Помага ли ТЕС за алкохолизъм?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
emi_68
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Дек 2012 01:29
Местоположение: София

Помага ли ТЕС за алкохолизъм?

Мнение от emi_68 »

Здравейте,

Купих си книгата ТЕС и от 10 дни практикувам техниките - потупвам точките сутрин, обед, вечер, при нужда и си казвам:
"Въпреки, че ми се пие, аз избирам да не пия, защото дълбоко приемам и обичам себе си"... "Въпреки, че имам проблем с алкохола, аз напълно и безрезервно приемам себе си."

В началото ми беше изненадващо лесно :) , обаче вчера магията изчезна
- почувствах тъга, тревога, сърцебиене, изтръпване на ръцете и краката и плаках без причина... Важното е че не пих!

Дали бъркам някъде?
Има ли случаи за справяне на проблема с алкохолно зависими?
AЗ ИЗБИРАМ ДА НЕ ПИЯ, ЗАЩОТО
ДЪЛБОКО ПРИЕМАМ И ОБИЧАМ СЕБЕ СИ!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти emi_68! Не бъркаш, добре се справяш! Сега, като вече са ти излезли конкретни симптоми и вълнения, почваш да ги ТЕСаш и тях едно по едно, като за всяко си правиш отделна декларация.
почувствах тъга, тревога, сърцебиене, изтръпване на ръцете и краката и плаках без причина

Направи си ТЕС и с "дали не бъркам някъде".
Предлагам ти, след всяка ТЕС сесия да си правиш една такава "въпреки, че вече не пия и това може понякога да ми е трудно, аз се приемам и обичам такава каквато съм и се поздравявам и обичам още повече заради моята смелост и решителност да се взема сама в ръце" напомняща фраза- обичам се, поздравявам се, подкрепям се, решителна съм, смела съм, справям се сама, грижа се за себе си, справям се отлично, много съм добра, аз съм върха!
Поздравявам те за тази решителна стъпка и ти стискам палци!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
emi_68
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Дек 2012 01:29
Местоположение: София

Благодаря!

Мнение от emi_68 »

Благодаря Alisa!

Направих ТЕС с: "Въпреки, че вече не пия и ми е тъпо, аз дълбоко приемам и обичам себе си! Справям се отлично, аз съм върха!" :D

Въпрос: Може ли да сменям декларациите, докато потупвам точките или трябва с една декларация да правя по една серия?


Имам предвид напомнящата фраза да остава без промяна (аз дълбоко приемам и обичам себе си! Справям се отлично, аз съм върха!), а да ТЕСам "Въпреки, че вече не пия и ми е адски тъпо/трудно/нервно/ужасно зле/плачевно/ и т.н... / , като на всяка точка редувам едно по едно състоянията, в които се намирам в момента?
AЗ ИЗБИРАМ ДА НЕ ПИЯ, ЗАЩОТО
ДЪЛБОКО ПРИЕМАМ И ОБИЧАМ СЕБЕ СИ!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

С 1 декларация може да имаш множество сменящи се НФ, но е добре да ги сменяш едва когато почувстваш, че си изчистила предишната от съдържание или когато доуточняваш, за да постигнеш максимална конкретност, за смисъла на усещането/чувството, за себе си.
Прочети отново кое е НФ и кое декларация и какъв е смисълът им в работата с ТЕС, че нещо май не ти е ясно. Прочети и http://emozdrave.info/forum/viewforum.p ... e8fc36271b
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Помага ли ТЕС за алкохолизъм?

Мнение от ivangp »

Еми, хубаво е че си започнала.
Има много случаи на избавяне от зависимости с помоща на ТЕС.
Тя е идеална техника за такива проблеми.

Всяка една емоция и физическо усещане от изброените по-долу е добре да се ТЕСа отделно, до изчезване.
emi_68 написа:
...тъга, тревога, сърцебиене, изтръпване на ръцете и краката....
Фразите, които използваш в момента са прекалено общи за да имаш траен резултат.

Прочети инструкциите тук бавно и внимателно няколко пъти.
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор