Изчистване на хронично чувство за вина

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Изчистване на хронично чувство за вина

Мнение от stanisa »

Здравейте всички,
радвам се да ви видя отново тук. Напълно съм убедена в силата на ТЕС за премахване на редица физически проблеми - на мен специално ми помогна няколко пъти да се отърва от болки в кръса, от настинки, от една постоянна болка в коляното и т.н. Но има едно нещо, в което ТЕС някак засега не може да ми помогне и това е постоянното чувсто за вина. Опитвала съм многократно да тес-ам непрекъснатите си самообвинения, но без резултат. Всички ние понякога грешим, а друг път просто се обвиняваме за чужди грешки. Но аз се обвинявам за всичко и не само това. Вътрешно очаквам постоянно да бъда справедливо наказана за вините си. Не вярвам, че някоя моя постъпка ще бъде безнаказана. Това е тежко бреме, вече го чувствам и физически. Чела съм доста по въпроса. Но досега нищо не ми е помогнало в това отношение. Ще съм благодарна на всички, които имат опит с подобни състояния. Предварително ви благодаря!
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вътрешно очаквам постоянно да бъда справедливо наказана за вините си
Пробвай, ако искаш да спреш да бъдеш лоялна към чувството на вина.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А какви декларации ползваш, за конкретен случай в който си изпитала вината или ей- така общо, за всички случаи?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Някъде в детството ти има случка/и в които ти е било втълпено, че за грешките се наказва или че си направила непростима грешка и т.н.

Намери тези случки и ги изчисти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Благодаря ти, Иване. Търся я. В процеса на тесане обаче стигнах до извода, че проблемът ми е не толкова свързан с чувството на вина, колкото със страха от наказание. Никога не съм била наказвана като дете. Откъде ли идва това?
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

По-правилно изказване би било - не си спомням да съм наказвана.
Може да си видяла да наказват някого другиго.
Или да са ти повтаряли, че за еди какво си се наказва, но да не са те наказвали реално, а само да са говорили за това.

Може да си гледала филм в който са наказвали някого с когото си се идентифицирала.
И т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор