Прекалена ревност или...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
nahara
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2012 22:24

Прекалена ревност или...

Мнение от nahara »

Здравейте,
Проблемите ми са много комплексни. Ще започна с единия от най-"тежките" за мен сега. Имам сериозен приятел, с който имам прекрасна връзка. Проблемът ми е че го ревнувам често от всичко и всеки, живеем заедно, а работата му е свързана с пътуване с колеги за по няколко дена на различни места. Последния път като пътува беше с една колежка, и обикновено остават на хотел заедно. Той винаги ми се обажда често и ми казва че му липсвам и ме обича, и аз му вярвам напълно, но това че са заедно там ме побърква до безумие. Правих си тесвания за това като казвам "Въпреки, че изпитвам ревност и ми се реве, заради това че той е там с нея, аз напълно и безрезервно приемам себе си". Това е една от декларациите които използвам, и примерно ако започна да изпитвам гняв или самосъжаление я сменям малко. Друго, той се заглежда по хубави жени и по снимки в интернет, и се улавям че го ревнувам и за това. Преди сме си говорили и ми е казвал, че дори и да се загледа по някоя хубава жена, това не означава че я иска. Прекалено ли е от моя страна?
Последния път като си правих тесване толкова много започнах да рева, че ми се стори как емоционално се сривам направо, едвам спрях реването. Почувствах се по-зле от преди да започна.
Преди да започна с тесванията за сегашния си приятел, аз си направих една дълбока ретроспекция за това да видя откъде ми произтичат всичките тези емоции. Преди около 7 години започнах връзка с един човек, която трая около 3 години с прекъсвания. През това време той къса с мен, изневерява ми, не можеше да ме пусне да си вървя по своя път, но не ме и искаше. Бях се разпаднала емоционално, защото го обичах и исках да сме заедно, но ме нараняваше жестоко. Всичко това се отрази и на физическото ми здраве, по онова време имах кожно-гинеколокичен проблем, по едно време се изчисти след посещение при доктор, но след известно време се появи подобен проблем на същото място, с нова сила. Боря се с този проблем от около 2 години и половина. Без резултати.
Та, започнах да си правя първо тесвания за бившия ми приятел, също и ТКФ за различните ситуации с него. Бях си помислила че съм му простила, но като започнах с техниките усещах нови вълни на обвинение, гняв, и след приключване с тес, усещанията ми затихваха.
Продължавам с тесванията и ТКФ, НЕ искам да ревнувам сегашния ми приятел за всичко, защото се сривам емоционално, отслабвам буквално за минути и започвам да приличам на плашило. Греша ли някъде в тесванията и как мога да ги подобря? Също така защо ми стана по-зле отпреди да започна тесването за сегашния ми приятел и колежката му?
Благодаря Ви!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор