Глаукома

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

Глаукома

Мнение от stelhen69 »

Нова съм тук. Идвам не от любопитство, а от неволя. И като "турист по неволя" реших да питам, а да не откривам топлата вода. Имам глаукома, вродена, късно открита, много зле развила се. Загубих едното око преди 2 години, а преди два месеца и още. За ходенето по лекари не ми се пише, но в резюме: след последната интервенция най-най предложението, което получих е да ми направят хирургическа операция, която ще помътни текущото ми /незавидно/ зрение; след нея още една за срастванията, които се очакват/ понеже съм млада такива щяло да има/ и трета, за да ми присадят леща, с която да виждам, както в момента -това всичкото, не за да се подобри зрението, а за да регурира налягането. Причината, поради която трябва да се навия на този апокалипсис е, че иначе мога да ослепея внезапно, ако вдигна отново налягане.Класическата медицина твърди "това, което глаукомата вземе - не го връща". Ще пропусна частта с черните мисли, които ме бяха обзели. Оказа се, че и да се депресирам като хората не мога, освен диагноза глаукома имам и прекалена жизненост. Приятелка ми каза за ТЕС. Гледах някои видеа, но май нещо ми куца. Правя ТЕС от месец, за очите. Формулирах си декларация "Въпреки че имам проблем с очите, аз изцяло и напълно приемам себе си". Да си призная не се приемам твърде - винаги съм била динамична, енергична, припряна даже. Ясно е, че ако продължа да следвам устрема си ще се претрепя. Основният ми проблем е навън - чувствам се безпомощна. Трудно различавам дупки и фуги и прочие. Абе доста контузно е, ако не ти помага някой. Това в началото ме докарваше до рев и безсилие; сега вече до топка в стомаха, движейки се. Като си погледнах текста, май прекалих... Та това, което ме вкара в смут по отношение на ТЕС е, че нищо не чувствам. Популяризирах ТЕС и близките, които откъслечно го правят усещат вълни, топлина, доспива им се - абе всяква симптоматика, каквато при мен липсва. Признавам си, че не прочетох всички теми от форума, но се опитвам да си щадя очите напоследък.Мисля че съм подходяща за ТЕС, понеже вярвам, че това което медицината не знае, не означава, че никой друг не го знае.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

ТЕС е техника за емоционална свобода .. Това, че имаш проблем с очите е ФАКТ, но това не е техника за работа с факти, а с емоции.
Тесай безпомощността ти.
Въпреки, че се чувствам безпомощна и ми се свива корема, защото....................
Кога за първи път се почувства безпомощна?
Работи с емоции и физически усещания.
viewtopic.php?t=413
Намери в форума и предизвикателството..
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: глаукома

Мнение от Alisa »

Здрасти stelhen69
Направи си декларации първо с подчертаното и изваденото от твоя пост, то ще ти помогне, да се разчувстваш и работата да потръгне. Гледай в декларациите да си максимално конкретна и подробна в описанието на физическото усещане и това, което би могла да/ или чувстваш.
stelhen69 написа:... този апокалипсис.... Да си призная не се приемам твърде - винаги съм била динамична, енергична, припряна даже.... - чувствам се безпомощна. .... ако не ти помага някой. ... рев и безсилие; сега вече до топка в стомаха, движейки се.... май прекалих... Та това, което ме вкара в смут по отношение на ТЕС е, че нищо не чувствам.
Сега ще споделя нещо, за което още не съм писала никъде тук. Преди доста години случайно ми откриха микроаденом на хипофизата след като ме бяха ползвали като опитна мишка с всякакви лекарства, за да разберат по реакцията от тях какъв ми е проблемът, че да не виждам вече 1 месец. Решиха на секундата да ми бръкнат в главата и да го резнат, щото видиш ли иначе внезапно ще ослепея! Високо очно налягане..тинтири- минтири. Слава Мене си, им казах МАЙНАТА ВИ, не си давам главата току тъй! Междувременно открих хомеопатията и в 3 дни стана чудо невиждано- с правилно определен препарат на първия ден можех да гледам, на втория да гледам в светлина, на третия се събудих щастливо захилена до уши и напълно зряща. Проблемът бил силна емоция/може би букет от емоции/ най- вече заради тогавашната ми работа. Хомеопатката ми, да е жива и здрава!, добре ме беше преценила и подбрала лека за ситуацията ми и мен самата! Ей ме сега жива, веждаща, ТЕСаща, че и свалила някой и друг диоптър.
Дерзай, решения има много преди да се стигне до крайности, като операцията!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

Мнение от stelhen69 »

Благодаря. Ще пробвам и ще кажа. А след като ТЕС лекува емоциите и не регистрира фактите, може ли да оказва влияние върху фактите? Извинявам се, ако въпросите ми звучат като на еретик.
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

глаукома

Мнение от stelhen69 »

А, и още нещо да питам - какъв е интензитета при правене на ТЕС. Досега правя по един "кръг" сутрин преди работа. Стига ли :roll: С хомеопатия пробвах преди известно време. Бях впечатлена от подхода, но нямаше ефект.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, има влияние върху фактите, по тях отчиташ резултата( промяната)!

Колкото повече ТЕСаш с правилно адресиран проблем, толкова по- скоро ще се радваш на желаните резултати.

Ако не можеш ти да четеш, помоли някой да ти прочете главните теми от форума, това ще спести повтарящи се въпроси и отговори в този форум.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Stelhen69, на прав път си. ТЕСай всички физически усещания и негтивни емоции, които имаш като мислиш за проблема си.

Един кръг сутрин е нищо.
ТЕСай минимум 10 пъти на ден, в различно време от деня.

Колкото повече ТЕС правиш, толкова повече резултати ще виждаш.

ТЕСай всяка емоция и физическо усещане до пълното им изчезване.

Задължително прочети тази тема и от тук нататък прави ТЕС както е описано в нея:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413

Продължавай да пишеш за резултати, промени и затруднения!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

глаукома

Мнение от stelhen69 »

Чета книгата на ИП; предговора е впечатляващ. Ползва се сравнението, че книгата дава шофьорски умения, а не на механик. Май зациклих на полигон. Да питам по-старите шофьори - някой сблъсквал ли се е с блуждаенето на мислите, докато тес-аш? Разбрах, че концентрацията е важна, а имам чувството че често "излизам от час". Не вярвам да съм първата, която докато си мисли за проблема без да иска да - прави списък със задачки. Как го стопирате това? Сигурно не само аз се изживявам като многоръкия Шива. Гладувала съм, доста успешно на вода - там се иска по-скоро обратното да не мислиш за нещото. Да нямам бъг оттогава? И още един технически проблем: когато мисля за проблема си с невиждането на вън имам цяло букетче от негативни емоции/усещания. Ако ги изредя всичките в една декларация ще си забравя изречението :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Негативните емоции е добре да се ТЕСат по отделно в отделни декларации до изчезване, след което се преминава на следващата.

Това дето не искаш да си правиш списък със задачки е ПО. И той подлежи на ТЕСане. Изобщо всичко, което те спира и затруднява да правиш ТЕС подлежи на премахване с ТЕС.

Според теб защо имаш проблем с очите? Явно нещо не искаш да видиш в живота си, нещо не искаш да погледнеш, също като списъка със задачките.

Може да помислиш и в тази посока и да поТЕСаш - Какво не искам, страхувам се да погледна / видя /да си призная за мен самата или за живота ми?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

глаукома

Мнение от stelhen69 »

Бързам да се похваля преди да съм оплескала нещо. Почти свърших книжката, доста почетох какво правят хората и все не можех да вдяна как така докато ТЕСаш едно ще ти "изникне" нещо друго. Нямам добри практики в интуицията, почти никога не съм имала предусещания и прочие улесняващи вътрешни жокери. И ето, докато повтарях декларацията ме удари "следващото" - страхувам се - не съм сигурна къде да стъпя. Стомаха ми се свива на топка от страх - крачка след крачка, понеже не знам къде да стъпя. Нямах идея, че мога толкова да се зарадвам на страха! Радвам му се, понеже съм разкрила чувството! Бинго! Имам интуиция. А и още нещо, което не знам дали има отношение. Усетих миризма - на нищо определено. О детството си я помня, нямам идея на какво мирише, но всеки път през годините, когато съм я усещала знам че е дежа вю. Не знам дали има отношение към ТЕС, но се радвам че я забелязах.
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

глаукома

Мнение от stelhen69 »

Имам въпроси за Предизвикателството. Прочетох книгата, според описаното глаукомата ми си е хронична - родена съм с нея. На тройна терапия от капки съм /3 пъти дневно/, всъщност би трябвало да ги взимам дори да ослепея, иначе налягането ще ме пръсне. Ако попитам офталмолога си дали мога да ги спра, веднага ще ме прати на психиатър :D . Всъщност и едно пропускане за ден ми е вдигало налягане; като вдигна налягане руша око и т.н. Мога ли да правя Предизвикатеството с капки /повечето са хард бетаблокери/? И още - много обичам вода, пиех по много нон-стоп, оказа се, че пак заради налягането трябва да я дозирам - вдигала го. И последно - за ПО - когато си представя, че виждам без мъгла - направо политам и се захилвам щастливо; на въпроса "какво най-кофти може да ми се случи, ако виждам" се сещам само, че ще трябва да мия по-добре прозорците /сега си имам оправдание за несъвършеното им хигиенизиране/. Абе, не откривам ПО, това с прозорците не ми се вижда сериозно. Има ли друг начин за надушване на ПО?
stelhen69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 27 Юли 2013 14:32

глаукома

Мнение от stelhen69 »

Каква червена шапчица съм, пуснах горното и се сетих - всъщност глаукомата ми може да не отговаря на определението "хронична". С тия поражения съм от май. Родила съм се с нея, но не знаех - просто имах проблем на тъмно и сняг. Дори след загубата на лявото око не се отчаях, реших че ще се справям и така. Но след орязването и на дясното вече ми причерня пред очите /няма емотикон с едно черно око/. Та става ли за Предизвикателството? Толкова ми допада идеята за "освобождавам се от мъглата".
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Остави предизвикателството засега. ТЕСай негативни емоции и усещания колкото можеш по-често. Също така ТЕСай емоциите от диагнозата - доживотна глаукома, трябва да взимам лекарства цял живот иначе ще се пръсна и т.н.

ТЕСай страха от това, къде стъпваш.
ТЕСай миризмата от детството и виж тя до какъв спомен ще те доведе.
ТЕСай спомена/ите.
ТЕСай това, че ти причернява пред очите!
ТЕСай всички негативно заредени случки от детството, когато си имала проблеми на тъмно и на сняг.
Може да си тесаш и с- "ОСВОБОЖДАВАМ се от мъглата", но и да не го правиш, като изчистиш първопричините за проблема, мъглата ще се изчисти.
ТЕСай това, че не ти се мият прозорците. Това може да е символично - Не искам да виждам. През чисти прозорци се вижда по-добре, а се страхувам да видя нещо и т.н.

Взимай си лекарствата засега. Те не пречат на ТЕС. Полека лека като изчезват симптомите ще започнеш евентуално да ги намаляваш, докато напълно ги спреш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето ме отново...
Непременно ТЕСай случката с миене на прозорците!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Отговарям ти тук :wink:
Въпреки, че като си оправя зрението, няма да имам оправдание, за прозорците, аз.....
Друг вариант е, да го работиш като случка" миене на прозорци" - спомняш си или си представяш негативното в такава случка и ТЕС аш една по една всички възможни негативи в нея. Предполагам ще излезе поне един "заек от шапката"!
Пример- в.ч. Докато мия прозореца възможно най- старателно, мама ми се кара че не виждам ей това петно, дето може да извади очите и на къртица с размерите си, аз.....
НФ
мама ми се кара и см много обидена
Ядосана съм
Натъжена съм
Чувствам се тъпа, несръчна, сляпа.....
Напомнящите фрази са емоцията, натрапчива мисъл съдържаща силна емоция, дори тя да е неопределена- толкова да и силна или пък комбинирана с още няколко емоции. ТЕСайки едно по- едно тези емоции ще се диференцират и стопят.
Надявам се това изяснява картинката!? :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор