъбите , но щом част от тялото ни се разпада , колкото и здраво да е останалото , значи , поне според мен , нещо не е наред , и преди да се разпадне друго , което пък няма да има как да пломбирам , мисля , че е време нещо да се промени .[/quote]
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Случайно попаднах в един форум за честотни генератори по Хулда Кларк и чета, че с атакуване на определена честота, на която са вирусите или бактериите на кариесите и парадонтозата, хората са доволни, ето какво са писали:
"Не мога да не отбележа факта за възстановяване на кътния ми зъб, който зъболекаря беше отписал като безнадежден. Яд ме е, че преди да се подложа на терапия по предложение на доста добри специалисти в реномирана клиника в София, извадих два зъба с цел имплантиране на нови/ за сведение един добър имплант струва около 2000лева/. Не ме е яд за парите, а сега разбирам, че съм могъл да спася и тях! За съжаление някои неща разбираме тогава, когато е станало безнадежно късно!".
http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=22&t=89
http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=22&t=98
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Интересно е това устройство , но май пак трудно да се осигури , понеже устройството на БГ изобретател само " диагностицира " честотите . Ще разровя за повече инфо определено !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Устройството го има в БГ, струва към 140лв. Пиши в Гугъл - Запер - и ще го намериш.
Аз лично съм скептик по отношение на заперите. Но не пречи да пробваш щом имаш желание и финансово можеш да си го позволиш.
Последно промяна от ivangp на 16 Фев 2013 09:48, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Попрочетох това онова , мненията май са противоречиви за този уред . Зачетох и малко от книгата на Хулда Кларк за рака и реших , че засега май е по-добре да не се разпилявам с различни " методи " , понеже стигам до противоречия , особено по отношение на хранителните режими - ако ям храна , която е добра за зъбите , излиза , според някои , че ще съм по-предразположена към рак :roll: . Май засега не намирам диета , която да е пълноценна за целия организъм :?
Благодаря за инфото за запера все пак !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така е, от много четене човек се обърква, защото има привърженици на противоположни диети и методи. Затова трябва да се мисли критично и самостоятелно и да се пробва. Без проба и грешка няма намиране на правилното за теб нещо.

Няма как диета да лекува зъбите ти и да води към рак, според мен.
Тялото е едно цяло. Това, което истински лекува една негова част, лекува и цялото тяло поне според моята логика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Тялото е едно цяло. Това, което истински лекува една негова част, лекува и цялото тяло поне според моята логика.
Ами всъщност съм чела и гледала случаи ( ако са достоверни де , щото с всичко може да се спекулира ) , които лекуват рак и други тежки болести с диети НЕсъдържащи мляко и млечни продукти , и месо , т.е. повечето привърженици на една или друга диета набеждават месото и млечните белтъци за причинители на интоксикациите на организма , които водят и до тежки болести . Пък тук , при кариесите е обратно . Аз лично за себе си не мисля , че самото месо е " вредно " , но от друга страна днес месото се " отглежда " с помощта на вещества , които не мисля , че са безопасни после за консумация ... Работила съм в голяма ферма и знам , че животното още от раждането си почва да се третира , тъй като ако не се , в тази изкуствена за него среда то просто трудно оцелява .
И като лъч надежда в нещо скапаните ми и отчаяни напоследък дни , току-що ми пристигна рибеното масло , обогатено с х-фактор :D :D :D
Ще пиша за отзиви след някоя седмица , дъщеря ми има едни малки дипигментирани петънца на предните зъби , да видим дали ще се повлияят някак !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така е. В същия момент има хора, койо пишат, че лекуват рак с диета от сурово месо и мляко в днешни дни. Трети пък го лекуват с медитация, прошка и т.н. Но при всички тях аз поне не съм чел докато се лекува рак да се разваляр зъби или да страда нещо друго. От моя опит преминаването към гладуване и веганизъм (хранене без животински продукти) води до освобождаване на много подтиснати емоци и може там да се крие причината за лечението на рака. Но в дългосрочен план чисто веганската диета води до непълноценно хранене от което се развиват различни заболявания. Гладуването в дългосрочен план води до смърт, макар че в краткосрочен лекува.:)
В краткосрочен план дадено заболяване може да се излекува с такива диети, но защо и как не е много ясно. Има хора, които въпреки, че се хранят по този начин (веганство) не се излекуват от рак например.
А що се отнася до храната, била тя животинска или растителна, в днешни дни чиста храна е трудно, но не невъзможно да се намери. Това се отнася както за месото и млякото, така и за плодове, зеленчуци, зърнени, бобови и т.н.
Последно промяна от ivangp на 06 Юни 2013 15:26, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Имате ли някой резултат от месно-млечната диета ? И пие ли някой сурово мляко ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нямам резултат, тъй като не можах да ги убедя да я спазват. В крайна сметка вдигнах ръце и се съгласих на пломба на едното зъбче, а скоро и на още едно.

Интересното е, че се свързах с българина, който е излекувал кариесите на детето си. Той сподели, че много хора са опитвали да си оправят зъбите само с диета и не са успели и че според него имало много фактори за лечението на зъбите, като някои от тях били стреса, средата и емоциите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

И при мен това е доста трудно - абсолютното спазване на безвъглехидратна диета , с минимум плодове . Гледам поне мляко да пият редовно , но на малкия ми син загледах една малка точка между предните зъби , която ме обезпокои и амбицира да преразгледам пак спазването на диета . Проблем при мен е и това , че когато са болни ги гледат бабите и дядовците , а те по-трудно и от децата се убеждават да не дават определени неща , а и в градините храната е ...
Но е интересен факта , който е споделил Людмил ( ако за него става въпрос ) , че само с диета не са успели хората - т.е. нужна е и смяна на средата изобщо ( неговото семейство живее на село мисля ) . Затова и аз се замислям понякога дали да продължа да ограничавам толкова стриктно децата , т.е. дали негативната емоция от ограничението не доминира над ползата от диетата ..
Моя позната и децата й живеят в Лондон ( българи са ) , ядат доста по-изкуствена храна , а и обожават сладкото и тя рядко лишава децата и себе си , а зъбите им са здрави . На дъщеря ми ( на 5 и половина ) също са наред засега и вече ще падат , но малкия ..
Gal
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Ное 2013 16:29

Re: Кариеси

Мнение от Gal »

Здравей, Иване!
Имам нужда от помощ. Дъщеря ми (на 4,5 години) има много кариеси от лятото насам. Образуваха се много бързо и са почти на всичките и зъбки. Правя й ТЕС директно върху нея - потупвам й точките и говоря от нейно име (защото тя не иска да го прави). Правя следното, но не знам дали е правилно - говоря ту от първо, ту от трето лице. Как е по-правилно? И използвам следното утвърждение: Въпреки, че са ми развалени зъбките и ме болят, аз съм добро дете. ОК ли е така?
Следващ въпрос - колко пъти на ден трябва да се прави? Аз малко несериозно подходих (1 път на ден, че даже и през ден) и положението от есента досега доста се влоши и започвам да се замислям да я водя да й ги правят (мисля да звънна в МанияДенти да я видят там). Този уикенд тесвахме по 5 пъти на ден, но през седмицата ще ми е трудно по повече от 2-3 пъти. Заради моето непостоянство започнах да се отчайвам... а в есента май имаше напредък - кафявата пигментация на единия от последните и зъби беше започнала да изсветлчва и посивява, но вчера забелязах, че пак е кафява дъвкателната част и даже вдлъбната като кариес.
Предварително благодаря
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кариеси

Мнение от ivangp »

Gal, няма правилен и неправилен начин. Пробваш и което проработи. Но преди всичко изчисти себе си от емоциите свързани с проблема - яд , безсилие, отчаяние и т.н.

Колкото повече ТЕсаш и по-често, толкова по-добре. Всеки има време за ТЕС. Не всеки избира да използва времето, което има, за ТЕС.

Децата често отразяват чрез проблемите и болестите си, отношенията между родителите или проблеми в семейството, или личности проблеми в отношенията си с родители, приятели, деца в детската градина, среда и т.н.

Има варианти за работа с проблемите на други хора без те да е нужно да ги вербализират, но не мога да ти обясня как става с писане. Много е дълго и иска практика.

Засега това което можеш да правиш е да разчиташ на интуицията си и да ТЕСаш всяка идея, която ти дойде наум.

Също така можеш да заведеш детето на зъболекар, да му оправят зъбите. (каквото и да значи това - оправят).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Gal
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Ное 2013 16:29

Re: Кариеси

Мнение от Gal »

Иване, благодаря ти за бързия отговор :) Голямото ТЕС-ане започва сега!
Аватар
Warlock
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Окт 2012 01:53

Re: Кариеси

Мнение от Warlock »

Иване този линк не се отваря вече - http://gerardjudd.com/goodteeth.htm да имаш друг?
Другото което исках да питам за сапуна за зъби и този Моносодиев Фосфат. Може ли конкретен линк към двата продукта, че нсе ориентирах в техния сайт. Благодаря ти предварително!
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Публикувай отговор