Автоимунни заболявания и антитела

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Автоимунни заболявания и антитела

Мнение от Bastet »

Разбрах,че Иван е на мнение ,че антителата присъщи на автоимунните заболявания са следствие на загнездено чувство за вина.Аз си го обеснявам така:обвиняваме се за нещо,а организмът като послушен компютър изпълнява какво му нареждаме и започва да се самоунищожава,тоест самобичува,също както ние се самобичуваме когато се обвиняваме и в този момент започват да се произвеждат антителата.Какво мислите по въпроса?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Горе-долу правилно си разбрала. Само дето аз казах, че вината е вероятна причина, а не единствена.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

A от къде имаш тази информация?Питам,за да мога да прочета повече ако някъде е писано по въпроса :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Купи си някоя книга/учебник по психология и/или НЛП(Невро Лингвистично Програмиране).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

антитела и щитовидна жлеза

Мнение от Bastet »

До сега в учебник по психология подобно тълкуване за болестите не съм срещала,има само психосоматични заболявания,но автоимунните не са сред тях.Относно автоимунните на щитовидната жлеза и изобщо всякакви проблеми на щитовидната жлеза открих някои други предполагаеми причини:Чувство, че ви атакува живота. "Те се стремят да се доберат до мен".Чувство,че сте в безизходица''-това е според Луиз Хей
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както казах вече, чувството за вина е една от възможните причини, а не единствената. Цялата ми информация е на английски и не знам точно какво пише в книгите на Българския пазар.
Но това не е толкова важно.
Важното е да се работи, да се прилага ТЕС.
След известно време при приложението на ТЕС истинската причина ще си излезе наяве и ще бъде елиминирана. Без ТЕС само с размишления на съзнателно/логическо ниво това е изключително малко вероятно да стане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

да,но аз трябва да знам върху кой проблем да прилагам ТЕС,не мога просто да го приложа върху самата болест,защото тя е следствие.Трудното при ТЕС е,че незнам какво стои в подсъзнаието ми и какво е причинило дадена болест.Иначе да се прилага ТЕС върху емоции е по-лесно
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Допускаш класическа грешка. Искаш съзнателно да разбереш какво се крие в подсъзнанието. Т.е. да намериш корена на болестта , така да се каже и да го отсечеш с един удар.
Няма да стане. Това е често допускана грешка. Която води до вечно отлагане на приложението на дадена техника, в случая ТЕС, която би могла да помогне, до момента на откриване и осъзнаване на причината за болестта. Което от своя страна никога не настъпва.
Пиша го за трети и последен път:
Да правиш ТЕС някак е по-добре отколкото да не правиш ТЕС изобщо.
С правенето на ТЕС ще навлизаш все по-дълбоко в подсъзнанието и в един момент ще осъзнаеш каква е причината, къде е коренът на проблема ти.
Само с чете не книги и умуване, без приложение на ТЕС, до никъде няма да я докараш.

Сядай си на д...то и почвай да правиш ТЕС.
Спри да теоретизираш, умуваш, разсъждаваш и нищиш заплетеното кълбо от възможни причини на проблема ти. Просто хвани един конец от него (една негативна емоция/един симптом), който и да е и го махни с ТЕС, послед следващия и т.н. докато не остане нищо за махане. Тогава няма да има нито кълбо за разнищване нито проблем.
Последно промяна от ivangp на 13 Юли 2008 08:43, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аз си взех книгата вчера и я почвам,все още не ми е ясно какво трябва да сложа като емоция която трябва да определя по скалата.Хем не трябва да работя директно с последствието,тоест болестта,хем незнам каква емоция да тесвам.Ще чета,но ако пак не разбера ще пиша пак, и без да се сърдиш :?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Добре де, ако те боли главата, можеш да тесваш болката, без да знаеш причината. Иван каза да тесваш симптом, а не емоция. С напредване на тесването нещата ще започнат да се разплитат. ПОнеже виждам, че се тормозиш, може да пробваш и с "Въпреки, че не знам коя емоция, свързана с.... (заболяването) да тесвам..."
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Аз си взех книгата вчера и я почвам,все още не ми е ясно какво трябва да сложа като емоция която трябва да определя по скалата.Хем не трябва да работя директно с последствието,тоест болестта,хем незнам каква емоция да тесвам.Ще чета,но ако пак не разбера ще пиша пак, и без да се сърдиш :?
Писах ти на лични вече и ти дадох примери за Настройки. започни с тях.
Също така ТЕСвай симптоми и всички негативни емоции които наличието на болестта/симптома поражда в теб. Например: страх, яд , тъга, объркване и т.н.
Не се сърдя просто дъвчехме едно и също и тъпчехме на едно място без да се движим на никъде. Трябваше да бъда малко по-рязък (според мен) за да те извадя от това състояние на нерешителност. :)
Прочети книгата няколко пъти, поне 3. Всеки път ще откриваш нови неща които си пропуснала при предишното четене. Прави ТЕС поне една-две седмици НЯКАК (няма значение как) и после пиши какви са резултатите и какво не ти е ясно.
Ключът е в това да я правиш. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре,ще пиша само ако по време на тесване възникнат други въпроси,на които няма отговор в книгата(ако изобщо е възможно да ги няма) :D
Yanbibiyan
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2008 16:35

Мнение от Yanbibiyan »

Basted написа:Добре,ще пиша само ако по време на тесване възникнат други въпроси,на които няма отговор в книгата(ако изобщо е възможно да ги няма) :D
Здрасти,
отскоро се регистрирах тук и попаднах на тази тема.Аз имам автоимунно заболяване на щ. жлеза и изчетох/изпробвах доста по въпроса. В основата на това заболяване стоят емоции като чувство за вина ,на безсилие да промениш нещо, на обида, нелюбов към себе си. Обикновено лесно раними натури са податливи повече и жените имат 10 пъти по-често проблеми с щ.жлеза.
Лошото на това заболяване е че няма конкретни симптоми които да третираш директно,нищо не те боли, но пък има една отпадналост, фонова депресия и нежелание за никакви действия ,мозъка ти е понякога като в мъгла,нали ? Затова не те разбират "колегите"
Така че започни с едно нещо. Започни с мързела... или Спомни си случка/случки за които имаш тези чувства и почвай да ги ТЕСваш. . Ефекта от ТЕС е наистина невероятен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Доколкото разбирам Янбибиян,
ти си използвал/а ТЕС за проблема си със щитовидната жлеза и то с успех. Така ли е?
Разкажи по-подробно моля те!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ян Бибиян,ти явно си в начална фаза,за да нямаш симптоми,защото симптоми има и то ужасни-оплешивяване,сърдечни пристъпи,напълняване или отслабване,депресия,болки при преглъщане,задушаване,отоци.... :D Смея се защото са толкова много,че обхващат всички системи в организма-нервна,сърдечно-съдова и останалите...Всички заболявания на тази жлеза са лечими с изключение на Хашимото,което за нещастие го имам аз и сега лекарите ме карат да си чакам да остана без жлеза за да ми набутат две шепи лекарства,които да заместят всичките функции на щ.жлеза :roll: аз обаче смятам да им покажа среден пръст и за това започнах ТЕС,ще пиша повече когато имам ясен резултат,така се разбрахме с Иван :)
Публикувай отговор