Прошката. Дали не е неуважително?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Прошката. Дали не е неуважително?

Мнение от Емоция »

След години четене за прошката и отказ да я дам на себе си вече се чувствам готова. Да си я дам за някои неща. Но! Имам няколко случки, които са направо непростими. Защото единият участник в тях е моята добра и кротка майка. Въртях нещата насам и натам в опит да ги наглася емоционално до "Случило се. Майка ми, ако беше жива, щеше да ми прости". Реших да започна, но гласчето ми пошушна: такова нещо не може да се прости, то съществува някъде из Вселената; ако си простя ще е проява на неуважение, безподобен егоизъм и бездушие.
И ето, седя и не знам дали изобщо да започна. Често си мисля, че дори Бог да ми се появи и лично да ми прости аз няма да мога да го направя за себе си.
Ще ми кажете ли вашите мнения?

Имам и един въпрос: как действа Прокси? На кое ниво - съзнание, подсъзнание. Обхваща ли енергийно обекта си?

От дъното на ямата - Емоция :(
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Ти искаш прошка, само че част от теб се съпротивлява и иска да продължава да страда и да се самонаказва ? Това е вид ПО.
Пробвай да тесаш с подобни фрази :
Въпреки че не заслужавам да си простя за това ужасно нещо, което направих..
Въпреки че би било твърде неуважително и егоистично да си простя

Виж и техниката на конфликта, може да ти е от полза
Мисля, че е хубаво да пробваш нещо от този род и впоследствие ти ще си нагодиш думичките по най-добрия за теб начин, поне при мен така става. :) :roll:
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Може би да опиташ преди да си простиш /защото явно още не си готова за това/, просто да го приемеш. Приемането е друго. А с времето може да стигнеш и до прошката.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ИзТЕСай всяко изречение от поста си, Емоция. И пиши после как се чувстваш относно готовността си да си простиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Ще кажа откровено, че чувствам облекчение. Готовността ми да си простя е повишена, Иван. Чувствам, че ми трябва още време, за да "втасам" преди да започна с ТЕСане. При мен така стават нещата. Резултатите от ТЕС идват по-късно цели часове, понякога на другия ден.
Ще трябва да поработя по това.

paraboloid, доста трудно ми е приемането. У мен се вдига бунт, протест, отпор, торнадо!
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Публикувай отговор