Ревност

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
smurt
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2008 13:25

Ревност

Мнение от smurt »

Здравейте, от година и половина ме измъчва чувство на ревност. Усещам как постепенно си разбивам семейството. Появяват ми се разни съмнения, дразня се на жена ми като говори по телефона или като пише SMS -и, Задавам й досадни въпроси "С кой говориш?" Чуствам се ужасно. Понякога дори се проявява без дори да го искам. Купих си книгата за ТЕС - наистина е страхотна. Имах голямо желание да посетя и семинар, но уви за сега не се получи. Искрено се надявам скоро и това да стане.
Започнах да ТЕСвам проблема и понякога усещам облекчение, след няколко дни пак ме връхлитат ужасните мисли.
Почвам с настройката "Въпреки че ревнувам жена ми...", или "Въпреки че се чуствам зле когато ревнувам..."
Не знам дали формулирам повърхностно, трябва ли да ТЕСвам и определени случки примерно "Въпреки че когато жена ми говореше с ... изпитах ревност, ..."
Ще съм благодарен на малко помощ от Иван и на всички от форума, които искат да помогнат
Благодаря Ви
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Тесвай конкретно. Т.е. ето този ти пример е идеален "Въпреки че когато жена ми говореше с ... изпитах ревност, ..."
а ако можеш и да опишеш как точно физически се проявява ревността ще е най-добре.
Например: "Въпреки че когато жена ми говореше с ... изпитах ревност и кръвта ми забушува/ причерня ми пред очите и т.н. ..."
Освен това от мнението ти можеш да пробваш и с тези:
Въпреки че дразня се на жена ми като говори по телефона
като пише SMS -и,
Задавам й досадни въпроси "С кой говориш?"
Чуствам се ужасно

Ако облекчението е само временно значи не си изчистил до край проблема.
smurt
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2008 13:25

Мнение от smurt »

благодаря ти bulgi, довечера ще пробвам всяко пооделно и ще споделя резултата
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Започни с едно и го изчисти до край. Много е вероятно и другите да се повлияят положително от това.
А ако изпаднеш в реална ситуация, можеш просто да потупваш точките без дори да формулираш.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тесай и конкретни случки с техниката на краткия филм.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
smurt
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2008 13:25

Мнение от smurt »

Тази вечер я пробвах и се почуствах по-добре.
Удачно ли е да пробвами подхода с позитивната мисъл
примерно "Въпрки че ревнувам жена ми, аз избирам да й имам пълно доверие" или нещо подобно
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробвай! При всички положения няма да навреди. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
smurt
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2008 13:25

Мнение от smurt »

Иване, благодаря ти за съветите :lol:
Все още не мога да определям нивото правилно, но предполагам че практика и това ще го постигна.
Имам още един въпрос - по колко пъти на ден трябва да ТЕСвам и може ли да се ТЕСват последователно няколко проблема или трябва да има пауза между тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Колкото по-често толкова по-добре. Аз препоръчвам поне по 10 пъти на ден. Може да ТЕсиш колкото проблема искаш на ден стига да свеждаш нивото до 0-1 за всеки проблем (емоция).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре де,аз знам че до 3 проблема на ден най-много трябва да се тесват.Обаче,това означава 3 вида настройки или независимо от настройката,важното е да се третират три различни проблема,тоест случки или изцяло различни проблеми?Ето това е доста объркващо...
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Basted написа:Добре де,аз знам че до 3 проблема на ден най-много трябва да се тесват.Обаче,това означава 3 вида настройки или независимо от настройката,важното е да се третират три различни проблема,тоест случки или изцяло различни проблеми?Ето това е доста объркващо...
Няма такова ограничение :roll:

Въпросът е да не си пречиш... в смисъл ако усещаш, че не си изчистила единия проблем, или се объркваш, или нещо друго... Аз тесам десетки неща на ден... Сега, ако проблемът е сериозен и дълбок и многокомпоненетен, логично е да се съсредоточиш върху него и да му отделиш цялото си внимание.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор