Ако не знаем къде е проблема

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

От известно време имам болка която се мести от плешката, под мишницата и гърдата.След направени изследвания ми казаха че е невралгията или плексит. Ходих и на кардиолог но и там всичко е наред.И пълна кръвна картина също нормална. Кажете ми как след като не знам какъв е проблема да работя с ТЕС? Купих си книгата на И.Петърнишки и я прочетох три пъти.Въпреки това нещо не ми се получава.Лекуваха ми невралгии и нерви но болката продължава.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от Alisa »

gery021, самата местеща се болка е проблем. Оценете силата на болката по скалата от 0 до 10 и почвайте да прилагате ТЕС, както е описано в книгата.
И опитайте повечко пъти, по различен начин да опишете болката, докато се потупвате.
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Алиса Благодаря за отговора.Ето от няколко дни се появи едно постоянно сърцебиене и стягане. Явно не мога да съставя правилната декларация. Би ли ми помогнала с това?
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Мога ли да казвам - Въпреки че имам някакъв проблем който ми причинява болка в ...... аз напълно и безрезервно приемам себе си?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от ivangp »

Moжеш да казваш каквото искаш. Пробвай с различни декларации, докато някоя проработи. След всяка неуспешна декларация ще ти идва някаква нова наум. Не я мисли много много, а пробвай с новата. Ако не можеш да измислиш нова декларация, ТЕСай с " въпреки че не мога да измисля нова декларация ...." Направи 3 кръга и ще измислиш.

Ако не можеш да свържеш проблема с емоция или конкретна причина, ТЕСай с: "Въпреки че не мога ....еди какво си...." Направи 3 кръга и ще ти дойде нещо ново наум.

Винаги ТЕСай с истината. Ако истината е че чувстваш еди какво си значи ТЕСаш това. Ако истината е, че не можеш еди какво си, значи ТЕСаш с това. И т.н.
Винаги включвай емоциите и физ. усещания, които даден факт предизвиква в теб.

Помни, че ние никога не знаем нищо, включително къде е проблема. Всичко е условно. Само правим предположения. Ако те дадат резултат, добре. Ако не, правим нови предположения и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Благодаря за отговора.Ще продължавам да ТЕС-ам. Преди години със ТЕС си махнах болките в гърба.Надявам се и сега да успея да я премахна тази проклета болка.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от ivangp »

Болката е винаги там за да ти каже / покаже нещо. Тя ти е приятел, а не е проклетник, който е дошъл да те дразни. Виж какво иска да ти каже, защо е там, какъв урок иска да ти предаде.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Днес ТЕС -ах болката в гърдата ми.Изчезна и след около час отново се появи.На какво се дължи това и трябва ли да сменям декларацията?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от ivangp »

Дължи се на това, че ТЕСаш симптома, а не причината. Виж предния ми пост в тази тема. Болката е там за да ти насочи вниманието към нещо и да те научи на нещо. Това е причината за болката. Самата болка е просто симптом.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Не зная каква може да е причината. Дали е страх,гняв или нещо друго.Не мога за разбера. Затова ми е трудно.Може би трябва да започна с тези емоции.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Не ми стига болката,а и това сърцебиене ще ме побърка.Опитах какво ли не и ефект никакъв.Нямам идея какъв е проблема и нищо не ми идва като мисъл.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от ivangp »

Виж метафоризация на болката в книгата ми и действай, както е описано там. Може да приложиш този подход и за сърцебиенето.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Книгата ми остана в Бургас а аз съм в друг град в момента.Опитвам с какви ли не декларации но сърцебиенето не се повлиява по никакъв начин.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от gery021 »

Днес няма кой да ми донесе книгата и ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете с декларацията за постоянното сърцебиене . Благодаря ви.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ако не знаем къде е проблема

Мнение от ivangp »

Не мога да ти помогна с декларация защото нямам достатъчно информация.
1. Пусни една търсачка във форума с думите метафоризиране и метафоризация и чети.
2. Помоли някой в Бургас, който може да отвори книгата да ти прочете главата с метафоризацията на болката.
3. Сърцебиенето ти, ако не е причинено от жегата или от някаква храна, на емоционално ниво е свързано с тревожност и страх. Помисли от какво се страхуваш и за какво се тревожиш и ТЕСай тези неща.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор