Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Sylvia написа:Мисля си , че да се откажем напълно от зърнените храни е прекалено ...
Може да сведеш житните до лимец (http://limez.bg/index.html, http://limec.biz/)
Sylvia написа: с визуализациите не се справям .. винаги , когато реша да си представя здрав зъб , вътрешния ми " дявол " сякаш избутва образа и по-ясно си представям развален
Аз имам същия проблем. Тесай това, че не се получава. На мен ми се получава след изтесване (не правя само ТЕС, правя КС, Хоопонопоно и там каквото ми дойде, но накрая успявам да визуализирам желаното състояние.)
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Този лимец е интересен , но дали може да се намери някъде в голямо количество , достатъчно да си правим домашен хляб :) ? Понеже е доста трудно да се намерят дори семена за покълване ( всичко е третирано или модифицирано , абе по някакъв химичен начин " контролирано " ).
Благодаря за съвета за визуализацията ! Когато си представям някое място , на което отивам , или къщата , която искам да имам , тогава става , но когато опитам да си представя здрав орган , все този натрапчив , извратен и черноглед вътрешен " аз " се намесва и дори да задържа за малко "здравия "образ , то то е за съвсем кратко , което е недостатъчно , според мен за оздравителен ефект ...
А с КС и Хоопонопоно не съм запозната ( още :D ) , но ако се наложи и до тях ще стигна !
Пак благодаря на Мayadob ! Като съм чела постовете ти , изглежда така , сякаш много лесно визуализираш !
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Силве, ако си в София, ето ти хляб с лимец: http://www.sunmoon.bg/bakery/ , имат и брашно, и квас. В Пловдив също си имаме хляб "без" /без подобрители, консерванти, оцветители и набухватели/ : http://masterbaker.alle.bg/ , много е вкусен.

Ако имаш гадни картини в главата, просто ги дръж на фокус и потупвай в това време, за да излезнат, а не да се връщат пак в подсъзнанието. Много помага в такива случай Техника на избора: "Въпреки, че главата ми е пълна с гадни картини /с натрапчиви мисли, с нездравословни вярвания и представи.../, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се освободя от тях, сега". После е лесно вече с "хубавите" визуализации.

Относно храните - никога не знаем какво има дори в биологичните. Един човек в един форум беше писал, че дори семената от чия и годжи-бери и пр., произведени в сертифицирани плантации, като седмици наред пътуват с ферибот, поемат изпарения на мазут и пр., поемат всякакви енергии от цял свят и вече не са изобщо такива, каквито са били поизведени. Тогава какво? Аз за себе си реших да "програмирам" съществото си да се изчиства веднага. Ето това клипче правя, много помага: viewtopic.php?t=604&highlight=%E1%EB%E0 ... 3%F7%E8%E5 , само с изречението "Благодарен съм на имунната ми система, че ме освобождава от токсините с такава лекота, всяка нощ, докато спя" също си минавам по точките. Има много голям ефект, но при мен няколко месеца отне, за да го почувствам осезателно. Пак си ям предимно "жива" храна, но вече си ям понякога и "умряла" /купа фасул или парче баница :D /. Т.е. работя не само тялото да се изчиства, ами и съзнанието да се изчиства от фокусиране в конфронтация с действителността, защото ако ядеш нещо, с което тялото ти е ок, но съзнанието смята, че е "боклук", то ще стане, естествено. Както и обратното. Сега почти не мисля какво ям, само понякога ми минава през ум, че ям доста "бедна" и еднообразна храна, но пък си казвам, че природата само от трева "произвежда" цял слон с огромни бивни, значи и от марулите и пр. аз си вземам максимума.

Бих ти препоръчала и да работиш за гняв и яд, те много обичат да се натрупват във венците и зъбите :wink: .

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... D%EE%F1%F2 - ето това е книгата за Хоонопонопоно.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Ех много ти благодаря Еднорог ! Не съм от София , а от Благоевград , не е далече , но за хляба има значение , понеже е важно да си го доставяш всеки ден и да ти е наблизо , но видях , че май може и да се поръчва онлайн , ще проуча нещата . Хубаво е , че има все пак хора , които се стремят да се върнат към природата и да произвеждат и за другите " натурални " неща . А то , че няма всичко да ни е чисто като едно време , това е ясно , но поне да направим крачка в тази посока , може пък децата ни да я продължат , кой знае . И аз купувам хляб без подобрители , но те понякога пишат на етикета едно , а вътре е съвсем друго , макар че нямат право да заблуждават потребителя .
Благодаря и за книгата ! Понатрупала съм си доста от спиралата , да видим кога ще смогна да ги изчета :)
Работя много за гнева си , но явно той има доста страни и честно казано не съм доникъде , за съжаление понякога си го изливам върху децата ...
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Днес ужасно се депресирах ... Погледнах си в огледалото предния зъб , за който тесах цял месец и нещо и направо ми се дорева ....направо се е разпаднал ... така не съм виждала никога зъбите си .. пълен разпад ... Кърмих голямата си дъщеря до 2години и половина , малкия още кърмя , той е на година и 5м. и за първи път се замислям сериозно дали да го отбия вече ...
Ужасно се депресирах наистина ... страшно зле ми стана и в отчаянието си реших да отида на зъболекар ...
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Sylvia написа:... за който тесах цял месец и нещо и направо ми се дорева...
и на мен ми се е случвало това.
Ще ми се и нещо друго да ти кажа, но нямам какво :?
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря за съпричастността , все пак е комфортно да знаеш , че и някой друг някога е изптвал същите емоции :) .
Вчера наистина ми дойде в повече това със зъба ...Накупила съм си разни книги , които заради децата не ми оставаше време да прочета , и през нощта почнах хаотично да разлиствам . Зачетох " Лечебният код " , но той удивително прилича на ТЕС . Също като при ТЕС се почистват стари емоции , само , че малко по-различен е методът на енергийно въздействие . После почнах " Методът Силва " .. и накрая така ми стана гадно и отчаяно , че зарязах всичко ... Опитвала съм и друг път да лекувам зъб с алтернативни неща , в книгите на Дънов съм чела , че ако си повтаряш , че ще оздравееш по Н пъти на ден , то това непременно ще стане ... при мен станаха 2 огромни дупки на предните зъби , които едва не стигнаха до пулпит ... а си повтарях по 2000 пъти на ден , че зъбите ми са здрави ...
Просто не знам защо не ми се получава .. май съм от хората , коита са нелечими ... ( ето това последното ме влудява и амбицира ужасно силно да не се отказвам ! )
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Цяла сутрин се ровя из форумите на Ramiel Nagel ( американец , който е написал една книжка за лечение на зъби чрез хранене , след като проучил трудовете на Уестън Прайс и след като зъбите на дъщеричката му почват да се разпадат ) и онова , което прочетох , честно казано още повече ме фрустрира , да наситим организма с калции и мастноразтворими витамини - добре , но да не се ядат никакви плодове , абсолютно никакви зърна , това вече е множко , та плодовете са все пак също естествена храна , само месо и зеленчуци ( които са бъкани с как оли не , понеже вече няма частица на Земята , която да е девствена по отношение на химикалите ) някак си ... Честно казано хранителните теории страшно ме объркват , според Лидия Ковачева месото било доста натоварващо за организма , пък тук само месни неща ... и непрекъснато варене на бульон от кости , това е толкова трудоемко ! Някога нашите деди са яли месо основно зимата , когато не е имало нищо друго , баща ми е ял само хляб и сланина и лук , а все още ( на 66 ) има свои зъби ( не в идеално състояние , но все пак .. ) . Наистина не знам на какво да вярвам . Ок , за промяна в храната , но чак толкова драстични неща ! Не мога да не направя сравнение с животните - моите котки ядат купена храна за котки ( в която има и зърно , освен това не е истинско месо , а разни отпадъци от труповете на заклани животни ) , стоят у дома , слънце не виждат ! , над 10 години са всичките , но НЯМАТ кариеси !
Истината е някъде там ....
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Sylvia написа:. Зачетох " Лечебният код " , но той удивително прилича на ТЕС . Също като при ТЕС се почистват стари емоции , само , че малко по-различен е методът на енергийно въздействие . После почнах " Методът Силва " .. и накрая така ми стана гадно и отчаяно , че зарязах всичко ... Опитвала съм и друг път да лекувам зъб с алтернативни неща , в книгите на Дънов съм чела , че ако си повтаряш , че ще оздравееш по Н пъти на ден , то това непременно ще стане ... при мен станаха 2 огромни дупки на предните зъби , които едва не стигнаха до пулпит ... а си повтарях по 2000 пъти на ден , че зъбите ми са здрави ...
Просто не знам защо не ми се получава .. май съм от хората , коита са нелечими ... ( ето това последното ме влудява и амбицира ужасно силно да не се отказвам ! )
Да, повечето техники целят премахване на негативните, за нас емоции, с което разчистват пътя към себеуважението и себезачитането, а с това и на баланса на всички нива на съществуването ни.
Когато повтаряш нещо, което не е вярно за теб, така увеличаваш съпротивата към твърдението, с което задълбочаваш проблема. За това ТЕС вкарва израза "въпреки това, аз приемам и обичам себе си!" Продължавай и по 300000 пъти да повтаряш, ако искаш,но си слагай по едно "въпреки това, аз приемам и обичам себе си!", преди това! :D
А последното го изТЕСай добре!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря на всички Ви за мненията ! Хубаво е да усещаш , че не си съвсем пък сам .. по пътя си :wink:
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Намерих тези вносители ( за Европа ) на Естествено ферментирало масло от треска :
1. Natural Food Finder: naturalfoodfinder.co.uk/products carries Blue Ice High-Vitamin Fermented Cod Liver Oil, biokult, raw honey, coconut oil, high vitamin butter oil
2. Red23: red23.co.uk carries Blue Ice High-Vitamin Fermented Cod Liver Oil
3. Q Naturals Webstore - Blue Ice Fermented Cod Liver and High Vitamin Butter Oil www.qnaturals.nl

Само трябва да проуча как могат да го доставят дотук .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Доставките от Англия са най-бързи и лесни с DHL.

Зърното, което дядо ти е ял няма нищо общо с това, което ни се предлага в момента. Навремето в България е отглежан лимец, а не високо-глутенова пшеница.
Уестън Прайс пише, че племената с най-нисък процент кариеси са племената употребяващи най-малко въглехидрати.
Храната не е единственият фактор, но си е фактор.

Утвържденията повтаряни без изчистване на "опашките" им ( негативните мисли, които автоматично ги следват) са безплодни.
Затова има и ТЕС и ЛК и т.н.

Всяко нещо, което си заслужава да бъде направено не е лесно.

Пътят е също толкова важен колкото целта.

Нашите проблеми са тук да ни отворят очите за разни неща.

Ножът трябва да стигне до кокала за да започнем да се променяме.

Всяка промяна е страшна и болезнена. Затова и над 90% от хората в над 90% от случаите не завършват започнатото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря за включването ! Мненията Ви винаги са на място , добре обосновани и стегнати !
Последно промяна от Sylvia на 22 Яну 2013 23:40, променено общо 2 пъти.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Зърното, което дядо ти е ял няма нищо общо с това, което ни се предлага в момента
Съгласна съм , но всичко , което в момента се предлага е по някакъв начин модифицирано , селекционирано и прочие и то не за кратко време. Да се върнем изцяло към напълно чиста и пълноценна храна просто няма как да стане изведнъж , може би след време .. Също така не бихме могли да си произведем всичко , което ще ядем , а тъй като се налага и да изкарваме по някакъв начин пари (т.е. времето ни за производство е ограничано ), за да си набавим благата , които не можем да произведем , просто повечето от нас са зависими за момента от онова , което се предлага в магазина ... Освен това , ако изключим напълно зърното , почти напълно плодовете , то някак си не остава много за ядене .. щото това , което пък остава има други причини да не се яде ..
Храната не е единственият фактор, но си е фактор.
Опитвам се да си обясня ЗАЩО животните нямат кариеси , като все пак и те ядат отровена храна и модифицирани зърна , фактът , че живеят и са изложени за по-кратко на вредните храни , отколкото хората някак си също не е достатъчно обяснение . Освен всичко познавам лично хора , които ядат изключително тестени неща и захарни такива , а НЯМАТ толкова кариеси . Китайците ядат доста ориз и то бедното население почти само това и пак процентът на кариеси е нисък , много племена от африканските гладуват , т.е. дефицитът им е не само на калций и витамини , ми и на други неща , но все пак зъбите им са перфектни , в една книга на Л. Ковачева пишеше за някакво племе , което почти не консумирало млечни продукти , понеже нямало условия за гледане на животни и пролетта дори гладували , понеже храната свършвала , обаче все пак си умирали с естествените си зъби ... Шведите и изобщо северните народи също имат здрави зъби , а доста от храната им е съвсем изкуствена , понеже се внася .
Просто наистина ли храната ни само съсипва зъбите ни ? М.Столбов в книгата " Как си отгледах нови зъби " пише , че в организма ни има всичко необходимо за нови зъби и съм склонна да го вярвам , понеже ако не е така не мога да си обясня как съм " произвела " цяло бебешко тяло със зародиши на зъби , с формирани кости и цели 2 години и половина след това нямах кариеси ( нищо от менюто ми не е било особено различно от това отпреди да износя детето си ). Когато дъщеря ми почна да боледува в яслата и когато й се пукна тъпанчето някак си зъбите ми се предадоха , после не съм имала нови дупки ( а износих ново бебе ) , но старите се задълбочиха ужасно ...
Промяната наистина е трудна , но искам да узная какво по-точно трябва да променя , дали наистина ще променя онова ,което е причина .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В тялото ти не може да има нещо, което не е внесено отвън. Откъде ще се е появило то в тялотот ти, ако не е внесено отвън. Т.е. не можеш да имаш калций в тялото, ако не си го внесла отвън. Или поне не си внесла съставките нужни за синтеза му отвън.
Дори да вземем за пример хора, които не ядят нищо освен слънчева светлина, като Ратан Манек, те пак внасят тази енергия отвън.
И без да я внесат отвън не биха могли да съществуват.
Това е само принципно положение.
Пиша го във връзка с цитата на Столбов.

С другите ти питанки и чуденки съм съгласен.
Отговорът им е, че всеки човек е уникален и всеки човек усвоява храната, която яде, по различен начин.
Тук идва ролята на психическото и емоционално състояние.
Както вече казах, храната не е единственият фактор.
Емоциите и начинът на мислене също са фактор.
Ти токущо, в поста си, идентифицира случката, от която започва проблема ти.
Тази случка е свързана с негативни емоции.
Те трябва да бъдат отработени, ако искаш да премахнеш проблема.
Това може да не е единствената случка, с която трябва да работиш, но е една от тях.
Повечето хора пренебрегват работата със случки, а тя е в основата на всяко лечение и промяна.
Животът ни е низ от случки.
Промяната в отношението ни към тези случки или дори промяната на самите случки променят всичко, което мислим за себе си и живота си, за света, и за околните.
Досега си рабтила общо и повърхностно. Започни да се задълбочаваш в проблема, като работиш и със негативни случки.
Виж процедура - В МИР СЪС СЕБЕ СИ в книгата ми!

Наскоро гледах едно интервю с Луиз Хей, в което тя говореше за ползата от ТЕС. Даде пример със себе си. На 86 години й се появява болка във врата, която не успява да премахне с утвърждения. Почва да дълбае откъде може да идва тази болка и с какво събитие от миналото й може да е свързана, като си задава въпроси от рода на:
Кога преди съм се чувствала по подобен начин?
С каква емоция е свързна тази болка?

Стига до случка с доведения си баща, когато е била на 5г., в която той натиска главата й под вода.
Изчиства случката с ТЕС и проблемът с врата й изчезва.
Ако Луиз Хей - кралицата на утвържденията, на 86 години не е изчистила миналото си и все още има проблеми, коренящи се в случки от детството й, след милиардите утвърждения, които е произнесла, какво остава за теб, мен, нас?

Започвай да работиш със случки!
Последно промяна от ivangp на 23 Яну 2013 16:30, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор