Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Силвия, мисля, че не се е изместила темата , ами си идва на мястото. Това все пак не е сайт за здравословно хранене и алтернативни методи в този смисъл, а сайт за ЕМОЦИОНАЛНА СВОБОДА, т.е. за първопричината на ЗДРАВЕТО. За мен от една страна е работата и помиряването с емоциите ни и раждането на новия ни човек в нас /и новото ни здраве като следствие от това/. От друга страна са ВСИЧКИ други методи /медицина, зъболекари, хомеопатия, билки, ММС, кефири, дори и "специалното" хранене, и т.н./, които използваме вместо първото, и без които изцяло може, ако решим и изчакаме резултатите от работата си.

А храненето до голяма степен е и социален феномен, който ни свързва със семейството и народа ни, с цялата земя по определен начин. Пържената мекица може и да е вредна, но може и да ти е един от най-хубавите спомени как баба ти ти пържи и ти и братовчедите ти тропате с вилиците по масата от нетърпение. Т.е. това е пряко обяснение в любов от баба ти по нейния си начин, т.е. енергия, влезнала в теб, която си те грее цял живот. Ако “типично бг мислене” изобщо съществува, то за него има и други важни неща, освен правила, които Западът приема. Но щом детето на приятелката ти веднага е променило храненето си в Щатите, пак говори, че това възпитание в правила и определено хранене е много крехка работа, ако не си убеден вътрешно /както сме ние, които сме препатили, но едно дете?/. Между другото родителите ми имаха семейни приятели шведи, които идваха всяко лято и се скъсваха да ядат българска храна и много бяха щастливи от нея и все искаха още, кажи-речи всичките ни снимки с тях са на маса :D . Т.е. енергетиката също е много, много важна за храната, също кой я произвежда и приготвя, от коя държава е, но това съвсем би изместило темата.

Четох преди време, мисля че в книгата на Ян ван Хелсинг за новите деца, интересни за мен разсъждения на тема хранене. Че коалата се е ограничила до ядене на само един вид листа и е на изчезване, а хлебарката яде всичко /и човека май?/ и е превзела целия свят. И че дори хранени по ужасен американски начин, децата на новото време се адаптират, защото храната е вторична /т.е. в система с много силна енергетика, както е едно ново дете, ако се вкарат неща като чипс и хамбургер, то те приемат енергетиката на детето, а не на детето да спада енергетиката от хамбургера/.

Определено смятам, че за венци и зъби работата с емоциите е много, много и пак много по-важна. Когато прави човек както трябва техники за освобождаване от гняв, яд, ярост, имаш чувството, че ще си счупиш зъбите от стискане, и после дни наред имаш ужасно напрежение във венците, докато излезне. В моето семейство само аз съм правила това, но се повлияха и децата ми, косвено и тяхното хранене и вече не се разправяме кое вредно и кое полезно, изобщо, разправяме се много малко за всичко. Ползата от определения начин на хранене се оказа по-малка от вредата, че съм имала крайности в мисленето относно храненето и много други неща. Мислех, че ще си счупя зъбите от стискане и спазми, породени от крайно мислене, Иван знае, защото му пишех относно ББ.

Ето обобщени по някакъв начин тези разнопосочни мисли: любовта в душата, високата емоционалната „интелигентност”, спокойствието с времето създават висока енергетика в човека, тя формира висок имунитет, от който и здравите зъби са пряко следствие. Всичко, което пречи на тази висока енергетика /крайности, фиксации, за всеки е различно/, е хубаво да се преразгледа. Според моя опит храненето трябва да е в съзвучие с вътрешното усещане за тези процеси, да е съзвучно и с вкуса на човек, а не да се мисли, че е най-важното и единственото. Началото на книгата на Дона Идън много ми харесва, как се е прочистила изцяло и после е получила шок, като се е върнала в Щатите, но явно като енергетиката и вече е била силна, се е справила и пак си е така добре, дори и в Щатите. Това изцяло, изцяло съвпада с моя опит.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, накратко - възможно е. Всичко е възможно. Това обаче не го прави задължително вярно.
:wink:

Еднорог, според мен ти не разбираш за какво говоря и вадиш неща от контекста. Т.е. правиш нещо като анализ на литературно произведение. Какво е искал да каже автора.

Аз не съм против авторитетите. не можем да избягаме от тях. Всеки в някакво отношение е авторитет за някой друг.
Аз съм за това да не се доверяваме сляпо на авторитетите и да бъдем критични към всяко мнение, независимо от кого идва.
Особено към тези, които от позицията си на утвърдени авторитети твърдят, че нещо е невъзможно или, че е възможно само по един единствен начин.
(Тук влагам и лек намек за нивата на енергетика, като единствено обяснение и решение на нещата.):)

Полседното не се забелязва в 99% от населението (моя статистика).

Аз се съгласявам с почините на жена ми по отношение на отглеждането на детето в около 80% от случаите. Както виждаш това е над 50%. Правя го не защото съм убеден по някакъв начин от нея, че това, което прави е правилно в момента, а за да има мир в семейството. А и смятам, че личният опит ще я убеди в правотата или неправотата на собствените й действия много по-добре от моите думи и логика.

Както вече казах, явно си го пропуснала, готов съм да изслушам всеки, който има идея как да излекувам зъбите или каквото и да е друго на детото или на който и да е друг човек, без да се премахват части от тялото му.

Засега никой зъболекар не ми е предложил такава алтернатива. Затова на този етап съм против изслушването на зъболекари.

Ти не знаеш какво ще стане с детето ми когато тръгне на училище и дали изобщо ще тръгне на училище, дали ще му давам пари и т.н.
Какво ще направя тогава ще реша, ако дойде такъв момент.

Нищо не е абсолютно забранено на детето ми, нито на майка му. Аз не живя като аскет и смятам, че и те не е добре да живеят така.
Всичко е временно и е в определени граници.
Прекалено крайно поглеждаш на нещата. Или по-скоро прекалено много крайности виждаш в постовете ми, без те да са там.

Признавам правото на избора за това как да живее на всеки, включително на детето си. Но докато то има достатъчно опит и информация да направи собствен избор аз ще се грижа за него, по моя си начин. Стига да ми позволи майка му.

Аз и сега му давам избор - или ще ядеш еди какво си или пак ще те боли зъбчето и ще трябва да ти го пробият. Т.е. показвам й какви ще са последствията от нейните действия.

Ако обаче в един момент зъбът й се разпада, боли я и храната, ММСа, ТЕСа и т.н. не са помогнали ще ида да й го пломбират или да го извадят. Но ще го направя само в краен случай. Преди това възнамерявам да пробвам всички алтернативи, които открия.

А що се отнася за материалистичния и нематериалистичния подход - никой от тях не е по-важен, по-силен или нещо по от другия. И двата са важни и двата е добре да се използват защото те се допълват.
Единство на противоположностите.

Залитането само към духовното според мен е с последствия подобни на тези от залитането към материалното.


:wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Иван наистина се аргументира много добре във всеки свой пост !
Еднорог , мисля , че малко сте противоречива в разсъжденията си , звучите сякаш все още се ориентирате в себе си и в избора си на едно или друго нещо ( не че повечето от нас не сме в същото положение де :D ) .
И съвсем не казвам , че традиционната БГ кухня е лоша и нездравословна( това в отговор на : " Между другото родителите ми имаха семейни приятели шведи, които идваха всяко лято и се скъсваха да ядат българска храна и много бяха щастливи от нея и все искаха още " ) , но това което по мои наблюдения РЕДОВНО ядат доста ( не се наемам да изразявам в проценти ) от БГ деца е просто БОКЛУК ! Добре съм запозната , смея да кажа , с това , което се слага в промишлено произведената храна , понеже работата ми е свързана с производството на храни , и наистина колкото и да се отрича , просто химията ни трови . Може би , ако се балансираме емоционално бихме могли да се справяме с отровите до степен да не ни действат пагубно , но има ли някой да е постоянно емоционално балансиран ?
И в никакъв случай не съм ЗА да се забранява на децата да опитват от неистинските храни , но пък и не сам ЗА да ги ядат постоянно , редовно и в количества , които заместват основните им нужди от други вещества , поне докато
....докато те имат достатъчно опит и информация да направят собствен избор "
pantera
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Май 2011 16:19

Мнение от pantera »

..."енергетиката също е много, много важна за храната, също кой я произвежда и приготвя, от коя държава е"...
Това не съвпада ли с теорията на Анастасия?...
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Наистина, търсенията са ми били хаотични и навсякъде, толкова исках да се оправя... Преди години прочетох нещо в Тантра, което ми се стори гениално: че всичко "хубаво" е резултат на "негативност", т.е. физическото здраве е резултат на липса на болести, а душевното здраве е резултат на чистота и осбовождение от отрицателни убеждения и емоции. Това ми беше "пътеводната светлина" :D в хаотичните търсения и снощи разбрах, че ТЕС + глад съчетават всичко това и за това така добре ми действат двете. Съвсем забравих горещо да препоръчам към другите неща, които правите за венци и зъби, и глад по Лидия Ковачева - при мен се "отвориха" явно някакви канали за изчистване и като се случи да гладувам, ми излизат много "горчиви" работи /слюнки+нещо като "вълни" на талази/ от венците, понякога е доста неприятен този горчив вкус, не е облагане, ами точно горчиво, но пък "отвътре" венците са ми все по-спокойни и добре. Кървене вече практически нямам. Това става същото с ММС при моя съученичка, тя пие и се жабури, отдавна спря ТЕС, няма и тя кървене и при нея също резултатите са добри. Явно, според "залитането" :D си, всеки си избира негов си подход и това е и смисълът на споделянето на опит тук.

А този мой подход на "негативност" и освобождаване явно работи и сам, като се стартира веднъж. На мен любимата ми настройка е била " ....и се освобождавам от ... сега". И така, освобождавам се, вече без да правя почти нищо за това, само кода на Иван чат-пат. Резултатите са такива, че края на света го прекарах в обикаляне по магазини и купуване на нови дрехи, защото спонтанно отслабвам като резултат от тази настройка и ми падаха дънките. И то, много интересно, като ме видят приятели и хора, които ме познават, не казват, че съм отслабнала, ами "изглеждаш някак... освободена" :D .

Това е моят опит, оказаха се нещата доста прости и лесни, но се искаше голямо търсене и скитане. :D

Поздрави на всички!
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

За зъбния камък.
Снощи спонтанно ми се случи почиствайки зъбите си, да се съсредоточа, мислено, върху моя си зъбен камък. Малко е и на едно определено място. Настъпи изблик на емоции и избълване на поредица от натрупани обиди по мой адрес, авто обиди и мои интерпретации на външни упреци. Без техники, просто изживях всичко едно след друго много интензивно и...се изчистих! После пак си помислих "зъбен камък" и се появи друг аспект. Излях и него. Пак проверих- нищо, нищо, нищо! Сега сутринта, като си помисля "зъбен камък" се разтапям в щастлива усмивка. Извод, за мен- зъбен камък е равносилно на несдъвкана и задържана обиденост свързана с ниска самооценка.
Голям кеф с тези нови енергии, толкова бързо почва да става чистенето!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, прекрасно е че ти се получават така лесно нещата, но в последно време забелязвам една, според мен, нездрава тенденция да се обяснява всичко с "новите енергии".

Ако новите енергии бяха причината за това нещата да стават по-лесно и бързо, то за всички щеше да е така. Ама не е. За много хора дори е обратното. Все по-трудно постигат целите си, все повече проблеми имат в живота си и т.н.
Та според мен причината нещата да ти се получават по-скоро не е извън теб -в новите енергии, а е в теб - в това, че дълго време си работила с енергии, със себе си, с техники и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp, ако трябва да съм съвсем подробна- да. Доста работа с техниките и постепенно отпушване, което доведе до все по- пълното задействане на потенциала ми, част от което е и обмена на енергия с "външния свят". За това все по- лесно ми се получава и моето чистене и контакта с хора далеч от мен и напълно непознати. За това и смея да кажа, за новите енергии, защото наистина се усещат, нещо като бонус за упоритата ми работа със себе си. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

:)
Последно промяна от гената на 27 Дек 2012 07:54, променено общо 1 път.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Като цяло идеята, че зъбите се разваляли от сладко, скорбяла и лоша поддръжка е мит.

Д-р Уестън Прайс, лекар и зъболекар, обиколил голяма част от света и изследвал зъбите на различни изолирани общности. Живял е в планински селища в Швейцария, сред ескимосите, индианците, австралийските аборигени, различни африкански племена, в Перу и къде ли не още. Той направил най-обширното и пълно географско изследване на зъбното здраве на различни нации по земята. Авторът намира общности, където кариесът е непознат и хората си отиват на преклонна възраст, с всички зъби, без нито един развален. Сред тези нации открива и тайната на здравите зъби. Както се досещате, тя не е под формата на маркова дъвка, а се нарича пълноценно хранене и омега комплекс.
http://zdrave-bg.eu/%D0%BA%D0%B0%D1%80% ... 0%B5%D1%81
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink:
Последно промяна от Alisa на 22 Яну 2013 15:26, променено общо 1 път.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
eulayla
Мнения: 0
Регистриран на: 14 Яну 2013 10:38

Мнение от eulayla »

Привет от една нова форумка, ето я и моята история:

темата за зъбите при мен е гореща от известно време. Зъбите ми бяха много криви и носих брекети 2 години. Свалихме ги Декември и се появиха много неприятни кафяви петна по предначата част на зъбите. Ортодонтката ми каза, че това е деминерализация и може да се излекува с Йонофореза, което е вкарване на Флуорид във венците и понеже хич не съм привърженик на Ф, защото знам, че калцифицира епифизната жлеза (3тото око) и се използва умишлено в храни, пасти за зъби, питейна вода и къде ли не, се направих на ударена и отлагах тези процедури няколко месеца. Преди няколко дни отидох при 'много добър зъбен естет' да видим има ли алтернатива на лечение. Той ми съобщи, че вече са станали на кариеси и единствената опция е махане на кариесите и поставяне на пластмасови пломби, което ме потресе по много причини, една от които е че ще ми струва повече от 3000лв - 20 зъба по 120лв всеки, а и защото това ми звучи като пълно разбиване на зъбите ми, а съм на 23. + трябва да се сменят на всеки 8 години и не е сугирно дали пак няма да станат кариеси, ако не ги мия по 20мин на ден.. И така, поразрових се за добри неинвазивни алтернативи и ето ме тук :) С ТЕС съм запозната от години, но не го практикувам. А ето и какво намерих днес относно зъбите и емоционалните причини за проблеми с тях в книга на Лиз Бурбо на име 'Твоето тяло казва Обичай се' (препоръчвам я горещо): Тйъ като зъбите служат за сдъвкване на храната, те имат връзка със 'сдъвкването' на нови идеи или обстоятелства, за да бъдат те по-добре възприети. Човек, който има зъбобол, често се затруднява да се реши, понеже не може правилно да прецени ситуациите. Зъбите служат също и за хапане. Проблем със зъбите може да означава освен това, че човекът се чувства безпомощен и неспособен да хапе в живота, за да се защитава. Резултатът от дългогодишните изследвания на г-жа Мишел Кафен зъболекар-хирург от Франция е следния: 8те зъба в горната дясна страна имат връзка с желанието да се покаже това, което човекът иска във външния свят; проблем с един от тези зъби изразява трудност да се намери своето място във външния свят. 8те зъба в горната лява част имат връзка с желанието да се покаже това, което даден човек носи в себе си; проблем с някой от тези зъби изразява следователно трудност да осъществиш желанието си да бъдеш. 8те зъба в долната дясна страна имат връзка с конкретизирането на нещо, например работата; проблем с някой от тях изразява трудност да изградиш живота си конкретно. 8те зъба в долната лява страна имат връзка с конкретизирането на чувствителността на човека, на всичко, което носи в себе си; проблем с някой от тези зъби изразява чувство за липса на обич и непризнание в семейната среда. Неравните зъби също са във връзка с горепосочените послания. За повече подробности относно всеки зъб, ти препоръчвчавам да прочетеш книгата на г-жа Кафен' Обаче книгата е на френски Quand les dents se mettent a parler - Michele Caffin, дано я има преведена.
И така, в моя случай, имам по няколко във всеки сектор и съм склонна да се съглася, че изпитвам трудности във всяка от изредените сфери. Доста съм рефлективна и имам представа къде са ми проблемите, сега остава да ги изТЕСам до дупка или по-скоро до липса на зъбни дупки :Д Започнах с Въпреки че имам кафяви дупки в зъбите и се натъжавам от това, аз се приемам изцяло и напълно такава, каквато съм, НО ми се струва, че с това утвърждение, ще отработя само тъгата, а няма да заложа излекуването им, още повече с новите вероятни причини, които открих. Та се чудя за формулировките, моля за малко насоки, пък после ще ви разказвам резултати :) Поздрави :Р
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

В добра посока си тръгнала, според мен. Това, че имаш кафяви дупки в зъбите как те кара да се чувстваш? - напиши всички емоции, които изпитваш по отношение на това и ги изчисти до 0. Точно тези емоции понякога блокират процеса на изцеление (поне така знам аз :) )

Аз самия не вярвам на подобни справочници от типа на "Ако те боли еди кой си зъб, значи имаш еди-какъв си емоционален проблем" и т.н.
По-скоро всяка болест е отражение на строго индивидуален проблем на всеки 1 човек. Например ако аз и Х имаме късогледство, това не значи, че аз и Х имаме еднакви емоционални проблеми. Просто моето тяло е решило, че чрез късогледството най-добре ще ми сигнализира и ще дефинира някакъв мой емоционален проблем, защото спрямо моето строго индивидуално светоусещане късогледството е най-точната символична репрезентация на въпросния проблем.
Поне аз така си мисля. :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Емоционално аз бих търсил в посока, какво не мога да приема в себе си.
Т.е. не мога да сдъвча, да смеля, да захапя за да се защитя.
С какво се саморазрушавам емоционално.

Освен това бих обърнал внимание на храната си. Справка -Гугъл - Уестън Прайс.
Прочети цялата тема тук!
На първо място бих премахнал всяка глутеносъдържаща храна.
И зърнените по принцип. (Може да се хапва бял ориз от време на време.)
И бих визуализирал здрави зъби ежедневно, поне по 3 пъти на ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Мисля си , че да се откажем напълно от зърнените храни е прекалено . Все пак прадедите ни са разчитали изключително на хляба :D ! Че бялото брашно , както и всички преработени , рафинирани и прочие храни НЕ са добри , с това съм съгласна , но да се отречем тотално от основните въглехидратни източници , според мен е пресилено . Уестън Прайс е установил , че племената със здрави зъби са яли местна ( не само животинска обаче ) , но почти НЕпреработена храна , т.е. според мен е важно храната ни да е във възможно най-натурален вид , понеже така се запазват максимално биологично активните й фактори , но какъв ще е съставът на храната вече зависи от това кой къде живее. Ескимосите ясно , че няма да ядат жито , но тук , където то расте , защо да го отричаме ? Тревопасните се хранят най-вече със зърно , пък досега никога не съм видяла коза или овца , или крава и кон с кариес ! А и храненето на деца изключително с животинска храна мисля , че също не е съвсем добре , все пак колкото и незаменима , тя е изключително белтъчна храна ( и с мазнини също ) , а белтъкът се усвоява дотолкова , доколкото е нужен за " подмяна " на организма и за растеж , но онова , което е излишно от него не се натрупва и се изхвърля , т.е. организмът ни само ще се труди да го обработва и отделя . Така се натоварват и бъбреците , което не е добре за тях . Мисля , че онова което трябва да се избягва , ако искаме зъбите ни да са здрави , е всичко онова , което хранителната индустрия ( само привидно " хранителна " май ! ) предлага на пазара ПРЕРАБОТЕНО . За съжаление почти 80 , че и повече процента от храната в магазините е такава , което значи , че хората в града са " обречени " да ядат боклуци ! Освен всичко дори това , което е в натурален вид е получено по НЕнатурален начин , понеже животните се гледат затворени , или пък се форсират да растат бързо или ... други неща . Та да не изпадаме в крайности ! Дали ще ядем месо от пиле , което се е излюпило преди по-малко от месец и половина или ще ядем баничка .. май еднакво ни вреди . Но всеки си има право на мнение !
Аз за месец и половина изядох доста домашно масло , но все пак не са ми се излекували и реминерализирали зъбите .. Тесам яко , но с визуализациите не се справям .. винаги , когато реша да си представя здрав зъб , вътрешния ми " дявол " сякаш избутва образа и по-ясно си представям развален , затова реших да спра , че да не стане по-лошо . Мисля си , че онова , което не мога да преглътна и сдъвча е фактът , че живея ( само събота и неделя сега ) с роднините на моя мъж , които чувстват , че е задължително да се месят в живота ни по всяко време . Не с лошо намерение , но все пак ... ( " Пътят към ада е постлан с добри намерения " , нали ? ) . Тъй като са си в тяхната къща , а аз засега не мога да си позволя собствено жилище ( през седмицата сме при моите роднини ) , не мога да ги изгоня и да им кажа да не се месят , но ужасно ме дразнят ! Наистина бих ги захапала , ако можех ! Пък понякога чувствам вина към себе си , че съм егоистка и затова не ги търпя ... :cry:
Някой ползва ли от лененото масло на Барлийнс ? Понеже само това намирам и уж е съвсем натурално , рибено от треска има само на капсули и съм сигурна , че е синтетично (поне малко )
Публикувай отговор