ТЕС за хъркане :-)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ТЕС за хъркане :-)

Мнение от ivangp »

Oт Анджи Рос

Той вероятно няма да хареса, че ви казвам това но партньорът ми, преди ТЕС, хъркаше като “банциг”. Аз лежах до него будна всяка нощ, слушах го и се опитвах по всякакъв начин да си открадна няколко минути сън, докато изведнъж ми дойде великата мисъл да пробвам ТЕС за този проблем. Почуквах върху себе си, представяйки си, че съм него, тъй като не исках да го будя.

И така започнах с ръба на дланта:

"Въпреки че ми е трудно да дишам и това буди Анджи, аз избирам да дишам с лекота.”

“Въпреки че не осъзнавам, че го правя, но аз хъркам като банциг, аз сега избирам да се освободя от причината за този проблем.”

“Въпреки че аз имам това затруднение с дишането, което причинява всичкия този шум, аз предпочитам да дишам леко и да спя спокойно.”


След това продължих по другите точки и скоро вече го чувах да диша по-леко. Това ме окуражи и аз започнах нов кръг. Тогава изведнъж той внезапно се надигна до седнало положение в леглото и каза: “Аз мога да дишам свободно.”
И пак легна и заспа. Направо ми изкара ангелите от страх. След като се съвзех от шока и проверих какво е положението, аз установих, че сега той вече не хъркаше, а дишаше спокойно и ритмично. Суп-е-е-е-р. Направо бях потресена и щастлива, разбира се, от резултата.
На другата сутрин той си спомни смътно, че през ноща се е изправил внезапно в леглото и е казал нещо за свободно дишане, така че аз му признах какво съм правила.

Най- страхотното е, че това се случи преди 3 години и той не е хъркал от тогава.

Така че, пробвайте ТЕС върху всичко
!

С благодарност,

Анджи Рос
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

О, аз съм правила ТЕС за хъркане, при това без изобщо да докосвам човека, т.е. само мислено и имаше ефект :)
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Re: ТЕС за хъркане :-)

Мнение от bulgi »

ivangp написа: "Въпреки че ми е трудно да дишам и това буди Анджи, аз избирам да дишам с лекота.”

“Въпреки че не осъзнавам, че го правя, но аз хъркам като банциг, аз сега избирам да се освободя от причината за този проблем.”

“Въпреки че аз имам това затруднение с дишането, което причинява всичкия този шум, аз предпочитам да дишам леко и да спя спокойно.”
Защо тук фразата е различна, т.е. какво е различното при различните формулировки?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Понякога една дума може да е разликата между успех и неуспех с ТЕС. Подсъзнанието е много заплетен обект за изследване и прави асоциации които са трудно разгадаеми на логично ниво. Така че, за предпочитане е проблемът да се опише максимално точно и от всички възможни страни, т.е. с максимално различни думи. Понякога нешата стават с първата формулировка дошла ни на ум. Понякога е нужно повечко търпение и разностранен подход.
Ако ТЕС не е дала желаниа резултат, не се отказвай, просто опиши проблема по нов начин! :)
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Започнах да усещам по някакъв начин коя формулировка ще подейства още докато ТЕС-вам с нея.Понякога става веднага,друг път сменям множество фрази. :!: :?:
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Не съм се изразила ясно, имам предвид защо фразата след запетайката е различна. Знам, че формулирането на проблема няма как да е еднаква :)
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Изглежда е важно края на фразата да е утвърдителен,с позитивен смисъл,повече,отколкото да са някакви фиксирани думи.Да изразява желаното от теб,твоето намерение,изхода от проблема
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Да, има логика.
Аз първо да се убедя, че правя всичко правилно пък после ще импровизирам :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

bulgi написа:Не съм се изразила ясно, имам предвид защо фразата след запетайката е различна. Знам, че формулирането на проблема няма как да е еднаква :)
Tова е техника за напреднали изразява се в следното, накрая вместо да е стандартното - "аз напълно и безрезервно приемам себе си" се поставя утвърждаваща фраза, т.е. казваш това което би искал да се случи или да почувстваш вместо това което чувстваш в момента. След това се прави един кръг по точките с проблема, един с утвърждението и един като се сменят проблем и утвърждение на всяка точка. Между всеки кръг се прави и 9Г процедурата.

Моят съвет е поне през първия месец работа с ТЕС да се придържате към Основната рецепта и да не пробвате нови неща, тъй като може да се объркате и да нямате желаните резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор