Помага ли ТЕС на хора, прекарали инсулт

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
milne
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Окт 2012 11:50

Помага ли ТЕС на хора, прекарали инсулт

Мнение от milne »

Здравейте,
И аз попаднах малко случайно на книгата на Иван Петърнишки. Искам да помогна и на себе си, и на майка ми. Тя изкара преди 4 години инсулт(исхемичен) лек, както казаха лекарите. Малко влачи десен крак и забравя да движи (няма усещане на) дясната ръка, но най-тежко е положението с мозъчната дейност - не може да чете - познава буквите, но чете някак разбъркано, буквите от средата на думите слага по-напред от началните букви, някои съюзи и членове ги изяжда. В резултат тексът често не се разбира (дори от мене), съответно не може да бъде възпроизведен. Говорът й е малко затруднен , а и като че ли паметта й е нарушена - не помни приказки, истории, песни...Карам я да чете кратък текст или да гледа нещо, което й е интересно (като че ли няма интерес към нищо...), и да ми го разкаже накратко с нейни думи - или ми отказва, или стигаме да скарване и плач. Няма лесно нещо, но трябва по малко човек да напредва - обяснявам й го- или не разбира, или се предава -не знам. Ето защо вече избягвам да изисквам тези "сложни неща" за нея. Но постепенно спря да прави дори по-дребни неща за себе си -страхува се, плаха е, а и нали аз съм около нея... Затваря се. Ужасява се да купи хляб, например. Много ми е мъчно за тази й промяна, но тази нейна плахост ме вбесява и като стане в повече, избухвам, после съжалявам и така.
Мисля, че книгата на Иван Петърнишки би била полезна за мен, но искам да питам дали може ТЕС да помогне на майка ми, след като част от мозъка й вече е увредена, и ако може да помогне как да започна, с каква декларация? Да допълня,че тя въобще е много скептична към алтернативната медицина и е много, много , много негативна - като направи нещо добре, вместо да похвали себе си, на мене ми казва "четох, ама нищо не помня" или от този сорт. Предадох основното - имама чувството, че е включила програмата на унищожението и е абдикирала от живота...

Моля, помогнете ми със съвет!

Благодаря предварително!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей milne!
Щом си запозната вече с книгата, би трябвало да знаеш, че трябва да освободиш първо себе си от
.Карам я
но трябва
Много ми е мъчно за тази й промяна, но тази нейна плахост ме вбесява и като стане в повече, избухвам, после съжалявам и така.
имама чувството, че е включила програмата на унищожението и е абдикирала от живота..
.
След това отговорът на въпроса който задаваш или ще дойде сам, или въпросът ти ще е друг.
Иначе не ТЕС помага, а човек употребяваш добре ТЕС може да си помогне първо на себе си, а после евентуално и на друг. След това ако майка ти прояви желание, то с работеща част на съзнанието си, би могла да направи каквото и колкото тя иска. Дай и пример, как ти се променяш от употреба на ТЕС и може неусетно да я запалиш и тя да помогне на себе си.
Успех!
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
milne
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Окт 2012 11:50

Мнение от milne »

Благодаря, Алиса,

Т.е. аз трябва да се ТЕСам за моите негативни емоции, независимо от причините за тях, и да помогна на майка ми да се ТЕСа за нейните отрицателни емоции, породени от последиците на инсулта. Иска ми се да започнем и двете , т.е. и тя, за да не се губи повече време. Какво е по-добре според тебе - тя да прави потупването, а аз да казвам декларацията и настройката или обратно?
Пожелай ми успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

milne написа:... тя да прави потупването, а аз да казвам декларацията и настройката или обратно?
Обратното - ти потупваш върху нея, и ти казваш Настройката и НФ, а тя повтаря.
А още по-добре е ти да потупваш върху себе си и да казваш Нейните Настройки и НФ, а тя да те копира, като потупва върху себе си и повтаря след теб думите.

Освен това ми се струва, че не си чела важните теми в този форум тук:
http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=7

Прочети ги!
И най-вече тази:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор